Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 minutes ago, Maharaja said:

Njemu je mesto u istoriji zacementirano kao najgori predsednik ikada, plus kao kriminalac i pedofilčina. Gde ćeš više.

A ovaj bold je bas neki argument nasuprot afinitetima i ponasanju njegovog protivkandidata. Ceo establismet u usa je u kriminalu do guse, a kakav je bio predsednik sudicemo nakon drugog mandata.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nek grmi jako said:

Čekajte, Anđo, ne rekoste li vi onomad da nismo valjda dotle došli da razmišljamo o atentatima? Setite se da sam vam već odgovorio da još nije kasno za Desantisa :classic_laugh: 

 

Ako su ga pogodili u uvo, samo nekoliko centimetara udesno delilo nas je od tog scenarija.

Naravno da necemo da pricamo o atentatima, to je suludo. I ovo je nevidjena sramota.

Atentator ce biti neki ludak, on je valjda neutralizovan od strane obezbedjenja, ali je izgleda jos jedna osoba medju okupljenima poginula.

 

3 minutes ago, Maharaja said:

Njemu je mesto u istoriji zacementirano kao najgori predsednik ikada, plus kao kriminalac i pedofilčina. Gde ćeš više.

TDS je ziv I zdrav. Probali su sve da mu prikace Epstein pricu, da bi neka devojka ako se secam dobro, svedocila da kad se pozalila Trampu da je Epstein spopadao, Tramp izbacio Epsteina i prekinuo komunikaciju sa njim. Davno pre nego je iko znao ko je Epstain.

Tako da sorry, za to nema trunke dokaza. 

Link to comment
Share on other sites

Demsima naklonjeni NYT i WaPo govore o "shooting at rally" ili "what appeared to be shooting". Sve desnije od toga je "assasination attempt". Pre je imao prednost, ako ovako ostane, mogu da preskoče izbore slobodno i odmah zakažu inauguraciju.

 

Demse može da spase da uleti neki od uspešnih i moćnih guvernera na konvenciji u ponedeljak, a ovo što se desilo ispadne da je pogođen rikošetom ili neka vazdušna puška, pa onda da krene neka ozbiljna hearts&minds kampanja, ali i tada bi demsi mogli da se oslone samo na popular vote.

 

Kako stvari stoje, ako Tramp ne umre pre izbora (malo verovatno) ili ga ne osude na zatvor (SF, makar zbog žalbi), ne vidim kako Demsi sada mogu da dobiju. Reče gore forumaš "mnogo skupa slika", ako ne ispadne neki false flag (isto malo verovatno), SAD će opet imati predsednika Trampa, a mi ćemo čitati o kovfefeu.

 

Sad, ono što mene zaista zanima je stav o Ukrajini. I iskreno, ne verujem da će se nešto bitno menjati. Ono što priča je jedna stvar, validni pollovi (PEW) kažu da tri četrvtine Amerikanaca podržava pomoć Ukrajini, Izraelu i Tajvanu. Doduše, ubedljivo, ali ubedljivo najveći  politički blok tamo su oni koje politika ne zanima i ne glasaju, tako da stvarno ne znam šta da mislim sad... Osim da su izbori rešeni, to je to, sad definitivno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da vidim mozak tog koji do danas nije hteo da glasa za izdajnika, kriminalca i pedofilčinu, ali vidi pucnjavu na mitingu pa promeni svoje mišljenje. Sigurno ima takvih, ali bih voleo da vidim te persone.

 

Doduše, demsi da su bili pametni ne bi ni bili u ovoj poziciji a Bajden bi odmarao u penziji.

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

Mozda sada malo porazmisle o delenju oruzja po samoposlugama bez kontrole i puste da se ljudi sami deklarisu kao 'good guys' i cuvari pravde. 

Nego, tamo je bilo dece, nadam se da su sva citava. Ovaj sto je pucao je pucao izvan tog prostora gde je bio miting na par stotina metara i ubio i ranio ljude u publici. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Helena said:

Šta god bio i šta god bilo, ovo je užas na mnogo nivoa.

E I da se ponovi ona priča, nije kriv tranp, krivi su mnogi pre njega, politička korumpirana elita.

 

Bas mi uzasan cin, mislim kako to neko moze da uradi. Ne samo njemu, uopste tako pucajuci po ljudima. A onda otvorim ovo (dole) i vidim njega kako govori "fight, fight, fight" i onda mi se pomesaju osecanja. On bi sve te ljude gurnuo u smrt za njegovo dupe u predsednickoj fotelji. 

 

Mislim, kako nekom ranjenom uopste pada na pamet da poziva na fajt?! Fajt sa kime? Jednom ih je slao u fajt i ostade mrtvih par policajaca i par ljudi, za cije babe zdravlje?!  

 

Naravno da je kriv, jesu oni svi korumpirani, manje ili vise, ali on je otvorio pandorinu kutiju punu mrznje i normalizovao je. Ljudi ne podnose jedan drugog zbog politike i Trampa. Spremni su da se ubijaju.

 

https://www.instagram.com/p/C9YTy6oOHLC/

 

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

I taj svedok mnogo hoće...

 

Pa šta ima da bude sumnjivo policiji u tome što je neki čovek na krovu sa puškom tokom Trampovog mitinga?! Sumnjivo je to što nije bilo nekoliko pucača, kao kad su koknuli Kenedija u Dalasu, a ovo je mlaka voda :classic_laugh:

 

Važno je da je atentator ubijen, jer mrtva usta ne govore...

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Maharaja said:

Voleo bih da vidim mozak tog koji do danas nije hteo da glasa za izdajnika, kriminalca i pedofilčinu, ali vidi pucnjavu na mitingu pa promeni svoje mišljenje. Sigurno ima takvih, ali bih voleo da vidim te persone.

 

Doduše, demsi da su bili pametni ne bi ni bili u ovoj poziciji a Bajden bi odmarao u penziji.

Videces dosta ljudi koji ce izvuci paralelu sa Reganom. Doduse ne bi bili ovde da Dems nisu forsirali proganjanje Trampa, zar ne? Mogli su da puste da republikanci izaberu nekog drugog, ali nisu. Nego su forsirali napad na Trampa jer su racunali da ce sa tuzbama najlakse da ga pobede. Losa procena kao I 2016te. 

 

Ti mozda podrzavas TDS, ne razumes kulturu USA, veceg dela glasackog tela, ali ako se ne pojavi neka nova informacija da je recimo sve bilo organizovano od Reps, od sutra Tramp je novi svetac. To sto su Dems malo izokola pozivali na njegovo uklanjanje, bukvalno landslide.

 

Vidim da dobijam poruke od liberalnih glasaca koji su nezavisni. Od sutra ocekuju punu zastitu za Trampa, I glasace za njega. 

Link to comment
Share on other sites

Pa, branili demokratiju atentatima ili je ne branili, još otkad je Tramp pretekao Desantisa u anketama na ovom mestu sam u nekoliko navrata, dakle ne samo jednom,  pomenuo mogućnost po kojoj se Tramp uklanja ili zatvaranjem u mardelj ili tako što će da ga ubiju.

 

Mislio sam tada, a mislim i sada, da su i jedan i drugi način podjednako bili realni, što se vidi iz večerašnjih događaja i pređašnjih dešavanja na sudu...

 

Jer ako je čovek fašista, Putin ili Hitler, kako nazivaju Trampa, šta ima pogrešno u tome da ga ubiju? Pa jel Hitlera treba gađati cvećem ili mecima? A i kako sa krova da dobace cvet, kad je mnogo lakše gađati ga metkom iz puške.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Videces dosta ljudi koji ce izvuci paralelu sa Reganom. Doduse ne bi bili ovde da Dems nisu forsirali proganjanje Trampa, zar ne? Mogli su da puste da republikanci izaberu nekog drugog, ali nisu. Nego su forsirali napad na Trampa jer su racunali da ce sa tuzbama najlakse da ga pobede. Losa procena kao I 2016te. 

 

Ti mozda podrzavas TDS, ne razumes kulturu USA, veceg dela glasackog tela, ali ako se ne pojavi neka nova informacija da je recimo sve bilo organizovano od Reps, od sutra Tramp je novi svetac. To sto su Dems malo izokola pozivali na njegovo uklanjanje, bukvalno landslide.

 

Vidim da dobijam poruke od liberalnih glasaca koji su nezavisni. Od sutra ocekuju punu zastitu za Trampa, I glasace za njega. 

 

Proganjanje Trampa? Pa od kad je stao na podijum trazi da se neko zatvori, pocev od Hilari, da se ukloni, cak je i novijeg datuma trazio da se svi pobacaju u zatvore cim on stupi na presto, da se kazni (zene), naziva ljude zivotinjama, bez dokaza ih zove dilerima i ubicama (generalizuje grupe)...  Svaki rali mu je govor pun osvete, koga ce zatvoriti, daje im pogrdne nadimke... Tebi stvarno udje voda u usi kad ne trebe. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nek grmi jako said:

Pa, branili demokratiju atentatima ili je ne branili, još otkad je Tramp pretekao Desantisa u anketama na ovom mestu sam pomenuo mogućnost po kojoj se Tramp uklanja ili zatvaranjem u mardelj ili tako što će da ga ubiju.

 

Mislim i jedan i drugi način su podjednako bili realni, što se vidi iz večerašnjih događaja i pređašnjih dešavanja na sudu...

 

Jer ako je čovek fašista, Putin ili Hitler, kako nazivaju Trampa, šta ima pogrešno u tome da ga ubiju? Pa jel Hitlera treba gađati cvećem ili mecima? A i kako sa krova da dobace cvet, kad je mnogo lakše gađati ga metkom iz puuške.

Ne treba podrzavati politicko nasilje, ikad. To je bilo pogresno I 2020te kad su Dems podrzavali pljackanje I paljenje u ime nekog BLM. Jednom kad pustis tog duha iz boce, nemas nacin kako da ga vratis.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nek grmi jako said:

Pa, branili demokratiju atentatima ili je ne branili, još otkad je Tramp pretekao Desantisa u anketama na ovom mestu sam u nekoliko navrata, dakle ne samo jednom,  pomenuo mogućnost po kojoj se Tramp uklanja ili zatvaranjem u mardelj ili tako što će da ga ubiju.

 

Mislio sam tada, a mislim i sada, da su i jedan i drugi način podjednako bili realni, što se vidi iz večerašnjih događaja i pređašnjih dešavanja na sudu...

 

Jer ako je čovek fašista, Putin ili Hitler, kako nazivaju Trampa, šta ima pogrešno u tome da ga ubiju? Pa jel Hitlera treba gađati cvećem ili mecima? A i kako sa krova da dobace cvet, kad je mnogo lakše gađati ga metkom iz puške.

 

Ko je rekao da ga ubiju? Mislim da izmisljas.

Da, da ga zatvore, tamo gde pripada. 

 

Pa covek hvali kanibale, hvali Putina, hvali Hitlera, Kim Jong Una... zasto onda drugi ne bi smeli da ga uporedjuju? Za sve govori da su marksisti i komunisti...

Mislim, sam je tu igru zapoceo i sta ce sad da se ljuti kad mu uzvrate njegovim nacinom??

 

 

Vi ljudi ste naprosto ocarani likovima poput Trampa. Snazna ruka, jebe kevu, takav jedan treba. Zato imate onog vaseg tamo i nikada ga se necete resiti a i kada ga se resite dovescete novog istog. Ali bitno da drobite o demokratiji. 

 

  • Like 6
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je nešto drugo negativno dojmilo-ta, kako da nazovem, kao uvežbanost ljudi, da čučnu i pokriju se rukama, kao da su ili naviknuti ili trenirani....toliko mi je neprirodna ta reakcija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Proganjanje Trampa? Pa od kad je stao na podijum trazi da se neko zatvori, pocev od Hilari, da se ukloni, cak je i novijeg datuma trazio da se svi pobacaju u zatvore cim on stupi na presto, da se kazni (zene), naziva ljude zivotinjama, bez dokaza ih zove dilerima i ubicama (generalizuje grupe)...  Svaki rali mu je govor pun osvete, koga ce zatvoriti, daje im pogrdne nadimke... Tebi stvarno udje voda u usi kad ne trebe. 

Ali on nije legalno ganjao Hilari. Nemoj molim te da prenosis misljenja medijske kampanje. Jedno je sta neko prica, a drugo sta radi, pogotovo u politici. Tramp bukvalno od onog sto je pricao nikad 10% negativnog nije sproveo. Nasuprot tome dok su Dems pricali o law and order, I demokratiji, izokola su probali da koriste institucije da proganjaju politickog protivnika. Ili da tako izgleda za marketing.

 

Play stupid games, win stupid prizes. Tako da TDS je, barem u ovom trenutku, doveo Trampa do pobede. Videcemo kako se zavrsi. Ali da, Dems su kompletno odgovorni. 

Ako Tramp odluci da se osveti za sve ovo, sami su doveli do toga.

Link to comment
Share on other sites

Anđo, jel stvarno mislite da one koji su pobili braću Kenedi kao zečeve ili one koji su imali veze sa napadom na Trampa zanima da li vi i ja nešto podržavamo ili ne podržavamo?

 

Malo realnosti nije na odmet, a ovo što se desilo Trampu bilo je i realno i predvidivo, I kako sam vam pre neki dan napisao, kad su Slovaci, koji su miran i marljiv narod, pucali na svog premijera, šta možemo da očekujemo od onih koji su se ispraksirali u ubistvma političara, i vlastitih i tuđih?

 

Šta je njima jedan Tramp... A ionako imaju blagoslov od mnogih na drugoj strani političkog spektra, koji bi se čak i radovali kad bi Tramp bio skraćen za glavu, a ne samo za jedno uvo,

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

Ali on nije legalno ganjao Hilari. Nemoj molim te da prenosis misljenja medijske kampanje. Jedno je sta neko prica, a drugo sta radi, pogotovo u politici. Tramp bukvalno od onog sto je pricao nikad 10% negativnog nije sproveo. Nasuprot tome dok su Dems pricali o law and order, I demokratiji, izokola su probali da koriste institucije da proganjaju politickog protivnika. Ili da tako izgleda za marketing.

 

Play stupid games, win stupid prizes. Tako da TDS je, barem u ovom trenutku, doveo Trampa do pobede. Videcemo kako se zavrsi. Ali da, Dems su kompletno odgovorni. 

Ako Tramp odluci da se osveti za sve ovo, sami su doveli do toga.

 

On ne moze legalno da ganja nikog, iako to sada obecava. On nije ni tuzilac, ni advokat, ni sudija. Ne spada u njegov opis posla. Nije ni Bajden. 

Malo izgleda zaboravljas da je na njegov zahtev Barr obustavio Milerovo istrazivanje, isto tako da se na sva usta hvali da je zabrana abortusa njegovo delo. Izlazi iz njegove jurisdikcije. 

To sto ti verujes da njega Bajden proganja, to je problem upravo ono sto ti Zoki govori non stop, informises se na pogresnim mestima i verujes i sve i svasta. 

 

Osim toga ja pricam jedno, ti izvrces drugo. Normalizovao je covek mrznju, guraju svima puske u ruke i eto sta se desava. Sutra ce tako biti na ulicama, pa ces misliti should I stay or should I go svaki put na izlaznim vratima. 

 

Tramp nema sta da se sveti, sto je krsio zakone? Krsio ga je bukvalno od momenta kada je zavrsio skolu, ali tebi to nista ne znaci, jer te ne interesuje. Guraces i dalje glupe price o nevinom Trampu i svi ostali krivi. 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Proganjanje Trampa? Pa od kad je stao na podijum trazi da se neko zatvori, pocev od Hilari, da se ukloni, cak je i novijeg datuma trazio da se svi pobacaju u zatvore cim on stupi na presto, da se kazni (zene), naziva ljude zivotinjama, bez dokaza ih zove dilerima i ubicama (generalizuje grupe)...  Svaki rali mu je govor pun osvete, koga ce zatvoriti, daje im pogrdne nadimke... Tebi stvarno udje voda u usi kad ne trebe. 

Ali on nije legalno ganjao Hilari. Nemoj molim te da prenosis misljenja medijske kampanje. Jedno je sta neko prica, a drugo sta radi, pogotovo u politici. Tramp bukvalno od onog sto je pricao nikad 10% negativnog nije sproveo. Nasuprot tome dok su Dems pricali o law and order, I demokratiji, izokola su probali da koriste institucije da proganjaju politickog protivnika. Ili da tako izgleda za marketing.

 

Play stupid games, win stupid prizes. Tako da TDS je, barem u ovom trenutku, doveo Trampa do pobede. Videcemo kako se zavrsi. Ali da, Dems su kompletno odgovorni. 

Ako Tramp odluci da se osveti za sve ovo, sami su doveli do toga.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

On ne moze legalno da ganja nikog, iako to sada obecava. On nije ni tuzilac, ni advokat, ni sudija. Ne spada u njegov opis posla. Nije ni Bajden. 

Malo izgleda zaboravljas da je na njegov zahtev Barr obustavio Milerovo istrazivanje, isto tako da se na sva usta hvali da je zabrana abortusa njegovo delo. Izlazi iz njegove jurisdikcije. 

To sto ti verujes da njega Bajden proganja, to je problem upravo ono sto ti Zoki govori non stop, informises se na pogresnim mestima i verujes i sve i svasta. 

 

Osim toga ja pricam jedno, ti izvrces drugo. Normalizovao je covek mrznju, guraju svima puske u ruke i eto sta se desava. Sutra ce tako biti na ulicama, pa ces misliti should I stay or should I go svaki put na izlaznim vratima. 

 

Tramp nema sta da se sveti, sto je krsio zakone? Krsio ga je bukvalno od momenta kada je zavrsio skolu, ali tebi to nista ne znaci, jer te ne interesuje. Guraces i dalje glupe price o nevinom Trampu i svi ostali krivi. 

 

Nista od nase price nece izleciti tvoj TDS. Ti tu mrznju ne mozes da prevazidjes, ne mozes objektivno da diskutujes njegove odluke. Za tebe Tramp je Hitler, za mene on je obicni poslovni covek, I reality star. Covek se nasao u politickom okruzenju. On je oportunista, nije savrsen, ali nije neko koga ocajnicki treba mrzeti. Bukvalno nikog na politickoj sceni ne nalazim da treba mrzeti sa takvim ocajnickim idejama. 

Link to comment
Share on other sites

Jbt ovaj novogovor, moram da guglam šta je TDS, i prvo što izađe je Tax Deduction at Source. Ali dobro, pronašao sam...

 

4 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Mozda sada malo porazmisle o delenju oruzja po samoposlugama bez kontrole i puste da se ljudi sami deklarisu kao 'good guys' i cuvari pravde.

 

Zašto bi, evo ispašće da im ovo ide u prilog, tako da možeš očekivati da se naoružaju do ušiju (pun not intended) ako su do sada bili naoružani do zuba.

Link to comment
Share on other sites

Povev od 1840. godine pa zakljucno sa Kenedijem nijedan americki predednik izabran na nultu godinu nije docekao kraj mandata. Ili je umro ili je ubijen u atentatu. Na Regana izabranog 1980. je takodje pokusan atentat. Od 2000. je to prestalo, ali sa atentatima izgleda nije.

Ovo sto se desilo juce je bas lepa poruka celom svetu od perjanice demokratije. 

Ne svidja mi se Tramp, daj da ga ubijem...

Ko je to uradio, ko stoji iza toga... Neki novi Li Harvi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...