Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

25 minutes ago, GlennGould said:

Meni jedino ostaje da umesto odgovora ponovim suštinu mog upisa. 
 

 


Ok. Recimo da razumem o čemu pričaš.

Ja na to gledam ovako. 
Sećam se kada sam počeo da gledam CNN, kada još nije bio streamova i sličnih stvari. To je zaista bio jedan visoko profesionalan informativni 24/7 kanal. Onda se pojavio Fox News sa onim debelim predatorom i potpuno razbio ceo smisao postojanja informativnih stanica. 
Uspeo sam da se

prikačim na CNN U.S , MSNBC i spomenuti Fox News i ne mogu da se otmem utisku da je Fox nametnuo stilski (plavuše, belkinje i belci predominantni, agresivan pristup u vođenju programa i sl.) i koncepcijski (veći tajming imaju razni eksperti, bivše sudije i političari i raznorazni analitičari nego reporteri sa lica mesta) jednu hibridnu formu novinarstva koja meni kao nekome ko želi da se informiše uopšte ne odgovara.

To je to što je opasno prodorom ekstremne desnice odnosno alt- righta. Čak i oni koji su bili staloženi postaju agresivni i gube fokus odnosno sve se manje posvećuje pažnja istraživačkom novinarstvu a sve više senzacionalizmu jer to u USA donosi profit.

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

A jbt, opet ti o FOX-u i alt right-u nicim izazvan. Na stranu nasa istorija sukoba, iskreno bih te zamolio da pokusas realno da sagledas neke stvari. Naravno da tvoji stavovi nisu problem niti je to razlog sto ti se vec ko zna koji put sugerise da malo prikocis. Baby, plavi golub ili ko vec sa te "vase" strane imaju stavove identicne tvojim, ali sa njima je moguca normalna diskusija. Ne histerisu, ne prijavljuju moderaciji forumase samo zato sto su "trampovci", znaju da napisu i nesto vise od "alt right, desnicari, rasizam, fasizam"... I guess what, niko od njih nije opomenut zbog svog "anti trampovskog" pisanja na ovoj temi. 

Ja ne poznajem nikoga iz Srbije ko toliko pobenavi, izgubi fokus kada se povede prica o Vucicu kao sto je to slucaj sa tobom i Trampom. I to cak iz daleke Norveske. 

 

Relax :wink2:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da smo odavno rezimirali/zakljucili da vise ne mozes da cujes vesti, vec samo misljenje i da je jako tesko za neinteligentne gledaoce da zakljuce sta u stvari treba da misle. Zbog toga im se verovatno i serviraju misljenja na obe strane. Zbog toga su ovde neki i etiketirani kao trumpisti, a u stvari ljudi misle svojom glavom.

Zbog toga ce verovatno i DT ponovo dobiti na glasanju, plus ce ovaj impeachment biti izvrgnut jos vecem ruglu, nego sto jeste. 

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WASHINGTON, D.C. -- Barack Obama and Donald Trump are tied this year as the most admired man. It is Obama's 12th time in the top spot versus the first for Trump. Michelle Obama is the most admired woman for the second year in a row.

Each year since 1948, Gallup has asked Americans to name, in an open-ended fashion, which man and woman living anywhere in the world they admire most. This year's results are based on a Dec. 2-15 poll.

Americans' choice for most admired man this year is sharply divided along party lines: 41% of Democrats name Obama, while 45% of Republicans choose Trump. Relatively few Democrats choose Trump and relatively few Republicans pick Obama, while independents' choices are divided about equally between the two men.

....

Trump is more popular now than he was in the past two years, with a 45% job approval rating, among his best as president. Coincident with the rise in his job approval rating, the 18% of Americans currently naming Trump as the most admired man is also up, from 13% in 2018 and 14% in 2017. Increased mentions of Trump as the most admired man have come almost exclusively among his fellow Republicans -- 32% of Republicans named Trump in 2018 and 35% did so in 2017.

 

Toliko kako je Tramp ugrozen impichmentom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

Ovako ni Sloba Sloboda nije imao podršku ovdašnjih a setimo se samo kakva je to ljubav (vredna divljenja) bila.

Ali Ona nije uz njega, ne. Samo ga malkice obožava.


 

Ja ti stvarno ne bih davala povoda za novi serijal postova o kriminalu u US, redjanju besmislenih alt-right, fasisti, rasisti etc u jednoj recenici.

Ali evo uz pokusaj da to dopre do tebe, oladi malo sa extremnom mrznjom, pogledaj malo vise informacija (odvoji se od CNNa koja je jedna lepo organizovana propagadna mashina), i skontaces da nije nikakva ljubav prema Trampu razlog zasto je on tu. Razlog je to sto je ljudima dosadilo popovanje i mrsomudjenje levicara.

Tramp nije uzrok, vec posledica, i dok Dems ne skontaju gde su izgubili prosecnog USA glasaca, USA ce da bira manje zlo.

 

 

Da te podsetim, pitanju su bila:

- Kako ce Tramp da odbije da sidje sa vlasti

- Ko je to "moj kandidat" 

- Kako si skontao da su zadnja dva napada na Jevreje u NY i NJ, beli supremisti - kad su u oba slucaja napadaci bili :classic_blink: African American 

 

i ono kvisko pitanje, kako optuzujes Trampa za anti-semitizam kad mu je cerka jevrejka

 

9 hours ago, dude said:


Ja ne poznajem nikoga iz Srbije ko toliko pobenavi, izgubi fokus kada se povede prica o Vucicu kao sto je to slucaj sa tobom i Trampom. I to cak iz daleke Norveske. 

 

 

Nisi upoznao mog oca :lol_2:on potpuno zapeni na Vucica, a isto tako ne konta da je Vucic posledica. Ali njemu mogu da dam discount na godine :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, melankolic said:

Ovako ni Sloba Sloboda nije imao podršku ovdašnjih a setimo se samo kakva je to ljubav (vredna divljenja) bila.

68d97e8905abc3cd2affe7b337a3429d.jpg

Ali Ona nije uz njega, ne. Samo ga malkice obožava.


 

 

Ako mene pitas, izmedju rašide talib i ilhan omar ....... sloba mi deluje kao vrlo pristojna opcija :roflmao:, samo sto one nisu bile u prilici za masovne zlocine ..... jednostavno islamski fundamentalizam me nije dovoljno privukao ....... kao ispomoc lefticarskom pogubljeniju. Pri cemu nikada ne treba smetnuti sa uma, naravno, mislima UMA, ko ga ima, da je slobodan milosevic bio predsednik centralnog komiteta saveza komunista ......... ne znam samo kakve ja veze imam sa komunizmom u bilo koj kombinaciji. To su vasi. Odmetnici.:roflmao:

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pristevac said:

Prvo pročitaj, pa tek onda odgovor.

 

Vidis 4um, treba da predstavlja 4orumaska misljenja, a ne fake news iz raznih papira/novina/zute stampe!

Dovoljno je bilo da napises da ne razumes, ne mislis, ili ne mozes da mislis.

Ovako smo ti i ja razmenili 4-5 nepotebnih postova, a ti si to u pocetku mogao da spercis.

Uzivaj!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Vidis 4um, treba da predstavlja 4orumaska misljenja, a ne fake news iz raznih papira/novina/zute stampe!

Dovoljno je bilo da napises da ne razumes, ne mislis, ili ne mozes da mislis.

Ovako smo ti i ja razmenili 4-5 nepotebnih postova, a ti si to u pocetku mogao da spercis.

Uzivaj!

Ma da, jedan od najrenomoranijih web portala ne samo u Nemačkoj, nazivaš fake news. Dobdor onda, gledaj  FOX, zajedno sa ovim što je na avataru metnuo ovu slovenačku konobaricu.

 Uživaj, i srećna ti nova godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Izgleda nesto o svedskoj crvenkapici. I vuku.

 

Mrzi me da citam, nema Sirijaca u bajci. Dosadno.

 

2020. Aufiderzen.

 

Dankermein Trumpistische freund. Alles gute, bleib gesund, und viel glück.

Grüße aus Deutschland.

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Pristevac said:

Ma da, jedan od najrenomoranijih web portala ne samo u Nemačkoj, nazivaš fake news. Dobdor onda, gledaj  FOX, zajedno sa ovim što je na avataru metnuo ovu slovenačku konobaricu.

 Uživaj, i srećna ti nova godina.

Nisi ti razumeo nemam ja problema sa zutom stampom, vec sa ljudima koji slepo usvajaju njihovo misljenje.

Srecna i tebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teško da je ubistvo jednog generala uspeh u međanarodnoj politici. Jedino što je dobro uradio sa Iranom su sankcije ali to će da potraje da bi mu dalo željeni rezultat. Ovo ubistvo će verovatno dodatno da pogorša stanje na bliskom istoku jer će Iran na neki način sigurno odgovoriti.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...