Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

6 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Nemoj zaboraviti da je izbor izmedju dvoje i da se uglavnom glasa protiv... 

 

Ljudi normalno, mirno, bez ikavog MAGA hajpa glasali - veliko NO za DT. Covek je imao istu moc kao i drugi predsednici, jbg, nije imao kapacitet da iskoristi. Ono, hajka na njega, deep state i slicno je prica za gubitnike, ne vredi trositi reci na to. You reap what you sow. Tuzno je da jos uvek nece da prizna da je izgubio, tu je izgubio i ono malo postenja sto sam imao prema njemu. 

 

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Nemoj zaboraviti da je izbor izmedju dvoje i da se uglavnom glasa protiv... 

 

Ok Bejbi, nisi rekla neistinu, ali kripi Dzo je pobedio i zastavnike moderne levice, i desno orijentisane kandidate Demsa.

No, ja sam replicirao doticnom TDS-ovcu koji n-ti put ponavlja da su glasaci u SAD rekli svoje i tako dali nepogresivi sud o politici Trampa.


Od kada su to rezultati glasanja ultimativni indikator o kvalitetu politickih kandidata? Jel istu logiku primenjujemo i za SRB, gde cicVu na izborima dominira kao profi sportista u nadmetanju s predskolskim uzrastom?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

 

Ok Bejbi, nisi rekla neistinu, ali kripi Dzo je pobedio i zastavnike moderne levice, i desno orijentisane kandidate Demsa.

No, ja sam replicirao doticnom TDS-ovcu koji n-ti put ponavlja da su glasaci u SAD rekli svoje i tako dali nepogresivi sud o politici Trampa.


Od kada su to rezultati glasanja ultimativni indikator o kvalitetu politickih kandidata? Jel istu logiku primenjujemo i za SRB, gde cicVu na izborima dominira kao profi sportista u nadmetanju s predskolskim uzrastom?

 

Morao sam potraziti znacenje TDS-a, i da ti odmah kazem - nemam nikakav sindrom, a pogotovo ne derangement sindrom... Ako cemo posteno, , vecina postova  na ovom forumu je o Biden-ovoj korumpiranosti, nesposobnosti i fizickim i mentalnim iskusenjima poznih godina, i sprdanje sa starcem koji pada niz stepenice, saplice se na bini, pada sa bicikla, spava na sastancima, rukuje se sa nepostojecim likovima, kaci medalje s'ledja...To me podstakne da povremeno "give credit where credit is due" i da kazem da je uprskos svemu tome, Biden za Amerikance bio bolji izbor koji je do nogu potukao "stabilnog genija", i koji onako zbunjen, dementan i fragilan pokusava prikupiti djelice americkog ugleda koje je Trump razbio u paramparcad i razvejao na sve cetiri strane svijeta. I da, Bajden je pogresan izbor za Ameriku, kao sto je i Kennedy pogresan izbor za Ameriku. DeSantis je politicki sve ono protiv cega sam, ali za njega nemam taj isti osjecaj, jer koliko mi se cini djeluje u okviru svojih prava i prema vazecim zakonima.Necu biti sretan ako DeSantis pobijedi, ali ako ovako nastavi, odradice jedan mandat i onda ide ponovo na izbore - nece se svaki okrug i svaka savezna drzava gurati na granicu rata ni ako dobije ni ako izgubi...

 

U slobodnom drustvu su rezultati glasanja ultimativni dokaz o kvalitetu politickih kandidata. 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Morao sam potraziti znacenje TDS-a, i da ti odmah kazem - nemam nikakav sindrom, a pogotovo ne derangement sindrom...

 

Da znas da sam te prvo tagovao po korisnickom imenu, i onda promenio u TDSovac s namerom da te uvredim. Sad kad sam iskontemplirao u setnji, mogu to da priznam, lol.


Treba mi vreca za udaranje definitivno, ili bar da se dobro istrcim i umorim na fudbalu.

 

2 hours ago, ters said:

 

U slobodnom drustvu su rezultati glasanja ultimativni dokaz o kvalitetu politickih kandidata. 

 

 

I beg to differ.
Ne mislim da je USA slobodno drustvo, bar ne u meri u kojoj je bilo u proslosti kada su i zavredili reputaciju epitoma slobode, a mislim da i zemlje Zapadne Evrope regresiraju u tom pogledu.

A sto se glasanja tice, ovako, sa 4000km udaljenosti (koliko li vec) mi deluje da se u USA glasa tribalisticki, bar u ovih poslednjih par izbornih ciklusa koje sam preko neta propratio. Da pojasnim svoje vidjenje, mislim da se u nedostatku informacija ide precicom u odabiru kandidata davanjem glasa "plemenu" cijeg je glasac deo (i za koje glasac naravski smatra da ce najbolje sluziti njegovim interesima), te da su izbori kao mera velicine "plemena".
Drugi, jednako bitan faktor je ime, osoba, odnosno reputacija i licne simpatije prema kandidatu, sto je, iako nesto manje ignorantan vid selekcije od tribalistickog glasanja za partiju, daleko manje mudro i suvislo od odabira po planu i programu, koji je marginalizovan u javnom diskursu u poslednje vreme.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Da znas da sam te prvo tagovao po korisnickom imenu, i onda promenio u TDSovac s namerom da te uvredim. Sad kad sam iskontemplirao u setnji, mogu to da priznam, lol.


Treba mi vreca za udaranje definitivno, ili bar da se dobro istrcim i umorim na fudbalu.

 

To je OK, ne osjecam se uvrijedjenim, pricamo. Udri ako ce ti biti lakse.

 

 

53 minutes ago, RatzenStadt said:

Ne mislim da je USA slobodno drustvo, bar ne u meri u kojoj je bilo u proslosti kada su i zavredili reputaciju epitoma slobode, a mislim da i zemlje Zapadne Evrope regresiraju u tom pogledu.

A sto se glasanja tice, ovako, sa 4000km udaljenosti (koliko li vec) mi deluje da se u USA glasa tribalisticki, bar u ovih poslednjih par izbornih ciklusa koje sam preko neta propratio. Da pojasnim svoje vidjenje, mislim da se u nedostatku informacija ide precicom u odabiru kandidata davanjem glasa "plemenu" cijeg je glasac deo (i za koje glasac naravski smatra da ce najbolje sluziti njegovim interesima), te da su izbori kao mera velicine "plemena".
Drugi, jednako bitan faktor je ime, osoba, odnosno reputacija i licne simpatije prema kandidatu, sto je, iako nesto manje ignorantan vid selekcije od tribalistickog glasanja za partiju, daleko manje mudro i suvislo od odabira po planu i programu, koji je marginalizovan u javnom diskursu u poslednje vreme.

USA ima neke zastrasujuce trendove, ali i dalje je slobodna zemlja u kojoj se i najmocniji izvode pred lice pravde, pa makar i sa odlaganjem od par godina.

USA je zemlja  u kojoj svaki glas nadje svoju platformu a ako je nema, moze je osnovati sa minimalnim ulaganjima.  

 

Tribalizam ne postoji u smislu pripadnosti svom plemenu, nego u smislu shvatanja sa cime ne zelis biti povezan ni na koji nacin - odnosno sa definitivnim nepripadanjem "drugom" plemenu. Glasa se  protiv jasno i glasno izrecenih stavova drugih kandidata. I to je to. Ljudi nisu za Bajdena, nego jednostavno ne mogu svariti "stand by proud boys" i "grab women by the pussy" Trumpa. 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, nonick said:

 

Ljudi normalno, mirno, bez ikavog MAGA hajpa glasali - veliko NO za DT. Covek je imao istu moc kao i drugi predsednici, jbg, nije imao kapacitet da iskoristi. Ono, hajka na njega, deep state i slicno je prica za gubitnike, ne vredi trositi reci na to. You reap what you sow. Tuzno je da jos uvek nece da prizna da je izgubio, tu je izgubio i ono malo postenja sto sam imao prema njemu. 

 

 

 

Iskoristio je on i vise nego sto je bilo u moci predsednika. 

 

7 hours ago, RatzenStadt said:

 

Ok Bejbi, nisi rekla neistinu, ali kripi Dzo je pobedio i zastavnike moderne levice, i desno orijentisane kandidate Demsa.

No, ja sam replicirao doticnom TDS-ovcu koji n-ti put ponavlja da su glasaci u SAD rekli svoje i tako dali nepogresivi sud o politici Trampa.


Od kada su to rezultati glasanja ultimativni indikator o kvalitetu politickih kandidata? Jel istu logiku primenjujemo i za SRB, gde cicVu na izborima dominira kao profi sportista u nadmetanju s predskolskim uzrastom?

 

Levica ne postoji u Americi, to je cist trip. Jesi od te levice video nesto do sada? Jok, razglabaju o zdravstvenom vec sto godina i niko nije dovoljno levo da to rese. 

 

Taj koga si tagovao nista nije pogresio. Jbg nekima je bilo jasno i pre 7, a i pre 27 ili 37 godina ko je i kakav je doticni, a nekom nece biti jasno nikada. 

 

 

 

Stranke na zalost biraju najpopularnije da bi osvojile to mesto pa se onda zadesi da reality persona ili glumac, bivsi potpredsednik, sin bivseg predsednika i tako dalje, postanu novi predsednici i do sada se jos nije pokazalo kao dobro, a Tramp je stavio tresnju na slag americkoj gluposti.

Ameri nemaju ni vremena ni kapaciteta da svare dalje informacije koje im se nude od obicnog populizma (kao u ostalom i Srbi). 

 

Ne znam sta bih ti rekla za Vucica, totalno sam van toka... 

 

 

6 hours ago, ters said:

DeSantis je politicki sve ono protiv cega sam, ali za njega nemam taj isti osjecaj, jer koliko mi se cini djeluje u okviru svojih prava i prema vazecim zakonima.

 

Ipak se malo informisi bolje 😄 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2023 at 8:48 AM, DJORDJE said:

Priceless, nesto nema Andjelije, verujem da ima neko logicno objasnjenje.

 

https://www.cnn.com/2023/06/26/politics/trump-classified-documents-audio/index.html

Ima, hvala lepo - bavim se RL. A i usput mislim da je ucutkivanje slobode govora problem. Posto me neko ovde proglasio za nekog ko se bavi govorom mrznje, ne treba da gubim vreme. Vidimo se kad skontate da sam pricala o razumu.

 

Ali eto Baby ce vam reci sta se desava u USA :classic_biggrin: good luck.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Angelia said:

 

Ali eto Baby ce vam reci sta se desava u USA :classic_biggrin: good luck.

 

Evo, imas sav prostor da ti kazes, mani ti prebacivanje na mene. I ne, nisam te prijavila, vidim da si aludirala na to, sama si se ispalila. 

 

Krecis 7 godina o Trampu i kako je sve po zakonu, da bi se sve to oljustilo i sada su ti svi krivi, nemas prava govora... 😄 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Iskoristio je on i vise nego sto je bilo u moci predsednika. 

 

 

Levica ne postoji u Americi, to je cist trip. Jesi od te levice video nesto do sada? Jok, razglabaju o zdravstvenom vec sto godina i niko nije dovoljno levo da to rese.

 

 

Ipak se malo informisi bolje 😄

Nikad da nađem momenat, ali evo ga-to nekakvo sređivanje zdravstvenog sistema u Americi (kako ja shvatam tebe), nikad neće biti rešeno, to je prosto nepojmljivo.

Čak i ljudi na vlasti koji su govorili o tome i čak iskreni bili u svojim namerama, nisu imali u glavi nekakav evropski sistem.

Nepojmljivo isto tako kao kad bi bilo koja vlast u Srbiji želela da ukine bilo kakav oblik državne zdravstvene nege.

Čak i ljudi koji to žele ili misle da žele bi bili neprijatno osupnuti kad bi se stvarno sudarili sa realnim cenama lečenja i nege.Ne mislim naravno na "sitnice" tipa MR ili nekih procedura, nego kompletnog doživotnog plaćanja usluga.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

Ima, hvala lepo - bavim se RL. A i usput mislim da je ucutkivanje slobode govora problem. Posto me neko ovde proglasio za nekog ko se bavi govorom mrznje, ne treba da gubim vreme. Vidimo se kad skontate da sam pricala o razumu.

 

Ali eto Baby ce vam reci sta se desava u USA :classic_biggrin: good luck.

Iskreno ne znam o cemu govoris, valjda sam preskocio  neku diskusiju.

Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2023 at 6:32 PM, Nek grmi jako said:

 

@bohumilo

 

Desantis ima kohones, ali ga to neće dovesti na zelenu granu u prajmarisima ako mu demsi ne sklone Trampa tako što će ga poslati u zatvor. Čak mu je i approval opao otkako je ozvaničio kandidaturu, što je negde i logično jer su neki koji su ga hvalili dok nije bio kandidat sad kad se kandidovao okrenuli ćurak naopako. 

Meni je to ok, da se razumemo. Tramp je po svim parametrima jedan od najuspešnijih predsednika - npr. sama njegova operacija Warp Speed koja je bila presudna u spašavanju sveta od kovida je dovoljna da on zavredi taj epitet i da ga učini Ronaldom Reganom prema Upišanim gaćama i Obmani, kao što bi i zaustavljanje rata u Ukrajini, za šta je on možda jedinstveno pozicioniran u svetu, bilo samo po sebi sasvim dovoljan razlog da se svako nada takvom ishodu.

 

Desantisov uspeh je donekle ortogonalan na ovo - on je najpre metodološki. RD je razumeo da je moguće uspešno se suprotstaviti Dvoru polugama političke vlasti samo ako ste spremni da ih upotrebite: da je moguće iz javnih škola izbaciti indoktrinaciju identitetskim maoizmom - a mesto toga u programe ubaciti realnu istoriju socijalizma - da je moguće promovisati homeschooling, školski izbor i prava roditelja, da je moguće zakonski osnažiti prava građana da se brane od crnokošuljaškog nasilja, da je moguće suprotstaviti se ESG totalitarizmu (po kojem su proizvođači duvana "odgovornije" firme od Tesle, koja je odbila da klekne i poljubi ruku) itd, isl...Jer se na Floridi ogolila činjenica da ljudi za koje se zdravo za gotovo uzima da su dvorske sluge, na-ruke-propranih mozgova (recimo dekani javnih fakulteta u Virdžiniji, gde je guverner takođe republikanac ali preplašen da koristi poluge koje su mu na raspolaganju) zbog kojih je bilo kakav otpor Dvoru uzaludan - zapravo oportunisti spremni da potpuno - da je i ja iskoristim - "okrenu ćurak" kada im se malo zavrne slavina. I ne samo da je moguć i koristan, takav šamar Dvoru je, pokazalo se, nužan za stvaranje uslova koji su blagotvorni za prosperitet ljudskog društva, za promociju mira i suživota, kapitalizma i trgovine, slobode i ljudskih prava, za procvat ljudske kulture i humanističkih vrednosti - što "glasanje nogama" u Americi već neko vreme belodano pokazuje. Desantis je model, koji se čak ni ne mora manifestovati kao stanovnik Bele kuće (mada ne bi bilo loše, svakako) da bi bio emuliran širom zemlje i sveta...

Edited by bohumilo
dodat link za OWP
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bohumilo said:

Tramp je po svim parametrima jedan od najuspešnijih predsednika - npr. sama njegova operacija Warp Speed koja je bila presudna u spašavanju sveta od kovida je dovoljna da on zavredi taj epitet i da ga učini Ronaldom Reganom prema Upišanim gaćama i Obmani, kao što bi i zaustavljanje rata u Ukrajini, za šta je on možda jedinstveno pozicioniran u svetu, bilo samo po sebi sasvim dovoljan razlog da se svako nada takvom ishodu.

🤣🤣🤣

Kako iko moze da veruje u ovakve bedastoce ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Evo, imas sav prostor da ti kazes, mani ti prebacivanje na mene. I ne, nisam te prijavila, vidim da si aludirala na to, sama si se ispalila. 

 

Krecis 7 godina o Trampu i kako je sve po zakonu, da bi se sve to oljustilo i sada su ti svi krivi, nemas prava govora... 😄 

 

Baby ja ne aludiram, kad imam nesto da kazem to govorim direktno. Jasno mi je da mislis da je sve o tebi. Tebe sam pomenula samo zato sto si se osetila prozvanom da uskaces sa doskocicama, a ne da "aludiram".

 

Jel Tramp placa stanarinu? Ja ne krecim, odrasla sam osoba pa pricam. Sta se to oljustilo....ko mi je sve to kriv?

 

Mislim osim sto bi ti mogla da upristojis komunikaciju 😀

Odrasli smo ljudi.

Link to comment
Share on other sites

Oh, slatki, slatki Jun! Vreme godišnjih odmora, dugih dana i kratkih pantalona. Vreme mirisne lipe i ruže, vreme ljubavi, i vreme kada Američki ustavni sud podigne žezlo slobode da natkrili ljudska prava građana i da zablista tako snažno da se vidi s kraja na kraj Božje bašte.

 

Isto tako, tužno vreme za rasizam, krađu, socijalizam i robovlasništvo: LGBTQ+ populacija NEMA pravo da prisiljave ljude da rade za njih, protiv svoje volje! Univerzitetski studenti i profesori NEMAJU pravo da, preko dekreta Upišanih Gaća, pljačkaju građane koji nisu išli na fakultet! Univerziteti koji koriste državna sredstva NEMAJU pravo da diskriminišu ljude prema boji kože! Itd, isl:

 

US Supreme Court rules website designer can refuse to serve same-sex couples

 

US Supreme Court blocks Biden’s $400bn loan forgiveness plan

 

US Supreme Court overturns race-based college admissions

 

...

 

Tramp je, što bi se u narodu reklo, gift that keeps on giving...

Edited by bohumilo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Baby ja ne aludiram, kad imam nesto da kazem to govorim direktno. Jasno mi je da mislis da je sve o tebi. Tebe sam pomenula samo zato sto si se osetila prozvanom da uskaces sa doskocicama, a ne da "aludiram".

 

 

Da li je o meni ili ne... lici da je o meni s obzirom da si ban zaradila na odgovor meni, jel... ali veruj, apsolutno mi je nebitno niti da mi odgovoris niti da se raspravljam o tome. Uopsteno, posto ti jedino sve znas apsolutnu istinu o americi slobodno sto se mene tice je iznesi gde god hoces, tvoje pravo. 

 

On 6/19/2023 at 1:01 AM, Angelia said:

 Kontam da je neke "osetljive dushice" uznemirilo da imam licno misljenje, I da mi isto nije propisano.

 

 

12 hours ago, Helena said:

Nikad da nađem momenat, ali evo ga-to nekakvo sređivanje zdravstvenog sistema u Americi (kako ja shvatam tebe), nikad neće biti rešeno, to je prosto nepojmljivo.

Čak i ljudi na vlasti koji su govorili o tome i čak iskreni bili u svojim namerama, nisu imali u glavi nekakav evropski sistem.

Nepojmljivo isto tako kao kad bi bilo koja vlast u Srbiji želela da ukine bilo kakav oblik državne zdravstvene nege.

Čak i ljudi koji to žele ili misle da žele bi bili neprijatno osupnuti kad bi se stvarno sudarili sa realnim cenama lečenja i nege.Ne mislim naravno na "sitnice" tipa MR ili nekih procedura, nego kompletnog doživotnog plaćanja usluga.

 

 

U sustini ne, osim Barnija Sandersa niko nije zagovarao neki zdravstveni sistem isti kao u Evropi, cak nisam sigurna da je on imao u vidu evropski zdravstveni sistem, ali je on bio najblize tome. 

Zdravstveni sistem je tema o kojoj se vecno raspravlja i uglavnom nikada nista ne pomera nebitno koja je stranka na vlasti. 

Link to comment
Share on other sites

Prema rezultatima novog istraživanja Galupa, svega 39% odraslih Amerikanaca su "izuzetno ponosni" što su Amerikanci, što je skoro isto u poređenju sa prošlom godinom, kada je sa 38% zabeležen najniži procenat u istoriji. 

 

Kada je Galup prvi put postavio ovo pitanje u januaru 2001, 55% odraslih Amerikanaca je bilo izuzetno ponosno što su Amerikanci. Čak se taj ponos i uvećao nakon 11. septembra, sa najvećim zabeleženim ponosom u rasponu od 65% do 70% između 2002. i 2004. Procenat Amerikanaca koji izražavaju ekstremni ponos opao je 2005. i narednih godina, ali je procentualno ostao većinski do 2017. godine. Od 2018. godine izuzetan ponos je konstantno ispod toga, u proseku 42%.

 

Galupova analiza takođe pokazuje da partijska identifikacija ostaje najveća demografska razlika u izražavanju nacionalnog ponosa, jer su republikanci dosledniji tome da su ponosni Amerikanci nego demokrate i nezavisni. 

 

Taj jaz posebno je izražen od 2018. godine, sa više nego duplo republikanaca koji kažu da su izuzetno ponosni u odnosu na demokrate. Kada se to preračuna u procente, najnoviji rezultati iz Galupove ankete pokazuju da 60% republikanaca i 29% demokrata izražavaju izuzetan ponos što su Amerikanci. 

 

Pored partijske identifikacije, i godine značajno utiču na nacionalni ponos Amerikanaca jer 50% starijih od 55 godina kažu da su izuzetno ponosni što su Amerikanci, a što su ispitanici mlađi, taj procenat sve više opada. To možemo da dovedemo u vezu sa činjenicom po kojoj su stariji doživeli neke od najboljih godina SAD imajući u vidu ekonomiju i standard, dok  mlađi više ne pronalaze takav autoritet sigurnosti u novijim administracijama i shodno tome ne izražavaju izuzetan ponos što su Amerikanci.

 

Na kraju krajeva, pad od 31 odsto u poslednjih 20 godina kada je reč o pitanju "izuzetnog ponosa" jeste izuzetno indikativan i svakako nije plod slučajnosti, budući da je trend jasno vidljiv. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

@ters, evo nesto svezije. Desantis ne radi nista sto nije po zakonu, iz prostog razloga sto on te zakone menja kako god pozeli jer vise od 2/3 horf je pod republikancima. Za njega jednostavno na floridi ne postoje prepreke za bilo sta... i sve je po "zakonu" 😞 

 

https://www.cbsnews.com/news/florida-radioactive-roads-phosphogypsum-potentially-cancer-causing-mining-waste-bill-signed-ron-desantis/

 

Na zalost, za 2-3 godine florida ce biti bliza karipskim ostrvima nego americi po svemu. 

Link to comment
Share on other sites

A šta znači biti ponosan što si Amerikanac ? Pa 99% njih su to postali prostim rođenjem. Kako možeš biti ponosan na nešto što nisi stekao nego si dobio na poklon ? To ima smisla da kaže jedino neko ko je za svog života postao Amerikanac. To je kao kad bih ja rekao ja sam ponosan što sam stanovnik planete zemlje. Ili Izrazito sam ponosan što dunav teče kroz Srbiju.

 

Pravilno pitanje bi bilo "Da li ste ponosni kako SAD funkcioniše kao država ?" To je u neku ruku produkt svih građana SAD na šta mogu da budu ponosni ili ne. I to je pitanje koje svi razumeju. Ja recimo uopšte nisam ponosan što sam Srbin ali sam ponosan šta su neke generacije Srba uspele da urade kroz istoriju. Dakle za nekog možda dve iste stvari ali za dosta ljudi su to dve odvojene stvari.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

...

U sustini ne, osim Barnija Sandersa niko nije zagovarao neki zdravstveni sistem isti kao u Evropi, cak nisam sigurna da je on imao u vidu evropski zdravstveni sistem, ali je on bio najblize tome. 

Zdravstveni sistem je tema o kojoj se vecno raspravlja i uglavnom nikada nista ne pomera nebitno koja je stranka na vlasti. 

Strpi se jos malo, zdravstveni plan ce uskoro biti najavljen.

I bice great.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

A šta znači biti ponosan što si Amerikanac ? Pa 99% njih su to postali prostim rođenjem. Kako možeš biti ponosan na nešto što nisi stekao nego si dobio na poklon ? To ima smisla da kaže jedino neko ko je za svog života postao Amerikanac. To je kao kad bih ja rekao ja sam ponosan što sam stanovnik planete zemlje. Ili Izrazito sam ponosan što dunav teče kroz Srbiju.

 

Pravilno pitanje bi bilo "Da li ste ponosni kako SAD funkcioniše kao država ?" To je u neku ruku produkt svih građana SAD na šta mogu da budu ponosni ili ne. I to je pitanje koje svi razumeju. Ja recimo uopšte nisam ponosan što sam Srbin ali sam ponosan šta su neke generacije Srba uspele da urade kroz istoriju. Dakle za nekog možda dve iste stvari ali za dosta ljudi su to dve odvojene stvari.

Ja mogu da razumem tačno šta se pita i ti ljudi tačno shvataju pitanje...ja sam bila ponosna Jugoslovenka, volela sam staru državu, u njoj sam se zaljubila i udala.Srce bi mi uvek zaigralo na "Hej Sloveni" i za mene ne postoji lepša himna na svetu.

8 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Da li je o meni ili ne... lici da je o meni s obzirom da si ban zaradila na odgovor meni, jel... ali veruj, apsolutno mi je nebitno niti da mi odgovoris niti da se raspravljam o tome. Uopsteno, posto ti jedino sve znas apsolutnu istinu o americi slobodno sto se mene tice je iznesi gde god hoces, tvoje pravo. 

 

 

 

 

U sustini ne, osim Barnija Sandersa niko nije zagovarao neki zdravstveni sistem isti kao u Evropi, cak nisam sigurna da je on imao u vidu evropski zdravstveni sistem, ali je on bio najblize tome. 

Zdravstveni sistem je tema o kojoj se vecno raspravlja i uglavnom nikada nista ne pomera nebitno koja je stranka na vlasti. 

Pa dobro, jel iko ikad izneo nešto konkretno, kako bi to u praksi izgledalo i bilo održivo?

Bukvalno nigde nisam ništa pročitala sem da zdravstveni sistem treba da se menja...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 

 

 

U sustini ne, osim Barnija Sandersa niko nije zagovarao neki zdravstveni sistem isti kao u Evropi, cak nisam sigurna da je on imao u vidu evropski zdravstveni sistem, ali je on bio najblize tome. 

Zdravstveni sistem je tema o kojoj se vecno raspravlja i uglavnom nikada nista ne pomera nebitno koja je stranka na vlasti. 

EVropski zdravstven sistem ne postoji, svuda je rauzlicito finasiranje tako da je besmisleno uopste i pominjati

neki evropski sistem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

EVropski zdravstven sistem ne postoji, svuda je rauzlicito finasiranje tako da je besmisleno uopste i pominjati

neki evropski sistem.

 

Hvala ti sto si od svojih 6 postova odvojio(la) vreme za objasnjenje, dok cak na istoj ovoj strani gde je tvoj post stoje svi ostali koji imaju tok razgovora. 

 

Naravno da niko ne misli na 'evropski zdravstveni sistem' nego da se misli na nacin osiguravanja gradjana gde svi imaju zdravstveno osiguranje, ako ne besplatno (nista nije besplatno) onda uz male nadoknade. 

 

On 6/29/2023 at 9:46 PM, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Jok, razglabaju o zdravstvenom vec sto godina i niko nije dovoljno levo da to rese. 

 

 

On 6/30/2023 at 8:53 AM, Helena said:

 

Čak i ljudi na vlasti koji su govorili o tome i čak iskreni bili u svojim namerama, nisu imali u glavi nekakav evropski sistem.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...