Jump to content

Modni krikovi iz zemlje i sveta


Milenko Puzigaca

Recommended Posts

9 minutes ago, Eddard said:

To za trenerke meni nije jasno. Tako sam i ja par puta izašao u trenerci napolje, Nemci me redom pitaju da li idem na sport. Pa majku mu I patike su primarno za sport, pa ih svi nose svuda, ne samo na sport. Jebeš mi sve, meni nije normalno kad vidim ovde da 95% muškaraca ide u farmerkama, kao uniformisani. A Nemci bolje da se ne oglašavaju po pitanju mode, kriminal najobičniji.

 

Ja jedva cekam da izdjem iz farmerki. Srecom promenishe dres u preduzecu kod pa dolaim u farmerkama umesto u pantalonama.
I stalno nosim trenerke, samo moracu da razocaram nisu shushkave no japanske, najbolje 🙂 

1 minute ago, Doorn said:

Kako je u Vijetnamu?

 

 

 

Cuh da je jako skupo pile.. tj kokosh

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Svi mašite poentu, nije stvar u tome da sad neko treba da se oseca inferiorno, pa su sad kao te torbice u najmanju ruku bljak zato što ih ne nose Nemci, Belgijanci ili Ameri. To uospte nije važno. Pre nego sto je tu normalizovano sve sto je ranije bilo sramota, i tu su te stvari bile za podsmeh. Ne one pederuse kao takve, njih su i nazvali tako zbog ociglednog razloga, nego generalno, takvo ponasanje. Na primer, za podsmeh su bila lica koja dolaze u untercigerima u studentsku menzu, zato sto stanuju u obliznjem domu, sa objasnjenjem da im je tako komotno (narocito nesto iznad mesta gde vise torbice, tu su najkomotniji). Evo o ovome se tu radi:

 

 

To tu je odustalo. Na teritorijama gde su takve stvari postale drustveno prihvatljive, pozeljne cak, takva situacija je upravo zbog toga sto su sami sebe izbrisali iz normalnog toka i zivota i sveta i svega, i sad im ej samo vazno da je njima komotno. Da se javno češaju, drapaju, pljuju, penju se na stolove, deru se i tako dalje. Te torbice nisu vazne, nego su one simbol potpunog pomracenja ne uma, nego svega.

 

Konkretno o torbicama, pisao sam moju teoriju ranije. Kako je tu in vracanje korenima, to su oni videli na onim slikama njihovih dedova da svako nosi nekakvu torbicu preko grudi. I onda su smislili da je to OK, jer se i oni vracaju korenima. Samo sto nisu uzeli u obzir da tada one caksire nisu imale dzepove. A i sta god da su dedovi nosili, prosao je ceo vek (tu nije). To je tu u vezi svega, ne samo u vezi torbica. I kakvi su to ljudi koji samo hoce da ponavljaju sta su njihovi dedovi radili, svaka generacija. To uopste nije normalno.

 

To je nesto lumpen, nesto potpuno zaumno, nesto sto me vise i ne zanima stvarno. Jer kako su te teritorije same sebe izbrisale iz svega sto je normalno, tako sam ja izbrisao njih. Ali zadrzavam pravo da se svim tim pojavama i dalje podsmevam :wicked:

 

Evo na primer malo o tome iz arhive. Mora neko i na kulturno blago ovog naroda da misli :wicked:

 

 

Postoje mnogi delovi sveta u kojima ima neceg karakteristicnog. Recimo Aussies: 

Zima ( zna da bude i dosta hladno preko zime tamo, iako doduse nema snega) a oni u :shorc, "thongs" na nogama, gore neki jacket I - "beanie" na glavi!  Stvar navike. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Eddard said:

To za trenerke meni nije jasno. Tako sam i ja par puta izašao u trenerci napolje, Nemci me redom pitaju da li idem na sport. Pa majku mu I patike su primarno za sport, pa ih svi nose svuda, ne samo na sport. Jebeš mi sve, meni nije normalno kad vidim ovde da 95% muškaraca ide u farmerkama, kao uniformisani. A Nemci bolje da se ne oglašavaju po pitanju mode, kriminal najobičniji.

Koliko puta sam video Svabu: u shortsu, carape na nogama  a obuveni u sandalama! Sandale preko carapa, u kratkim pantalonicama! 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Amigo said:

Sve je to jos dobro, dok se ne pocne ici u pidzami u prodavnicu.

 

 

 

ali fali jos carape u sandalama da ta garderoba pude potpuna. Ovo sa patikama nije nesto :)

 

p.s. mada ni lovacka jakna nije malo.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doorn said:

Uh sandale i carape. Kriminal. Ima Yoya sliku 100%. Taki hodaju Bangcockom, vrbuju kambodzanke. 

 

 

one debele carape - oko centimetar.

1 minute ago, Angelia said:

Dragi moj to nije siroko rasprostranjena moda :lol_2: to je povremeni redneck u Walmartu a mozes i da naidjes na poneku babu u mall-u 

 

ahhha, sad si se zeznula. Ovo je totalno non-stop u Walmart-ovima, barem ovde u Kanadi. Mada posle 8pm ih ima vise.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nonick said:

one debele carape - oko centimetar.

 

ahhha, sad si se zeznula. Ovo je totalno non-stop u Walmart-ovima, barem ovde u Kanadi. Mada posle 8pm ih ima vise.

E ne znam kako je u Kanadi. moguce da si u pravu. Danas se prosetah po Philliju i ne vidim nikakve specificne uvrede mode, naravno imas individualne 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

To za trenerke meni nije jasno. Tako sam i ja par puta izašao u trenerci napolje, Nemci me redom pitaju da li idem na sport. Pa majku mu I patike su primarno za sport, pa ih svi nose svuda, ne samo na sport. Jebeš mi sve, meni nije normalno kad vidim ovde da 95% muškaraca ide u farmerkama, kao uniformisani. A Nemci bolje da se ne oglašavaju po pitanju mode, kriminal najobičniji.

 

Pročito sam negde kao vic:

 

Zemunska svadba, kako se zna ko je mladoženja?

Nosi najskuplju trenerku.

 

Ja sam ili u trenerci ili u odelu. Dobro, bar 8 meseci šorc i prozračna adidas majica. Mislim da farmerke nisam obukao 15 godina.

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Squabbit said:

Daj bre zemljace serujes komentare sa b92 sajta.
 

Kakve veze ima odakle su komentari, kad nisu botovski, niti su lokalpatrijotski, nego su samo ljudi pisali svoja zapazanja u vezi teme teksta. BTW, ako pa ima nesto odvratnije od lokalpatrijotizma... Ne srbskog, bilo cijeg, mada se srbski posebno istice, zato sto je masovno negiranje stvarnosti, kao retko gde, a to nije normalno. Pa kad bi sve to bilo tako kao lokalpatrijote sto drve, da je njihova prćija najbolja iako je sva usrana, svi bi jos viseli sa grana i bacali sopstveni izmet jedni na druge :lol_2::lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

 

Kakve veze ima odakle su komentari, kad nisu botovski, niti su lokalpatrijotski, nego su samo ljudi pisali svoja zapazanja u vezi teme teksta. BTW, ako pa ima nesto odvratnije od lokalpatrijotizma... Ne srbskog, bilo cijeg, mada se srbski posebno istice, zato sto je masovno negiranje stvarnosti, kao retko gde, a to nije normalno. Pa kad bi sve to bilo tako kao lokalpatrijote sto drve, da je njihova prćija najbolja iako je sva usrana, svi bi jos viseli sa grana i bacali sopstveni izmet jedni na druge :lol_2::lol_2:

Mene su ti komentari nasmejali.

Inace imala sam tu bitku sa majkom u UK, dete ide na pool party, obuj mu carape...ali mama nosi sandale, i ide na pool party... odgovor "bolest dolazi od nogu"

 

1 hour ago, Sunshine State said:

Radim od kuce, i sto rece jedan:"Sto sam vise (u) kuci, sve vise izgledam k'o beskucnik"

 

 

Ovde nista neobicno da u prodavnicu idem u yoga pants (ne praktikujem yogu), ali ko zna - mozda ljudi misle da sam sportski tip :classic_biggrin: zasto to pominjem, zato sto radim od kuce, pa mi se jednom zamalo desilo da tako isetam na sastanak.

 

Za muskarce koji rade od kuce - trenerka je uobicajena, u kuci, nece se setati ulicom u istoj.

Link to comment
Share on other sites

Neko je pitao jel mora Adidas trenerka .......... u Rusiji mora, takav im je zakon, u ostaku Istocne Evrope moze Puma i Talijani, nikada i ni pod kakvim uslovima Nike !!!

 

Ovaj Squabbit pominje neke japanske trenerke, to je verovatno neko ludilo iz Kalifornije, ako nastavi tako moglo bi se desiti da izgubi Slavic drzavljanstvo.

 

spacer.png

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nikakva navika nego praktičnost. Da radim od kuće i da sedim u odelu sa kravatom? Ma radim i neobrijan, u pidžami, na coference calls čujem pse koji laju, decu koja kmeče, ptice.

 

Jednom sam teško nayebo, 10 dana i noći, pa me ekipa iz Srbije zvala na facetime. Taj moj facebook account je ukinut jer nisam bio pod pravim imenom.

Pitaju me, "šta ti je to belo oko usta", a to je bila moja brada, ne puštena da raste nego od silnog posla neobrijana.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Azazelkg said:

Uvek mi je smetalo gledanje sa nipodaštavanjem na nečiju naviku, izbor, stav....ma koliko taj stav iz ugla tog posmatrača izgledao pogrešno (iako je realnost sasvim drugačija)....

 

Meni je uvek smetalo kada je neko preispravan, ultra-moralan i s oprostenjem ukrucen, da ne kazem politicki super-korektan.

 

Sta vam je ljudi, opustite se, postoje rubrike po novinama, cak i godisnje nagrade, titule za "pogesno obucene" osobe, a siguran sam i da se svako od nas seca neke svoje odevne kombinacije koju bi najradije zaboravio.

 

Sto se mene tice moze i na sahranu da se ide u trenerci, toga je i bilo devedesetih, pa sta sad ..... ja ne smem da kazem kako je to nenormalno? Smem, ko kaze da ne smem.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Denis Jasharevic said:

Neko je pitao jel mora Adidas trenerka .......... u Rusiji mora, takav im je zakon, u ostaku Istocne Evrope moze Puma i Talijani, nikada i ni pod kakvim uslovima Nike !!!

Svaki pravi gopnik iskljucivo Adidas...

Adidas i hard-bass .... 😄

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Nikad u zivotu nisam imao trenerku. Sta da radim s njom? Mislim, imam 3 gornja dela jer mi se to uklapa u neke kombinacije, ali donji deo trenerke :krstipd4:

Pa dobro one koje znam, uglavnom imaju razloga da imaju trenerku. Ali nisam videla da se ljudi setaju u trenerci kao da je to odeca za izlazak u grad.

Iako, ovde, setih se jedne modne uvrede koja se pojavljuje dovoljno frekventno da me iritira, klinci u farmerkama koje vise ispod struka da reklamiraju donji ves.

Tinejdzeri 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...