Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, PorodicneVrijednosti said:

Ovaj je legit bolestan

 

Vance je budala ali u ovom slučaju je tipičan slučaj učitavanja, to jest strawman fallacy. Poslušaj pažljivo šta je rekao. 

 

Prvi deo: govorio je o razlozima koji su bili korišćeni u vreme seksualne revolucije za razvod. Even violent ones, but certainly unhappy. 

 

Drugi deo: suviše olako se razvodilo, menjali se partneri kao gaće. Što je imalo negativnog uticaja na decu - što jeste tačno. 

 

Jebi ga, ovde je napravlje logički "most" od strane tog Twitteraša da mu se pripišu reči koje nije rekao. Što se takođe suviše često dešava na ovom forumu nažalost. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

Iscupala je iz konteksta osoba koja je objavila tvit, a na misinterpretaciju se nadovezali drugi.

"Spouse" ne znaci zena, nego supruznik/ca.

 

 

Iscupala je iz konteksta zato sto je njegov narativ uvek protiv zene, tako da i nije bas iscupano iz konteksta ako se gleda ceo njegov opus. 

Link to comment
Share on other sites

Ali ove priče o "tradicionalnim vrednostima" a lik priča kako bolje ljudi da ostanu u lošim brakovima da deca ne ispaštaju. Inače deca se super provode u nesrećnim brakovima

Edited by Nicklord
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Nicklord said:

Ali ove priče o "tradicionalnim vrednostima" a lik priča kako bolje ljudi da ostanu u lošim brakovima da deca ne ispaštaju. Inače deca se super provode u nesrećnim brakovima

 

On jednostavno gura narativ brak na silu, deca na silu, zena u kuhinju i tisina tamo. 

 

Pitali su ga da prokomentarise bas ovo gore:

 

Quote

"And maybe it worked out for the moms and dads, though I'm skeptical. But it really didn't work out for the kids of those marriages."

When Vice News asked Vance for comment at the time, he answered: "I reject the premise of your bogus question. As anyone who studies these issues knows: domestic violence has skyrocketed in recent years, and is much higher among non-married couples. That's the 'trick' I reference: that domestic violence would somehow go down if progressives got what they want, when in fact modern society's war on families has made our domestic violence situation much worse. Any fair person would recognize I was criticizing the progressive frame on this issue, not embracing it."

"But I can see that you are not a fair person, so rather than answer your loaded and baseless question, let me offer the following: I'm an actual victim of domestic violence. In my life, I have seen siblings, wives, daughters, and myself abused by men. It's disgusting for you to argue that I was defending those men."

--

He said: "Democrats have completely twisted my words here and, as you know, both me and my mom actually were victims of domestic violence. To say that 'Vance is supporting women staying in violent marriages' – I think it's shameful for them to take a guy with my history and my background and say that that's what I believe, it's not what I believe, it's not what I said."

 

Nisam rekao ono sto sam rekao. 

 

Kako god okrenes i obrnes, iako su on i njegova mama zrtve nasilja u porodici, on se zalaze za istu bezuslovno, a valjda nenasilne porodice mogu da se odrze tako sto ce zena cutati i trpeti i raditi sta joj se naredi. Kao neki pecinski covek totalno van konteksta vremena. 

 

Quote

Donald Trump’s running mate, JD Vance, said that professional women “choose a path to misery” when they prioritize careers over having children in a September 2021 podcast interview in which he also claimed men in America were “suppressed” in their masculinity.

 

Duboko iskompleksiran tip. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

Da li ovo poređenje ratnog zločinca i autokrate ludaka (Putina) sa vaginom (na kom god jeziku) nekom treba da bude smešno, interesantno? 

Meni je to bas zanimljivo i zabavno, gulglala sam ( indonezanski ne znam) i stvarno je genijalan epitet za ludog autokratu, ratnog zlocinca.

Puki, Putko, Putler. Na italijanskom imamo i rec putana. Pa necemo valjda prenositi samo tvitove i slike iz recimo Guardiana.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nicklord said:

Ali ove priče o "tradicionalnim vrednostima" a lik priča kako bolje ljudi da ostanu u lošim brakovima da deca ne ispaštaju.

 

Pa to i jeste tradicionalno gledanje na ovu stvar.

 

Ako je glupo ne znači da je nedosledno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Iscupala je iz konteksta zato sto je njegov narativ uvek protiv zene, tako da i nije bas iscupano iz konteksta ako se gleda ceo njegov opus. 

A koji bi bio taj njegov ceo porodicni opus ako znamo da se radi o mladjem coveku, srecno ozenjenim sa troje dece?

I sta je tu negativno ako covek kaze da razvodi nisu dobri za decu, i uopste sta bi jedan normalan covek, politicar, danas trebalo

da propagira, ako ne bas te neke porodicne vrednosti? Kamala ne moze tu nista da propagira jer se udala kad su joj objasnili

da mora ipak da ima neki brak ( porodicne vrednosti) da bi mogla u politiku. Znaci da on ipak ima bolji filing od nje i za porodicu, decu,

siromastvo, bogatstvo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

 

I sta je tu negativno ako covek kaze da razvodi nisu dobri za decu

Ajde da crtam: negativno je da ijedna žena trpi bilo verbalno, ili fizičko nasilje, a zbog opstanka braka; zbog tobož dece. 

 

Mandrila te vrste, treba da odjebe motkom kojom će ga prvo izubijati.

 

Eto, to je put kojim se ređe ide. Žene trpe jer ih je mama naučila da trpe, jer se ona nije bunila, jer joj je njena majka... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, skarabudži said:

Ajde da crtam: negativno je da ijedna žena trpi bilo verbalno, ili fizičko nasilje, a zbog opstanka braka; zbog tobož dece. 

 

Mandrila te vrste, treba da odjebe motkom kojom će ga prvo izubijati.

 

Eto, to je put kojim se ređe ide. Žene trpe jer ih je mama naučila da trpe, jer se ona nije bunila, jer joj je njena majka... 

Ovde je tema USA, ne nekakav feminizam i kako i sta bi zene trebalo da rade.
Trpela je neko vreme i Zaklin Kenedi pa se razvela, Hilari je istrpela do kraja, ne zbog deteta.

Trampove zene ne trpe nista, odmah se razvode😃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, skarabudži said:

Opet moram da crtam: ugrožavanje slabijih, nije dopustivo, i stav prema tome da nije dopustivo spram žena, nije feminizam, već osnovno vaspitanje. 

Ne slazem se s tobom jer zena danas nije slabiji pol kojoj treba zastita. Zene danas drmaju svetom, predsednice, ministarke vaznih resora,

sefice sudova, policije, rektorke univerziteta, zasto bi neko trebalo da ih stiti? Ta deca imaju i oceve , a valjda svaki roditelj voli svoju decu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

A koji bi bio taj njegov ceo porodicni opus ako znamo da se radi o mladjem coveku, srecno ozenjenim sa troje dece?

I sta je tu negativno ako covek kaze da razvodi nisu dobri za decu, i uopste sta bi jedan normalan covek, politicar, danas trebalo

da propagira, ako ne bas te neke porodicne vrednosti? Kamala ne moze tu nista da propagira jer se udala kad su joj objasnili

da mora ipak da ima neki brak ( porodicne vrednosti) da bi mogla u politiku. Znaci da on ipak ima bolji filing od nje i za porodicu, decu,

siromastvo, bogatstvo.

 

Selina, opus onog sto je izgovorio. 

 

Naravno da nije dobro da deca odrastaju u nasilnoj okolini, ali ovo nije tema da raspravljamo o tome. 

Kakve veze ima Kamala sa njim? Mislim, kakvi su to argumenti, niko ga ne vuce za jezik. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ras kass said:

 

Ljudi koji analiziraju Trumpove govore  kazu da mu je recnik na nivou treceg razreda osnovne. To znaci da je dobar deo USA biraca na tom nivou. Slusao sam analizu o porastu popularnosti Trumpa kod low iq biraca.

 

Ovi ljudi koje pominjes da analiziraju Trumpove govore sigurno su veliki strucnjaci, jer ne mozes biti nebitan prosecan lik koji analizira neciji recnik koji je na nivou osnovne skole, nizi razredi naravano....Takodje analizirati iq Trumpista je obiman posao, divim se i skidam kapu takvim zgubidanima koji mere nesto tudje sto sami nemaju ni u proseku. Naravno da se radi o demokraturskim blesanima koji kandiduju nesto kao sto su njihovi poslednji kandidati.

 

Ali to je dobro, mislim te analize. Sebe naravno ne zele da analiziraju jer je ocigledno. Za ove Trumpiste se ipak trebalo potruditi. Ovo sam napisala da se ne bih cerekala ispod ovog analiza posta. Inace se samo smeskam....da se neko ne uvredi.

 

22 hours ago, fancy said:

 

 

Daj mama, indonežanski, really? :lol_2:

Ali na kraju dana nebitno je kako meni zvuči, imam viška vremena pa komentarišem.

 

 

Naravno da nije bitno da li ti nesto zvuci ili ne, ovde je bila obicna stvar u pitanju a ja to sve lepo objasnila, znaci puki je zenski pol, organ na tom i tom jeziku. Obicno kad saznam nesto sto ne znam, zahvalim se, ne trudim se da budem blasé.

 

Ali ponekad postovi kao ovaj tvoj, imaju naravoucenije sto je takodje dobra stvar. Kao sto je dobro podeliti s prijateljima egzoticne reci koje znas, mislim da je isto dobro i ovo sto ti kazes a sto nas uci da nikada ne pisemo usiljene komentare samo zato sto imamo viska vremena.

 

 

Edited by Mama_mia
bold
Link to comment
Share on other sites

Danas je nedelja dan za neznamnijazasta ali Trumpa nikad dosta kao i pozitivne energije koja se ne vidja cesto, posebno ne u redovima demsa koji su malo zastranili zbog njega. Da, izmedju ostalog je i zabavljac, ali je jos bolji spoljni-politicar, pa se pitam kome to moze da odgovara protivkandidatkinja sumnjivih gledista na spoljnu a bogami i unutrasnju pol.

 

Uzivati, to predlazem ali i upozoravam da mrzitelji nikako ne ukljucuju

 

 

 

....i Musk je nesto napravio, mozda nije smesno ali je tacno....jedino ne znamo ko je trbuhozborac, da nije Obama?

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Selina said:

A koji bi bio taj njegov ceo porodicni opus ako znamo da se radi o mladjem coveku, srecno ozenjenim sa troje dece?

I sta je tu negativno ako covek kaze da razvodi nisu dobri za decu, i uopste sta bi jedan normalan covek, politicar, danas trebalo

da propagira, ako ne bas te neke porodicne vrednosti? Kamala ne moze tu nista da propagira jer se udala kad su joj objasnili

da mora ipak da ima neki brak ( porodicne vrednosti) da bi mogla u politiku. Znaci da on ipak ima bolji filing od nje i za porodicu, decu,

siromastvo, bogatstvo.

 

Na osnovu čega znamo da je dotični srećno oženjen, dok je Kamalin brak iz političke koristi (to izvlačim iz ovog tvog opisa)? Pretpostavljam na osnovu medija :roflmao:

 

Političar/ka nije u ama baš nikakvoj obavezi da propagira porodične vrednosti, pošto kao što kolega iznad reče, u 90% slučajeva to znači promociju patrijarhata. 

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Nicklord said:

Ali ove priče o "tradicionalnim vrednostima" a lik priča kako bolje ljudi da ostanu u lošim brakovima da deca ne ispaštaju. Inače deca se super provode u nesrećnim brakovima

 

Pa toe tradicionalisticki pogled, jer sveta tajna braka je neraskidiva, zajednica muskarca i zene koji ce kroz ljubav odrzavati svog brak, a ne da bude ekonomska zajednica sa jasno podeljenim ulogama i zaduzenjima xD, vec kroz ljubav bla bla bla...

 

8 hours ago, skarabudži said:

Kad god čujem da se neko poziva na tradicionalno/tradiciju, znam da govori o patrijarhatu, u 90% slučajeva. 

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

Danas je nedelja dan za neznamnijazasta ali Trumpa nikad dosta kao i pozitivne energije koja se ne vidja cesto, posebno ne u redovima demsa koji su malo zastranili zbog njega. Da, izmedju ostalog je i zabavljac, ali je jos bolji spoljni-politicar, pa se pitam kome to moze da odgovara protivkandidatkinja sumnjivih gledista na spoljnu a bogami i unutrasnju pol.

 

 

 

Pa demsi ni nemaju neku (spoljnopoliticku) platformu. Citava kampanja se svodi na TrUmP bAd. E, da i RuSsIa BaD, vraceni na fabricka podesavanja u odsustvu boljih ideja. 2016-a je, runda broj dva xD

 

5 hours ago, Mama_mia said:

 

 

 

Uzasan rad nogu, moras priznati.


Mada svaka mu cast za stav, jer i pored svesnosti svojih (plesnih) nesavrsenosti, izasao je i zadjuskao pred ogromnim brojem ljudi, nekoliko puta.
Voleo bih da imam takvu hrabrost.

 

Uostalom, jednom davno na 9gagu, bas davno ali mi se urezalo u secanje, procitao sam jednu mudrost koja kaze "she doesn't care if you know how to dance. She cares if you will dance". Mozda je i tacno.

Edited by RatzenStadt
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RatzenStadt said:

Uostalom, jednom davno na 9gagu, bas davno ali mi se urezalo u secanje, procitao sam jednu mudrost koja kaze "she doesn't care if you know how to dance. She cares if you will dance". Mozda je i tacno.

 

Mislim da sam ti već jednom napisao ovo, ali treba da kreneš da đuskaš, (za početak sam sa sobom ko Bili Ajdol).

 

Samo oprezno i kontrolisano za početak, zbog leđa.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Vratio sam se sa poslovnog produženog vikenda u Danskoj i Švedskoj, gde sam stekao nesvakidašnje iskustvo u vezi sa američkim predsedničkim izborima.

 

Moji Amerikanci, a zovem ih mojima jer dugo sa njima sarađujemi i ima ih 15-ak koji su se pojavili na skupovima u Kopenhagenu i Malmeu poslovno-zabavnog sadržaja, svi do jednoga su glasači - Kamale Haris.

 

To statistički svakako nije lako izvesti, a naročito ako dolaze sa svih strana Amerike.

 

Do sada niti jedan jedini minut u druženju sa njima ili prepiskama nisam pominjao politiku, a nisu ni oni... Jednostavno, svesno sam bežao od te stavke do tačke kada bi to izgledalo i usiljeno, budući da su pojedini trendovi katkad snažno diktirali tokove nekih zajedničkih razgovora i razmišljanja, pa je bila neophodna socijalna gimnastika kako bi se oni izbegli.

 

Ali moji Amerikanci izgleda više nisu mogli da ostanu iza zida političkog ćutanja, pa su se raspištoljili usred Skandinavije pominjući Haris i Trampa sve u šesnaest... I ne da nisu štedeli ovog drugog, nego su ga ocrnili na pasja usta dok smo mi, neamerikanci, slušali kako to izgleda.

 

Pri tome, iako sam smatrao da solidno poznajem SAD, neke stvari vezane za ekonomiju, zdravstvo ili javni transport sam takođe prvi put čuo iz prve ruke, zahvaljujući pre svega bračnom paru iz Sent Luisa koji mi je dao ozbiljnu poduku i koji se potrudio da, na osnovu delovanja finih erudita kakvi jesu, saznam mnogo toga.

 

Pa iako su ti moji amerčki drugari i kolege munjevito prelazili iz ugla edukatora u ugao ostrašćenih glasača Kamale Haris i velikih nezadovoljnika samom pojavom Donalda Trampa, političke razlike u nekim stavovima iz mog ugla, koje nisam želeo da im prikažem jer sam ostao mudro ćutljiv, uopšte me nisu pokolebale u onom generalnom stavu - da je zapravo reč o divnim ljudima.

 

Neko bi možda rekao - pa mnogo toga može da izgleda divno uz podršku danskog kraft piva i smørrebrød sendviča, ali ne: sama spoznaja da neko iz US drži drugarsko široko i omnipotentno predavanje o tamošnjim prilikama, običajima, trendovima i kulturi nekom tamo iz Srbije, u trenutku kad su u Kopenhagenu mogli da rade hiljadu i jednu za njih korisniju stvar, zaslužuje poštovanje i reči hvale.

 

Što me dovelo do pomisli da, ako je već moja malenkost mogla da se izdigne iznad političkih nesuglasica i prihvati te demse kao divne ljude, što oni zaista i jesu, ostaje mi nada da će i Amerikanci između sebe percepirati jedni druge kao divne ljude, kada prilike to zavređuju, bez obzira kakav politički pravac zagovaraju.

 

I da im politička koprena preko očiju neće zamagliti osnovne postulate ljudskosti i dostojanstva.

Edited by Nek grmi jako
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...