Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Znaci ovih nema u Norveskoj??? Izmislio ih Putin? Ajde vazi. A onaj tvoj komsija? Jel i njega isfantazirala RT ili ti?


Manje ih ima nego u tvojoj Kanadi, to je sigurno. Ludaka ima svuda samo su u određenim sredinama takvi ludaci “dobri ljudi”, što bi rekao jedan cenzurisani lik iz lude božićne filmske avanture.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

Da sam u Americi meni ovo uopšte ne bi bilo smešno ...

Da si ti u Americi, ni meni ne bi bilo smesno, samo nam fali jos neki "aktivista"

 

9 minutes ago, melankolic said:

 

Mene nešto drugo zanima. Šta misliš, da li će Trump ikada priznati izborni poraz i šta će se desiti ako odbije da siđe sa vlasti?

:lol_2: Mislis da ne prizna poraz kao Hilari 2016, pa da pokusa da opovrgne rezultate kao sto sad Dems pokusavaju....Kako mislis da odbije da sidje sa vlasti? Da se uhvati za nogu od stola u Ovalnoj Sobi?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Da si ti u Americi, ni meni ne bi bilo smesno, samo nam fali jos neki "aktivista"

 

:lol_2: Mislis da ne prizna poraz kao Hilari 2016, pa da pokusa da opovrgne rezultate kao sto sad Dems pokusavaju....Kako mislis da odbije da sidje sa vlasti? Da se uhvati za nogu od stola u Ovalnoj Sobi?

 
Tvoj kandidat je to već najavio. Nema šanse da izgubi ako ne glasaju ilegalci a ima bogami i da se ručno prebrojava.

Nemoj se sad pozivati na 2016, Deklaraciju o nezavisnosti i druge “aktuelnosti”.

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

 
Tvoj kandidat je to već najavio. Nema šanse da izgubi ako ne glasaju ilegalci a ima bogami i da se ručno prebrojava.

Nemoj se sad pozivati na 2016, Deklaraciju o nezavisnosti i druge “aktuelnosti”.

:lol_2: Pa rucno se brojalo i za Busha. Sta sad 2016 je anticko doba, pa oni to rade od izbora do danas. Samo mi objasni kako on to odbije da sidje sa vlasti? 

Ili je to ipak kako Perica zamislja sistem u USA. Najozbiljnije, kakve slike to izaziva u mojoj glavi je nevidjeni rijaliti show, ono Tramp se uhvatio za nogu od stola a recimo Nancy Pelosi ga vuce za nogu....Ili imas neki ozbiljan scenario

7 minutes ago, melankolic said:

 
Tvoj kandidat je to već najavio.

Ko je to moj kandidat? Ili ti znas nesto sto ja ne znam....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, melankolic said:

U New Yorku napad na Jevreje tokom Hanuke. Petoro povređenih, dvoje kritično od ubodnih rana.
Antisemitski grafiti po Londonu, radnjama i sinagogama.
A sve to zbog alt right zla, Trumpa, a što ne reći i onog svega što stoji iza Brexit pokreta u UK.

Alt right po Melu....inspirisao Tramp

 

 

22771624-7834877-image-m-9_1577641963832.jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, melankolic said:

U New Yorku napad na Jevreje tokom Hanuke. Petoro povređenih, dvoje kritično od ubodnih rana.
Antisemitski grafiti po Londonu, radnjama i sinagogama.
A sve to zbog alt right zla, Trumpa, a što ne reći i onog svega što stoji iza Brexit pokreta u UK.

 

Opet si sve pomesao ......... da probamo starim obrazovnim metodom, slikovnicama ......

 

Quote

spacer.pngspacer.pngspacer.png

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Alt right po Melu....inspirisao Tramp

 

 

22771624-7834877-image-m-9_1577641963832.jpg

 

 

Uz malo maste, sa belom kukuljicom na glavi .......... napravice CNN od njega belog supremacistu, Trumpovog obozavaoca.

 

 

29 minutes ago, melankolic said:

U New Yorku napad na Jevreje tokom Hanuke. Petoro povređenih, dvoje kritično od ubodnih rana.
Antisemitski grafiti po Londonu, radnjama i sinagogama.
A sve to zbog alt right zla, Trumpa, a što ne reći i onog svega što stoji iza Brexit pokreta u UK.

 

A sto ne reci da bi trebao malo da se odmoris od borbe za bolji svet i levoruciju. Umorio si se brate ....... ne mozes sve sam.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alt right po Melu....inspirisao Tramp

 

 

22771624-7834877-image-m-9_1577641963832.jpg.50e8137dc9ae110cfa85d4139160f523.jpg

 

Nisu mi jasne tvoje rasne insinuacije glede izvršioca?

 

 

Ja sam rekao da je tvoj kandidat taj koji svojom zapaljivom retorikom doprinosi sukobima.

 

Recimo, ovakvim stvarima:

 

This is the second stabbing in Monsey since November. An Orthodox Jewish man was stabbed several times November 20 while walking to synagogue, officials said. He was taken to a hospital where he underwent surgery.

Saturday's stabbing is the 13th act of anti-Semitism in the state in the last three weeks, Cuomo told reporters. That's in addition to other hateful incidents targeting the black, Latino and LGBT communities, he said.

The attacks are symptoms of "an American cancer that is spreading in the body politic," the governor said. He vowed to propose a law that would make New York the first state to treat these types of incidents as domestic terrorism.

 

Izvor: CNN

 

Jedna vest mi je promakla.

Tek da se zna koja grupacija predvodi ovakve napade:

 

https://edition.cnn.com/2019/11/04/us/colorado-synagogue-plot-arrest/index.html

Link to comment
Share on other sites

 
Nisu mi jasne tvoje rasne insinuacije glede izvršioca?
 
 
Ja sam rekao da je tvoj kandidat taj koji svojom zapaljivom retorikom doprinosi sukobima.
 
Recimo, ovakvim stvarima:
 
This is the second stabbing in Monsey since November. An Orthodox Jewish man was stabbed several times November 20 while walking to synagogue, officials said. He was taken to a hospital where he underwent surgery.
Saturday's stabbing is the 13th act of anti-Semitism in the state in the last three weeks, Cuomo told reporters. That's in addition to other hateful incidents targeting the black, Latino and LGBT communities, he said.
The attacks are symptoms of "an American cancer that is spreading in the body politic," the governor said. He vowed to propose a law that would make New York the first state to treat these types of incidents as domestic terrorism.
 
Izvor: CNN
 
Jedna vest mi je promakla.
Tek da se zna koja grupacija predvodi ovakve napade:
 
https://edition.cnn.com/2019/11/04/us/colorado-synagogue-plot-arrest/index.html
Ti si mnogo toga napisao, ali si samo rekao: "Utata, crkla vam krava!" Nije sve onako kako ti želiš, stvari i dešavanja u svetu su mnogo komplikovanija! Ako iz istorije nisi naučio da pratiš ekonomiju i po tom kretanju ceniš dešavanja u svetu, niko ne može da ti pomogne.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

 

Nisu mi jasne tvoje rasne insinuacije glede izvršioca?

 

 

Ja sam rekao da je tvoj kandidat taj koji svojom zapaljivom retorikom doprinosi sukobima.

 

 

Kakve rasne insinuacije ti vidis u slici? 

Tebi ocigledno nije jasno da Tramp nikako ne promovise anti-semitizam, vec upravo suprotno, sto je i logicno jer mu je cerka jevrejka.

A uz to motiv jos uvek nije objavljen pa tako ne mozes to proglasavati anti-semitizmom, jer se mozda radi o osobi sa mentalnim problemima.

 

Odvalis nesto, pa kad si demantovan onda pribegavas podmetanju.

 

Stvarno, mislis da je ovaj covek predvodjen belim supremistima? :lol_2: Ili onaj zadnji napad na jevreje u NJ, i to mora da su neki alt-rajtovci...

Vidis zasto ti je receno ranije da se malo bolje informises a ne na CNNu

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, melankolic said:

 


Kako to neonacisti i beli suprematisti iz kampusa “dobri ljudi” za Donalda Mekdonalda a onda još i prijatelji Izraela?

 

 

Ponovio si to jedno hiljadu puta, ali jos nisi shvatio da se to odnosilo na gradjane Charlottesvillea koji su se podelili na pristalice i protivnike rusenja spomenika, a ne anti-fa i njihove prijatelje sa druge strane. 

 

Evo i sada ne odustajes da je crnac beli supremacista ... nagn'o ga Trump da bode Jevreje po sinagogama :classic_ninja:......... samo sto nemas obraz pa kada se izletis kao bezbroj puta do sada ti tek onda nastavljas da srljas ............ 

 

No koga to interesuje, svi te vec predobro znaju, nazalost.

 

Btw. za vreme Husseina Obame je dokumentovano 7000 antisemitskih napada u USA. Nikome nije palo na pamet da kaze kako je to zbog toga sto je predsednik - Hussein.

 

I posle svih rasistickih, teroristickih, antisemitskih ispada socijalisticko-demokratskih maloumnih kongresmenki optuzivati Trumpa za antisemitizam ..... a na Golanu Jevreji grade grad po imenu Ramat Trump :classic_biggrin: jos ti i sliku postavim ne bi li progledao ....... ne zna covek sta bi rekao, a da ga ne banuju.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Kakve rasne insinuacije ti vidis u slici? 

 

 

:roflmao: Kakav lik ....... ispali se i ispadne glup u drustvu zbog brzopletosti pa kad mu ukazes da je vrlo malo verovatno da crnac bode Jevreje po New Yorku zbog toga sto obozava Trumpa i belu supremaciju ..... on te optuzi za "rasnu insinuaciju" .......... yebote, to se koprca kako zna i ume, ko muva bez glave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

:roflmao: Kakav lik ....... ispali se i ispadne glup u drustvu zbog brzopletosti pa kad mu ukazes da je vrlo malo verovatno da crnac bode Jevreje po New Yorku zbog toga sto obozava Trumpa i belu supremaciju ..... on te optuzi za "rasnu insinuaciju" .......... yebote, to se koprca kako zna i ume, ko muva bez glave.

Sta mislis da li cu dobiti odgovor kako ce to Tramp da "odbije da ode sa vlasti"? :classic_smile:

 

Kao sto si rekao, uz malo maste samo mu navuces kukuljicu i on postao KKK. Shhh necemo da objasnjavamo da ima AA koji su anti-semiti, ne uklapa se u pricu o all-evil alt right, white supremacy.

 

A ovde po poslednjim izvestajima se radi o mentalno oboleloj osobi, koju mediji za sada povezuju sa jos jednim napadom istog tipa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

A ovde po poslednjim izvestajima se radi o mentalno oboleloj osobi, koju mediji za sada povezuju sa jos jednim napadom istog tipa.

 

Ma nije uopste bitno da li je mentalno oboleo ili je crnac/belac/kinez, otkad je bre predsednik bilo koje zemlje na svetu odgovoran za svaku budalu kojoj se prespoji nesto u glavi? Probali su i sa onim idiotom sto je sa bracom Nigerijcima odglumio napad Trumpista na njega pa je morala Misel Obama preko deep state-a sto ga je njen muzic instalirao da ga spasava robije, omiljen joj glumac, nije pored glumca prosao, ali otkud ona zna  ....... ko se uzbudjuje zbog tih smesnih likova? Ljudi gledaju od cega se zivi, berza opet probila sve rekorde onomad, nema niko ko hoce da radi, a da ne radi, ratovi izbaceni iz upotrebe ....... dajmo sansu miru, Trump mironosac bez Nobela, koji ce mu ta iskompromitacija ....... 

 

Trump 2020 i neka ih nek laju, dobro im ide, a i stoji. On covek veze nema sa slepcima, igra golf svaki dan, ne uzbudjuje  se, vodi racuna o zdravlju treba jos 5 godina raditi. Napise jedan twit oni dozive nervni slom, idu kod psihijatra ...... bog otac! :roflmao: Poremetio ih kao niko, nikada, priceless. Ne mogu da se dozovu. Oboleli totalno. Narucujem ikonu, slavim ga, probija azdahu, narandzasti vitez u oklopu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Ma nije uopste bitno da li je mentalno oboleo ili je crnac/belac/kinez, otkad je bre predsednik bilo koje zemlje na svetu odgovoran za svaku budalu kojoj se prespoji nesto u glavi?

Naravno. Dok sve na berzi radi, zabole me da li je Tramp alt right. Anti-semita nije, a to sto trguje sa ostalim politickim opcijama, pa to mu posao.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, melankolic said:

Antisemitski grafiti po Londonu, radnjama i sinagogama.
A sve to zbog alt right zla, Trumpa, a što ne reći i onog svega što stoji iza Brexit pokreta u UK.

 

Ma strasno, 'sve to' zbog Trampa i Brexita...

 

A, npr, sami Jevreji u Britaniji nisu svesni 'zbog cega to sve', oni izgleda nisu dovoljno ckiljili nad samoupravljackim knjizicama malog formata u kojima su upisana sva objasnjenja, pa misle da 'sve to' moze biti zbog pomahnitalog socijalizma (ciji idiotski predvodnici su tvrdili da je Britanski parlament sigurna kuca u koju su dovodili njihove levicarske drugove i saborce iz Hamasa i Hezbolaha, kukajuci kako, dok drugovi iz Hezbolaha mogu lakse da dodju u Britaniju dotle teriristima iz Hamasa pokvareni Jevreji ne daju dozvole i pasose), koji je podivljao do te mere da je glavni rabin Ujedinjenog Kraljevstva Efraim Mirvis odlucio da, suprotno ustaljenim obicajima po kojima se verski poglavari drze podalje od dnevne politike, on u ovom trenutku ima moralnu duznost da se otvoreno umesa u izbore, obrativsi se javnosti otvorenim pismom u novinama i pozivajuci Jevreje da ni u ludilu ne glasaju za nakaznu i antisemitsku laburisticku ideologiju - drugim recima da, kao i svako ko ima imalo morala i pameti, na tim izborima podrze konzervativce ciji je, gle cuda, glavni slogan bio "Get Brexit done!" (Tako i bi: iz usta brata Efraima direktno u Bozje usi...)

 

 

22 hours ago, Angelia said:

Alt right po Melu....inspirisao Tramp

 

Pa ja ne pamtim kada je ovaj lik poslednji put pogodio sta pise u linkovima koje on sam kaci...

 

  

On 12/29/2019 at 2:03 AM, melankolic said:

Da sam u Americi meni ovo uopšte ne bi bilo smešno

 

On 12/29/2019 at 3:16 AM, Angelia said:

Da si ti u Americi, ni meni ne bi bilo smesno, samo nam fali jos neki "aktivista"

:lol_2::lol_2:

Edited by bohumilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još jedna vest koja potvrđuje da je stvar pod ovim žutim rasistom izmakla kontroli.

Stvarnost u Trumpovoj Americi sve više liči na “The Purge” serijal gde ljudi uzimaju oružje u ruke i tako izbacuju agresiju iz sebe. Problem je što to nije samo jedan dan u godini nego svaki dan.
 

https://edition.cnn.com/2019/12/29/us/church-shooting-texas/index.html

 

Nije sve to po pravilu delo neke fašističke grupe ili pojedinca (koji jedino i terorišu stanovnike USA), dovoljno je živeti u atmosferi svakodnevnom verbalnog nasilja koje širi žuti rasista.

 

 

 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

@melankolic

 

Druže, prijatelju, zar ne uviđaš da je retorika koju koristiš deo te atmosfere?

 

Kritikuj TRUMPa, ukazuj na suludost njegove politike (spoljne, ekonomske, kulturne, whatever...), smatraj se superiornim zato što prezireš taj set vrednost (koji u USA ima pozamašni istorijski pedrigre), ALI čoveče izađi iz tog rova i pokušaj malkice proširiti svoje vidno polje. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GlennGould said:

@melankolic

 

Druže, prijatelju, zar ne uviđaš da je retorika koju koristiš deo te atmosfere?

 

Kritikuj TRUMPa, ukazuj na suludost njegove politike (spoljne, ekonomske, kulturne, whatever...), smatraj se superiornim zato što prezireš taj set vrednost (koji u USA ima pozamašni istorijski pedrigre), ALI čoveče izađi iz tog rova i pokušaj malkice proširiti svoje vidno polje. 


Da proširujem vidno polje uz Trumpove botove, ove što postuju turističke karte i muzičke spotove na temi o politici USA?


Iako ateista ali ovo tvoje konstatno spominjanje toga o čemu treba da se piše me neodoljivo podseća na onu biblijsku:

 

“A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osećaš? Ili, kako možeš reći bratu svom: Stani da ti izvadim trun iz oka tvog; a eto brvno u oku tvom? Licemere! Izvadi najpre brvno iz oka svog, pa ćeš onda videti izvaditi trun iz oka brata svog.[2]

 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...