Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

9 hours ago, Angelia said:

To I ochekujem. E sad, ako ga neko ubije pre izbora... to je vec nepoznata.

 

Nesto sto nema veze sa tvojim postom, sta ako se ispostavi da ova prica koja kruzi da je ABC namestio debatu, nema dokaza jos za to, ali ako je tacno? Mogu da kazem da je sumnjivo svedocenje whistle-blower, ali ja sam generalno skeptik, ali sta ako jeste? Da li ce nesto promeniti kod ljudi koji se kunu u MSM? 

Da li bi to bilo "election interference"? 

 

Namestili debatu? 😄 Da, pitanja su bile za nuklearne fizicare, pa Kamali dali odgovore. 

 

Republikanci imaju zvizdaca za sve i svasta i do sada ni jedan jedini nije imao dokaz za nista. Od Hilari i Rusa (na kraju ispalo da je Tramp petljao sa Rusima), pa do laptopa (Hanter osudjen za pistolj i laganje)...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Namestili debatu? 😄 Da, pitanja su bile za nuklearne fizicare, pa Kamali dali odgovore. 


Problem sa lažovima (kao i u školi ali i kasnije u životu) je kada ih neko facts check - uje. Takvima su svi krivi.

Edited by melankolic
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, melankolic said:


Problem sa lažovima (kao i u školi ali i kasnije u životu) je kada ih neko facts check - uje. Takvima su svi krivi.

 

Pa da, u lazi su kratke noge. 

Ovde je jedini problem sto je toliko lazi i gluposti ispusteno da bog otac vise ne moze da raspetlja, a i kad dodje do facts checks onda uvek imaju izgovor, spinovanje, optuzbe i taj krug se tesko zatvara. 

 

Evo pogledaj poslenjih par dana JD prizna da je izmislio pricu, novinarka ga cekira u taku, on kaze 'nisam to rekao' 

Tramp zna da snimljena traka gde je rekao da je izgubio izbore kruzi i svi su je culi, kad mu kazu da je rekao, on kaze 'bio je sarkazam'

 

I sve to nije problem da ne postoji kriticna masa koja odradjuje dalje stvar spinujuci do besvesti. 

 

Ne mogu ni da zamislim sta bi se desilo da su ovo i ovako radili za vreme watergate... nego su svi zajedno i oni sto su glasali za Niksona i oni sto nisu stali na istu stranu, da to jednostavno nije prihvatljivo i on je teskom mukom, ali opet na neki nacin dostojanstveno dao ostavku. To vise ne postoji, sad se gura laz do iznemoglosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Jel on uopšte pravi razliku između legalnih i ilegalnih imigranata, ili se u engleskom podrazumeva različitost?

Pa on se oženio imigrantkinjom, a valjda je i Vans.

 

I on je faking imigrant, odnosno njegov "naci" deda je došao u Ameriku a otac je krio da je nemačkog porekla i tvrdio da je poreklo švedsko.

 

Sve moj do mojega, prevaranti i lažovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Jel on uopšte pravi razliku između legalnih i ilegalnih imigranata, ili se u engleskom podrazumeva različitost?

Pa on se oženio imigrantkinjom, a valjda je i Vans.

Ko nije maliciozan zna da Tramp misli na ilegalnu imigraciju, jer podrzava legalnu imigraciju. 

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Namestili debatu? 😄 Da, pitanja su bile za nuklearne fizicare, pa Kamali dali odgovore. 

 

Republikanci imaju zvizdaca za sve i svasta i do sada ni jedan jedini nije imao dokaz za nista. Od Hilari i Rusa (na kraju ispalo da je Tramp petljao sa Rusima), pa do laptopa (Hanter osudjen za pistolj i laganje)...

Pa za laptop znamo da je tacno, ili cemo I to da se pravimo blesavi?

A ovaj izgleda kaze da ima snimke razgovora, pa videcemo, mozda je hoax. Ne bi me iznenadilo. Samo pitam, teoretski, ako je tacno, da li to znaci da je ABC I Harris kampanja pocinila "election interference". 

Vise merim temperaturu licemerja, nego sto verujem da jeste tacno, veoma mu je detaljna izjava.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

Ko nije maliciozan zna da Tramp misli na ilegalnu imigraciju, jer podrzava legalnu imigraciju. 

Pa za laptop znamo da je tacno, ili cemo I to da se pravimo blesavi?

A ovaj izgleda kaze da ima snimke razgovora, pa videcemo, mozda je hoax. Ne bi me iznenadilo. Samo pitam, teoretski, ako je tacno, da li to znaci da je ABC I Harris kampanja pocinila "election interference". 

Vise merim temperaturu licemerja, nego sto verujem da jeste tacno, veoma mu je detaljna izjava.  

Ako misliš da sam maliciozni jer želim da izgubi, da, jesam.

Ali sam pitala ozbiljno, jer se nije nikako ogradio i šta mu je u napioa sagorenom mozgu, ja ne znam, jedino znam da mrzi TS.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

38 minutes ago, DJORDJE said:

:roflmao:

 

 

spacer.png

 

GXnp1C8XsAEsC9s?format=jpg&name=medium

 

😂

 

edit: pogresan post sam citirala

1 hour ago, Angelia said:

Ko nije maliciozan zna da Tramp misli na ilegalnu imigraciju, jer podrzava legalnu imigraciju. 

Pa za laptop znamo da je tacno, ili cemo I to da se pravimo blesavi?

A ovaj izgleda kaze da ima snimke razgovora, pa videcemo, mozda je hoax. Ne bi me iznenadilo. Samo pitam, teoretski, ako je tacno, da li to znaci da je ABC I Harris kampanja pocinila "election interference". 

Vise merim temperaturu licemerja, nego sto verujem da jeste tacno, veoma mu je detaljna izjava.  

 

Ok, sve je tacno, i za laptop i za Ruse, i za vakcine... sve apsolutno sto je Tramp rekao.

Pobedila si. 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da Kilari nikako ne može da preboli poraz i da će ovu kilavu prednost Haris oslabiti njena sve veća prisutnost u javnosti.

 

Ne znam šta joj treba to, neka se makne.

Msm, sigurno i X-ov algoritam čini svoje na mom nalogu, ali ne mislim da se mnogo varam.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helena said:

Ako misliš da sam maliciozni jer želim da izgubi, da, jesam.

Ali sam pitala ozbiljno, jer se nije nikako ogradio i šta mu je u napioa sagorenom mozgu, ja ne znam, jedino znam da mrzi TS.

 

 

 

 

Nisam rekla da si ti maliciozna, rekla sam da oni koji probaju da podmetnu da misli na sve imigrante, da su oni maliciozni, ti si pitala da li misli na sve i ja ti odgovorila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slučajno naleteh na ovo, sveže je:

 

Russian election interference efforts focus on the Harris-Walz campaign

 

Quote

Russia and Iran have both undertaken cyber influence operations headed into the 2024 presidential election. In our last report, published on August 8, we detailed how Iranian cyber-enabled influence operations sought to undermine the Republican campaign through targeted hack-and-leak operations, covert social media personas, and imposter US news sites. In the past two months, Microsoft has observed a notable shift in Russian influence operations tactics reflecting the changing U.S. political environment. Specifically, we have observed Russia pivot towards targeting the Harris-Walz campaign, with actors disseminating fabricated videos designed to sow discord and spread disinformation about the new Democratic nominee Vice President Harris.  

 

Pošto je na Microsoft sajtu, analiza je u pitanju, više je zanimljivo za IT ekipu, manje za one željne prepucavanja "moj je veći, moj je bolji... / jok, moj je...".

 

 

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ustanovili smo na ovom mestu da Tramp uvek prođe bolje nego u anketama jer anketirani u izvesnim situacijama ne žele da se izjasne da će glasati za njega, a ima i onih koji se srame toga (by Ters), pa se onda češemo po glavi kad osvoji nešto više od 74 miliona glasova i pitamo se - odakle sad ovo.

 

Ali afroamerički glasači neće nas predodrediti takvoj zbunjenosti, budući da jasno očituju kako misle i šta misle, ne hajući mnogo šta će im neko reći za njihov izbor i kako će ga komentarisati. 

 

Pa su tako u poslednjim istraživanjima koje prenosi Rojters (https://www.reuters.com/world/us/one-four-us-black-men-under-50-support-trump-president-naacp-poll-finds-2024-09-13/) istupili sa veoma jasnim brojevima koji kažu da će 25 odsto afroamerikanaca glasati za - Trampa.

 

I sad bi Trampovi protivnici koji ne znaju pravo stanje stvari, jer im kanali na kojima se informišu bilo u mejnstrim medijima ili na društvenim mrežama zamagljuju vid premeštajući ih na neke druge političke teme i terene, rekli: Ura, Tramp ima 25 odsto, a naša Mamala 75, kakvo rutiniranje i kakva najava buduće pobede...

 

Ne znajući, u stvari, da je Tramp na prošlim izbrima ukupno dobio tek oko 8% glasova afroamerikanaca, te da nijedan kandidat republikanaca na izborima nije dobio više od 13% afroamerički glasova još od građanskog rata.

 

A to znači da u anketama Tramp skoro duplira taj iznos, kako na nacionalnom nivou tako i u neopredeljenim državama, gde je taj tend manje-više isti u svakoj od njih...

 

I sad će se neko ko nije imao pojma o ovim brojevima, logično, zapitati - zašto ti ljudi vole više Trampa nego njihovu Mamalu, kad Mamala kaže za sebe da je crnkinja, a Tramp je jedno rasističko đubre?! kako je moguće da on osvoji i jedan ćoravi glas crnih glasača, jer je i taj jedan u njegovom slučaju previše?!

 

A odgovor je u biti veoma jednostavan: zato što svi oni koji potežu rasno pitanje u Americi pred svake izbore, u stvari prodaju glasačima ciglu iznova i iznova. Pa se tih cigli toliko nagomilalo na grbači afroameričkih glasača da je teret postao - nepodnošljiv.

 

Slušao sam crnog glasača iz Detroita koji direktno u CNN kamere izjavljuje sledeće, citiram: "Kamala nam kao rešenje nudi obećanje da će izgraditi novih 3 miliona kuća (brojevima: 3.000.000). Pa mi već imamo slobodnih milion i sedamsto hiljada kuća (brojevima: 1.700.000) koje su prazne zbog skoka cena nekretnina i zato što ljudi više ne mogu da otplaćuju kredite".

 

Kod tog crnog glasača, dakle, više ne prolaze te fore zastrašivanja Trampom i pričama šta će Tramp da mu učini ako dođe na vlast. Jednostavno, taj crni glasač više od demokrata ne kupuje - ciglu. 

 

Podatak da četvrtina crnih glasača sada kaže da će glasati za Trampa, što je apsolutni rekord u američkoj istoriji kada je reč o bilo kom republikanskom predsedničkom kandidatu još od građanskog rata, zapravo pokazuje da uticaj rase slabi na odluku o tome kako će se glasati.

 

Jer, na benzijskoj pumpi ne piše: ovo je cena za belce, a cena za crnce je niža zbog njihove Mamale... Naprotiv, i jedni i drugi plaćaju danak neodrživo skupom životu, osiromašenju i u ogromon broju slučajeva - bedi.  I jedne i druge pogađaju iste cene, i jedni i drugi strahuju za vlastite živote i sigurnost u poplavi kriminala...

 

Iz tog razloga zaista nema smisla da neko sutra kaže - odakle ovom ludaku Trampu ovoliko glasova...

 

Afroamerikanci su nam na direktan i nedvosmislen način objasnili kako će do toga doći. 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Toliko sam fokusiran na to da stavim u spojler svoje skromne reči i skromne upise, ostavljajući svima da na vlastitu odgovornost otvaraju te sadržaje jer ne želim istinom da povredim nečija tanana osećanja, da često zaboravim da u neki post inkorporiram baš sve što je relevantno i istinito u američkom političkom životu, pa onda dupliram fizičke postove jedan iza drugog, što zapravo ne treba činiti.

 

Ali šta ću kad sam zaboravio na činjenicu da sam, gledajući neke CNN analitičare koji između redova poručuju - šta je Tramp tražio, to je ovim atentatima i dobio, te čitajući tekst Njujork Tajmsa u kome se tvrdi da Tramp inspiriše ljude da upućuju pretnje ili preduzimaju akcije za njega i protiv njega (https://www.nytimes.com/2024/09/16/us/politics/trump-violence-assassination-attempt.html), shvatio ne samo da se Zemlja vrti oko njega, a ne oko Sunca, ako je sve to istina što propagandisti navode, već me je to podsetilo i na neke druge zanimljive opservacije liberala i levih okupljenih u demsima.

 

Znate ono, udario sam je jer nije htela da ućuti, nisam imao nameru, ali ona nikako da umukne... Koliko puta smo čuli da nasilnik koji umlatii suprugu ponovi , u cilju opravdavanja svog idiotskog postupka, takvu rečenicu kakvu, doduše u drugom kontekstu ali sa potpuno identičnim značenjem, čujemo kod onih koji relativizuju pokušaje ubistva Trampa na ovakav način, pa čak i na ovom mestu?

 

Ili ono: nosila je prekratku suknju i dobila ono što je tražila... I otkad smo to svi mi, i desni i levi, i gornji i donji, prihvatili ovakav vid relativizacije??? Kako je to uopšte moguće u svetu ljudi koji imaju srce i dušu?!

 

Shvatam da postoji izvestan deo onih kojima je super i kad se ukloni Bajden sa listića i kad bi se uklonio i Tramp, na bilo koji način. Jer Tramp je jednako - Hitler, a Hitlera treba ukloniti ovako ili onako... Milom ili silom...

 

Zato nam proročki jasno poručuju: dok ne umukne, Tramp će biti meta pokušaja ubistva.

 

Ali dajte, za ime božje, barem malo ljudskosti tom narativu.. Jer govoreći da je Tramp zaslužio da ga ubiju, prebiju i uklone na svaki mogući način jer sam to podstiče, zapravo dajete za pravo armiji budućih nasilnika da kažu - jeste, prebio sam je na mrtvo ime jer nije htela da drži jezik za zubima.

 

 

 

 

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, freethrow said:

Neverovatno mi je da obrazovana osoba iskreno priželjkuje pobedu Trampa. Bez uvrede, imam dosta bliskih osoba oko sebe koji to čine i potpuno sam zaprepašćen.

Obrazovanje tu i tamo. Uvek treba gledati gde se ko školovao i koliko uspešno, i šta su uradili sa svojim životom posle. Naravno da će većina obrazovanih uvek biti protiv MAGA nakaza, ali ima izuzetaka. Ljudi skrenu sa uma, neki su oduvek bili imbecili, a neki se samo žestoko najedu MAGA proliva koji im se svakodnevno toči u grlo.


U svakom slučaju, samo 0.0001% MAGA nije imbecilno. To su oni koji će direktno profitirati od imbecilije. Takvi nisu intelektualne nakaze, oni su samo moralne nakaze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:
  Hide contents

Toliko sam fokusiran na to da stavim u spojler svoje skromne reči i skromne upise, ostavljajući svima da na vlastitu odgovornost otvaraju te sadržaje jer ne želim istinom da povredim nečija tanana osećanja, da često zaboravim da u neki post inkorporiram baš sve što je relevantno i istinito u američkom političkom životu, pa onda dupliram fizičke postove jedan iza drugog, što zapravo ne treba činiti.

 

Ali šta ću kad sam zaboravio na činjenicu da sam, gledajući neke CNN analitičare koji između redova poručuju - šta je Tramp tražio, to je ovim atentatima i dobio, te čitajući tekst Njujork Tajmsa u kome se tvrdi da Tramp inspiriše ljude da upućuju pretnje ili preduzimaju akcije za njega i protiv njega (https://www.nytimes.com/2024/09/16/us/politics/trump-violence-assassination-attempt.html), shvatio ne samo da se Zemlja vrti oko njega, a ne oko Sunca, ako je sve to istina što propagandisti navode, već me je to podsetilo i na neke druge zanimljive opservacije liberala i levih okupljenih u demsima.

 

Znate ono, udario sam je jer nije htela da ućuti, nisam imao nameru, ali ona nikako da umukne... Koliko puta smo čuli da nasilnik koji umlatii suprugu ponovi , u cilju opravdavanja svog idiotskog postupka, takvu rečenicu kakvu, doduše u drugom kontekstu ali sa potpuno identičnim značenjem, čujemo kod onih koji relativizuju pokušaje ubistva Trampa na ovakav način, pa čak i na ovom mestu?

 

Ili ono: nosila je prekratku suknju i dobila ono što je tražila... I otkad smo to svi mi, i desni i levi, i gornji i donji, prihvatili ovakav vid relativizacije??? Kako je to uopšte moguće u svetu ljudi koji imaju srce i dušu?!

 

Shvatam da postoji izvestan deo onih kojima je super i kad se ukloni Bajden sa listića i kad bi se uklonio i Tramp, na bilo koji način. Jer Tramp je jednako - Hitler, a Hitlera treba ukloniti ovako ili onako... Milom ili silom...

 

Zato nam proročki jasno poručuju: dok ne umukne, Tramp će biti meta pokušaja ubistva.

 

Ali dajte, za ime božje, barem malo ljudskosti tom narativu.. Jer govoreći da je Tramp zaslužio da ga ubiju, prebiju i uklone na svaki mogući način jer sam to podstiče, zapravo dajete za pravo armiji budućih nasilnika da kažu - jeste, prebio sam je na mrtvo ime jer nije htela da drži jezik za zubima.

 

 

 

 

 

 

Boze, kako je ovo glupo (ko me tera da otvaram spoilere, kada znam sta mogu ocekivati).

Pokusavam da zamislim stabilnu budalu u mini suknjici, koga demsi ni krivog ni duznog hoce da smaknu.

I ne uspeva mi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Boze, kako je ovo glupo (ko me tera da otvaram spoilere, kada znam sta mogu ocekivati).

Pokusavam da zamislim stabilnu budalu u mini suknjici, koga demsi ni krivog ni duznog hoce da smaknu.

I ne uspeva mi.

 

Kada se resavaju ubistva uvek se gleda motiv. Kakav motiv imaju demsi da smaknu politickog protivnika koji trenutno gubi trku i da prebace njegovu vladavinu na nekog jos goreg u slucaju da pobedi? 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

U memoarima Hjua Kadlipa, kao i u čuvenim memoarskim pismima lorda Mounbatena, opisan je način na koji su zaverenici, na čelu sa Sesilom Kingom (uvek neki medijski propagandista stoji iza nekakvih brljotina, kao i danas) hteli da izvrše puč i smene demokratski izabranu vladu Harolda Vilsona.

 

Proučavana su dva načina: prvi je bio da kraljica Elizabeta Druga iskoristi svoja ustavna ovlašćenja i mimo volje glasača ukloni Vilsona, što se zaista retko dešavalo u britanskom parlamentarnom životu tokom moderne istorije, ili da se iskoriste nasilna sredstva puča kakva poznajemo iz istorije raznih pučeva.

 

Elizabeta Druga je, prema Kadlipovim memoarima, saznala za tu nameru njenog rođaka Mountbatena i pozvala ga na audienciju, tokom koje Mountbaten uopšte nije ni pokušavao da sakrije da pripada pučistima.

 

Kada je pitao Elizabetu Drugu: zašto braniš Vilsona, ona mu je odgovorila - ne branim njega, branim demokratiju i izbornu volju naroda.

 

Mountbaten je tada postavio još jedno pitanje: Šta ako je u srcu demokratije neko ko je ugrožava? Da ne činimo ništa?

 

Odgovor kraljice Elizabete na to zapravo povlači neizbrisivu razliku između nje, političara njenog kalibra i ovih liliputanaca koji se krive i deformišu objašnjavajući kako je demokratija ugrožena ako oni i njihova kandidatkinja ne pobede na izborima.

 

Elizabeta Druga tada je rekla:

 

Naravno da nećemo činiti ništa. Ako je Vilson kriv, sačekaćemo da ga smeni isti onaj koji ga je i doveo na vlast. A to je - narod.

 

Naravno, ispostavilo se da Vilson nije nikakava pretnja za demokratiju, uprkos problemima koji su s kraja šeste decenije prošlog veka drmali Veliku Britaniju tokom njegovog mandata.

 

To je bio samo izgovor i dobro osmišljena laž jednog političkog kruga... I tada su zapravo pučisti, koji su imali na umu da sprovedu nedemokratski čin, tim nedemokratskim činom šatro branili demokratiju i ustavni poredak, što takođe pripada orvelovskoj orbiti u kojoj je laž istina, a istina - laž.

 

Ne znam zašto mi je taj detalj iz britanskog parlamentarnog života pao na pamet baš sada, ali svakako neće nikome da škodi.

 

Ili se barem nadam da neće, zato i ovaj upis ide u spojler, da ne bih remetio nečija tanana osećanja vezana za ideju da će neko ugroziti neku demokratiju, na način na koji su pučisti predstavili kraljici da će Vilson dovesti Britaniju do njenog nestanka.

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, freethrow said:

Neverovatno mi je da obrazovana osoba iskreno priželjkuje pobedu Trampa. Bez uvrede, imam dosta bliskih osoba oko sebe koji to čine i potpuno sam zaprepašćen.

 

Razumem da je teško pojmiti, ali nije (samo) do obrazovanja.

 

Čovek može biti najobrazovaniji na svetu i istovremeno teško đubre od osobe i(li) neko sa problematičnim stavovima. Ne kažem da je to slučaj sa osobama o kojima pričaš, pošto ih ne poznajem, ali kapiraš šta hoću da kažem. 

Link to comment
Share on other sites

Debil je valjda hteo da bude duhovit, kao to je tek za 400 godina, haha, i slično.

 

Kad bi tako neki debil baljezgao na slavi posle 10 rakija, gosti bi ga sprdali. Problem je što ovaj debil pretenduje da bude najmoćniji čovek na planeti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...