Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 minutes ago, Amigo said:

Nevjerovatno je kako Tramp povlaci pogresne poteze u vezi slucaja Flojd.

Zasto je toliko tesko osuditi jedno ovakvo brutalno ubistvo i umjesto toga ponavljati kao papagaj Low and order, kada je upravo ovo ubistvo srozalo i Low i Order, jer ako policija ubija vlastite gradjane na ovako surov nacin i sadisticki nacin, onda od tog Zakona i reda nema nista.

Cijeli svijet se digao, Tramp kao da nema informacije sta se zaista desava.

 

 

Ima on informacije, ali ovo mu je doslo kao naruceno da napokon pokaze silu. 

 

Quote

“In the good old days, law enforcement acted a lot quicker than this,” he said. “A lot quicker. In the good old days, they’d rip him out of that seat so fast. But today everyone is so politically correct.”

 

Quote

“I said, ‘Hey, Tom, let me ask you a question — how tough are these guys, MS-13?’” Trump said, referring to a gang. “He said, ‘They’re nothing compared to my guys. Nothing.’ And that’s what you need. Sometimes that’s what you need, right?”

“I saw some photos where Tom’s guys — rough guys. They’re rough,” Trump added later. “I don’t want to be — say it because they’ll say that’s not politically correct. You’re not allowed to have rough people doing this kind of work.”

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

 

Zamisli scenu neka naoruzana bakica zivi sama u kuci, koliko njoj treba da nadje pistolj koji je sakrila u neku fijoku od unuka da se odbrani od dva tri naoruzana provalnika? Taj pistolj koji ima moze da joj presudi na stetu. Mislim, scenariji su razliciti, a pistolj ne mora da znaci da si siguran. To je samo percepcija. 

 

Ne trebamo zamišljati scenu.

Imali smo mi nedavno slučaj iz Karlovca, kada je klinac od 25god provaljivao dedi od 83god.

Deda ga je upucao i mora u zatvor. Provalnik nije imao oružje i deda je po zakonu morao primjenjivati istu silu, odnosno gole ruke.

 

11 minutes ago, Baby said:

 

Pa ne znaci ako je u EU pogresan zakon, da US treba naoruzavati sve zive. Ako ti upadne nenaoruzan provalnik, mozes iz zasede i da ga zveknes bezbol palicom. 

 

Dobijaš kaznu za teški napad i nanošenje fizičkih ozljeda, cca.10-20god (naravno, ako imaš političke veze, možeš dobiti samo opomenu)

Zakon je jasan, moraš primjenjivati istu silu i ako napadač nema palicu, ne smiješ je koristiti niti ti.

 

I da, moraš pustiti da napadač prvi napadne tebe i tek onda reagirati.

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, while(1){drink();} said:

 

Ovo je nesto sto ljudi stalno govore ali uopste nije tacno. U zemljama gde je veci broj oruzja su manje sanse da ti neko upadne u kuci dok si ti kod kuce. Na primer u US je sansa za to 28% dok je u UK cak 58%, uprkos cinjenici da US ima mnogo vecu stopu ubistava.

 

Jeste tacno da postoje mnogo bolji nacini da se zastitis ali je cinjenica da ako se lopovi plase da si kod kuce i imas oruzje, manje su sanse da ce ti upasti u kucu.

 

 

Pa i ta statistika ce se sada promeniti kada je 15% nezaposlenih. Mnogo faktora utice na pljackanja, ne samo koliko su ljudi naoruzani. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, demag said:

 

Ne trebamo zamišljati scenu.

Imali smo mi nedavno slučaj iz Karlovca, kada je klinac od 25god provaljivao dedi od 83god.

Deda ga je upucao i mora u zatvor. Provalnik nije imao oružje i deda je po zakonu morao primjenjivati istu silu, odnosno gole ruke.

 

Da, znam ja to, los zakon, ali to je ono sto treba da se menja, a ne da se naoruzavaju dede od 83 i sprovode zakon. Inace, Srbija (verovatno i Hrvatska) su u vrhu po broju naoruzanih u svetu, odmah valja posle US i Svajcarske. Znaci, problem je zakon, a ne koristenje oruzja. Kao sto je i ovde problem zakon oko naoruzavanja. Ni jedno od ta dva ne vodi ka vecoj sigurnosti. 

 

Quote

Dobijaš kaznu za teški napad i nanošenje fizičkih ozljeda, cca.10-20god

Zakon je jasan, moraš primjenjivati istu silu i ako napadač nema palicu, ne smiješ je koristiti niti ti.

 

I da, moraš pustiti da napadač prvi napadne tebe i tek onda reagirati.

 

Isto kao i gore, da ne ponavljam. 

 

U US svako moze da ima pistolj, i ne samo pistolj, nego i masinku (da li se tako kaze za automatsko oruzje?). Sta ce mu koji ocin masinka ako ne ide u rat?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Pa i ta statistika ce se sada promeniti kada je 15% nezaposlenih. Mnogo faktora utice na pljackanja, ne samo koliko su ljudi naoruzani. 

Znala sam da ne valja kad je ekonomija losa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Znala sam da ne valja kad je ekonomija losa.

 

Jesi? Kako to da po Evropi i sire nije skocila nezaposlenost toliko, virus je u celom svetu? Interesantno je i dalje da najbogatije korporacije na svetu ne mogu da izdrze dva ili tri meseca krizu i zadrze radnike... pritom dobiju pomoc od drzave. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Baby said:

 

Pa i ta statistika ce se sada promeniti kada je 15% nezaposlenih. Mnogo faktora utice na pljackanja, ne samo koliko su ljudi naoruzani. 

 

Zasto bi se ovde ista menjalo? Mozda ce biti veci broj lopova zbog nezaposlenosti, ali to ne menja cinjenicu da ako lopov misli da ti imas pistolj, napasce nekog drugog ili ce cekati da izadjes iz kuce. Statisticki, pistolj te cini bezbednijim, barem kad su u pitanju lopovi.

 

To, naravno, ne menja cinjenicu da ako te plase lopovi, bolje ti je da samo imas neku vrstu alarma u stanu, izmedju ostalog.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Baby said:

 

Jesi? Kako to da po Evropi i sire nije skocila nezaposlenost toliko, virus je u celom svetu? Interesantno je i dalje da najbogatije korporacije na svetu ne mogu da izdrze dva ili tri meseca krizu i zadrze radnike... pritom dobiju pomoc od drzave. 

Drugaciji sistem, posto ocigledno ne razumes. USA ima "at will" employment, dok razni evropski sistemi imaju razlicite mehanizme sa kojima radnik ne moze da se otpusti tako brzo, a drzave su daleko vise ponudile firmama kao pomoc. Sto bi naravno bilo nemoguce za ekonomiju velicine USA. Videcemo kako ce nezaposlenost u Evropi da izgleda nakon sto su trenutne mere pandemije ukinute.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 Takodje, mnogo lakse se neko odluci na pljacku ako ima pistolj.

 

 

meni ovo zvuci naopako postavljeno

 

ideja o pljacki ne dolazi zbog toga sto imas pistolj

 

ta ideja se razvija nezavisno.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

meni ovo zvuci naopako postavljeno

 

ideja o pljacki ne dolazi zbog toga sto imas pistolj

 

ta ideja se razvija nezavisno.

 

Prosto hoces nesto sto taj koga hoces da orobis ima i udjes. {Pogotovo ako je taj neko starkelja, za koga mislis da ti ne moze nista. 

Zamisli shoka, ti usao da uzmes zlatne dukate i bisere, a starkelja izvadi kabumu i kabum te. 

Hm ne verujem da bi usao da sumnjas da ce da bude kabum.

😛

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Prosto hoces nesto sto taj koga hoces da orobis ima i udjes. {Pogotovo ako je taj neko starkelja, za koga mislis da ti ne moze nista. 

Zamisli shoka, ti usao da uzmes zlatne dukate i bisere, a starkelja izvadi kabumu i kabum te. 

Hm ne verujem da bi usao da sumnjas da ce da bude kabum.

😛

Kazem ja prijatelju tamo komsija kod tebe, da razmisljam da kupim pistolj, a on kaze ne zaboravi, kupi shotgun .... rekoh ma sta ce mi to, ne volim ja veliko oruzje...kaze zato sto za shotgun ako neko proba da upadne its enough for them to hear the click, ne moras ni da opalis :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kazem ja prijatelju tamo komsija kod tebe, da razmisljam da kupim pistolj, a on kaze ne zaboravi, kupi shotgun .... rekoh ma sta ce mi to, ne volim ja veliko oruzje...kaze zato sto za shotgun ako neko proba da upadne its enough for them to hear the click, ne moras ni da opalis biggrin.png

To vam i pričam, plus ne moraš ni da vidiš, samo kaboom.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, while(1){drink();} said:

 

Zasto bi se ovde ista menjalo? Mozda ce biti veci broj lopova zbog nezaposlenosti, ali to ne menja cinjenicu da ako lopov misli da ti imas pistolj, napasce nekog drugog ili ce cekati da izadjes iz kuce. Statisticki, pistolj te cini bezbednijim, barem kad su u pitanju lopovi.

 

To, naravno, ne menja cinjenicu da ako te plase lopovi, bolje ti je da samo imas neku vrstu alarma u stanu, izmedju ostalog.

 

Ako neki zakon ne valja valjda treba da se menja. Bila je prica o zakonu da ne stiti licna i imovinska prava, nego se odbrana tretira kao napad za onog ko je prvo potegao oruzje.

 

39 minutes ago, Angelia said:

Drugaciji sistem, posto ocigledno ne razumes. USA ima "at will" employment, dok razni evropski sistemi imaju razlicite mehanizme sa kojima radnik ne moze da se otpusti tako brzo, a drzave su daleko vise ponudile firmama kao pomoc. Sto bi naravno bilo nemoguce za ekonomiju velicine USA. Videcemo kako ce nezaposlenost u Evropi da izgleda nakon sto su trenutne mere pandemije ukinute.

 

I sta sa tim? Morali su da otpuste sve redom, nisu mogli da zadrze radnike i plate ih neki minimalac cisto da svi opstanu, i radnici i poslodavci? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

 

a pa to je onda prava zenska puca kupuj odmah

 

medjutim cuvaj se, jer vidis imamo misljenje da sam posed oruzja razvija ideju o pljacki :wink2:

A ne, razmisljam posto pricaju o ukidanju policije i defunding, i zamenom policije sa socijalnim radnicima, vec zamisljam situaciju:

- 911 whats your emergency?

- ovaj gospodjo jel mozete da me povezete sa socijalnim radnikom, imam pokusaj silovanja u progresu, pa ako mozete doticnom clanu ganga da objasnite da to nije uredu

- samo trenutak da vas povezem sa socijalnim radnikom

- socijalni radnik: kako mogu da pomognem

- pa ovaj gospodine imam ovde silovatelja, i ako mozete da porazgovarate, ili da uzmem motku i da mu nabijem tamo....

- a ne gospodjo, nikako motku, to je excessive force, jel imate varjacu negde pri ruci? Morate da razumete da je on verovatno imao tuzno detinjstvo

 

:lol_2:

  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da ne gresimo dusu, ostao im je sherif department, koji je jasno pokazao svoje kvalifikacije u filmu "Smokey and Bandit". Daklem, da se ne lazemo nije samo socijalni radnik nadlezan, nadlezan je i sherif "Ana 4 pistolja".

 

Nezgodno je vreme, nezgodno je takodje i to da su oni policajci na specijalnom zadatku dali otkaz, posto ne zele da idu na klanje i zabavu demonstranima, koji su imali tesko detinstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

 a ne gospodjo, nikako motku, to je excessive force, jel imate varjacu negde pri ruci? Morate da razumete da je on verovatno imao tuzno detinjstvo

 

:lol_2:

 

 

 da mu lupis samar tokom napada na sebe - opet ti ces biti kriva jer se ne branis istom merom kao tvoj silovatelj  :ajme:

 

ps. ne zelim ni da mislim na najgore scenarije ali ne bi bilo lose bar na kratko videti kako bi to izgledalo da se sva policija povuce...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

jel imate varjacu negde pri ruci?

Gde ti varjaca pade na pamet. Moja baba ih je sve o mene polomila, a onda presla na praher.

To su traume iz mladosti. Bokcca ti, ima da trazim da extra masazu od policije. 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Gde ti varjaca pade na pamet. Moja baba ih je sve o mene polomila, a onda presla na praher.

To su traume iz mladosti. Bokcca ti, ima da trazim da extra masazu od policije. 🙂

:classic_biggrin: To mi prvo palo na pamet a da nije motka, isto traume iz mladosti.

6 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

 da mu lupis samar tokom napada na sebe - opet ti ces biti kriva jer se ne branis istom merom kao tvoj silovatelj  :ajme:

 

ps. ne zelim ni da mislim na najgore scenarije ali ne bi bilo lose bar na kratko videti kako bi to izgledalo da se sva policija povuce...

 

 

 

 

Nemam ja problem, ovi u Mineapolisu sto su podrzali tu ideju, da isprobaju na sebi.

Nikako na meni, sami da se prijave za zamorcice pa good luck.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

Obratiti paznju na cinjenicu da su mu drugi policajci (gusteri) ukazali da im se cini da to sto radi nije dobro. Mladji policajci koji su mu rekli da prestane, su isto tako tuzeni kao i ovaj divljak. Ovo delo otvara i pandorinu kutiju sindikata i senioritija, gde ma sta radio stariji policajac, mladi nema prava da prigovara. Sindikati, kakvi su danas su leglo zaraze i trulezi.

 

Jbg ja sam cuo da je jedan predlozio da ga okrenu postranice ali je davitelj to odbio. Drugi je pak genijalno rekao Floyd-u da ako mu je lose mirno ustane?!? Dakle lik na zemlji sa vezanim rukama iza ledja i sa solidnom tezinom na svom vratu treba mirno da ustane?

 

Po meni nema mnogo veze to da li je neko mladji ili stariji policijac, vec ima itekako veze sa prilicno glupim ljudima koji nose znacku ili se kriju iza gluposti, jbg on je glup pa nije kriv.

 

Imas jos gomilu snimljenih primera gluposti ili namernog vadjenja na glupost, tipa stresu invalida sokerom jer nece da podigne ruke iznad glave a covek im x puta kaze ne mogu paralizovan sam (na zadnjem sedistu se jasno vide kolica), po meni to nije glupost vec namerno zlostavljanje paralizovane osobe a kad ih izvedu pred sudiju sindikalni advokat ce da ih brani da su jbg glupi jer sta cete ne mozemo da biramo ko ce da radi u policiji pa daj sta das.

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeanMachine said:

Po meni nema mnogo veze to da li je neko mladji ili stariji policijac, vec ima itekako veze sa prilicno glupim ljudima koji nose znacku ili se kriju iza gluposti, jbg on je glup pa nije kriv.

Ja ne mogu vise s'tobom da se slozim, ali onda nije to odgovornost glupih policajaca, vec onih glupaka koji su ih zaposlili.

Slazes li se? 

Ovde se stvarno treba stati, posto glupaci, ili rasisti, nisu sami odlucili da rade za policiju. Neko im je dao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Ja ne mogu vise s'tobom da se slozim, ali onda nije to odgovornost glupih policajaca, vec onih glupaka koji su ih zaposlili.

Slazes li se? 

Ovde se stvarno treba stati, posto glupaci, ili rasisti, nisu sami odlucili da rade za policiju. Neko im je dao.

 

Naravno,  nesto je ozbiljno trulo sa testiranjem i obukom za policajca  u Americi, verovatno u nekim drzavama je to daleko bolje od drugih ne znam kakav je tacno sistem. Da li je neki vid policijske akademije (makar i sest meseci ko kod nas u Srbiji, tako je nekad bilo valjda i sad) potreban i naravno nekakva psiho testiranja.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MeanMachine said:

 

Jbg ja sam cuo da je jedan predlozio da ga okrenu postranice ali je davitelj to odbio. Drugi je pak genijalno rekao Floyd-u da ako mu je lose mirno ustane?!? Dakle lik na zemlji sa vezanim rukama iza ledja i sa solidnom tezinom na svom vratu treba mirno da ustane?

 

Po meni nema mnogo veze to da li je neko mladji ili stariji policijac, vec ima itekako veze sa prilicno glupim ljudima koji nose znacku ili se kriju iza gluposti, jbg on je glup pa nije kriv.

 

Taj nije  bio glup, nego psihopata, koji uziva u nanosenju patnje drugim licima, a u uniformi ima licencu nad tim, dovoljno je da optuzi bilo koga opiranju hapsenja, a ako je neko nevin normalno je da ce se opirati, eto izgovora da nekoga isprebija.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

 

Naravno,  nesto je ozbiljno trulo sa testiranjem i obukom za policajca  u Americi, verovatno u nekim drzavama je to daleko bolje od drugih ne znam kakav je tacno sistem. Da li je neki vid policijske akademije (makar i sest meseci ko kod nas u Srbiji, tako je nekad bilo valjda i sad) potreban i naravno nekakva psiho testiranja.

@Angeliaje vec napomenula da su najveci problemi u dems states. Sad bi bilo umesno pitanje i rasprava zbog cega. Postoji trening, ali nacin zaposljavanja po kljucu ne dopusta pravi izbor.

Secam se pre nekih 10-ak godina, instruktorka plesa mog starijeg sina je bila policajka. Covece, kako je dobila taj posao ne znam, ali sam siguran da kad bi trebala da sredi negog moje velicine, be bi mogla bez metka.

Sad zamisli kad stavis nekoga tako na ulicu i kazes mu privedi.

 

btw:

Otvorio si veoma zanimljivu diskusiju, koja se moze vezati za svako drustvo.

 

Seti se:"Nemoj po glavi druze plavi."

Link to comment
Share on other sites

I ako je tacno da upotreba kljuca prilikom zaposljavanje znaci da se nece uvijek izabrati najbolji kandidat, po mom misljenju je neophodan u drustvima koja su multi/etnicko/rasna, jer spreacavaju dominaciju jedne grupacije nad drugom, sto opet vodi ka tome da se ne izabire najbolji kandidat, ali se drzi balans i drustvo je stabilno.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...