Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Lekcija iz ekonomije 101 u slici:
spacer.png

 

 

 

Ima i sequel:

 

California Freelancers Sue To Stop Law That's Destroying Their Jobs.

https://reason.com/2019/12/23/california-freelancers-sue-to-stop-ab5-law-thats-destroying-their-jobs-pol-says-those-were-never-good-jobs-anyway/


...iz kojeg se mozemo uveriti u apsolutnost moralnog nistavila predlagaca ovog nakaznog zakona (koji drzi da mu to sto ON misli da je neki posao los za nekoga daje za pravo da mu taj posao oduzme silom, tj. da ga ostavi sa nekom JOS GOROM opcijom): 

 

"These were never good jobs," Gonzalez (Lorena Gonzalez (D-San Diego), the architect of AB5) said earlier this month.

 

Nezainteresovanost za probleme obicnih ljudi kojima su ovim razbojnickim cinom oduzeta primanja zaista oduzima dah, i belodano pokazuje da ovakva nepocinstva nemaju u korenu nikakve dobre namere (kako ih ljudi nekada brane, eto "politicari hteli da pomognu ljudima, ali prosto ne razumeju ekonomiju..."), nego iskljucivu demonstraciju sile i razaranje civilizacije i trzista, koje omogocuva da ljudi kroz dobrovoljnu i miroljubivu saradnju medju sobom ostvare dostojanstven zivot, umesto da se naginju kroz prozorcic da im politicari proturaju "dnevno sledovanje" u zamenu za glas...

 


------------------------------
But many of the freelance journalists, writers, and content creators who now have to navigate the disastrous consequences of Gonzalez's legislation beg to differ. 

 

"I've been able to earn nearly three times the amount I did working a day job, doing what I absolutely love, and having more to volunteer and spend time with loved ones," wrote Jackie Lam, a financial journalist. Kelly Butler, a freelance copywriter, echoed those sentiments. "Thousands of CA female freelancer writers, single moms, minorities, stand to lose their livelihood due to this bill," she said. "I was told by a client because I live in CA they can't use me. I made $20K from them this year."

 

"The reality is it still falls primarily on women to be the caretakers and caregivers of their families, and freelancing allows women to be stay-at-home mothers or to care for an aging parent," Grauso notes. "Being made employees kills their flexibility and ability to be home when needed. I cannot stress enough how anti-women this bill is." 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

President Donald Trump visited California in mid-September and subsequently unleashed a very public condemnation of San Francisco's homeless crisis. 

Trump blamed 'liberal policies' for the crisis and said city officials were allowing waste to filter through storm drains leading to the ocean. 

'It's a terrible situation that's in Los Angeles and in San Francisco,' Trump said of the issue. 

He has since made homelessness in major U.S. cities a campaign issue going into the 2020 election. 

The Environmental Protection Agency accused the state of California of failing to protect residents from 'degraded water.'

In a letter from Environmental Protection Agency Administrator Andrew Wheeler, he addressed Gov. Gavin Newsom.   

The letter said: 'California needs to fulfill its obligation to protect its water bodies and, more importantly, public health, and it should take this letter as notice that EPA is going to insist that it meets its environmental obligations.'

'If California does not step up to its delegated responsibilities, then EPA will be forced to take action.'  

The letter directly linked the alleged water pollution to the homelessness crisis.

Although the Trump administration has told San Francisco and California to clean up its act, they're unwilling to pay for it. 

Housing and Urban Development Secretary Ben Carson rejected a housing aid request from Gov. Newson and mayors from the state's 13 biggest cities. 

The request asked for additional resources to fight homelessness, including 50,000 housing vouchers for the poor. 

Carson said: 'Your letter seeks more federal dollars for California from hardworking American taxpayers but fails to admit that your state and local policies have played a major role in creating the current crisis.'

Carson implied that California's law enforcement policies, over-regulated housing market and sanctuary city policies are the root problem. 

 

Napravis problem pa onda trazis da ti neko resi problem....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo da "prijavim" kako napreduje husseinobamovska postmodernisticka bolest zvana neo-komunizam ....... Kanadski CBC je za praznike reprizirao film Home Alone iz kojeg je volsebno nestao tro-minutni deo filma u kom se pojavljuje ovaj glumac ............. oduvek sam tvrdio da je dusevna bolest najteza bolest ........ znaci nije taj aleksandar vucic ni toliko los kakvih ima ......... zamislite da iz srpskih filmova nestaju glumci i kadrovi jer nisu podobni  ..... to ni slobi milosevicu nije padalo na glupost. Ni Putin to ne radi. Ovi su mnogo gori.

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

Samo da "prijavim" kako napreduje husseinobamovska postmodernisticka bolest zvana neo-komunizam ....... Kanadski CBC je za praznike reprizirao film Home Alone iz kojeg je volsebno nestao tro-minutni deo filma u kom se pojavljuje ovaj glumac

 

to je Hussein naredio Harperu jos 2014 :) - CBC je government television.

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nonick said:

 

to je Hussein naredio Harperu jos 2014 🙂 - CBC je government television.

 

 

Nema potrebe da lazes kako bi pobediJo u beznacajnoj diskusiji na beznacajnom forumu. Harper im je kresao budzet koliko je mogao, nejaki Trudo maloumni wanna be Obama je ulozio i moje i tvoje pare u tu lefticarsku propagandnu masineriju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, nonick said:

Potpis posle prve recenice. Ali seckanje Trampa se nije desilo sada, I nema veze sa Justinom kao sto Tramp twituje ili Fox prikazuje. CBC jeste left leaning organizacija.

 

E pa dobro, ako su se u medjuvremenu dosetili da je to izbaceno da bi se uglavile reklame (na budzetskoj lefticarskoj televiziji) sta nam preostaje nego da im verujemo. Srecom pa Obama nije ucestvovao u nekom filmu inace bi izbacili ceo film, a vrteli samo kadrove sa Husseinom 2 sata.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Denis Jasharevic said:

Samo da "prijavim" kako napreduje husseinobamovska postmodernisticka bolest zvana neo-komunizam ....... Kanadski CBC je za praznike reprizirao film Home Alone iz kojeg je volsebno nestao tro-minutni deo filma u kom se pojavljuje ovaj glumac ............. oduvek sam tvrdio da je dusevna bolest najteza bolest ........ znaci nije taj aleksandar vucic ni toliko los kakvih ima ......... zamislite da iz srpskih filmova nestaju glumci i kadrovi jer nisu podobni  ..... to ni slobi milosevicu nije padalo na glupost. Ni Putin to ne radi. Ovi su mnogo gori.

 

Hahahaha,.. al' vas prave majmunima, doduse to i nije tako tesko, ali, sklone jednu scenu, a ovamo krene vriska - "Gje je Tramp u filmu "Sam u kuci"? I onda fino kazu, cek, cek, oceti ove da vam se bave ekonomijom i politikom sto vriste gdje je Tramp u filmu "Sam u kuci"? Ne moraju na da kazu, vec je svima jasno, svak sam sebi moze da kaze, vidi majmuna i oni bi vlast :ajme:

 

:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

 

Al' su vas navukli, i samo pustili da se ugruvate :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Atreid said:

 

Hahahaha,.. al' vas prave majmunima, doduse to i nije tako tesko, ali, sklone jednu scenu, a ovamo krene vriska - "Gje je Tramp u filmu "Sam u kuci"? I onda fino kazu, cek, cek, oceti ove da vam se bave ekonomijom i politikom sto vriste gdje je Tramp u filmu "Sam u kuci"? Ne moraju na da kazu, vec je svima jasno, svak sam sebi moze da kaze, vidi majmuna i oni bi vlast :ajme:

 

:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

 

Al' su vas navukli, i samo pustili da se ugruvate :lol_2:

 

Vidim da se brlja dzibrovača trosi u kolicinama, sto otezava ionako tesko izrazavanje.

 

Ko hoce da dodje na vlast? Socijalisticke "demokrate"? Pa vlast je izabrana pre 3 godine i mesec dana. Jos 5 godina joj je mandat. Posle mozda dodju i majmuni, videcemo. Ali nije to skoro ...... 5 godina ej .... dete se rodi, podje u skolu ..... :classic_biggrin:

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2019 at 10:03 PM, Atreid said:

 

Hahahaha,.. al' vas prave majmunima, doduse to i nije tako tesko, ali, sklone jednu scenu, a ovamo krene vriska - "Gje je Tramp u filmu "Sam u kuci"? I onda fino kazu, cek, cek, oceti ove da vam se bave ekonomijom i politikom sto vriste gdje je Tramp u filmu "Sam u kuci"? Ne moraju na da kazu, vec je svima jasno, svak sam sebi moze da kaze, vidi majmuna i oni bi vlast :ajme:

 

:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

 

Al' su vas navukli, i samo pustili da se ugruvate :lol_2:

 

VVas ist das? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

Majmunčine i to teške su spremne da idu do kraja ako ne bude išlo kako su oni zamislili.
Totalni degenerici.


https://www.nytimes.com/2019/12/28/us/politics/trump-2020-trumpstock.html?smtyp=cur&smid=fb-nytimes

 

Svako je zaduzen za nekoga. Ovi sto si ih ti iskopao iz zaborava su zaduzeni za ove radioaktivno ozracene u mozak. :classic_biggrin: Ja bih recimo isto pre dao zivot nego da ovi bolidi imaju bilo kakav uticaj na moj zivot.

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da sam u Americi meni ovo uopšte ne bi bilo smešno jer ne bi više bilo gastarbajterskog skijanja i ostalih zajebancija ako ovi beli fanatici krenu da brane večitog Vođu.
Majmunčine rasističke najavljuju građanski rat ako neko i pomisli da skloni DT sa funkcije ali zato ćemo se baviti ANTIFA- om.

Već viđeno sa situacijom na forumu kada se na argument (statistiku) da upravo desni ekstremisti- teroristi predstavljaju najveću opasnost po unutrašnju bezbednost USA krenulo sa histerijom protiv antife sa stormfrontovskih / Anti antifa pozicija.

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, melankolic said:

Da sam u Americi meni ovo uopšte ne bi bilo smešno jer ne bi više bilo gastarbajterskog skijanja i ostalih zajebancija ako ovi beli fanatici krenu da brane večitog Vođu.
Majmunčine rasističke najavljuju građanski rat ako neko i pomisli da skloni DT sa funkcije ali zato ćemo se baviti ANTIFA- om.

Već viđeno sa situacijom na forumu kada se na argument (statistiku) da upravo desni ekstremisti- teroristi predstavljaju najveću opasnost po unutrašnju bezbednost USA krenulo sa histerijom protiv antife sa stormfrontovskih / Anti antifa pozicija.

pretpostavka je: Ti si ovo meni pisao, ali nisi bio siguran, sta bi rekao!

Kao prvo, nauci da gastarbajter znaci, gost radnik. Ja nisam gost, vec domacin. Pogledaj u recnik od ona 4 jezika koje kako rece koristis, mozda nadjes objasnjenje.

Kao drugo, ovo nije prica o 4umasima, ni o njihovom privatnom zivotu, vec o trenutno najvecoj i najjacoj zemaljskoj sili, koja se trenutno zove US!

Kao trece, smesno je to sto izvlacis neke provokativne textove, snimke, clanke, kako bi provocirao, ne znam koga. Nemoj to da radis, kad nemas sta da kazes cuti!

Kao cetvrto, nisi u pravu po pitanju gradjanskog rata, posto to ovde nikome trenutno ne odgovara. US se trenutno podelila na [email protected] i one kojima je dojadilo ovo muljanje i exYU system komunisticke pljacke, da se iz istog razloga i bira onaj koji tebi iz nekog razloga para oci. 

Kao peto, ako nisi cuo, postoje tamo neki prirodni zakoni jedan cika ih je uocio i definisao i rekao:"Akcija uvek ima reakciju!"

Eto, na zalost to ti se sada desava u US, ali se cini da US nije jedina, cini se da se svuda u svetu upravo desava ta reakcija, na muljanje i mrsimudjenje.

Dosta je za danas. Stvarno ne zelim da se vise uplicem u tvoje prazne price!

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ma jok, ja o ovima sto su ti ispred nosa, ali ti radije vodis levoruciju preko forumskog daljinskog upravljaca 8000 kilometara daleko  :roflmao:

 

 


Opa, bato, RT. 

Neka, neka... zatrebaće Donaldu pred izbore. A onda zajedno sa Žirinovskim da otvarate šampanj.

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mrd said:

pretpostavka je: Ti si ovo meni pisao, ali nisi bio siguran, sta bi rekao!

Kao prvo, nauci da gastarbajter znaci, gost radnik. Ja nisam gost, vec domacin. Pogledaj u recnik od ona 4 jezika koje kako rece koristis, mozda nadjes objasnjenje.

Kao drugo, ovo nije prica o 4umasima, ni o njihovom privatnom zivotu, vec o trenutno najvecoj i najjacoj zemaljskoj sili, koja se trenutno zove US!

Kao trece, smesno je to sto izvlacis neke provokativne textove, snimke, clanke, kako bi provocirao, ne znam koga. Nemoj to da radis, kad nemas sta da kazes cuti!

Kao cetvrto, nisi u pravu po pitanju gradjanskog rata, posto to ovde nikome trenutno ne odgovara. US se trenutno podelila na [email protected] i one kojima je dojadilo ovo muljanje i exYU system komunisticke pljacke, da se iz istog razloga i bira onaj koji tebi iz nekog razloga para oci. 

Kao peto, ako nisi cuo, postoje tamo neki prirodni zakoni jedan cika ih je uocio i definisao i rekao:"Akcija uvek ima reakciju!"

Eto, na zalost to ti se sada desava u US, ali se cini da US nije jedina, cini se da se svuda u svetu upravo desava ta reakcija, na muljanje i mrsimudjenje.

Dosta je za danas. Stvarno ne zelim da se vise uplicem u tvoje prazne price!


Nisam mislio konkretno na tebe ali ako si se prepoznao u tome to je tvoj problem.

 

Drugi problem je što ti je mindset gastoski. Ti umesto da si se oslobodio komuno- fobije odlaskom u USA tebi to svako malo izaziva neke zle slutnje. U svemu, kao i trumpetala, vidiš neku komunističku zaveru, neko hoće da ti zavlači ruku u novčanik a ti ne daš (ali nemaš ništa protiv trumpetolovog Zida i prijateljstva sa SK). Čak ti je i vokabular tipičan antikomunistički koje koriste one patriote sa Balkana.

Što se građanskog rata tiče, njega spominju samo oni majmunoliki rasisti, Trump- suporteri. Nisam čuo da ga prizivaju levičari čak i ako DT osvoji drugi mandat.

Mene nešto drugo zanima. Šta misliš, da li će Trump ikada priznati izborni poraz i šta će se desiti ako odbije da siđe sa vlasti?

Postoje ozbiljne indicije da mu je plan A u slučaju poraza da se pozove na glasanje nelegalnih birača, a plan B da odbije regularnost celog sistema glasanja i da krene sam da prebrojava glasove. 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...