Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

55 minutes ago, nonick said:

Who is Pete Buttigieg?

 

Speaks French, Spanish, Italian, Maltese, Arabic, Norwegian and Dari

Son of two university academics, father an immigrant from Malta

Mayor of South Bend, Indiana, from 2012 to Jan 2020

A former US Navy intelligence officer and veteran of Afghan war

Came out as gay aged 33 and married in June 2018

Surname pronounced "BOOT-edge-EDGE"

 

Sta je uradio na eknomoskom nivou kao gradonacelnik je totalno OK. 

Vise bi voleo njega da vidim na presidential debat-u sa Trampom nego komunsiticke dinosauruse.

 

 

On nema nikakve sanse za nominaciju. Podrska medju crncima mu je ravna nuli, a oni su kljucni glasaci demokrata u mnogim drzavama. Medju latinosima mu je podrska tek mali veca nego medju crncima, znaci prakticno nikakva. 

Intresantan kandidat, meni se svidja, ali veoma ogranicenog dometa. On tesko moze da prezivi super utorak. Posle pobede u Ajovi, ocekujem odlican rezultat I u Nju Hempsiru I onda dolaze problemi koje ce on tesko moci da prebrodi. 

Misljenja sam da bi on od svih demokratskih kandidata bio najveci problem Trampu. To se videlo u Ajovi. Pobedio je u svim sving okruzima, pobedio je i u konzervativnim okruzima, ima veliku podrsku bele radnicke klase. Bez obzira sto je gej on nije neko ko bi mobilisao ultrakonzervativce (evangeliste i born agen) da bezpogovorno I masovno stanu iza Trampa, za razliku od ostalih kandidata demokrata u kojima oni vide svoje arhineprijatelje. Biraci centra bi svakako pre izabrali njega nego Trampa, za razliku od nekih drugih demokratskih kandidata. A ozbiljno bi se posibao sa Trampom oko belih radnika u Pensilvaniji, Minesoti, Micigenu, Viskonsinu, koje ce biti kljucne drzave.

 

Ipak, toliku nepopularnost medju manjinama ne moze nikako da nadoknadi. 

7 minutes ago, Klotzen said:

Jel postoji mogućnost da Bloomberg odustane od trke ako mu se ne svide rezultati ?

 

Naravno. 

Link to comment
Share on other sites

Deda Staljinko podize ulog, pojacava komunjarstvo, obecava ukidanje svih postojecih studentskih kredita. To cak ni Pokahontas nije obecavala.

 

BolE ga qrac, obecace sve dzabe, sad ili nikad ...... imao je infarkt pre 3 meseca preporuceno mu je da vise seta i mnogo vise spava, a ne da divlja ....... nece da prilozi medicinsku dokumentaciju iako je obecao. Ne zali zivot za fotelju :roflmao:

 

Izrael i americki Jevreji prate dedu i podizu 3 puta: svaki kandidat moze ...... bernie staljinko, ljubitelj terorizma i terorista STOP!

 

Zato je Bloomberg tu, jer je Shultz odustao.

 

Ni oni nece svog prvog predsednika, pogubno za odrtavelu komunjaru.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Izrael i americki Jevreji prate dedu i podizu 3 puta: svaki kandidat moze ...... bernie staljinko, ljubitelj terorizma i terorista STOP!

 

Zato je Bloomberg tu, jer je Shultz odustao.

 

Ni oni nece svog prvog predsednika, pogubno za odrtavelu komunjaru.

Ako je mislio da ce tu da ima podrsku, gadno se preracunao 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mrd said:

Meni onako malo zao BerniJa, zaveo je decu od 18 do 23 godina i racuna da, ako oni izadju moze da se desi cudo i Zemlja postane ravna ploca.

 

Pa zna da samo ti sa nedovrsenim razvojem mogu da veruju u njegove idiotarije. Odrasli ljudi ne nasedaju na komunjarske trikove. Necu dzabe, hocu da platim :roflmao:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

 
Pa zna da samo ti sa nedovrsenim razvojem mogu da veruju u njegove idiotarije. Odrasli ljudi ne nasedaju na komunjarske trikove. Necu dzabe, hocu da platim [emoji23]
To su mladi ljudiebez iskustva. Dobro je da tako misle, znači da nisu pokvareni. Ne bi valjalo da lopinu izaberu. Tu bi US zglaiznula u nepovrat. Čini se da su i dems pčeli da kapiraju. Neće đavola!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa zna da samo ti sa nedovrsenim razvojem mogu da veruju u njegove idiotarije. Odrasli ljudi ne nasedaju na komunjarske trikove. Necu dzabe, hocu da platim :roflmao:

Vidi, ni moj klinac u 20tim ne naseda na tu pricu nego misli da je Bernie budala, ustvari to je mislio i pre 4 godine kad je bio tinejdzer

Link to comment
Share on other sites

Bilo je, nekoliko strana ranije, da država da posao onima kojima treba, neko reče 9 miliona ljudi. Nisam očima mogao da verujem da je to neko ko nije slučajni prolaznik, čak je i nominee hopeful, mogao da kaže.

Dokle je ta Dem dezorijentacija došla.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Yoyogi said:

Bilo je, nekoliko strana ranije, da država da posao onima kojima treba, neko reče 9 miliona ljudi. Nisam očima mogao da verujem da je to neko ko nije slučajni prolaznik, čak je i nominee hopeful, mogao da kaže.

Dokle je ta Dem dezorijentacija došla.

 

Nije slucajni prolaznik, nego idiot - Bernie Sanders.

 

Ali to je video od Husseina Obame, taj je zaposljavao 5 ljudi u drzavnoj sluzbi na 1 (jednog) u proizvodnji. 

 

Zato staljin dekara misli da je to recept za pobedu, samo po mom misljenju mislim da se gadno izyeb'o ......... Hussein je to mogao jer mu se gledalo kroz prste 8 godina. Dekara je prdno u cabar. :s_d: Opet ce ga izjebu njegovi :roflmao:

 

Dekara bi u Japanu dobio NULA glasova :classic_biggrin:, nego u Americi ima puno narkomana i na socijalnoj pomoci.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

Jel postoji mogućnost da Bloomberg odustane od trke ako mu se ne svide rezultati ?

 

Koliko ja znam svako odustaje u bilo kom trenutku. Samo najavi.

 

11 hours ago, Klotzen said:

Videćemo kako stvari stoje posle New Hampshire, ali dva ovako loša rezlutata bi mogla da utiču na izbore posle toga. Biden će dodatno biti u još većem problemu kada se Bloomberg priključi jer će mu on oteti dosta glasova i tu Sanders vidi svoju šansu. Možda bi i najveći šou bio Bloomberg vs Trump ali vidim da čak i ovoj Vorenovoj daju veće šanse od Bloomberga mada to može da se promeni obzirom koliko novca on ulaže.

 

New Hampshire je vazan isto kao glasanje u Lajkovcu. 0.3% US populacije (citaj: demo delegata). Bloomberg verovatno i ne ucestvuje, nece da se smara :classic_biggrin:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Koliko ja znam svako odustaje u bilo kom trenutku. Samo najavi.

 

 

New Hampshire je vazan isto kao glasanje u Lajkovcu. 0.3% US populacije (citaj: demo delegata). Bloomberg verovatno i ne ucestvuje, nece da se smara :classic_biggrin:

 

Blumberg ucestvuje tek od super utorka. Preskace i Nevadu i Juznu Karolinu.

 

Na proslim izborima u Nju Hempsiru Hilari je pobedila Trampa za samo 0,3%. Nju Hempsir je vec duze vreme plava drzava, ali zna po nekad da ode u crveno. Moze biti dobar indikator za dalji razvoj situacije. Sanders je na proslim prajmarisima tamo uzeo dve trecine glasova. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, A sad said:

 

Blumberg ucestvuje tek od super utorka. Preskace i Nevadu i Juznu Karolinu.

 

Na proslim izborima u Nju Hempsiru Hilari je pobedila Trampa za samo 0,3%. Nju Hempsir je vec duze vreme plava drzava, ali zna po nekad da ode u crveno. Moze biti dobar indikator za dalji razvoj situacije. Sanders je na proslim prajmarisima tamo uzeo dve trecine glasova. 

 

Ti to pratis ozbiljno, ja procitam uglavnom naslove, pa mi nije jasno cega bi to bio pokazatelj. Nema sumnje da ce se ako je Sanders dobio Hillary prosli put to dogoditi opet za njega.

 

Opet, po nekoj mojoj skromnoj racunici, ja ne vidim kako bi Donald Trump dobio manje glasova nego 2016. On moze da ide samo gore i dobije i popular vote 2020.  U njega se nijedan glasac nije razocarao, osim mozda retkih budala koje su ocekivale novog hitlera, ali je mnogo ljudi koji nisu glasali za njega shvatilo da je dobar predsednik, a njegovo lupetanje po twiteru ih uopste ne interesuje. Tako da mi je znacaj NH prajmariz potpuno nejasan.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Atreid said:

Ajmo Bernie! :classic_smile:

 

spacer.png

 

Auuu al' je puko metuzalem Visarionovich ........... pa prosli put pokid'o Hellary, a sada tesno mi ga skroji nane sa nekim anonimusima .......... gotov je, nema od njega nista, puko ko oblanda, samo 7 delegata, nece ga ni njegovi, ekstremno se radikalizov'o ...... Trump 2020!

 

spacer.png

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro ovo je sada nerešeno u New Hampshiru. Jeste Berni dobio više glasova ali on i Buttigied imaju isti broj delegata. Bajden doživeo težak poraz.

 

No dobro, ako se po jutru dan poznaje, ovo je samo dokaz da se potvrđuju moje reči da je narodu dosta dosadašnje politike Demokratske stranke i belih medveda, i ma kako prođu ovi izbori unutar demokratske stranke stranka će se verovatno transformisati, što je dobro i za demokratsku stranku i za USA, a i za svet u celosti.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...