Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 minutes ago, mrd said:

 Cikica je samo pricao i mahao rukama prema policajcima. Koga je on mogao da povredi, pa nije Chack Noris.

 

zao mi je snimatelja, ocekivao je gori okrsaj a ovi ciku samo odgurnuli i produzili

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Sta je sa ovim problem? Nije li oduvek bilo da se ljudi bore za neka svoja prava? 

Kada ne mogu usamljeni, oni se udruze da bi ta prava izvojevali. Nekada postanu organizacija, nekada ne... 

 

 

 

Pa i ta prava valjda izrazavaju neku vrstu interesa, ako interes ne shvatamo u negativnom zargonskom smislu vec kao neki vid unutrasnjeg poriva kod svakog coveka i teznje za necim, bilo to vise love, vise slave, vise mudrosti, vise znanja, vise prava, vise misica, manje kilograma itd.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Veshtodel said:

 

Pa i ta prava valjda izrazavaju neku vrstu interesa, ako interes ne shvatamo u negativnom zargonskom smislu vec kao neki vid unutrasnjeg poriva kod svakog coveka i teznje za necim, bilo to vise love, vise slave, vise mudrosti, vise znanja, vise prava, vise misica, manje kilograma itd.

Pravo da te policajac tretira u skladu sa Zakonom, a ne prema svojim neizivljenim fantazijama?

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Veshtodel said:

 

Pa i ta prava valjda izrazavaju neku vrstu interesa, ako interes ne shvatamo u negativnom zargonskom smislu vec kao neki vid unutrasnjeg poriva kod svakog coveka i teznje za necim, bilo to vise love, vise slave, vise mudrosti, vise znanja, vise prava, vise misica, manje kilograma itd.

 

Ja ne shvatam bilo koju vrstu trazenja prava u negativnom zargonskom i nezargonskom smislu. Smatram da svako ima pravo da trazi ono pravo koje misli da mu je osteceno, ma koliko banalno bilo. S tim sto neka ljudska prava koja se uokviruju zakonima bi trebala da su iznad tih banalnosti, jer su mozda ogranicena zakonom. 

 

 

4 minutes ago, Kronostime said:

Pravo da te policajac tretira u skladu sa Zakonom, a ne prema svojim neizivljenim fantazijama?

 

Pa ispalo je na kraju da to pravo ne moze da se trazi jer, mozda si BLM (i onda lista nekih delovanja), mozda si ANTIFA (opet lista), mozda samo ne volis republikance (pa lista), mozda si demokrata.. i tako dugacki spisak zasto si na demonstracijama i treba da se uklonis i zasto mogu da te mlate. Liste razloga zasto ne mozes da trazis pravo su duze nego liste prava koje se traze. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kronostime said:

Kada je tako jednostavno, zasto zivis u gradu gde su DEMS na vlasti?

Mozes uvek da se preselis u neki REPs rulled city.

Covek od 75 godina tesko da je neki izazov za policajca.

A zasto bi se ja selila iz grada gde su Dems na vlasti u neki Rep rulled, zato sto ocekujem da neko preuzme odgovornost za situaciju?

Sta to znaci, da svaki put kad kritikujem odredjenu politicku opciju treba da se odselim ako mi se nesto ne svidja? :classic_biggrin: Ja nekako zivim u ubedjenju da zivim u demokratiji gde mi je dozvoljeno da kritikujem ponasanje politicara.

Predpostavljam da ces isti savet dati protestantima....

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Predpostavljam da ces isti savet dati protestantima....

Ne za njih ima drugi arsin. Oni ruse DT i oni su dobri. To sto sa rusenjem DT razaraju US to samo dodje kao bonus.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

Prava da te policajac tretira u skladu sa Zakonom, a ne prema svojim neizivljenim fantazijama?

 

to pravo je vec zagarantovano i upravo zbog toga su policajci suspendovani i optuzeni kada ga prekrse

 

protest ne moze da trazi ono sto vec postoji, vec trazi da se nesto promeni ili da se postojece bolje implementira,

ali niko ne moze da zna kako ce da se odvija situacija na terenu i koji je taj policijac koji ce biti lak na primeni prekomerne sile ili na okidacu i sta ce da ga isprovocira

 

trump kao ni prethodnik to nece da resi, to je isto kao da bilo ko poznaje zakon i sta se sme a sta ne a ipak ga krsi,

ali ne krsi se masovno vec pojedinacno - pojedincu tim istim zakonom stanes na put tako sto ces ga kazniti.

 

ne mozes da kaznis celu rasu bilo koje boje vec samo pojedinca

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

 

to pravo je vec zagarantovano i upravo zbog toga su policajci suspendovani i optuzeni kada ga prekrse

 

protest ne moze da trazi ono sto vec postoji, vec trazi da se nesto promeni ili da se postojece bolje implementira,

ali niko ne moze da zna kako ce da se odvija situacija na terenu i koji je taj policijac koji ce biti lak na primeni prekomerne sile ili na okidacu i sta ce da ga isprovocira

 

trump kao ni prethodnik to nece da resi, to je isto kao da bilo ko poznaje zakon i sta se sme a sta ne a ipak ga krsi,

ali ne krsi se masovno vec pojedinacno - pojedincu tim istim zakonom stanes na put tako sto ces ga kazniti.

 

ne mozes da kaznis celu rasu bilo koje boje vec samo pojedinca

Niko ovde ne prica o kaznjavanji cele rase, vec o snagama Zakona i Reda koji krse osnove istog.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kronostime said:

Pravo da te policajac tretira u skladu sa Zakonom, a ne prema svojim neizivljenim fantazijama?

 

Hajde ponovo procitaj sta sam napisao pre nego sto ti odgovorim ista. Da li sam ja igde spomenuo tako nesto?

 

26 minutes ago, Baby said:

Ja ne shvatam bilo koju vrstu trazenja prava u negativnom zargonskom i nezargonskom smislu.

 

Stim sto sam ja napisao da je bilo kakve trazenje prava neka vrsta interesa odnosno da ne postoji distinkcija prava vs interesi, vec hijerarhija - interesi -> prava. Dakle interesi (svesni i nesveni, ovi drugi daleko vise) pokrecu necije trazenje prava, to znaci da neko zeli nesto i ima potrebu za necim bilo da je to bolji i lepsi zivot, vise novca, dobru poziciju u korporaciji, vodece mesto u drzavi i politickoj organizaciji ili jednostavno zdravlje i pravu kicmu.

 

26 minutes ago, Baby said:

Smatram da svako ima pravo da trazi ono pravo koje misli da mu je osteceno, ma koliko banalno bilo

 

Pa sad ako bismo tako tumacili prava, relativno,  subjektivno i banalno, sve civilizacijske institucije koje smo izgradili bi propale, jer Pera moze da trazi pravo da mu Zika da njegovu decu jer on misli da mu je pravo da ima Zikinu decu osteceno. Banalan primer 😄

 

Otud su ta prava druge i trece generacije cesto besmislena. Sa druge strane u prava prve generacije svakako spadaju ova prava da te ne udara policijac mimo Zakona i da te neko od strane drzave ne ubije jer mu se hoce ili je rasista ili je neki manijak , pa se onda takva prava regulisu u okviru institucija.

 

Kod ovog slucaja sa Floydom treba jasno razgraniciti ta prava prve generacije (pitanje da li policija moze nekog da tretira nasilno i kako i ko to regulise) od prava druge i trece generacije (pitanje da li nekoj grupi ljudi treba obezbediti neka posebna prava jer imaju neku specificnost ili oni misle da im trebaju posebna prava jer su iz nekih razloga osteceni).

Edited by Veshtodel
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Veshtodel said:

 

 

Pa sad ako bismo tako tumacili prava, relativno,  subjektivno i banalno, sve civilizacijske institucije koje smo izgradili bi propale, jer Pera moze da trazi pravo da mu Zika da njegovu decu jer on misli da mu je pravo da ima Zikinu decu osteceno. Banalan primer 😄

 

Otud su ta prava druge i trece generacije cesto besmislena. Sa druge strane u prava prve generacije svakako spadaju ova prava da te ne udara policijac mimo Zakona i da te neko od strane drzave ne ubije jer mu se hoce ili je rasista ili je neki manijak , pa se onda takva prava regulisu u okviru institucija.

 

Kod ovog slucaja sa Floydom treba jasno razgraniciti ta prava prve generacije (pitanje da li policija moze nekog da tretira nasilno i kako i ko to regulise) od prava druge i trece generacije (pitanje da li nekoj grupi ljudi treba obezbediti neka posebna prava jer imaju neku specificnost ili oni misle da im trebaju posebna prava jer su iz nekih razloga osteceni).

 

Mislim da si negde odlutao, radi se o demonstracijama koje su demokratsko pravo u svim demokratskim drzavama. 

 

Da dodam za poslednje, i tu se radi o demokratskom pravu da ljudi izadju na ulicu i traze da prestane policijska brutalnost, posebno nad onima nad kojima se najvise sprovodi, ali i svima. 

Zakon treba da im obezbedi pravo, tj. zakonodavci treba da kroje pravo (zakone i akte). 

 

Niko nije trazio posebna prava, nego jednaka prava. 

 

Evo da dodam i ovo:

 

Alarmantno zar ne?

 

Proziva ga za rasu, covek zavrsio Harvard, ali za nju je on samo crnac. Da li mislis da ne postoji problem i dalje?

Ili je veci problem ako crnac kaze "hocu da me tretiraju kao osobu" i nigde ne kaze "hocu veca prava nego belci"

 

Edited by Baby
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Niko ovde ne prica o kaznjavanji cele rase, vec o snagama Zakona i Reda koji krse osnove istog.

 

kao da si izdvojio da procitas samo poslednju recenicu

 

dakle, ako blm protestuje protiv rasizma i polic.brutalnosti, takav zakon koji ih stiti postoji

i taj zakon se ne krsi masovno i svakodnevno prema boji koze vec sporadicno i uzajamno

 

taj zakon je postojao i ako protestuje blm trebalo je da iskoristi obaminih 8 godina za bolju implementaciju

a ne da ocekuje da stvar resava narandjasti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mama_mia said:

 

kao da si izdvojio da procitas samo poslednju recenicu

 

dakle, ako blm protestuje protiv rasizma i polic.brutalnosti, takav zakon koji ih stiti postoji

i taj zakon se ne krsi masovno i svakodnevno prema boji koze vec sporadicno i uzajamno

 

taj zakon je postojao i ako protestuje blm trebalo je da iskoristi obaminih 8 godina za bolju implementaciju

a ne da ocekuje da stvar resava narandjasti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LM, da li je policajac koji je ubio Dzona Flojda postovao i sprovodio te zakone?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Baby said:

 

Proziva ga za rasu, covek zavrsio Harvard, ali za nju je on samo crnac. Da li mislis da ne postoji problem i dalje?

Ili je veci problem ako crnac kaze "hocu da me tretiraju kao osobu" i nigde ne kaze "hocu veca prava nego belci"

 

Razmisljam nesto, pa sam uzela tvoj post kao slagvort, a nije odgovor tebi, i pitam se zasto u medijima neke stvari zvuce kao rasizam, a neke ne. Potpuno iste situacije - samo su ucesnici razlicitih rasa.

Recimo da zamislimo dve bele zene koje imaju sukob u parku, i osoba A optuzi osobu B za pretnju i pozove policiju. Ta situacija sigurno ne bi dobila ni naslov u novinama.

Osoba A je bela a osoba B crna, ista situacija....naslovi "bela Karen", "rasizam".

 

Pa onda standardni naslov u novinama:

"Beli policajac ubio nenaoruzanog crnca"

 

Koliko naslova vidimo tipa "Beli policajac ubio nenaoruzanog belca", "beli policajac ubio nenaoruzanog Hispanika", "Crni policajac ubio nenaoruzanog belca" itd....Ako zrtva nije crna, onda postane "suspect", i policajac odjednom nema rasu.

Ovo ne iskljucuje da te situacije nisu u nekom slucaju posledica rasizma, bilo koja varijanta. Ali mi nije jasno zasto postoji kampanja da to definitivno zvuci kao rasizam, iako mozda nije.

 

Poenta, da je G. Floyd bio belac, koliko prodavnica bi bilo spaljeno, i koliko protesta protiv policijske brutalnosti bi se desilo?

 

J. Smollett, tip koji je fakirao rasisticki napad na sebe, i to od strane belih trampista, tuzi policiju Chicaga, za rasizam, kaze on je tretiran kao Floyd....tip uopste nema srama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. White people, if you don’t have any descendants, will your property to a black or brown family. Preferably one that lives in generational poverty.

2. White people, if you’re inheriting property you intend to sell upon acceptance, give it to a black or brown family. You’re bound to make that money in some other white privileged way.

3. If you are a developer or realty owner of multi-family housing, build a sustainable complex in a black or brown blighted neighborhood and let black and brown people live in it for free.

4. White people, if you can afford to downsize, give up the home you own to a black or brown family. Preferably a family from generational poverty.

5. White people, if any of the people you intend to leave your property to are racists assholes, change the will, and will your property to a black or brown family. Preferably a family from generational poverty.

6. White people, re-budget your monthly so you can donate to black funds for land purchasing.

7. White people, especially white women (because this is yaw specialty — Nosey Jenny and Meddling Kathy), get a racist fired. Yaw know what the fuck they be saying. You are complicit when you ignore them. Get your boss fired cause they racist too.

8. Backing up No. 7, this should be easy but all those sheetless Klan, Nazi’s and Other lil’ dick-white men will all be returning to work. Get they ass fired. Call the police even: they look suspicious.

9. OK, backing up No. 8, if any white person at your work, or as you enter in spaces and you overhear a white person praising the actions from yesterday, first, get a pic. Get their name and more info. Hell, find out where they work — Get Them Fired. But certainly address them, and, if you need to, you got hands: use them.

10. Commit to two things: Fighting white supremacy where and how you can (this doesn’t mean taking up knitting, unless you’re making scarves for black and brown kids in need), and funding black and brown people and their work.

 

Razdvajanje belaca od crnaca na protestima, pozivanje crnaca da se ne druze sa belcima, nabijanje kolektivne krivice belcima za nesto sto se desilo pre 100 godina,(belci klece na kolenima i traze za oprost od crnaca za grehe njihovih predaka) organizovanje dana bez belaca na jednom koledzu, viktimizacija crnaca, stvaranje podela i laznih neprijatelja... Malo li je? 

Naravno da imaju pravo da traze sta zele, ali ovo gore pomenuto nije put kojim treba ici. Ono sto ovakve organizacije rade jeste drzanje crnaca,(siromasnih) na lancu, drze ih u stanju pripravnosti i agresije jer zli beli covek vreba tu iza coska. Zabole njih za svakodnevne probleme crnaca u njihovim zajednicama, drze ih u stanju mentalnog ropstva i predstavljaju se kao njihovi spasioci. To su demokrate radile godinama zbog podrske i glasova.

Kako ono rece Biden nedavno jednom crncu; if you have a problem figuring out are you for me or are you for Trump, then you ain't black. 

I u svoj ovoj zbrci, dva policajca su izgubila zivot, oba crnci. 

 

Dodajte na sve ovo povike i natpise, dole kapitalizam, western culture je u osnovi rasisticka, rasturi ovo, rasturi ono, rasturi ono, komunjarske bajke o "besplatnim" stvarima... I'm not buying it. 

 

Inace, policija ubije vise belaca no crnaca godisnje. Da, belaca je vise, ali zato crnci, koliko god da ih je manje, cine vecinu zlocina i prekrsaja. Za 70% ubistava crnaca su zasluzni drugi crnci.(ocigledno se ne slazu sa ovim sloganom)

 

25 minutes ago, Baby said:

 

Alarmantno zar ne?

 

Proziva ga za rasu, covek zavrsio Harvard, ali za nju je on samo crnac. Da li mislis da ne postoji problem i dalje?

Ili je veci problem ako crnac kaze "hocu da me tretiraju kao osobu" i nigde ne kaze "hocu veca prava nego belci"

 

 

Sta, postoje rasisti u USA? Nije valjda. Ono sto je vazno jeste da sistem ne poznaje podelu na osnovu rase, pola i cega vec ne. Predsednik crnac, od 50 najplacenijih sportista 37 su crnci, zastupljeniji su vise nego ikad u javnom i poltickom zivotu... Sto dalje od gangsta zivota, skola, rad na sebi, prihvatanje odgovornosti za sopstvene odluke i sanse nema da te sistem odbaci ako imas sta da ponudis drustvu. 

 

Problem sa USA policijom jeste brutalnost koja u vecini slucajeva(naravno, ima i rasisticke stoke) nije povezana ni sa cim drugim. Budaletine neizivljene. Ispada da je posao iz snova svakog rasiste policajac, pa svi nagrnuse u policiju. 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Baby said:

Evo da dodam i ovo:

 

Alarmantno zar ne?

 

Proziva ga za rasu, covek zavrsio Harvard, ali za nju je on samo crnac. Da li mislis da ne postoji problem i dalje?

Ili je veci problem ako crnac kaze "hocu da me tretiraju kao osobu" i nigde ne kaze "hocu veca prava nego belci"

 

 

 

Zasto je ovo alarmantno? Zato sto je neka ludaca bila sama u sred parka, videla lika i uplasila se?

 

Zato sto se bela zena u sred rasnih riot-a plasi kad vidi crnca?

 

Zato sto zena koja zivi u gradu gde 60% ubistava cine crnci plasi crnaca?

 

Potpuno je tacno da je ovo neposteno prema liku, ali ja stvarno ne znam sta ljudi ocekuju. U zemlji gde ljudi insistiraju da se dele na osnovu rasnih razlika, ovakva reakcija je neizbezna. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, while(1){drink();} said:

 

Potpuno je tacno da je ovo neposteno prema liku, ali ja stvarno ne znam sta ljudi ocekuju. U zemlji gde ljudi insistiraju da se dele na osnovu rasnih razlika, ovakva reakcija je neizbezna. 

Ma posvadjali se i ona popizdela, i odlucila da se osveti tako sto ce nazvati policiju. Zena je ocigledno neuroticna, vecina njenog ponasanja je glumatanje da izgleda kao da je napadnuta. Verovatno bi nesto slicno uradila i da je bio beo. Iskoriscavanje stereotipa je mozda neki prikriveni rasizam, iako vise mislim da je probala da pojaca dramu.

Samo ne vidim zasto tolika paznja, policija dosla, i otisla.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dude said:

 

Sta, postoje rasisti u USA? Nije valjda. Ono sto je vazno jeste da sistem ne poznaje podelu na osnovu rase, pola i cega vec ne. Predsednik crnac, od 50 najplacenijih sportista 37 su crnci, zastupljeniji su vise nego ikad u javnom i poltickom zivotu... Sto dalje od gangsta zivota, skola, rad na sebi, prihvatanje odgovornosti za sopstvene odluke i sanse nema da te sistem odbaci ako imas sta da ponudis drustvu. 

 

Problem sa USA policijom jeste brutalnost koja u vecini slucajeva(naravno, ima i rasisticke stoke) nije povezana ni sa cim drugim. Budaletine neizivljene. Ispada da je posao iz snova svakog rasiste policajac, pa svi nagrnuse u policiju. 

 

 

To sto je predsednik bio crnac ne znaci da ne postoji rasizam kao sto si i sam primetio.

 

Vi izgleda pogresno shvatate ove ljude i njihovo nezadovoljstvo. Oni ne traze zakone da se razdvoje po rasama, nego da se zakoni jednako primenjuju, sto cesto nije praksa. 

 

 

2 hours ago, Angelia said:

 

Pa onda standardni naslov u novinama:

"Beli policajac ubio nenaoruzanog crnca"

 

 

Nema fore. Kada se pojavi vest ako je samo do vesti, nigde ne pise koje je rase ko. Tek kada se digne buka, onda krece po medijima da se pise tako. Nebrojeno puta sam pogledala sta se desava kod nas u gradu i ni jedan jedini put nisam znala koje je rase napadac, koje policajac, koje zrtva... 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

To sto je predsednik bio crnac ne znaci da ne postoji rasizam kao sto si i sam primetio.

To znaci da rasizam nije toliko drastican i da veci deo moze da "podnese" da im je predsednik crnac. Nista ne govori o svesti glasaca, sto se da videti. Posle predsednika crnca, glasaci su jasno rekli, ne o njegovoj rasi, vec o onome sto je uradio. Verujem da bi reakcija bila ista i da im je taj predsednik bio marsovac. Ne znam da li bi pokret MLM bio toliko jak kao BLM, ali se niko iz BLM nije preterano tangirao po pitanju ALM. Daklem, nisu im zivoti svih iste vrednosti, neki su im jednakiji od drugih.

 

No ovo se ponavlja, ali supisci ignorisu i konstantno se brinu samo B, a od A sto bi bilo nekako mnogo civilizovanije, ne pisu mnogo.

 

Tabloid je mocna stvar, mozda da tweeter preselimo ovde na 4um?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, while(1){drink();} said:

 

 

 

Zasto je ovo alarmantno? Zato sto je neka ludaca bila sama u sred parka, videla lika i uplasila se?

 

Zato sto se bela zena u sred rasnih riot-a plasi kad vidi crnca?

 

Zato sto zena koja zivi u gradu gde 60% ubistava cine crnci plasi crnaca?

 

Potpuno je tacno da je ovo neposteno prema liku, ali ja stvarno ne znam sta ljudi ocekuju. U zemlji gde ljudi insistiraju da se dele na osnovu rasnih razlika, ovakva reakcija je neizbezna. 

 

Jos uvek ostaje 40% onih koji nisu crnci a mogu jel, da je napadnu u parku. 

1 minute ago, mrd said:

To znaci da rasizam nije toliko drastican i da veci deo moze da "podnese" da im je predsednik crnac. Nista ne govori o svesti glasaca, sto se da videti. Posle predsednika crnca, glasaci su jasno rekli, ne o njegovoj rasi, vec o onome sto je uradio. Verujem da bi reakcija bila ista i da im je taj predsednik bio marsovac. Ne znam da li bi pokret MLM bio toliko jak kao BLM, ali se niko iz BLM nije preterano tangirao po pitanju ALM. Daklem, nisu im zivoti svih iste vrednosti, neki su im jednakiji od drugih.

 

No ovo se ponavlja, ali supisci ignorisu i konstantno se brinu samo B, a od A sto bi bilo nekako mnogo civilizovanije, ne pisu mnogo.

 

Tabloid je mocna stvar, mozda da tweeter preselimo ovde na 4um?

 

Mrde, veci deo se i slaze sa ovim demonstracijama i dan danas. Slagali su se i kada su ukidali ropstvo da je pogresno. Veci deo i nisu rasisti... Ne znam sto stalno poturas ALM kada je zahtev "svi jednaki pred pravdom i zakonom" ali eto, ti vidis neki smisao u tome... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

Ne znam sto stalno poturas ALM

Ne poturam, posto BLM i ALM nisu isto, a nikada neko iz BLM nije pomenuo rec ALL. Lazem, oni koji su to pomenuli bili su zustro kritikovani, cak i maltretirani, mozes da pogledas post u kojme se citira, ono sto ti mnogo volis tweet Terry Crews je jasno izjavio da su svi zivoti vazni, ali dobio ono sto ti kazes da se ne radi. BTW on je takodje CRN (African American)!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Nema fore. Kada se pojavi vest ako je samo do vesti, nigde ne pise koje je rase ko. Tek kada se digne buka, onda krece po medijima da se pise tako. Nebrojeno puta sam pogledala sta se desava kod nas u gradu i ni jedan jedini put nisam znala koje je rase napadac, koje policajac, koje zrtva... 

Gugluj pa ces da vidis rezultate, to sto ti ne primecujes pojavu, nije razlog da ne proveris. Ja recimo pratim dosta nacionalnih vesti, pa sam primetila.

Ako uzmes u obzir da u toku godine imas vise ubijenih nenaoruzanih belaca nego crnaca, primetices drastican nedostatak tih naslova.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...