Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

No, ja verujem da bi taj broj bio ipak znatno veći, pošto je ceo postupak sigurno skup i nisu svi u mogućnosti da ga plate...a ne znam kako stvar stoji sa osiguranjem u Americi i Kanadi ponajpre.

 

Pisala sam već da radim periodične MKB izveštaje, pa ako na nekih 3000 kartona imam tri F64 dg, to ipak govori da je to češće nego što se misli, pa čak i kad se uključi varijabila greške u postavljanju dijagnoze.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Izes ga, oni izgleda misle da cemo za koju godinu svi promeniti pol, pa da drame junaci na vreme. 

 

Naravno - mnogo hirurga vreba u zbunju oko djecjih parkova sa skalpelima i samo cekaju da zgrabe dijete i da mu promijene pol. Zauzeli su mjesto egzibicionista koji su se rastvarali mantile oko skola i parkova. Eh, koliko su stvari nekada bile jednostavnije...

6 hours ago, Helena said:

No, ja verujem da bi taj broj bio ipak znatno veći, pošto je ceo postupak sigurno skup i nisu svi u mogućnosti da ga plate...a ne znam kako stvar stoji sa osiguranjem u Americi i Kanadi ponajpre.

 

Pisala sam već da radim periodične MKB izveštaje, pa ako na nekih 3000 kartona imam tri F64 dg, to ipak govori da je to češće nego što se misli, pa čak i kad se uključi varijabila greške u postavljanju dijagnoze.

 

I od tih troje, koliko je imalo operaciju promjene pola? 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ters said:

 

Naravno - mnogo hirurga vreba u zbunju oko djecjih parkova sa skalpelima i samo cekaju da zgrabe dijete i da mu promijene pol. Zauzeli su mjesto egzibicionista koji su se rastvarali mantile oko skola i parkova. Eh, koliko su stvari nekada bile jednostavnije...

 

I od tih troje, koliko je imalo operaciju promjene pola? 

Nije promena pola, ali je interesantno - umesto da gledaju uzroke i traze resenje, pokusava se kozmeticki popraviti stanje.

I nije u vezi sa woke.

 

Brazil will offer free aesthetic operations to minors to stop bullying

Brazil will finance operations of plastic surgery minors to combat bullying. The program has been launched in the state of Mato Grosso do Sul and includes even chest operations.

The Brazilian country is the second in the world in which more plastic surgeries are performed. In 2019 alone, Brazil conducted over 1.1 million procedures and had 8,039 plastic surgeons – the highest per capita worldwide. The measure has generated much debate. Many believe that it is dangerous for children to be encouraged to “go under the knife” to combat bullying.

“Having that from the age of five you can have an aesthetic operation to avoid possible bullying is a real savage that will later have consequences for sure in the future,” says the child psychologist. Maria Jesus Alava.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Helena said:

...tom logikom, nisu 100% u pravu i kad tvrde da dete greši.

Gledaj, imaš situaciju gde dete želi da prilagodi telo svom rodu-ono.zna, stručni tim dao pozitivno mišljenje, u većini slučajeva oba roditelja daju saglasnost.

 

Gde ti tu vidiš problem?

 

Kljucna rijec, dijete.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Valensija said:

Kljucna rijec, dijete.

Ne, ti sebe stavljaš ovde kao ključnog.

Bila sam vrlo jasna, uz detetovog osećanje da je u pogrešnom telu i potvrdom toga od tima lekara i psihologa, uz saglasnost roditelja, ti kuckaš nekog po ramenu i kažeš, ne možete biti 100% sigurni.

pa onda FrediB

Zašto provodite tu trans agendu  i onaj crno-sivi gospodin

Kome ja plaćam venčanja?

6 hours ago, ters said:

 

Naravno - mnogo hirurga vreba u zbunju oko djecjih parkova sa skalpelima i samo cekaju da zgrabe dijete i da mu promijene pol. Zauzeli su mjesto egzibicionista koji su se rastvarali mantile oko skola i parkova. Eh, koliko su stvari nekada bile jednostavnije...

 

I od tih troje, koliko je imalo operaciju promjene pola? 

Nijedan, ali mi je jedan rekao da nema novac za to.

Ti ljudi pate.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baby said:

 

Kljucna je dete i sa oruzjem u ruci. 

U US najveca smrtnost dece je upravo od oruzja. Kad tu na red dolazi briga?

Nemam pojma sa kim se macujes?! Protiv sam svakog zakona koji dozvoljava drzanje oruzja, kupovinu i sl.

14 minutes ago, Helena said:

Ne, ti sebe stavljaš ovde kao ključnog.

Bila sam vrlo jasna, uz detetovog osećanje da je u pogrešnom telu i potvrdom toga od tima lekara i psihologa, uz saglasnost roditelja, ti kuckaš nekog po ramenu i kažeš, ne možete biti 100% sigurni.

pa onda FrediB

Zašto provodite tu trans agendu  i onaj crno-sivi gospodin

Kome ja plaćam venčanja?

Nijedan, ali mi je jedan rekao da nema novac za to.

Ti ljudi pate.

Da, vrlo svjesno dijete od 10 godina. Mozda pozeli da bude deda mraz, Betmen i sl.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Znala sam ja da će doći do bukvalno ovakve rečenice i potpune banalizacije diskusije.

Ja te samo molim da ostaviš um otvorenim makar jedan promila onda pokušaš makar da shvatiš da tamo negde postoje drugi ljudi, pa i desetogodišnjaci, sa svojim problemima i brigama.

Tebe lično ovo ne dotiče, pogotovo ne Trans ljudi u Americi ni na koji način.

Jedino ako postoji iracionalan strah od nekakvog "prelivanja zlog zapada i njihovih nakaradnosti".

A onda si ti druže verzija porfirija i ili Boška...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Valensija said:

Nemam pojma sa kim se macujes?! Protiv sam svakog zakona koji dozvoljava drzanje oruzja, kupovinu i sl.

 

 

U sustini ne sa tobom, nego govorim o prioritetima.

 

Glasniji su oni protiv woke, nego sam woke. Prica je bezveze. Da ih ostave na miru i ne ugrozavaju zakonima i zlostavljanjem woke uopste ne bi postojao. 

 

Dovoljno sam matora da se secam zlostavljanja cigana, zlostavljanja invalida, zlostavljanja zena koje nikada nije ni prestalo... Ima li kraja ili uvek mora da postoje gradjani drugog reda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

What Is A Woman ima blizu 180 miliona pregleda. Vodi u RT kategoriji Best at home. Danas je startovao i gospodin "Taker na Tviteru", prva epizoda već ima preko 65 milona pregleda. Ova tranformacija Tvitera u platformu gde se gledaju filmovi i emisije zaista deluje kao velika stvar, svojevrsna supernova informacionog ekosistema.

 

Takođe, dolazak totalitarizma po decu je pokrenuo još jednu interesantnu dinamiku u američkom društvu, na koju ja već neko vreme skrećem pažnju. To je da su dugoročno imigranti, što bi se reklo, "up for grabs", da nigde nije upisano da su to "sigurni glasovi" levice, samo ako u Republikanskoj stranci sve to razumeju na pravi način. Rečju, imigranti ne moraju da donesu socijalizam, Moralesa ili Čaveza. Uz malo strateškog razmišljanja, sasvim lako mogu doneti i Naiba Bukelea*

 

 

 

* ko ne zna o njemu, to je predsednik Salvadora, ljubitelj bitkoina i najpopularniji predsednik na svetu. Koji je za godinu dana na jedan spektakularan način rešio podivljali kriminal i nasilje bandi po kojoj je ta zemlja bila u svetskom vrhu (npr, po broju ubistava su bili bukvalno prvi), i koje se, naravno, smatralo "nerešivim". Evo kako je o tome nedavno pisao senator sa Floride Marko Rubio:

 

https://compactmag.com/article/bukele-has-brought-freedom-to-el-salvador

 

...

 

Two weeks ago, I made my first official visit to El Salvador and witnessed its story firsthand. For decades, the Central-American nation was little more than a playground for ruthless gangs. “See, hear, and shut up”—the gangs’ menacing message to ordinary people—took the place of law and order. Public shootouts were commonplace. And anyone who resisted extortion was brutally murdered. I recently met parents who told me their son was killed for their refusal to pay protection money. This was the daily reality that millions of Salvadorans faced—until President Nayib Bukele cracked down hard against the criminal element.

 

In a span of two days, from March 25 to March 26, 2022, nearly 100 people died in El Salvador from gang violence. The following day, in cooperation with the Salvadoran legislature, President Bukele announced a state of emergency and directed the military to round up the gangs. The military did just that. This wasn’t about arresting a few low-level thugs or a handful of gang leaders to make a statement. Virtually all dangerous criminals in the country found themselves swept up. In the words of local news media, the gangs now “do not exist.”

 

It takes more than arrests to restore law and order, but it’s hard to overstate how much things have improved. Children play on soccer fields that were once whizzing with bullets. Families go out at night without fear of being murdered and mutilated. Businesses sell their wares, no protection money required. In short, people are free and flourishing. No wonder President Bukele’s approval rating is approaching 90 percent.

 

All this hasn’t impressed the Biden administration, however. Far from backing Bukele, the White House has sanctioned key members of his government. That should come as no surprise, given that Democratic Party activists—the same people who glorify mass-murderer Fidel Castro—now badmouth El Salvador as an emerging dictatorship and a bastion of “illiberalism.” The move reveals how ideology, not democracy, is driving America’s leftists and the president beholden to them.


...

Link to comment
Share on other sites

Dokumentarni film What Is A Woman više ne može da beleži gledanost samo preko pregleda na Tviteru, budući da je već aktivan na mnogim striming platformama.

 

Stremio ga ima, na Kodiju može da se gleda kao i na mnogim torent sajtovima besplatno i preko raznih načina za korisničke naloge. Čak na platfrormama već imamo i prevode na skoro sve jezike sveta...

 

Videćemo da li će se na drugim platformama osim Tvitera pojaviti i Karlson, što je po mom skromnom mišljenju skoro pa izvesno. 

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za dokumentarac i Karlsona, pod 'view' na twitteru se ubeleze svi koji prelete post. Pritom, ima mali milion sajtova koji uz finansijsku nadoknadu daju bilo kakvu uslugu, pregleda, lajkova pa i komentara. Napravili su cirkus od socijalnih medija, sve je izlazirano, jer je to najjeftiniji nacin marketinga za sada. Npr. na youtube je dosta da se pogleda 30 sekundi da se ubelezi kao view, na twitteru 2 sekunde, tiktok sekund... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bohumilo said:

 

Two weeks ago, I made my first official visit to El Salvador and witnessed its story firsthand. For decades, the Central-American nation was little more than a playground for ruthless gangs. “See, hear, and shut up”—the gangs’ menacing message to ordinary people—took the place of law and order. Public shootouts were commonplace. And anyone who resisted extortion was brutally murdered. I recently met parents who told me their son was killed for their refusal to pay protection money. This was the daily reality that millions of Salvadorans faced—until President Nayib Bukele cracked down hard against the criminal element.

 

In a span of two days, from March 25 to March 26, 2022, nearly 100 people died in El Salvador from gang violence. The following day, in cooperation with the Salvadoran legislature, President Bukele announced a state of emergency and directed the military to round up the gangs. The military did just that. This wasn’t about arresting a few low-level thugs or a handful of gang leaders to make a statement. Virtually all dangerous criminals in the country found themselves swept up. In the words of local news media, the gangs now “do not exist.”

 

It takes more than arrests to restore law and order, but it’s hard to overstate how much things have improved. Children play on soccer fields that were once whizzing with bullets. Families go out at night without fear of being murdered and mutilated. Businesses sell their wares, no protection money required. In short, people are free and flourishing. No wonder President Bukele’s approval rating is approaching 90 percent.

 

All this hasn’t impressed the Biden administration, however. Far from backing Bukele, the White House has sanctioned key members of his government. That should come as no surprise, given that Democratic Party activists—the same people who glorify mass-murderer Fidel Castro—now badmouth El Salvador as an emerging dictatorship and a bastion of “illiberalism.” The move reveals how ideology, not democracy, is driving America’s leftists and the president beholden to them.


...

 

Bilo je i ranije onih koji su bez sudjenja i gubljenja vremena punili zatvore.

Link to comment
Share on other sites

Oh, pacovi prvi napustaju brod koji tone, kakvo iznenadjenje.

Imali su podosta vremena da se suprotstave krsenju ustava i nisu. 

 

 

16 minutes ago, deez nuts. said:

Izgleda ce ga i Mark Meadows zakucati na robiju. Teski dani za trampoljube. 

 

On ce svakako zakucati na robiju, ali se ocito dogovorio da mu se malo umanji za svedocenje... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2023 at 4:05 PM, Baby said:

 

U sustini ne sa tobom, nego govorim o prioritetima.

 

Glasniji su oni protiv woke, nego sam woke. Prica je bezveze. Da ih ostave na miru i ne ugrozavaju zakonima i zlostavljanjem woke uopste ne bi postojao. 

 

Dovoljno sam matora da se secam zlostavljanja cigana, zlostavljanja invalida, zlostavljanja zena koje nikada nije ni prestalo... Ima li kraja ili uvek mora da postoje gradjani drugog reda. 

Ko odje pominje i propagira ikakvo zlostavljanje?

Zadnjih 5-6 postova se ljudima svodi na prosto podsmijavanje, spočitavanje i podmetanje stvari koje niko nije napisao.

Čemu to?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LazarusMNE said:

Ko odje pominje i propagira ikakvo zlostavljanje?

Zadnjih 5-6 postova se ljudima svodi na prosto podsmijavanje, spočitavanje i podmetanje stvari koje niko nije napisao.

Čemu to?

 

Ne znam sa kim se svadjas i zasto. Govorim o njihovom realnom i stvarnom zivotu, a ne sta mislite vi. Totalno si omanuo fudbal. 

 

@LazarusMNE evo ti mali prilog da cujes o cemu pricam. 

 

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Koja je kvota da od dve optužnice protiv Trampa ne prođe nijedna, odnosno da se Tramp sudski izvuče iz obe?

 

Jer, Desantisu treba da upali samo jedna od te dve, pa da ispred sebe ima čist prostor kako bi realizovao ono što pokazuju ankete u odnosu na njega i Bajdena u neodlučnim državama.

 

Čak postoje nagađanja i spekulacije da je Desantisu došapnuto da će druga optužnica biti sigurno pokrenuta, što je odnelo prevagu u njegovoj odluci da se kandiduje za predsedničke izbore.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da Tramp neće pobediti sigurno kod repsa. Stvari koje izlaze u javnost od njegovih dojučerašnjih saveznika su poražavajuće za komplet stranku a Biden će kao i svi pre njega da poentira u zadnjoj godini i da popravi svoj rejting. Međutim kandidatura Trampa bi bila neizbrisiva mrlja za Republikance i mislim da zbog toga neće ići sa njim. Sada posle izjave Pensa praktično više nema misterije oko toga da mu demsi smeštaju "igru" nego je jasno da je glavni i odgovorni krivac za 6. januar. Slede nove presude, sledeća u Avgustu će biti za tvrdnje da su izbori u Džordžiji namešteni gde većina smatra da će sigurno biti osuđen.

 

Desantis se dobro drži protiv Bidena ali i on mora očekivati da će Biden popraviti rejting sledeće godine a da ako bi bio izabran za kandidata može da dođe na metu Trampa koji to neće lako podneti i da će ga ocrniti najgore i uticati na njegov rejting.

 

Pens teško da može išta da uradi jer iako se ogradio od Trampa i njegovih idiotskih postupaka ipak je i on bio deo te administracije i te sve stvari idu i njemu u manjoj meri na teret.

Link to comment
Share on other sites

Nemam neka predvidjanja uopste kada citam rejtinge, to je uglavnom pretenciozno. 

 

Trampa ce izbaciti iz trke, ovako ili onako. Da li sud ili republikanci. Sledeci favorit je Desantis. Pens, Heli, Kenedi nisu nikakvi oponenti ni njemu ni Trampu po popularnosti i to malo sta moze da promeni. 

 

Ono sto vidim da cak i Desantis ovog momenta gubi podrsku zbog njegove selidbe imigranata iz jedne drzave u drugu, a da to nije Florida. To bas nije nesto sto odusevljava nezavisne, ali odusevljava njegove glasace koji bi glasali cak i da ubije nekog, jel, na petoj aveniji. 

 

Bajden... uh.. da li je moguce?! Mislim, posto je drzava i ovako pocepana na dva dela, sta god ko uradi je totalno nebitno jer ce se glasati protiv ovog ili onog. Odlucujucu rec ce dati nezavisni, a i stimulans za izlazak na glasanje. 

 

Desantis ako misli da pobedi Bajdena mora smisliti neki drugi plan osim obracunavanja sa woke koji mu je jedini plan za sada. Oni koji malo provire u Floridu ce videti neverovatan skok cena u drzavi gde je taksa mala, u odnosu na ranije, ce videti neverovatan skok osiguranja i ostalih troskova i neverovatna niska primanja u odnosu na ostali deo drzave. To mu bas ne ide u prilog. Pritom je zabranio prodaju nekretnina Rusima, Kinezima i ne znam tacno kome jos... a Florida zivi od real estata. Kad gurnes najvece ulagace, vremenom se 'oplodi' u negativno. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...