Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

13 minutes ago, Baby said:

Nije opravdano razbijati i krasti. Medjutim ne kapiram zasto posle prvog dana kada su ti vlasnici videli kuda idu demonstracije, tj te glupe sto razbijaju i pljackaju, zasto nisu poslklanjali robu u skladista? 

 

 

 

Stvarno? Tvoj argument je Rolex, sta je sledece, pa nije problem Targetu da povuce robu...?

Nadam se da si odgledala video, i da recimo vidis i male prodavnice, ciji su vlasnici radili po 30-40 godina da izgrade biznis, koji nemaju skladista da sklone robu, nemam pojma kako ti to zamisljas da naprasno 40 kamiona udju u grad i sta, tenkovima brane odnosenje robe u skladiste.

 

I mislis da su osigurane, naravno da nisu protiv riots, da su vandali polomili Antique Row, sta cemo samo da zamenimo antikvitete, napravicemo lepse i starije?

Prvo svi ti biznisi nisu bili zasticeni protiv pandemije, to su se osiguranja obezbedila da iskljuce jos nakon SARSa i nisu obezbedjena protiv terorizma.

 

Nemam pojma sta ti znas, ali moj agent za osiguranje kaze da samo protiv pandemije nece isplatiti 400 biliona.

 

Ko ovo moze da opravda, svaka mu cast. Ovo je cisto orgijanje vandala, sad i policija nece vise da reaguje posto su proglaseni za cisto zlo. Ali ok je seci gume na policijskim kolima i bacati kamenice na njih, i molotovljeve koktele....sledeci puta kad nam zatrebaju koga cemo zvati?

Link to comment
Share on other sites

Joj @Andjo... OK

 

Nisam te citirala, ne znam sto se osecas prozvanom. 

 

Iskreno, ne opravdavam ni policiju a ni razbojnike, medjutim vidim da ovde nema nikakvog razgovora i  materijalno je iznad svega. Prvo Najke, pa cemo posle razgovarati o coveku od 75 koji je brutalno bacen na zemlju... Necu vise da se valjam u tom blatu... 

 

Enjoy! 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Joj @Andjo... OK

 

Nisam te citirala, ne znam sto se osecas prozvanom. 

 

Iskreno, ne opravdavam ni policiju a ni razbojnike, medjutim vidim da ovde nema nikakvog razgovora i  materijalno je iznad svega. Prvo Najke, pa cemo posle razgovarati o coveku od 75 koji je brutalno bacen na zemlju... Necu vise da se valjam u tom blatu... 

 

Enjoy! 

 

 

Ne osecam se prozvanom, nego sam ti odgovorila na zanemarivanje da ovde pricamo o ljudskim zivotima, koji nisu nikog provocirali.

Covek od 75 je usetao u elitnu jedinicu koja je tu da izkontrolise nasilje, sta je hteo da popije kafu s njima? Da im kaze da nije uredu da budu tu, iako su dobili naredjenja, da im oduzme oruzje ili da ih pouci kako je protiv globalnog zagrevanja?

Ne opravdavas ni policiju ni razbojnike....zvuci isto, jedni krse zakon, i rasturaju grad, drugi pokusavaju da zastite gradjane i njihovu imovinu, ali ajde da ih izjednacimo. Kad neko proba da te opljacka objasni im da je sve to materijalno, i da je policija jednako odgovorna za njihovo nasilje, sve je to isto.

Pitam se koga ces zvati u toj situaciji, i da li ces objasniti policiji, da budu nezni prema prestupnicima, koji su te prebili, i opljackali, da ne prekrse njihova prava.

 

Upravo suprotno, ajde da prvo uzmemo najke za nasa prava, ubi, razbij samo nemoj da policija primeni silu, oni ce da budu nezni da slucajno ne povrede nekog.

 

Nemam pojma ko se valja u blatu, jer ako ja moram da biram, ja bih izabrala da me ova policija stiti, umesto da mi vandali odredjuju kako cu da prodjem.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Andjo, mozda je taj covek od 75 isao tuda kod lekara ili u apoteku po lekove?

 

Pa je zalutao medju riot police, nemoj da me zezas, vidi se na snimku da im namerno prilazi. Ja kad vidim te momke zaobilazim ih u sirokom krugu, on sa mobilnim, krenuo da se raspravlja sa njima. To nisu regularni momci u plavom. Nemoj pogresno da me razumes, zao mi je sto je uleteo u to, i bio povredjen, ali oni nemaju opciju. Vidi se na snimku da nisu imali nameru da ga povrede. Blago su ga gurnuli, i on je nezgodno pao. Gradonacelnik, i sef policije, i guverner treba da prihvate odgovornost da su poslali elitne jedinice, koje imaju odredjeni trening.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Pa je zalutao medju riot police, nemoj da me zezas, vidi se na snimku da im namerno prilazi. Ja kad vidim te momke zaobilazim ih u sirokom krugu, on sa mobilnim, krenuo da se raspravlja sa njima. To nisu regularni momci u plavom. Nemoj pogresno da me razumes, zao mi je sto je uleteo u to, i bio povredjen, ali oni nemaju opciju. Vidi se na snimku da nisu imali nameru da ga povrede. Blago su ga gurnuli, i on je nezgodno pao. Gradonacelnik, i sef policije, i guverner treba da prihvate odgovornost da su poslali elitne jedinice, koje imaju odredjeni trening.

Ma da, policajac ga je samo cusnuo, a ovaj pao ko sveca i razbio glavu?

Daj, bre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Ma da, policajac ga je samo cusnuo, a ovaj pao ko sveca i razbio glavu?

Daj, bre.

Sta je radio medju riot police? Za njih on ga je blago gurnuo, nije izvadio oruzje...Stariji gospodin se spotakao, i udario glavu. Oni idu dalje, oni su riot police, znaci nisu regularna policijska odbrana, imaju druge prioritete. Oni su navikli da iza njih ide pomoc.

57 clanova te policijske grupe smatra da nije u redu kako su optuzeni, 57, skoro svi. Svi su dali otkaz. Zasto?

 

Mozda su svi monstrumi, ako jesu imamo ozbiljan problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U pravu si @Kronostime, imaju problem policijske brutalnosti svake cetiri godine i to, gle cuda, uvek pred izbore. isti problem, izgleda, imaju u AUS,CAN,MEX,EU. kuda ide ovaj svet, to sa ovim zemljama nikad nije bio problem.? zar ti se ne cini da to nema logike, sem ako ti "protesti" nisu placeni? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ibiza1 said:

U pravu si @Kronostime, imaju problem policijske brutalnosti svake cetiri godine i to, gle cuda, uvek pred izbore. isti problem, izgleda, imaju u AUS,CAN,MEX,EU. kuda ide ovaj svet, to sa ovim zemljama nikad nije bio problem.? zar ti se ne cini da to nema logike, sem ako ti "protesti" nisu placeni? 

Izvini, ali drustvo u kom se policija ovako ponasa je u zestokom problemu, bez obzira  na politicku opciju.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...a jesu

 

5 minutes ago, ibiza1 said:

U pravu si @Kronostime, imaju problem policijske brutalnosti svake cetiri godine i to, gle cuda, uvek pred izbore. isti problem, izgleda, imaju u AUS,CAN,MEX,EU. kuda ide ovaj svet, to sa ovim zemljama nikad nije bio problem.? zar ti se ne cini da to nema logike, sem ako ti "protesti" nisu placeni? 

da li mislis da bold nije tacan?

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ibiza1 said:

ako je tacno sto kazes zasto se niko nije pobunio zbog policijske brutalnosti uvek kad se to desi nego samo pred izbore?

Da je Klobucarka svojevremeno optuzila ovog magarca sto je ubio Flojda, isti bi bio ziv danas.

Problem je sto se zlocini policije sistemski guraju pod tepih, umesto da se resavaju.

Ko god bio na vlasti - ovo i ostali problemi i podele  u drustvu mu moraju biti prioritet, a ne da se sprda sa njima i pravi se da ne postoje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ibiza1 said:

...a jesu

 

da li mislis da bold nije tacan?

 


Lik je u dvadeset godina imao dvadeset prijava koje sad ne otkrivaju. U dvadeset godina bilo je 4-5 izbornih ciklusa.  Statisticki je «moralo» da se desi u neko «nezgodno» vreme. Kad 20 godina ne nalazis shodno da nekog ovog tipa bar sklonis sa ulice, kad lik opusteno u po bela dana i pred kamerama pridavi nekog ko je policijski neutralisan kao opasnost znaci da debelo nije u redu sa sistemom koji ga nije maknuo sa ulice.

 

Imas bukvalno idiota u WH koji izazi da se slika sa Biblijom, a sklapa non disclosure sporazume sa Stormy i slicnima. Da nije ove nesrece da se presamitis od smeha.
 

I bar da ima trunku fake fasade on se svakom izgovorenom reci pos**** na tugu porodice ubijenog i to ne iz uloge random pojedinica, nego institucije. I onda drugi pale nemire. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ibiza1 said:

imas pravo, bilo je 44-5 izbornih cikllusa i taj majmun je napravio ppuno incidenata a da niko nije reagovao, nije dizao pobunu nije krao patikke, velevizore, garderobu...

 

Koje opravdanje ima policajac koji udari starca od 75 godina, koji sutne zenu koja sedi na ulici sa dignutim rukama.....?

Oni im predstavljaju pretnju?

:krstipd4:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ibiza1 said:

ti ocigledno imas pogresno mislje o meni. ja ne branim pandure , nikad i nisam. ja njih ne podnosim skoro da ih prezirem. ovde je prica o dems-u koji koristi naivne a dobre ljude za svoje zlikovacke interese.

Ovde nisu u pitanju demsi i repsi - vec stoka u uniformama koja se izivljava in the name of law.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ibiza1 said:

ti ocigledno imas pogresno mislje o meni. ja ne branim pandure , nikad i nisam. ja njih ne podnosim skoro da ih prezirem. ovde je prica o dems-u koji koristi naivne a dobre ljude za svoje zlikovacke interese.

Protesti su u tipa 500 gradova u USA. Čak i da su ovo Demokrate pokrenule jasno je da je ovo davno otišlo iz bilo čije kontrole a vlast umesto da se izbori sa problemom puca na novinare iz raznih zemalja, gazi ljude džipovima, čeka da prođe curfew i onda tuče ljude a curfew nije ni objavljen kako treba, šutira ljude koji su se predali... 

 

Mislim, čak i da su Republikanci ovo pokrenuli na kraju krajeva kakve veze ima? Zašto bi to bila glavna tema a ne problem koji očigledno postoji koliko god Angelia pokušava da negira problem. Ja kažem imamo forumaša koji je doživeo rasizam na delu a ona mi odgovara "nema dokaza da ima rasizma kod policije", mislim stvarno mi nije jasno u čemu je poenta skretati sa teme.

 

 

@Angelia Nemoj da se ljutiš što ne dobijaš veliki odgovor od mene ali taj "a few bad apples" stav se lako dokaže kao netačan. 4 policajca hapsi jednog, jedan davi 9 minuta osobu, ostala trojica gledaju i u fazonu su "nije mu ništa, vidite da priča". Nakon toga vrh policije pokušava da zataška sve a postoji video, nakon toga vrh police uniona brani te policajce.

Edited by Nicklord
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ibiza1 said:

imas pravo, bilo je 44-5 izbornih cikllusa i taj majmun je napravio ppuno incidenata a da niko nije reagovao, nije dizao pobunu nije krao patikke, velevizore, garderobu...

 

 

I da niko nije mrdnuo birokratskom guzicom da se ovo spreci. A i nece do sledeceg puta.

 

Patike ce da se proizvedu, osiguranje ce da nadoknadi stetu, ovaj vaskrsnuti nece. Ali neka napakovali su ovom nicim izazvani da bi americke "sile haosa i bezumlja" obnovile outfit pred sezonu i audio video uredjaje. Udri milicijo!

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ibiza1 said:

ti ocigledno imas pogresno mislje o meni. ja ne branim pandure , nikad i nisam. ja njih ne podnosim skoro da ih prezirem. ovde je prica o dems-u koji koristi naivne a dobre ljude za svoje zlikovacke interese.

 

Dok su svi koji podrzavaju GOP sa najekstremnijim delom liseni naivnosti i zla i all fine people founded by Koch family. Ono kad ih Dacic prepoznaje kao svoje na instiktivnom nivou. I sva ostala autoritarna govna sirom sveta.

 

Koji su to zlikovacki interesi, ako te ne mrzi da pojasnis?

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ibiza1 said:

ako je tacno sto kazes zasto se niko nije pobunio zbog policijske brutalnosti uvek kad se to desi nego samo pred izbore?

 

licno nemam evidenciju o ovome iz kvota, ali cinjenica je da poslednji incident sa tragicnim ishodom nije nacinila federalna policija vec lokalna

gde su demokrate vlast, ali sam zapravo htela nesto drugo, ovo:

 

istog trenutka zatekavsi se na forumu bas kada je vest protresla svet i ovaj forum, pitala da li je takav zahvat od strane policije dozvoljen ili zabranjen na sta niko nije odgovorio, normalno i ne ocekujem da ljudi to sa sigurnoscu mogu da znaju...ljudi znaju samo ono sto negde pise a nije nigde pisalo.

 

 

ipak, danas, vec danas ili tek danas je stigao taj odgovor:

 

Minneapolis agreed Friday to ban chokeholds and neck restraints by police and to require officers to try to stop any other officers they see using improper force, in the first concrete steps to remake the city's police force since George Floyd's death.

 

 sada, da li ako se nesto naknadno zabranjuje to znaci da je ranije bilo dozvoljeno

ili je i ranije bilo zabranjeno a sada posle protesta stiglo na visi nivo zabrane?

 

sto znaci da su protesti uvek dobri sve dok se zna zbog cega se protestuje i koji su zahtevi ....ako protest pocne da lici na charade to je gubljenje vremena i ljudi se s pravom pitaju sta tacno lezi u osnovi, posebno ako su zahtevi nejasni da postaju predmet nagadjanja u ovom slucaju eto imamo bar nesto, protest posluzio da se bar ovi gde se dogodila smrt policijacevim zahvatom tokom hapsenja.

 

a to da su protesti bili predmet nagadjanja zbog cega se tacno protestuje, za to imamo dokaze sirom medija, mreza kao foruma.

 

sto se mene tice, u prvom trenutku sam pomislila da se ovo iskoristilo kako bi se greska pripisala trumpa

kako bi se urezala jos jedna recka protiv njega a  sto bi u tom slucaju bio pravi apsurdni protest koji zeli da se predstavi kao dosta je bilo ubistava, blm i slicno...

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...