Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 minutes ago, Angelia said:

:smiley26: Ne pratis vesti?

Mislis na ovaj pad danas jer Tramp destabilizuje situaciju i ne zeli predati vlast ? To je drugi dio Trampovog uticaja.... Stock market ide gore kada izgleda da je sa Trampom gotovo, cim se ukaze najmanja sansa da bi se mogao odrzati na vlasti, stock market ide dole...

 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ters said:

Mislis na ovaj pad danas jer Tramp destabilizuje situaciju i ne zeli predati vlast ? To je drugi dio Trampovog uticaja.... Stock market ide gore kada izgleda da je sa Trampom gotovo, cim se ukaze najmanja sansa da bi se mogao odrzati na vlasti, stock market ide dole...

 

 

 

 

Meni uopste nije jasno zasto bilo kome predstavlja zadovoljstvo da pise besmislice. Nije zabavno, i lose je za imidz.

Link to comment
Share on other sites

Sta se desi kad lupis glupost kao sto je Defund the police, pa onda vidis posledice:

 

Minneapolis officials are considering bringing in officers from other jurisdictions to help the city’s Police Department as they face a wave of violent crime and an officer shortage.

If the mayor and City Council approve the plan, officers from the Hennepin County Sheriff’s Office and Metro Transit Police would temporarily work with the city, primarily helping to respond to violent 911 calls.

“We’re not gonna be having these people out taking bicycle theft reports. These are going to be people out combating crime issues,” said John Elder, a spokesman for Minneapolis police.

The officers would form Joint Enforcement Teams, known as JETs. Elder said the city has relied on such teams in the past, particularly to help in areas where violence was spiking.

The city would reimburse the Sheriff’s Office and Metro Transit Police for the officers they supply. It estimates the cost at just shy of $497,000, money that would be taken out of the city’s contingency fund.

Link to comment
Share on other sites

Ciji imidz? Reputacije, kredibiliteti... bakraci... 

 

Na forumu?

 

Ters ne pise besmislice, a drugo je sto se tebi ne dopada sta on pise. 

 

Berza svaki dan zavisi sta ce on da kaze ili lupi i to nije samo danas ili juce. A to je i onaj deo price koje je Zoran rekao, za "short," pa sve i da nije bio na sastanku se znalo da ce sutradan da da objavu u o virusu u tim krugovima. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

Ciji imidz? Reputacije, kredibiliteti... bakraci... 

 

Na forumu?

 

Ters ne pise besmislice, a drugo je sto se tebi ne dopada sta on pise. 

 

Berza svaki dan zavisi sta ce on da kaze ili lupi i to nije samo danas ili juce. A to je i onaj deo price koje je Zoran rekao, za "short," pa sve i da nije bio na sastanku se znalo da ce sutradan da da objavu u o virusu u tim krugovima. 

Wall st je skocio zato sto Tramp nece biti predsednik?

Na forumu Baby, neces verovati ali eto meni znaci da imam kredibilitet, i reputaciju da ne pisem gluposti i ne lazem. A neki ljudi me i znaju.

Ali ok ne moraju svi da budu kao ja - iako mislim da je ideja foruma bila da bude diskusioni, a ne pisanje budalastina.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

Wall st je skocio zato sto Tramp nece biti predsednik?

Na forumu Baby, neces verovati ali eto meni znaci da imam kredibilitet, i reputaciju da ne pisem gluposti i ne lazem. A neki ljudi me i znaju.

Ali ok ne moraju svi da budu kao ja - iako mislim da je ideja foruma bila da bude diskusioni, a ne pisanje budalastina.

Skocile su sve berze:

 

The markets came out of the weekend ready to celebrate after Joe Biden was called as the next president of the US,” said Connor Campbell, financial analyst at the trading platform Spreadex.

 

“The real test for the markets is going to be the coming days and weeks. Donald Trump is showing no signs of conceding, and enough of the Republican party is willing to back up his baseless claims around voter fraud that persistent legal challenges are inevitable. The seriousness with which such challenges are pursued, and their perceived chances of success – slim, but you can’t discount a rightwing supreme court – could come to undermine the market’s recent gains.

 

 

Up up up. #DOW 28617 +1.08% #SPX 3552 +1.24% #NASDAQ 12275 +1.56% #RUSSELL 1664 +1.07% #FANG 5825 +1.59%

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Skocile su sve berze:

 

The markets came out of the weekend ready to celebrate after Joe Biden was called as the next president of the US,” said Connor Campbell, financial analyst at the trading platform Spreadex.

 

“The real test for the markets is going to be the coming days and weeks. Donald Trump is showing no signs of conceding, and enough of the Republican party is willing to back up his baseless claims around voter fraud that persistent legal challenges are inevitable. The seriousness with which such challenges are pursued, and their perceived chances of success – slim, but you can’t discount a rightwing supreme court – could come to undermine the market’s recent gains.

 

Oce to kod Guardiana. 

Kod onih koji prate market, ipak znaju da je u pitanju vakcina, zasto su otisli na gore. A pali zbog toga, sto vakcina nece sve resiti i sto svi znaju da nas ceka duga borba oko rezultata izbora.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ters said:

Ovo je prije vaccine - nakon vaccine je skok bio jos veci dok Tramp nije poceo dostojanstvenu kuknjavu o sudskim procesima...

Nikakve veze ni sa Bidenom ni sa Trampom. Procitaj nesto ozbiljnije. Niko nije ni sumnjao da ce Tramp izazvati rezultate, na to uopste nema reakcije.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Mislis na ovaj pad danas jer Tramp destabilizuje situaciju i ne zeli predati vlast ? To je drugi dio Trampovog uticaja.... Stock market ide gore kada izgleda da je sa Trampom gotovo, cim se ukaze najmanja sansa da bi se mogao odrzati na vlasti, stock market ide dole...

 

 

 

 

To se zove "a dead cat bouncing" - a ne oporavak. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Wall st je skocio zato sto Tramp nece biti predsednik?

Na forumu Baby, neces verovati ali eto meni znaci da imam kredibilitet, i reputaciju da ne pisem gluposti i ne lazem. A neki ljudi me i znaju.

Ali ok ne moraju svi da budu kao ja - iako mislim da je ideja foruma bila da bude diskusioni, a ne pisanje budalastina.

 

Andjelija, ovde na ovoj temi (i ostalim politickim temama gde se zauzimaju strane) imas kredibilitet medju istomisljenicima, medju onim drugim ne. Tako i ja, a i svi ostali. Mislim, ok je pisati i treba pisati bez gluposti i lazi, ali bre ne preteruj, ne zavisi ti zivot od sta ljudi sa foruma misle. 

 

Tramp je izgubio, pomiri se sa tim. Ako bude potezao nesto da preokrene, bolje spremi slem jer sumnjam da mirno moze da prodje. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Naravno, tuce u Washingtonu 😞 

 

Leve grupe su poprilicno glupe. Dosli su na mars desnih i izazivali prisustvom. Tacno rade ono sto Tramp zeli. 

Na drugu stranu, desnicari su se okupili u gradu gde je Tramp izgubio sa 95%, pa je neka reakcija i bila ocekivana. 

 

Izlozi nisu stradali jer desnicarske grupe izlozi ne interesuju. Interesuje ih iskljucivo napad na ljude. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bajdenove crnokosuljaske falange ("odeljenje za gimnastiku i sport"***),  udarne borbene jedinice ove totalitarne ideologije koja je obuzela Demokratsku stranku, u novim vikend-akcijama nasrtaja i agresija prema americkim gradjanima i americkoj civilizaciji (ovoga nece biti u laznim vestima):

 

  

 

 

  

  

  

 

...itd, itd, itd...Ukoliko sudovi presude da Bajden nije pokrao izbore u znacajnijoj meri pa on postane novi predsednik, moze se ocekivati da u njegovoj Americi (narocito ukoliko ga socijalisti uzmu pod svoje) ovi poslovi koje sada za njih sada obavljaju ulicni fasisti predju u nadleznost tajne policije, kao u svakom pravom socijalizmu i totalitarizmu...

 

 

Naravno, predsednik je, kao i do sada, jedan od retkih koji je beskompromisno ustao protiv crnokosuljaskog zla, u odbranu najelementarnijih ljudskih prava i sloboda:  

 

 

*** turn- und sportabteilung, kako su nacional-socijalisti tepali svojim ulicnim hijenama, bas kao sto Dvor pokusava da umije i prikrije SVOJE, da im isturpija zube itd...

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Baby said:

@bohumilo

 

Ja postavim pre tebe post (verovatno sam na ignore listi kod tebe) gde pokazuje snimak kako lose Andy Ngo prezentuje stvari i manipulise, a Tramp ga citira (i onda twitter mora da mu na svaki post stavlja doznake da nije tacno sta pise), da bi ti posle mog posta okacio njega kao dokaz?! 

 

Uffff koliki bi tek fackct check na ovaj post trebao da se stavi. Otkud ideja da je namerno izabrao samo taj deo? Ima neki dokaz, bilo kakvu potvrdu, da je Endi znao za ostatak snimka a nije objavio. Na Tviteru se brzo krecu informacije i ljudi gledaju da sto pre podele sto vise bas zbog Tviterove kretenske totalitarne cenzure, da toga nema ljudi bi i uzeli vremena da provere detalje sta gde kako. Medjutim ova prica da je Endi znao pa precutao je nicim potvrdjena i moze se slobodno tretirati kao izmisljotina i los pokusaj diskreditacije. A bohumilo nije ni postavio taj snimak nego neke sasvim druge slucajeve koje po samoj postavci ne mogu imati nikakav prequel koji bi mogao da ih objasni a taman posla opravda. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, boxcube said:

 

Uffff koliki bi tek fackct check na ovaj post trebao da se stavi. Otkud ideja da je namerno izabrao samo taj deo? Ima neki dokaz, bilo kakvu potvrdu, da je Endi znao za ostatak snimka a nije objavio. Na Tviteru se brzo krecu informacije i ljudi gledaju da sto pre podele sto vise bas zbog Tviterove kretenske totalitarne cenzure, da toga nema ljudi bi i uzeli vremena da provere detalje sta gde kako. Medjutim ova prica da je Endi znao pa precutao je nicim potvrdjena i moze se slobodno tretirati kao izmisljotina i los pokusaj diskreditacije. A bohumilo nije ni postavio taj snimak nego neke sasvim druge slucajeve koje po samoj postavci ne mogu imati nikakav prequel koji bi mogao da ih objasni a taman posla opravda. 

 

Dobro. Idi cekiraj.... 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Baby said:
 

 

Leve grupe su poprilicno glupe. Dosli su na mars desnih i izazivali prisustvom. Tacno rade ono sto Tramp zeli. 

Na drugu stranu, desnicari su se okupili u gradu gde je Tramp izgubio sa 95%, pa je neka reakcija i bila ocekivana. 

 

 

 

 

jedva cekam da se ovo zavrsi, mislim da Trump zapali belu kucu kad odlazi, barem ce biti posla za majstore i gradjevinare. A posle ovi levi idioti i antife da se vrate svojoj staroj rutini - oslobadjati svet on globalizacije/antiglobalizacije (ne znam gde sada stoje na ovoj temi) i okupljanja oko svetskih ekonomiskih foruma, mozda kao turisti donose vecu korist tim gradovima nego stetu sto prave, naravno policija treba da ih taba ako pocnu da lome.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nonick said:

 

jedva cekam da se ovo zavrsi, mislim da Trump zapali belu kucu kad odlazi, barem ce biti posla za majstore i gradjevinare. A posle ovi levi idioti i antife da se vrate svojoj staroj rutini - oslobadjati svet on globalizacije/antiglobalizacije (ne znam gde sada stoje na ovoj temi) i okupljanja oko svetskih ekonomiskih foruma, mozda kao turisti donose vecu korist tim gradovima nego stetu sto prave, naravno policija treba da ih taba ako pocnu da lome.

 

Samo sam mislila da nisu trebali da se pojavljuju na skup gubitnika... treba da ih puste da oplacu. 

 

https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2020/11/gop-has-two-paths-forward/617105/

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Baby said:
 

Leve grupe su poprilicno glupe. Dosli su na mars desnih i izazivali prisustvom. Tacno rade ono sto Tramp zeli. 

Na drugu stranu, desnicari su se okupili u gradu gde je Tramp izgubio sa 95%, pa je neka reakcija i bila ocekivana. 

 

Izlozi nisu stradali jer desnicarske grupe izlozi ne interesuju. Interesuje ih iskljucivo napad na ljude. 

 

Cekaj ti hoces da objasnis da se skupio mars za Trampa i onda su oni napali slucajne prolaznike koji su Antifa?

Ili je mozda Antifa organizovala kontra-miting, i napala okupljene, imas dovoljno snimaka, tako da mi je ovaj pokusaj opravdavanja napada na mirne proteste stvarno degutantno, kao i objasnjenje zasto nije bilo pljackanja i paljenja, zato sto je to specijalnost levicara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Cekaj ti hoces da objasnis da se skupio mars za Trampa i onda su oni napali slucajne prolaznike koji su Antifa?

Ili je mozda Antifa organizovala kontra-miting, i napala okupljene, imas dovoljno snimaka, tako da mi je ovaj pokusaj opravdavanja napada na mirne proteste stvarno degutantno, kao i objasnjenje zasto nije bilo pljackanja i paljenja, zato sto je to specijalnost levicara.

 

Mislim da sam jasno napisala sta mislim. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, nonick said:

 

jedva cekam da se ovo zavrsi, mislim da Trump zapali belu kucu kad odlazi, barem ce biti posla za majstore i gradjevinare. A posle ovi levi idioti i antife da se vrate svojoj staroj rutini - oslobadjati svet on globalizacije/antiglobalizacije (ne znam gde sada stoje na ovoj temi) i okupljanja oko svetskih ekonomiskih foruma, mozda kao turisti donose vecu korist tim gradovima nego stetu sto prave, naravno policija treba da ih taba ako pocnu da lome.

 

Ako dodje do ikakvog paljenja pri odlasku iz bele kuce to ce biti metaforicno i to kao deo strategije spaljene zemlje. Declassify EVERYTHING! Plus pomilovanje Asanza i Snoudena. Pa da vidimo sta su sve radili Obmana, Kilari i ostatak ekipe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...