Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Dobar Laki Milos said:

Posle "izuzetno primitivno" krece salva bolesnih uvreda i polu-lazi da bi na kraju sve to zacinio sam "ali nisam...". Jok, uopste nisi...

 

Da, vreme lazi i bolesne mrznje, a vidi se da tu plivas kao riba, pa ti nikakva propaganda ne smeta, ma koliko ocigledna bila. 

 

Fuck reality, vidis da je nekima sve to svejedno. 

 

Zamisli kada bih ja dozivljavao bilo koji stepen uzbudjenja kada me neki dobar-los-milos na nekom forumu nazove neonacistom, a moderacija mu to dozvoli? Pa ja bih morao kod doktora da idem jer je to stanje poznato kao "prevremena ejakulacija", odnosno hipersenzibilnost, bez obzira sto se ovde ne radi o genitalijama, vec o drugoj vrsti senzibiliteta, poredjenje je izvanredno. Drugim recima ja ne osecam nista, nastavljam da trpam, ne obazirem se, osecam se jak i obdaren.

 

Kako je do toga doslo? Moja klasicna reakcija na tvoju, kako ti lepo kazes - bolesnu uvredu, ponovljenu 2 puta u 2 posta - da sam ja neonacista - bi u normalnim uslovima bila da te reciprocno uvredim nazivajuci te komunjarom!

 

Medjutim, tu izostaje reciprocitet, jer ne samo da te nisam adekvatno protiv-uvredio, nego te i neka dragost obuzme, milina, smeska ti se brk,  jel tako - jeste.

 

Ja da jesam neonacista ja bih puk'o pre ili kasnije i izasao iz ormara :roflmao:, medjutim, kako ja to naravno nisam, ali jesam sadista (ljubitelj Sjedinjenih Americkih Drzava, u daljem toku foruma - sadista) ja vas samo posmatram kako se grcite i patite ...... i uzivam, naturlich :s_d:

 

TRUMP 2020.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Zamisli kada bih ja dozivljavao bilo koji stepen uzbudjenja kada me neki dobar-los-milos na nekom forumu nazove neonacistom, a moderacija mu to dozvoli? Pa ja bih morao kod doktora da idem jer je to stanje poznato kao "prevremena ejakulacija", odnosno hipersenzibilnost, bez obzira sto se ovde ne radi o genitalijama, vec o drugoj vrsti senzibiliteta, poredjenje je izvanredno. 

 

Kako je do toga doslo? Moja klasicna reakcija na tvoju, kako ti lepo kazes - bolesnu uvredu, ponovljenu 2 puta u 2 posta - da sam ja neonacista - bi u normalnim uslovima bila da te reciprocno uvredim nazivajuci te komunjarom!

 

Medjutim, tu izostaje reciprocitet, jer ne samo da te nisam adekvatno protiv-uvredio, nego te i neka dragost obuzme, milina, smeska ti se brk,  jel tako - jeste.

 

Ja da jesam neonacista ja bih puk'o pre ili kasnije i izasao iz ormara :roflmao:, medjutim, kako ja to naravno nisam, ali jesam sadista (ljubitelj Sjedinjenih Americkih Drzava, u daljem toku foruma - sadista) ja vas samo posmatram kako se grcite i patite ...... i uzivam, naturlich :s_d:

 

TRUMP 2020.

 

 

 

Zamisli kad bi jos naucio da citas napisano (i svoje sopstveno), pa gde bi ti bio kraj? Mozda bi onda razumeo da te nigde nisam nazvao neonacistom. Ali opet klise, playing the victim card as usual. 

 

Ljubitelj USA, a Trampov fan? Da, da, to je ta "logika".

 

Sadizam, da, tu smo vec blizi pravoj motivaciji. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

 

Zamisli kad bi jos naucio da citas napisano (i svoje sopstveno), pa gde bi ti bio kraj? Mozda bi onda razumeo da te nigde nisam nazvao neonacistom. Ali opet klise, playing the victim card as usual. 

 

Ljubitelj USA, a Trampov fan? Da, da, to je ta "logika".

 

Sadizam, da, tu smo vec blizi pravoj motivaciji. 

 

Moje argumente si oznacio identicnim sa neonacistickim.

 

Tako si neinteligentno pokusao i da mi kazes da sam neonacista, a i da prodjes ispod moderatorskog radara.

 

Dvostruki poraz.

 

Prosao si kao Hellary 2016 i kao XY 2020. :classic_biggrin:

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Moje argumente si oznacio identicnim sa neonacistickim.

 

Tako si neinteligentno pokusao i da mi kazes da sam neonacista, a i da prodjes ispod moderatorskog radara.

 

Dvostruki poraz.

 

Prosao si kao Hellary 2016 i kao XY 2020. :classic_biggrin:

 

 

Ne, rekao sam ti da se zabrines jer koristis njihovu "argumentaciju" i recnik.

 

Ti sa druge strane pokusavas neinteligentno istu stvar kao i skoro svi Trampovi obozavaoci, da se pretvoris u jadnu zrtvu i skrenes paznju sa svojih bljuvotina i propagande. Ajde skoci do Veritas ili Fox News po nove wording-e, ovako postaje dosadno. 

Link to comment
Share on other sites



Posle "izuzetno primitivno" krece salva bolesnih uvreda i polu-lazi da bi na kraju sve to zacinio sam "ali nisam...". Jok, uopste nisi...


Ovo de facto jeste posredno vređanje sagovornika, zato upozorenje.

Upozorenje i za ostale sagovornike, da ne kažem molba iliti apel na zdrav razum - pokušajte da ne koristite zapaljiv govor u diskusiji (@Denis Jasharevic), da se ne bavite jedni drugima, već onim što je napisano.

Na ovoj temi su dobrodošli kako pristalice, tako i protivnici aktuelnog predsednika ako diskutuju bez vređanja sagovornika. Kao što nije svako ko je protiv DT komunista i libtard, tako nije svako ko je njegov pristalica automatski fašista, nadam se da je to jasno. Obe strane u ovoj diskusiji imaju dobre argumente za i protiv, pa izvolite koristite ih, nemojte odmah podvriskivati fašista, naci/libtard, komunista, nego pokušajte argumentima, aktuelnim podacima da pobijate tuđe tvrdnje, jer nam se u suprotnom tema pretvara u svinjac. Malo manje zapaljive retorike, više diskusije.

Hvala.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nonick said:

 

pa to pokazuje da je jedino mladji Bus zajebo malo stvari u vezi ekonomije. 

Stariji takodje. :P

Pokazuje da je DT nastavio da obara. Takodje je spustio nezaposlenost ispod Clinton-a. Predlazem da se graph pogleda kroz vremensku abscissa-u i periode pojedinih predsednika. Moze se videti da je depressija nezaposlenosti pratila onu koja je postojala za vreme Obame, ali kisu otvarani dodatni drzavni poslovi. 

Meni se cini! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nonick said:

 

pa to pokazuje da je jedino mladji Bus zajebo malo stvari u vezi ekonomije. 

 

To mozda pokazuje da je 9/11 malo syebo ekonomiju, sumnjam da se dzunior nesto mnogo pitao za ekonomiju. :classic_biggrin:

 

Zaposljavajuci 5 ljudi u drzavnu administraciju na jednog koji je zaista nesto korisno radio Obama Drugi je uradio nesto sto sam realno mogao i ja da im odradim. Tacnije, bilo ko.

 

Bernie to zeli da dovede na jedan visi nivo, 50 u drzavnu administraciju na 1 koji ce da radi.

 

Potpuno nesvestan da je to jedan drugi lider sa Balkana vec usavrsio do perfekcije "ti meni glas, ja tebi stolicu u kancelariji". :classic_biggrin: i da fantasticno sljaka ..... mislim za njega, za raju .... ne bas.

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dobar Laki Milos said:

 

 

Ne, rekao sam ti da se zabrines jer koristis njihovu "argumentaciju" i recnik.

 

 

Meni je skroz okay da se ti i ja ovde lepo razidjemo jer sumnjam da ti mozes da shvatis kako meni ne treba nikakva i nicija "argumentacija".

 

Ako neko i dan danas posle mengeleovskih eksperimenata nad narodima Kube i Venecuele hvali vlast i sistem u tim zemljama po meni je on 1. malouman 2. jebena zivotinja.

 

Ne postoji tamo za normalnog coveka nista sto je za pohvalu, to je vrlo teska dusevna bolest hvaliti to sto su ljudi pojeli sve pacove, zbog gladi. Cak i sa aspekta zastite ugrozenosti te zivotinjske vrste, a kamoli ljudske.


Moj "argument" je da je on izjavio kako redovi za hleb uopste nisu losi, oni su, kaze idiot - dobri !!!

Kako ja da dovedem sebe u to stanje maloumnosti pa da prihvatim da je cekanje u redu da mi neko udeli leba dobro???

 

Probah mnoge droge u zivotu i nisam bio ni blizu! Pa ni Staljin nije bio toliko bolestan da kaze kako su redovi za hleb dobri, on je rekao da je to privremeni poremecaj u snabdevanju, primecujes razliku - to je poremecaj, jeste, ali dusevni, a ne ekonomski.

 

Sta ce meni argumenti nekog Veritasa za koji ja nikada u zivotu nisam cuo. Sta je to? Ko je to?

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

 

Cekaj, ako im je bilo vazno to sto kazes (ekonomija/zaposlenost), kako onda glasaju bas protiv toga? Ili kako isti sad slave pogorsanje ili stagnaciju? Nema nikakve logike. Rekao bih da je ipak kod Obame nesto drugo u pitanju. 

Pa ne glasaju protiv toga, ili ti uopste ne kontas o cemu se radi, ekonomija je bolja, nezaposlenost najniza. Promena poreza je ostavila nesto vise para u neto prihodu dobrom delu stanovnistva.

Americki gradjani su ti jako pragmaticna sorta, nisu nesto preterano zainteresovani da placaju za ideologije.

I posto je situacija kakva jeste, US ce najverovatnije ponovo da masovno (vise nego pre) glasa za Trampa.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Pa ne glasaju protiv toga, ili ti uopste ne kontas o cemu se radi, ekonomija je bolja, nezaposlenost najniza. Promena poreza je ostavila nesto vise para u neto prihodu dobrom delu stanovnistva.

Americki gradjani su ti jako pragmaticna sorta, nisu nesto preterano zainteresovani da placaju za ideologije.

I posto je situacija kakva jeste, US ce najverovatnije ponovo da masovno (vise nego pre) glasa za Trampa.

 

ponovo? ako me secanje ne vara u zadnjim izborima vecina amerikanaca su glasali za hilari. to sto imate idiotski antidemokratski sistem to je vec druga prica

 

nego, trump je dobio izbore zahvaljujuci bernijevim glasacima koji su bojkotovali izbore (a neki i glasali za trampa). ovaj put ako kada berni bude nominovan za protivkandidata klovnu nema te sile koja ce ga zaustaviti makar se udruzivali dnc i gop, levi i desni kapitalisticki mediji

Edited by Eddard
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, comandante said:

klovnu nema te sile koja ce ga zaustaviti makar se udruzivali dnc i gop, levi i desni kapitalisticki mediji

Klovn ce tek sada da razbije lopovcinu Sandersa, posto se baki pokazao na minimalcu od $15 koji nije dao svojim zaposlenima. Jasno je da kad deli moje pare hoce lako da da, ali s'njegovim je drugi slucaj!

TRUMP 2020.

btw posalji mi $10,000 da glasam za Sandersa.

:lol_2:

Edited by mrd
mislim na dems izboru.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Klovn ce tek sada da razbije lopovcinu Sandersa, posto se baki pokazao na minimalcu od $15 koji nije dao svojim zaposlenima. Jasno je da kad deli moje pare hoce lako da da, ali s'njegovim je drugi slucaj!

TRUMP 2020.

btw posalji mi $10,000 da glasam za Sandersa.

:lol_2:

 

nisu to njegove pare nego kampanje, mnogi tu rade i bez para....vazan je cilj a ne pare. "not me. us" ring a bell?

Link to comment
Share on other sites

Just now, comandante said:

 

nisu to njegove pare nego kampanje, mnogi tu rade i bez para....vazan je cilj a ne pare. "not me. us" ring a bell?

Sad si lupio i ostao zive. Pare za kampanju je dobio da trosi na sebe i njegov izbor. Znaci, da njegove su!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

 

btw posalji mi $10,000 da glasam za Sandersa.

:lol_2:

 

btw zakasnio si, pre par meseci si imao dobru kvotu za bernija...mogao si i dobre pare da zaradis

1 minute ago, mrd said:

Sad si lupio i ostao zive. Pare za kampanju je dobio da trosi na sebe i njegov izbor. Znaci, da njegove su!

 

aha, kupio novi lamborghini

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, comandante said:

 

ponovo? ako me secanje ne vara u zadnjim izborima vecina amerikanaca su glasali za hilari. to sto imate idiotski antidemokratski sistem to je vec druga prica

 

nego, trump je dobio izbore zahvaljujuci bernijevim glasacima koji su bojkotovali izbore (a neki i glasali za trampa). ovaj put ako kada berni bude nominovan za protivkandidata klovnu nema te sile koja ce ga zaustaviti makar se udruzivali dnc i gop, levi i desni kapitalisticki mediji

Ponovo, zato sto je on dobio izbore, i jos masovnije. Mozes ti da pricas sta god hoces o izbornom sistemu u US, ali on je takav kakav jeste da bi bio demokratican.

Jadni Bernie prosli put nije mogao ni u svojoj stranci da pobedi, a ti mislis da je mogao da pobedi Trampa? Pa nema podrsku svoje partije ni sada.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ponovo, zato sto je on dobio izbore, i jos masovnije. Mozes ti da pricas sta god hoces o izbornom sistemu u US, ali on je takav kakav jeste da bi bio demokratican.

 

 

pa mogu ja reci da je zemlja ravna ploca...ali nije

 

 

1 minute ago, Angelia said:

 

Jadni Bernie prosli put nije mogao ni u svojoj stranci da pobedi, a ti mislis da je mogao da pobedi Trampa? Pa nema podrsku svoje partije ni sada.

 

on jeste pobedio prosli put ali su mu smestili "njegovi" ali ovaj put nece moci, nema te sile koja ce moci zaustaviti bernija

 

ovog vaseg narandjastog klovna....ma ima da izbrise pod sa njim

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

ali on je takav kakav jeste da bi bio demokratican.


Kako je sistem demokratičan ako ne pobedi onaj ko je dobio više glasova? Ozbiljno pitam, ne razumem taj sistem u kojem očigledno nečiji glas vredi više od nekog drugog.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:


Kako je sistem demokratičan ako ne pobedi onaj ko je dobio više glasova? Ozbiljno pitam, ne razumem taj sistem u kojem očigledno nečiji glas vredi više od nekog drugog.

 

e pa ti nemas pojma, to je alternativna demokratrija

 

Edited by comandante
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Eddard said:

Kako je sistem demokratičan ako ne pobedi onaj ko je dobio više glasova? Ozbiljno pitam, ne razumem taj sistem u kojem očigledno nečiji glas vredi više od nekog drugog.

 

To je zato sto je USA federacija. Sistem je takav kakav je (ocigledno nije savrsen) zbog gustoce naseljenosti. Da se ide samo na broj glasova, o svemu bi odlucivali severoistocni cosak i California. Midwest drzave ne bi vredile nista.

Labava paralela se moze povuci sa SFRJ, gde je svaka republika u predsednistvu imala jedan glas - bez obzira na broj stanovnika. Tako je glas clana predsednistva iz CG vredeo kao i onoga iz Srbije, mada je predstavljao broj stanovnika manji od pola Beograda...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoran59 said:

 

To je zato sto je USA federacija. Sistem je takav kakav je (ocigledno nije savrsen) zbog gustoce naseljenosti. Da se ide samo na broj glasova, o svemu bi odlucivali severoistocni cosak i California. Midwest drzave ne bi vredile nista.

Labava paralela se moze povuci sa SFRJ, gde je svaka republika u predsednistvu imala jedan glas - bez obzira na broj stanovnika. Tako je glas clana predsednistva iz CG vredeo kao i onoga iz Srbije, mada je predstavljao broj stanovnika manji od pola Beograda...

 

pa jeste, mislim jeste kakav jeste. samo da budemo precizni i da kazemo da to nema veze sa demokratijom

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...