Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

8 hours ago, Angelia said:

Poenta Baby nije da li se njoj moze da vodi kampanju na ovaj nacin, da izbegava medije, I da ne odgovara na pitanja, moze joj se.

 

 

Poenta je, vidis da moze... ide joj dobro. 

 

https://nypost.com/2024/08/08/us-news/kamala-harris-says-she-wants-to-get-an-interview-scheduled-within-24-days-after-trump-taunts-lack-of-press-access/

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

 

Nije ovo namestaljka jednostavno su verovali ili hteli da veruju da Bajden nije toliko lose, ustvari Trump je zajebao stvar sam sebi jer je insistirao da debate budu ranije i time doveo do odustajanja Bajdena.

 

VP i postoji zbog takvih situacija, pa narod je glasao za FDR ne za Trumana, glasao je za JFK a ne Dzonsona, glasao je za Niksona a ne za Forda.

 

Ovde je situacija ustvari cak i cistija, narod ako nece Kamalu to ce reci na izborima nego kad VP zameni presednika zbog bolesti, smrti, atentata ili kriminala.

 

E sad sto je povlacenje Bajdena napravilo kratak spoj kod Trumpovog tima koji je celu kampanju planirao prema Bajdenu nije namestaljka vec greska Trumpovog tima, isto ko i JD Vance. Da su ocekivali da ce biti tesno uzeli bi nekog popularnijeg koji donosi mizar (sigurnu pobedu u x drzavi).

 

Ako vec kazes namestaljka pa sta je to sto RFK sad naprasno odlucuje da podrzi Trumpa? Nekome bi to bila namestaljka. Ali nije to je politika. Ko i ovo iznad.

 

Dakle imace izbore i to je to. Trump sa podrskom RFK vraca sanse da pobedi. Pa mozemo reci da eto dve namestaljke su se ponistile 😄

 

Isto bi bilo da je Tramp odustao. Ne bi zakazivali novo predizborno glasanje, nego bi odabrali one sto su bili u trci, Niki ili Desantisa i verovatno dali elektore Niki posto je imala najvise posle Trampa i ona bi usla u trku. 

Kamala je upala jer je podpredsednik na predlog predsednika. Niko se nije javio da hoce u trku, i eto... 

 

Al' jbg Trampisti ne znaju vise oko cega da drame. Sve bi bilo cool da Tramp stoji bolje na anketama. Onda bi bilo legalno... 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda nije privuklo paznju to sto AOC brblja o tome da se Kamala posvetila izbavljanju izraelskih talaca....Mislim, posvetila se tome kao sto se posvetila pitanju Kosova, ili bilo cemu drugom, obzirom da se Kamala nicemu zaista nije posvetila a da ima veze sa politikom u koju se ne razume.

 

Ovde je AOC i briga za taoce nesto sasvim novo jer to nikada nije pomenula kao da se sedmi oktobar nije desio vec Izrael onako navalio da gazi Gazu. Lazna je njena briga, ali nema veze. Uvek je korisno privuci svakog moguceg na svoju stranu pa cak i one koje licno ne zelis.

 

AOC koja prica o taocima je vest nad vestima. Nisam ispratila da li nesto kazu ostale `lepotice` i kamradkinje....tlaib, omar itd. Da li su jos u nesvesti ili i one menjaju retoriku (u sta ne verrujem)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

GVm46IjXYAAA0Hg?format=jpg&name=900x900

 

 

Fake news, nije bilo teško uočiti, ovo je previše i za njega:

https://www.reuters.com/fact-check/no-evidence-that-trump-posted-truth-social-about-oj-simpson-2024-04-18/

 

A ovo može da bude lep primer upozerenja kako se fake news rasplamsava. Retko ko proveri verodostojnost izvora kada se poruka slaže sa već formiranjem mišljenjem, my side bias na delu. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Darko said:

Fake news, nije bilo teško uočiti, ovo je previše i za njega:

https://www.reuters.com/fact-check/no-evidence-that-trump-posted-truth-social-about-oj-simpson-2024-04-18/

 

A ovo može da bude lep primer upozerenja kako se fake news rasplamsava. Retko ko proveri verodostojnost izvora kada se poruka slaže sa već formiranjem mišljenjem, my side bias na delu. 

 

Sasvim moguce da jeste i da je podstaknuto ovim 

 

 

Mislim da uopste nije nemoguce da kaze nesto onako, mozda samo nije imao prilike

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Darko said:

Fake news, nije bilo teško uočiti, ovo je previše i za njega:

https://www.reuters.com/fact-check/no-evidence-that-trump-posted-truth-social-about-oj-simpson-2024-04-18/

 

A ovo može da bude lep primer upozerenja kako se fake news rasplamsava. Retko ko proveri verodostojnost izvora kada se poruka slaže sa već formiranjem mišljenjem, my side bias na delu. 

Relativno normalan covek ipak ne proverava ovakve "news" jer je svakome jasno da to ne moze da ima veze s mozgom.

Ja sam i pomislila da je neki humor, satira, nije mi samo bilo jasno zasto to neko ovde postavlja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Relativno normalan covek ipak ne proverava ovakve "news" jer je svakome jasno da to ne moze da ima veze s mozgom.

Ostavio sam članak jer su se neki upecali. A nije toliko teško koliko misliš, svako od nas ima svoje mentalne blind spots. Zato pažnja. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

Relativno normalan covek ipak ne proverava ovakve "news" jer je svakome jasno da to ne moze da ima veze s mozgom.

Ja sam i pomislila da je neki humor, satira, nije mi samo bilo jasno zasto to neko ovde postavlja.

 

Selina, ja tebe smatram za inteligentnu osobu. Samim tim racunam da si u stanju da odvojis ideologiju, politicke zelje i nadanja i procenis coveka na osnovu onog sta i kako prica. 

 

Trampa pola Amerike i vise od pola sveta smatra nevidjenim narcisom i nevidjenom gluperdom. Svakako da moze da se ocekuje da kaze da je bolji od OJ, posto je jel, iz njegovih usta, najbolji u svemu, nema mu ravnog. 

 

Meni je iz tvog pisanja jasno sta su tvoja ocekivanja od americke politike i zasto, ali ovo je jako ruzna konstatacija koju si napravila. 

 

Evo ti poslusaj malo, a to je napravljeno pre godinu dana, od tada su se njegove gluposti naslagale za jos jedan dugometrazni film. 

 

 

Spoiler

 

 

 

I tako dalje...

 

Ako ti mislis da je ovo kalibar za predsednika Amerike, onda nista... nastavi... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Selina, ja tebe smatram za inteligentnu osobu. Samim tim racunam da si u stanju da odvojis ideologiju, politicke zelje i nadanja i procenis coveka na osnovu onog sta i kako prica. 

 

 

Selina ne citaj ovo jer iznerviraces se da se bilo ko usudjuje da te smatra inteligentnom ili ne, i to posebno zbog navedenih razloga a jos posebnije zbog nedoraslosti za takva smatranja o tudjoj inteligenciji....

.

Ima jos smatranja:

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Trampa pola Amerike i vise od pola sveta smatra nevidjenim narcisom i nevidjenom gluperdom.

 

...dok recimo, Kamalu, ostala polovina amerike smatra izuzetno inteligentnom, obavestenom, nacitanom i elokventnom

 

Molim od sada ako je moguce da gledam samo Entelegentne opaske oko smatranja

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mama_mia said:

 

Selina ne citaj ovo jer iznerviraces se da se bilo ko usudjuje da te smatra inteligentnom ili ne, i to posebno zbog navedenih razloga a jos posebnije zbog nedoraslosti za takva smatranja o tudjoj inteligenciji....

.

Ima jos smatranja:

 

...dok recimo, Kamalu, ostala polovina amerike smatra izuzetno inteligentnom, obavestenom, nacitanom i elokventnom

 

Molim od sada ako je moguce da gledam samo Entelegentne opaske oko smatranja

 

Kao što je ova tvoja, dodavši kako se "Kamala ne razume u politiku".

 

Dočim je tranp je razbija :lol_2:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Postoji more slicnih clanaka. Ovde je lepo sumirano, anije iz neke "ultra-leve" stampe. Autor je profesor sa Berkeleya.

 

Traitorous Trump is way beyond 'weird'

 

I’m glad Democrats are finally hitting back at Trump. Enough with the “high road.”

They’re calling him “weird.”

Clinton sneered at the Democratic convention. “When he woke up, he’d made his own kind of history — the first person to run for president with 34 felony convictions.”

Barack Obama noted Trump’s “weird obsession with crowd sizes.”

Michelle Obama asked, “Who’s going to tell him that the job he’s currently seeking might just be one of those ‘Black jobs’?”

Trump hates to be laughed at. He cannot abide ridicule. So, keep it up.

 

But in addition to the mockery, we must not forget Trump’s treachery.

The values a president enunciates and demonstrates ricochet through society, strengthening or undermining the common good.

George Washington biographer Douglas Southall Freeman noted that by June 1775, when Congress appointed him to command the nation’s army, Washington had already “become a moral rallying post.”

In the 2016 presidential campaign, 240 years later, candidate Donald Trump’s moral squalor was on full display. When accused of failing to pay his income taxes, he responded, “That makes me smart.”

He thereby signaled to millions of Americans that paying taxes in full is not an obligation of citizenship.

Trump also boasted about giving money to politicians so they would do whatever he wanted. “When they call, I give. And you know what, when I need something from them two years later, three years later, I call them. They are there for me.”

In other words, it’s perfectly okay for business leaders to pay off politicians, regardless of the effect on our democracy.

 

After Trump launched an attack on NFL players who kneeled during the national anthem, Steve Kerr, coach of the Golden State Warriors, explained that the players were trying to protect a core American value. “They’re protesting excessive police violence and racial inequality,” said Kerr. “Those are really good things to fight against. And they’re doing it in a nonviolent way. Which is everything that Martin Luther King preached, right?”

 

Before Trump, the peaceful transfer of power was assumed to be a central feature of American democracy.

 

As Harvard political scientist Archon Fung has noted, when losing candidates congratulate winners and deliver gracious concession speeches, they demonstrate their commitment to the democratic system over the result they fought to achieve — an important means of reaffirming the common good.

Think of Al Gore’s gracious concession speech to George W. Bush in 2000, after five weeks of a bitterly contested election and just one day after the Supreme Court ruled in favor of Bush:

“I say to President-elect Bush that what remains of partisan rancor must now be put aside, and may God bless his stewardship of this country …. Let there be no doubt, while I strongly disagree with the court’s decision, I accept it …. And tonight, for the sake of our unity as a people and the strength of our democracy, I offer my concession.”

Consider what might have occurred had Gore bitterly accused Bush of winning fraudulently and blamed the five Republican appointees on the Supreme Court for siding with Bush for partisan reasons. Or if, during his campaign, Bush had promised to put Gore in jail for various alleged improprieties, and then, after he won, accused Gore of spying on him during the campaign and trying to use the FBI and CIA to bring his downfall.

These statements — close to ones Trump actually made — might have imperiled the political stability of the nation.

Instead, Gore made the same moral choice his predecessors made at the end of every previous American presidential election, and for the same reason: He understood that the peaceful transition of power confirmed the nation’s commitment to the Constitution, which was far more important than his own loss.

Trump has had no such qualms. When he lost, he embarked on a coup against the United States and instigated an assault on the U.S. Capitol, resulting in five deaths.

At this moment, Trump and his lackeys are installing loyalists in state and county election offices to deny certification to the Harris-Walz ticket and other Democrats down the ballot.

The essence of Trump’s failure as president — and the fundamental reason he doesn’t merit a second term — is not that he has behaved in childish and vindictive ways or is “weird.”

 

It is that he sacrificed — and continues to sacrifice — the processes and institutions that undergird America to achieve his own selfish aims.

He abused the trust we place in a president to preserve and protect the nation’s capacity for self-government.

Trump is a traitor.

He and the Republican Party — now a personality cult based on Trump’s Big Lie — violate everything America stands for.

We cannot and must not forget his treachery and the GOP’s complicity. It is a despicable blot on America.

 

Robert Reich is a professor of public policy at Berkeley and former secretary of labor. His writings can be found at https://robertreich.substack.com/

 

izvor:  www.alternet.org/weird-trump/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

Postoji more slicnih clanaka. Ovde je lepo sumirano, anije iz neke "ultra-leve" stampe. Autor je profesor sa Berkeleya.

 

Traitorous Trump is way beyond 'weird'

 

 

 

Robert Reich is a professor of public policy at Berkeley and former secretary of labor. His writings can be found at https://robertreich.substack.com/

 

izvor:  www.alternet.org/weird-trump/

A pre ministrovanja prvo je stgudirao zajedno sa Klintonom (Oxford), a onda je nekada bio i Klintonov savetnik za ekonomiju

i finansije da bi na kraju postao i ministar za rad ( i valjda socijalna pitanja).

Nije neutralan pa mu je i pisanje o politickom protivniku takvo. Uostalom, aj pisite nesto o Kamali Haris, Trampa poznajemo,

nju ne.

Link to comment
Share on other sites

Ona je prazno odelo, nema tu šta da se ni piše.

 

Mogli su da umesto nje stave hologram ili veštački integrisanu AI voditeljku radio emisije, koju koriste Belgijanci na stanici Nostalgie, i bio bi isti učinak sa generisanim govorima koje joj pišu drugi i koji ne služe ničemu.

 

Ako ipak nekada dozvole da je u nenameštenim intervjuima pitaju novinari o ekonomiji, finansijama, Ukrajini, o načinu na koji će da se suprotstavi Siju i ajatolahu u Iranu, ili ogromnim brojevma stope kriminala u SAD, možda i čujemo kako namerava da se suoči sa činjenicama koje razdiru državu i dovode do toga da najzaduženije stanovništvo u istoriji kreditnih kartica ne veruje ni institucijama, ni političarima ni medijima.

 

Ali zasad je drže okruženu neprobojnim zidom koji zaustavlja javnost da sazna koji su joj planovi, kao što je bio onaj zid kojim su štitili konvenciju demokrata u Čikagu braneći Amerikancima koji nisu delegati da uopšte priđu hali, dok su istovremeno protiv zida na granicama.

 

Pa tako ilegalni imigranti nemaju prepreku u vidu zida da uđu protivpravno u SAD, dok glasači i zainteresovani udaraju u zid u Čikagu kada žele direktnu korelaciju sa predstavnicima svoje vlasti.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je to p(r)ozivanje Kamale u vezi Ajatolaha, Sija, Ukrajine etc

Šta je u vezi svega toga rekao tranp, znali se?

 

Osim zida, ja ne znam nista više, a ne zna ni on, jedino zna da će svoju guzicu spasiti džejla ako bude izabran.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Helena said:

Zanimljivo je to p(r)ozivanje Kamale u vezi Ajatolaha, Sija, Ukrajine etc

Šta je u vezi svega toga rekao tranp, znali se?

 

Osim zida, ja ne znam nista više, a ne zna ni on, jedino zna da će svoju guzicu spasiti džejla ako bude izabran.

 

Nije ni vazno sta je rekao Tramp, on je normalizovao idiotluk, tako da niko vise ni ne obraca paznju, svi broje slova Kamali. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

A pre ministrovanja prvo je stgudirao zajedno sa Klintonom (Oxford), a onda je nekada bio i Klintonov savetnik za ekonomiju

i finansije da bi na kraju postao i ministar za rad ( i valjda socijalna pitanja).

Nije neutralan pa mu je i pisanje o politickom protivniku takvo. Uostalom, aj pisite nesto o Kamali Haris, Trampa poznajemo,

nju ne.

Čekaj, da li je tačno ono što je zoran preneo odnosno da li u tom tekstu ima istine? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Selina said:

A pre ministrovanja prvo je stgudirao zajedno sa Klintonom (Oxford), a onda je nekada bio i Klintonov savetnik za ekonomiju

i finansije da bi na kraju postao i ministar za rad ( i valjda socijalna pitanja).

Nije neutralan pa mu je i pisanje o politickom protivniku takvo. Uostalom, aj pisite nesto o Kamali Haris, Trampa poznajemo,

nju ne.

Da, a on I Obama su od dva oca djeca, plus je njegova majka zena - isto kao i Lenjinova majka… 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

Tako tipično da se ženskim kandidatima analiziraju način na koji se smeju, hodaju, oblače... Dok Trampov kriminalistički opus naravno nIjE dOkAzAn. 

 

Pardon, ne da nije dokazan nego je podmetnut i protiv naseg postnog domacina Trampare se vodi nepravedna hajka i politicki progon. MAGA bjesnilo je doslo i ovdje.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Selina said:

A pre ministrovanja prvo je stgudirao zajedno sa Klintonom (Oxford), a onda je nekada bio i Klintonov savetnik za ekonomiju

i finansije da bi na kraju postao i ministar za rad ( i valjda socijalna pitanja).

Nije neutralan pa mu je i pisanje o politickom protivniku takvo. Uostalom, aj pisite nesto o Kamali Haris, Trampa poznajemo,

nju ne.

 

Iskrena da ti budem, ja ne mogu sebi da dodjem da mi posle 8, punih 8 i jace godina pricamo o ovom idiotu. On nije trebalo da bude tema ikada - IKADA.

Link to comment
Share on other sites

Meni verovatno dosta sarkazma prodje iznad glave, jer neke reference ne razumem, kao primere iz SR politike ili neki nadimci koje ljudi ovde koriste.

Sto se mene tice imamo Kamalu na vlasti skoro 4 godine, gledam njen rad za te 4 godine u poredjenju sa Trampovim 4 godine na stvarima koje su najbitnije (od nabitnijih do manjih bitnih). Na prvom mestu kao I vecini mi je ekonomija, onda imigracija, pa spoljna politika, kriminal je tu negde. Abortus, naravno da bi volela da postoji pravo koje je dogovoreno, ali mi nije najbitnije. Kontam da je mozda bitnije nekom drugom. 

To sto su oboje uvrnuti, me ne brine previse. 

Licemerje mi je malo smesno da dems sad masu americke zastave. One koje su tvrdili da su rasisticke I trampisticke. Ne patim od TDSa. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...