Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

11 minutes ago, Kronostime said:

Gde ces veci cirkus nego kad Bajdena zameni Kamala LupetamUZagonetkama Haris?

:classic_biggrin:


pa dobro, protivnik nista nije bolji. 
 

debate izmedju njih dvoje ce biti cirkus. 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

Butidzadza je trebalo da spremaju za preCednikovanje, ili da se okrenu nekom drugom srednjezapadnom domacinu koji idealno lici na Klunija da pokupi glasove Karen koje glasaju za Trampa.

 

Ili da kandiduju samog Klunija, sto da ne, win win win.

Link to comment
Share on other sites

Kako se dalje navodi, „Bajden je uradio ono što je uvek radio pre bilo kakve ključne odluke“ – održao je sastanak sa porodicom u subotu uveče. Razgovarao je sa najbližim članovima svoje porodice o odluci da odustane od predsedničke trke.

Potvrda odluke došla je u nedelju ujutru kada je Bajden sa Riketijem počeo da poziva ključne igrače van svoje najuže grupe pomoćnika.

Bajden je konsultovao veoma mali broj bliskih saradnika o odluci. Neki članovi njegovog najužeg kruga nisu ništa znali sve do nekoliko minuta pre nego što je saopštio odluku na društvenim mrežama. Na tom spisku je Anita Dan, jedna od njegovih najbližih savetnika za komunikacije.

 

Koje je meni ovo preseravanje kad se konsultuje porodica u vezi nekih politickih odluka.

Aloe zemljace, ti si biran od strane naroda, nije tvoja porodica, bas me briga sta tvoja deca i tvoja zaova misle o tome.

Imas tim sa kojim radis, konsultujes se sa njima, oni su zato tu, to im je posao,  sa porodicom se konsultujes hoces li postedeti ovu curku ili onu curku za Dan zahvalnosti, hoces li sitne kolace za slavu ili samo tortu.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tramp je nervozan, uskoro ce  poceti da melje o kradji izbora opet. 🙂

 

Ne znam, mozda je kasno, ali nikad ne reci nikad.

 

Meni se Kamala ne svidja od kad je sama sebe izbacila iz trke za demokratsku nominaciju za predsednika za vreme debate, bilo ih je jos oko 5-6 u trci, ako se dobro sećam, a ona odustala onako konfuzna/uvredjena, sta ja znam. A posle je nju deda Joe pokupio za VP.

 

Ali opet, she can prove me wrong, videcemo.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

Kamala ce i zvanicno biti kandidat.

 

To je to, Trampov drugi mandat, spremimo se.

 

Aj sto su se zeznuli sa izborom kandidata (po mom licnom misljenju, osluskujuci echo chamber vesti koje se meni serviraju), mislim da su demokrate napavile jos vecu gresku sto su potvrdile bilo koga. Bukvalno su trebali da ostave ovo otvoreno do konvencije. Non-stop da setaju izbor sa jednog kandidata na drugog ne dajuci sansu Trampu prvo da napadne pravog kandidata a drugo zaokupiti medije na neodredjeno vreme. I onda izaci sa kandidatom. 

 

Tramp je ispucao karte. Drama je gotova, izabrao je kandidata za VP, preziveo atentat, bukvalno ne bi imao sta da prica. Ovako su mu sada dali sansu da se pregrupise i krene da napada. 

 

Na stranu sto je Kamila kandidat, ovu sansu za medijsko zaokupljivanje nisu smeli da propuste. Ovako......moraju odmah da krenu u kampanju. Nadam se da ce Tramp nastaviti po oprobanom receptu, napad sto je zena i afroamerikanka. Da je pametan i da ostavi to po strani, dobio bi je bez trunke muke. Ovako mislim da ce sam sebi zakomplikovati zivot. Treba samo da cuti. A to znamo da tesko moze da uspuni. Voleo bih da kazni sam sebe. Iako znam da su sanse minimalne

 

Edited by Dzoni_m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stranka podži kandidata. On objavi nominaciju, stranka, logično, stane iza onoga koga podržava.

 

Kreće kampanja, svi iz stranke pričaju najbolje o kandidatu koga podržavaju, stranački lideri i mediji u službi propagande, a ne istine, utrkuju se da pohvale njegov angažman, njegovu marljivost, njegovu politiku, njegove radne navike i, kako su isticali, sposobnost kandidata da u toku radnog dana uradi koliko zajedno učini nekolicina ljudi.

 

Kad god se povede reč o njegovim kognitivnim sposobnostima, stranka, izborni štab, stranački lideri i medijski propagandisti sa nacionalnom frekvencijom skoče kao opareni. Ne, on nije kognitivno nesposoban - to je gnusna laž. On je sposoban kao tri sposobna, zdrav kao dren i spreman da se suoči sa zadacima u narednom mandatu...

 

Kandidat pobedi na prajmarisima sa nešto manje od 90 odsto osvojenih glasova, ko Putin što pobeđuje u zemlji Moskova, bože me oprosti. Nešto manje od 15 miliona ljudi izađe iz svojih domova, upali auto, potroši gorivo da dođe do izbornog mesta, glasa za njega, a onda sedne u auto i ponovo potroši gorivo za povratak u svoj dom

 

Ali zatim se desi istina na predsedničkoj debati. Ista ona istina koju su izborni štab, stranački lideri i propagandisti sa nacionalnim frekvencijama koji liče na novinare odbacivali, ističući o kandidatu mesecima i godinama samo i jedino - laž. I ta istina se prikaže u anketama jasno kao dan, u toj meri da sve dalje laži i sva dalja propaganda o kandidatu postanu bespredmetni i obesmišljeni.

 

Onda vrh stranke i njeni finasijeri, bogataška elita Amerike, sednu da se dogovore. Ne, ovako više stvarno ne može, vele, ne možemo više da lažemo ljude, izgubićemo izbore... Jer to vidi svako ko ima oči, a ne samo oni najbogatiji Amerkanci. I dogovore se između sebe da na silu, pritiskom odstrane iz predsedničke trke čoveka za koga je glasalo 14,5 miliona ljudi. Tek tako.

 

A to kada maltene celokupno članstvo, odnosno volja skoro 90 odsto registrovanih glasača Demokratske stranke budu pregaženi jednim potezom svega nekoliko supebogatih ljudi, nije demokratija, već oblik vladavine poznat u političkoj teoriji i praksi.

 

Zove se - oligarhija.

 

Američke izbore obeležiće, dakle, oligarhija, a ne demokratija, koje su puna usta partiji koja je 14,5 miliona glasova ljudi smestla u WC šolju i pustla vodu. I zato je važno to što smo već nekoliko puta pominjali završnu konvenciju demokrata iz 1968. godine, jer su spojnice sa aktuelnim događajima toliko izražene da kao da nam se događa nekakav matriks.

 

Konvencija je tada bila u Čikagu, biće i ova konvencija koja je pred nama. Konvenciji je prethodio atentat na kandidata koji je imao najveću podršku, kao što je atentat pokušan na Trampa, s tim što Bobi Kenedi nije imao tu sreću da se okrene u odsudnom momentu i preživi metak... Konvencija je zatim prerasla u otvoren proces i izborni battleground po taktovima oligarha, kao što će i naredna konvencija biti pokazna vežba oligarhije, jer čovek koji je dobio skoro 90 odsto glasova demokrata - neće biti na njoj.

 

Štaviše, sasvim je izvesno da će nominaciju dobiti osoba koja nikada nije dobila niti jedan jedini glas na prajmarisima i demokratskim stranačkim predizborima??!?

 

I to je demokratija, jel da? 

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sta hoces da kazes, da se svi sklone sa puta njegovom visocanstvu Trampu? Da, zamisli politika je k*cka. Toliko brige za stranu koju ne podrzavas, pa sad kako su nepravedni. Sve to je problem samo njihovih glasaca. Ako njima to ne smeta, videce se na izborima, ako im smeta videce se na izborima. To je na glasacima da odobre/kazne. 

 

EDIT: shonke odgvorio pre mene, odnosi se na post pre.

Edited by Dzoni_m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Na ovoj kolicini spinovanja bi i najjaci MAGA pamfletisti pozavidjeli. 

Pazi, igras na tankoj zici za ignorisanje. 🤣

Tako sam i ja vec davno nastradao jer sam ga uvredio da siri pro-putinovsku propagandu (=pro-magaracku).

Mada ima i to svojih prednosti, jer sada citam njegove postove samo na preskoke i to ne uvek, jer vec unapred znam kuda smera.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo postaje sve zanimljivije :lol_2:

 

 

 

8 minutes ago, Dragan said:

Pazi, igras na tankoj zici za ignorisanje. 🤣

Tako sam i ja vec davno nastradao jer sam ga uvredio da siri pro-putinovsku propagandu (=pro-magaracku).

Mada ima i to svojih prednosti, jer sada citam njegove postove samo na preskoke i to ne uvek, jer vec unapred znam kuda smera.

 

Pocelo je sa 'ja sam neutralan' a stigli smo izgleda da smo samo poligon da dobije posao u informeru. 

 

 

edit: e sto mrzim ovo spajanje nevezanih postova... 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da večina ljudi ima intenciju da dođe do istine i da niko ne želi da ga lažu.

 

To vidimo u svakodnevnom životu kada kum kuma pita zašto mu ne vraća pozajmljene pare, kada komšiju zanima zašto komšija odozgo dozvoljava da mu prokišnjava terasa pa se ovom ispod stvaraju fleke na plafonu, kada kasirica daje žvake umesto kusura čiji iznos prevazilazi cenu žvake, kada lik na raskrsnici svesno prekrši prvenstvo prolaza a onda hoće da izađe iz auta  i da se bije kao da je on u pravu, kada obezbeđenje iz Beogradske arene kaže da su unutra statisti koji snimaju film a ne glasači dovedeni iz Republike Srpske...

 

Svi znamo na šta mislim, jer je svakodnevica puna nepravdi, neistina i obmane, na šta smo se već navikli u toj meri da delujemo nepopravljivo anestezirani... Ali ipak nam smeta kad nas svesno prave budalama i kada ne možemo da dođemo ni do najosnovnijih istina.

 

Recimo, tipa, zašto je Bajden isteran iz trke? Zašto je najuren čovek koji je srušio Obamin rekord kao političar sa najviše osvojenih glasova u istoriji predsedničkih izbora? 

 

Da li su za to zaslužne njegove kognitivne nesposobnosti? I ako jesu, kada su one ustanovljene? Da li su oligarsi juče saznali da je Bajden nesposoban, jer je samo nekoliko sati pre njegovog pisma u kome navodi da napušta trku, izborni štab na nacionalnim mrežama tvrdio da je sve u redu i da predsednik nastavlja sa kampanjom?

 

Ali ako su odranije znali da je čovek nesposoban i ako nisu za to saznali tek juče, zašto su nas godinama lagali i pravili nas budalama? Kako onda da im verujemo bilo šta ako su nas lagali po principu - da li verujete više svojim očima nego nama?!

 

Kako da im verujemo da je ekonomija na pravom putu? Kako da im verujemo da su granice bezbedne? Kako da im verujemo da stvari u Ukrajini idu u dobrom pravcu?

 

Kako da im verujemo da je danas - ponedeljak?

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dragan said:

Pazi, igras na tankoj zici za ignorisanje. 🤣

Tako sam i ja vec davno nastradao jer sam ga uvredio da siri pro-putinovsku propagandu (=pro-magaracku).

Mada ima i to svojih prednosti, jer sada citam njegove postove samo na preskoke i to ne uvek, jer vec unapred znam kuda smera.


Duboka drzava i masoni protiv obicnog narandzastog covjeka. Strashno. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...