Jump to content

Modni krikovi iz zemlje i sveta


Milenko Puzigaca

Recommended Posts

10 hours ago, Eddard said:

A što bi bilo pogrešno izaći u trenerci opušteno npr. do prodavnice?

Nista, ja upravo rekoh da cesto idem u yoga pantalonama, sto ti je samo malo lepsa varijanta zenske trenerke.

Ali to ovde u lokalu, ono izadjem do prodavnice i u papucama. 

Ali to ne koristim za svakodnevno oblacenje u kontaktu sa ljudima za prilike gde je neprikladno. 

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Hajmo malo o tetovazama, kod nas je i premijer istetoviran :cigar:

 

 

Premijer ima tetovazu kao i svaka kasirka u Walmartu. Usput tetovaza je losa i glupa do bola.

 

Pouzdan znak da je potpuno zalutao na mesto koje mu ne pripada ni po inteligenciji, ni po kompetenciji, cega on naravno nije svestan jer je decko poluretardiran.

 

Inace nemam apsolutno nista protiv tetovaza. Svako radi sa svojim telom sta hoce. Vrlo cesto te tetovaze zaista izgledaju dobro ....... NA DOBROM TELU!!!

 

Na losem telu takodje imaju svoju namenu - skrecu paznju sa ruznoca.

 

Nisam tetoviran iako sam bio u iskusenjima dugo. Cim je postalo masovno odmah sam promenio misljenje. Uspesno sam odvratio i decu od toga. Vrlo jednostavno .... objasnio sam im da je to nekada bilo kul, ali vise nije. Sada je kul kada nemas tetovazu. Upalilo je.

 

Seksualno se izuzetno lozim na tetovirane devojke. Pretpostavljam da je to i u obrnutom pravcu jos vise izrazeno jer je poznato da se i najfinije drugarice primaju na granicno lose momke :classic_biggrin:. Medjutim, los mozes biti na 100 nacina, tatoo je samo 1 od njih :s_d:.

 

9 hours ago, Kronostime said:

cccc, odoste na depilaciju.:lol_2:

 

Zasto da ne? Pa i ja se depiliram. Ne bas klasicno, ali dosta trimovanja i brijanja raznih delova tela. To je valjda normalno da niko ne zeli da izgleda kao medjed .... ili nije?!?

 

Srecom da su mi ledja kao decija guza, inace bih se depilirao ujutro i uvece :classic_biggrin:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Ja nigde nisam videla vise tetoviranih zenskih nego na plazama po Italiji - bukvalno svaka je istetovirana, i u pitanju su Italijanke - ne turisti iz drugi ih drzava.

Na lepom telu sve lepo izgleda, ali zamisljam kad ta koza ostari, pa se smrezura, pola od tih "tatavaza" nece biti jasno sta su predstavljale initially 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sunshine State said:

.... ali zamisljam kad ta koza ostari, pa se smrezura, pola od tih "tatavaza" nece biti jasno sta su predstavljale initially 

 

Upravo tako. Zato kada devojka istetovira lepu, malu ruzu na jednoj polovini svoje zadnjice u svojoj 20. godini zivota mora biti svesna kako postoje nemale sanse da ta atraktivna tetovaza moze u njenoj 40-oj izgledati kao poveca glavica kupusa.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

U Japanau je zabranjuen ulaz sa vidnim tetovažama na bazene i u banje. Banja je deo kulture, tu svako ide, ja ih imam 3 i idem 2-3 puta nedeljno. Uveče, nedeljom, to je obavezno, sa večerom.

Ko tu nema pristup kao da je odstranjen iz društva. Vekovna tradicija, mala deca se dadnu u vrisak kada vide tetovažu. To strani turisti tetovirani kao da znaju pa retko pokušavaju da uđu na takva mesta. U Kjotu, Arashiyama, u onsenu pojavila se dvojica sa tetovažama. Posle 10 minuta, da li ih je neko prijavio ili su im spazili tetovaže, dođe službenik, da im peškire da se ogrnu i da sede tako ogrnuti ako ne, da napuste mesto.

 

2020tatoo01.jpg

 

Ova devojka ima nešto istetovirano pa je pokrila

 

2020tatoo03.jpg

 

2020tatoo04.jpg

 

2020tatoo02.jpg

 

Od 100 ovakvih mesta nađe se jedno gde se ta zabrana ne ističe, kao ventil. To znaju oni sa tetovažama pa tamo idu i sa svojom decom. A unutra sve jakuze bikovskih vratova sa kajlama i labros frizurama.

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2020 at 12:25 PM, Denis Jasharevic said:

A lokalno stanovnistvo se razume u modu kao marica u sivacu masinu.

 

Lokalno stanovništvo se deli na one koji znaju uz koje meso ide širaz a uz koje kabernet.

 

2020moda01.jpg

 

I na one koji ne znaju mnogo

 

2019lopate01.jpg

 

2020lopate02.jpg

 

ali su lepe i bisernih zuba i kada nisu više u prvoj mladosti

 

2020lopate03.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Modni trendovi ponekad dovedu čoveka do toga da napravi glupost koja mu godinu-dve ranije ne bi pala na pamet, zbog koje se možda posle kaje, koja izaziva komentare, zavist, divljenje, podsmeh. Ja nisam bio sklon, nikada, da slepo pratim trendove, da prihvatam sve što je novo, ali jeste mi se dešavalo da nešto za šta kažem, kad prvi put vidim, ja to nikada neću obući, obuti, kupiti, a da posle nekog vremena promenim percepciju, kupim, obučem, sviđa mi se.

Uvek sam branio izbor dečurlije, makar sve ličilo na običnu ludost, pa šta, kad će ako ne u 15-20-25 godina, bilo šišanje pola glave, bilo farbanje, ekstremno uske farmerke, široke, sa turom ispod kolena, pocepane, šarene, neke naušnice, nanosnice, nausnice, napupaknice... Moda dođe, prođe, danas ošišan do glave, sutra pusti kosu, skine alke, promeni šminku. Jedino sam kod tetovaže dosledno protiv, mada, narabno, nikome ne bih branio, nikoga ne osuđujem, ali tetovaža ostaje trajno, i kad moda prođe ne može se tet tako promeniti, ukloniti, premestiti, džaba ako se predomisliš.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prestala sam da bojim kosu tek iz drugog pokusaja. Kada je cerka otisla prvi put u USA, iskoristila sam tih par meseci da mi izraste seda kosa i cerku sam sacekala sa slatkom, kratko sisanom sedom kosom. Rasplakala se, "necu da imam staru mamu". Islo je to dotle da me je, posle par nedelja, bukvalno kidnapovala sa posla i, u dogovoru sa nasim frizerom, odvela u salon gde su me - ofarbali. 2015, kada je na duze vreme odlazila (ispostavice se na jako, jako dugo), opet sam dosla do svoje sede kose. Bilo je cudjenja okoline, te nisam bas toliko stara, te - bila bih lepsa, izgledala mladje.....a onda se sve promenilo, danas na ulici srecem (ovo je mali grad) sve vise zena koje s ponosom nose svoju sedu kosu. Toliko o trendovima. Nikad nisam bila zrtva te boljke. Uzimam od mode ono sto mi prija a to je, vec godinama, udobna, komotna garderoba od prirodnih mateijala. Najcesce pravim kompromis sa trendovuima kad je obuca u pitanju ali ni tu ne prelazim crtu - mora da bude lepo, udobno i dobro izradjeno. 

Kako sam osedela, tako mi se kosa ispravila i sad imam ono sto sam oduvek zelela - ravnu kosu. I dosadno mi je. Najverovatnije da cu staviti mini val i vratiti kovrdzice sa kojima sam ratovala celog zivota. Slatke muke jer - nas frizer odavno ne radi mini val i potpuno je zbunjen sto sam navalila da to uradim.

U Junu slavimo 50 godina mature i ima da budem sa loknama.

 

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

@yoyogi

"...Lokalno stanovništvo se deli na one koji znaju uz koje meso ide širaz a uz koje kabernet…"

Bela vina uz belo meso ; crna vina uz crveno meso! 

 

Namerno je rečeno onako:  fina podela unutar crnih vina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi se da nam je prosek godina visok obzirom da je ovoliko negativnih stavova o tetovažama. Meni se sviđaju tetovaže kao ukras telu. Ono što ne volim je kada vidim nekoliko tetovaža naguranih, to daje kontraefekat po meni, najčešće ni ne gledam šta je konkretno istetovirano u tim slučajevima. Isto mislim i za tetovaže na licu, osim ako ste viking 🙂 . Interesantno da žene već decenijama tetoviraju obrve ali se to doživljava potpuno drugačije zato što smo navikli na to.

 

Ono što je najvažnije to je da većina devojaka stavlja te neke privremene tetovaže koje za par meseci potpuno nestanu, to vam je danas postalo maltene kao šminka. Ćerka jedne koleginice istetovirala leptira sa raširenim krilima sa gomilom detalja na samim krilima i to je uradilo specijalno za more, ta tetovaža joj je potpuno nestala do nove godine. Tako da definitivno neće cvetić u dvadesetoj postati glavica kupusa u 40-toj 🙂 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Vidi se da nam je prosek godina visok obzirom da je ovoliko negativnih stavova o tetovažama. .

.

Moj stav o tetovažama se nije menjao od srednje škole, kao baš klinac jesam gledao sa divljenjem starije momke, tada su bili natpisi, JNA 1965, neki tičkovi, lengeri, ukršteni mačevi, kasnije, kad sam mogao da uradim neku, nisam imao želju, em mi je bilo, uglavnom ružno, em, nisam želeo ništa što je nepopravljivo. 
U svemu drugom, tolerantan sam 100%, poštujem svačiji izbor i pravo na grešku.

Mislim da godine nisu uslovljavale moj stav, jesu neki konkretan izbor, hoću li klasičnu košulju da obučem ili pocepanu majicu, pantalone ili šorts.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako sam ostavio utisak da sam protiv tetovaza - nisam. Pre ce biti da sam malkice ljubomoran na one koji su to uradili "na vreme".

 

Medjutim, danas tu vise nema nikakvog bunta, rokenrola, plovidbe morem ili kriminala :s_d:, danas je to obaveza svakog srednjoskolca koji postane punoletan ili ranije uz potpis roditelja - pravac tattoo studio.

 

Sa svojim izborom sam ipak zadovoljan, jer onda ne bih mogao da kenyam deci kako je to bezveze :classic_biggrin:, a oni ce se svakako istetovirati ako budu hteli i kada budu hteli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Vidi se da nam je prosek godina visok obzirom da je ovoliko negativnih stavova o tetovažama. Meni se sviđaju tetovaže kao ukras telu.

Nema nikakve veze sa godinama. Koristis isti argument kao moj klinac kad sam mu rekla ne, na njegov zahtev, "Ali mama nije to isto kao u tvoje vreme". 

 

Mislim da takvu odluku - s obzirom na trajne konsekvence treba praviti nakon negde 25 godine, kad razumemo i kako godine uticu na to. Kao sto neki vec pomenuse, na lepom telu sve lepo izgleda, i mnogi kasnije zale.

 

Nije da nisam videla neke lepe, i ponekad pomislila kako lepo izgleda, ali onda se uvek setim da to boli :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

On 2/14/2020 at 10:55 PM, Pletilja said:

Prolaze godine, cerka mi salje slike i mogu da konstatujem da mi se dete oblaci u kojesta....od mlade dame do apa drapa oblacenja za samo par godina. Letos sam dozivela shok kad sam joj na nogama videla crne letnje sandale potpuno bapskog dizajna. Nikad nije imala ni koncic crne boje na sebi a sad grozne, skoro ortopedske sandale! "Mama, ovde to nije vazno..." 

Kako nije vazno? Matursku haljinu smo joj kupilke  posle 9 (devet!) sati bazanja po Bg shopovima i molovima. Obnevidela sam od bazanja po americkim sajtovima da joj odaberem vencanicu i sad - nije vazno?!

 

Znate o cemu se tu radi? Na mestima gde ljudi nemaju mogucnost za stvarne zivote, tamo se pirlitaju, budu pozeri, foliranti. Kao ovi sa ovim torbicama na primer. Ili evo, sad ide na vikipediji konkurs za fotografije lokalne kulture, ko hoce moze da obidje. OK, zivopisno je sve to ovako kad se pogleju slike, ama to je samo nedostatak opcija. Za razliku od nesrecnika sa onih fotografija, na mestima gde ljudi imaju slobodu izbora i mogucnost za stvarne zivote, stvarnu karijeru, stvarnu porodicu, bilo sta normalno, takve stvari ih uopste ne interesuju. Sto ne znaci da ce ici obuceni kao dripci tamo gde je neprimereno da se ide kao dripac, ali ih generalno ne interesuju mnogo takve stvari. U stvari se Vasa cerka usled blagotvornog uticaja normalne sredine u koju se preselila samo unormalila jos malo, i odbacila jos neka nakaradna shvatanja iz zavicaja :thumbsup: Treba da se radujete zbog toga :classic_smile:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To je bilo i moje razmišljanje kada sam posle par meseci u Nemačkoj shvatio da, kad vidim napirlitanu i namuđenu ribu na ulici u po bela dana, ta nije Nemica i u >90% slučajeva je iz istočnog bloka, iz neke sirotinjske zemlje. Isto važi i za muškarce, ali je kod njih manje primetno.

 

U Italiji to npr. nije tako, tamo žene idu tip top sređene i našminkane, a nisu sirotinja. Ima malo i do mentaliteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...