Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Darko said:

Pretpostavljaš pogrešno. Moje mišljenje o Trampu je valjda opšte poznato. Problem je što veliki broj pristalica Trampa i levice živi u svom nekom "post truth" svetu, gde imaju svoje neke svete istine. 

 

Naravno da sloboda misli i govora zahteva odgovornost. Ne mogu ja da koristim svoju slobodu govora da ugrožavam tvoju slobodu na život i izražavanje. Problem sa cancel culture je što se ućutkuje sve što te grupe vređa. Ako mene vređa, mora da je govor mržnje! A ono što mene ili tebe vređa je subjektivno, i nemoguće je izbeći ako hoćeš da živiš u demokratiji. I nije samo ućutkivanje u pitanju, nego cancelovanje - ljudi gube posao, profesorima u fakultetima upadaju u kancelarije i prete nasiljem itd itd. Podseća na staljinističku Rusiju. 

 

 

 

 

Pa eto, ne slazemo se. Mene na staljinisticku rusiju (ustvari vise na predratnu nacisticku nemacku) podseca vise uvodjenje i sprovodjenje zakona koji kenceluju deo populacije i pretnja nasiljem nad istim tim delom populacije, nego pretnja nasiljem pojedinaca, plus, socijalno i zakonski 'ucutkan' taj deo populacije koji je bukvalno ne isteran sa posla, nego isteran iz pojedinih drzava. Sta je sa njihovom slobodom govora, sta je sa njihovim ustavnim pravom "...all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights, that among these are Life, Liberty and the pursuit of Happiness?"

 

Btw nasilje imas vise na ultra desnici, nego na ultra levici. 

 

Tramp je primer, nije jedini nazalost, ubacio je virus u stranku, da ne govorim o virusu koji je poprilicnom delu stanovnistva uspeo da pretvori sivu masu u sundjer. 

 

1 hour ago, Darko said:

 

I ta nakaradna i retardirana logika se koristi da se ućutkuju naučnici i obični ljudi koji se ne slažu sa načelima ekstremne levice koja prelazi u mainstream. Par primera:

- Ne misliš da trans žene mogu da se takmiče u ženskim sportovima? Transfob! Govor mržnje, ućutkuj i izbaci. 

- Ne misliš da su trans žene - žene? Transfob! Govor mržnje, ućutkuj i izbaci. 

- Misliš da evolucija ima veliku udeo u ponašanje i vrstu inteligencije muškaraca i žena? Seksist! Govor mržnje, ućutkuj i izbaci. 

- Ne misliš da je moguće ili potrebno tražiti 50/50 split u struci između muškaraca i žena? Seksist! Govor mržnje, ućutkuj i izbaci. 

- Itd itd

 

I da, to jeste opasno jer polako ta marksistička ideologija gde smo svi isti prelazi u mainstream, a kako i zašto se to dešava je dobro pitanje za koje nemam adekvatan odgovor. 

 

 

Logika nije nakaradna, nakardna je indokrinacije koja te ubedjuje da si jednak, da ces uspeti samo... I na kraju vide da nisu jednaki, da nece uspeti iz mnogih drustvenih razloga i na krajnjem kraju vide da nema pravde koja proizilazi iz prava i svi su jednaki pred zakonom. Onda krenu djonom i svim mogucim raspolozivim sredstvima putem socijalnih medija. 

 

Nikada necu razumeti zasto ljudi prave bilo kakvo pitanje oko lgbt populacije, ama nikada. Po meni svako ima pravo da jedini zivot na planeti prozivi onako kako zeli dok ne ugrozava druge, a oni nikog ne ugrozavaju. 

 

Pricas o "transfor" "govor mrznje".... pa da, tudj zivot se ne uklapa u vidjenje drzave po meri vernika koji se apsolutno isto ponasaju kao i druga strana. Uvredjeni su njihovom garderobom, njihovim odnosom sa istopolnim partnerima... 

 

Da li je tebi normalno da se donese zakon da lekari (koji su polagali hipokratovu zakletvu) mogu da odbiju da lece deo populacije ako se njihova vera sa tim ne slaze (tj ako se oni osecaju uvredjeno). I to je fakin ZAKONSKI?!?! 

Da li je tebi normalno da drzava odredjuje da li ces i koliko da radjas decu?! sve pod parolom 'pro life' dok taj 'life' ne ugleda svetlost dana, a onda je ostavljen sam sebi... 

 

Za mene je to totalno bolesno drustvo koje se petlja u bilo ciji privatan zivot i mnogo manja (za sada pored svega) mi je briga sto profana koji je silovao studenta, ili glumca koji je pipkao decake ili popa koji je napadao decu prozivaju i napadaju na ulici. Ti ljudi ne bi ni trebalo da budu na slobodi, da su tamo gde pripadaju, ne bi bilo cancel culture. Na zalost u masi i u ludilu, podkace i po kog nevinog. 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Pa eto, ne slazemo se.....

Mašiš poentu. Nije mi namera da pravdam desnicu niti da diskujutem koja je strana gora. Namera mi je bila da ukažem da je problem nešto dublji od Trampa i populizma. Što ne znači da Tramp i populizam nisu problemi, daleko od toga.

 

Za ostale stvari što si navela - kakve veze one imaju sa mnom i mojim argumentom? Niti sam pristalica zabranjivanja abortusa, niti sam pristalica da religija ima pravo da se meša u sekularni život, niti sam pobornik da se država meša u privatni život pojedinca (suprotno od toga štaviše). Možda ti nije bila namera ali ostavila si mi utisak da mi učitavaš i da ideš u "strawman fallacy". 

 

Za jednu stvar se slažem - ovakvi radikalni potezi desnice teraju ljude prema radikalnoj levici. Ali isto tako, što više radikalna levica uzima primat - što više ljudi će bežati na desno i gledati u manipulatorne populiste tipa Tramp kao spasitelje. Začarani krug, two-way street. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko je dubok problem videćemo tek nakon predsedničkih izbora, za koje sam uveren da će biti okončani porazom demokratskog kandidata ako se priča svede na ekonomiju.

 

Ali to suštinski neće promeniti ništa u odnosima u američkom političkom spektru, što je, u stvari, pomalo i zastrašujuće. Jer i u slučaju da, hipotetički, republikanac stigne u Belu kuću, medijskom scenom će i dalje ubedljivo dominirati levica i liberali, i to sa ukupnim brojem koji daleko premašuje procenat levih i liberalnih glasača, pa će tako i dalje dominirati i kultura kanselovanja i ostale poluge oštrih podela koje viđamo u poslednjih desetak godina.

 

Tu ćemo na delu videti i ono što Kolin Krauč naziva postdemokratijom, gde su mediji zapravo političke partije iako se institucije parlamentarne demokratije, dakle periodični izbori, izborne borbe, stranačka konkurencija i podela vlasti ne dovode formalno u pitanje.

 

Međutim, Krauč veli da se slika u pozadini legitimnog političkog delovanja uz učešće građana, više ne slaže s realnim činiocima društva, čemu i sami svedočimo iz dana u dan. Javna izborna borba je spektakl kojim upravljaju timovi profesionalnih spin-doktora koji određuju političku agendu izborom malog broja tema, njihovim insceniranjem i medijskim hajpom.  Građani u tom konceptu igraju pasivnu i neretko apatičnu ulogu, sa atrofiranim demokratskim potencijalom, nesposobni za vlastito oblikovanje političkih sporova. 

 

A kako kaže Krauč, u pozadini tog insceniranja izbornih igara odigrava se stvarni politički proces, kojim u nekim slučajevima direktno upravljaju pojedinci za koje čak niko nije ni glasao i koji svoje ideje nisu kandidovali na izborima, poput recimo Evropske komisije.

 

Taj stvarni politički proces može da bude ovakav i onakav, ali brojevi jasno pokazuju da se u onome što Krauč naziva postedemokratijom lošije živi u odnosu na prethodni period. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

Mašiš poentu. Nije mi namera da pravdam desnicu niti da diskujutem koja je strana gora. Namera mi je bila da ukažem da je problem nešto dublji od Trampa i populizma. Što ne znači da Tramp i populizam nisu problemi, daleko od toga.

 

Za ostale stvari što si navela - kakve veze one imaju sa mnom i mojim argumentom? Niti sam pristalica zabranjivanja abortusa, niti sam pristalica da religija ima pravo da se meša u sekularni život, niti sam pobornik da se država meša u privatni život pojedinca (suprotno od toga štaviše). Možda ti nije bila namera ali ostavila si mi utisak da mi učitavaš i da ideš u "strawman fallacy". 

 

Za jednu stvar se slažem - ovakvi radikalni potezi desnice teraju ljude prema radikalnoj levici. Ali isto tako, što više radikalna levica uzima primat - što više ljudi će bežati na desno i gledati u manipulatorne populiste tipa Tramp kao spasitelje. Začarani krug, two-way street. 

 

Darko, ne prebacujem ja tebi abortuse i ostalo, nego samo navodim prioritete. Ako neko zakonski oduzima slobode, to je mnogo agresivnije nego (i meni gore) nego medijski. Ako neko ciljano napada odredjeni deo populacije koji ima nesto zajednicko je (po meni) mnogo gore nego medijsko obracunavanje sa nekim pojedinim zlostavljacem. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Darko, ne prebacujem ja tebi abortuse i ostalo, nego samo navodim prioritete. Ako neko zakonski oduzima slobode, to je mnogo agresivnije nego (i meni gore) nego medijski. Ako neko ciljano napada odredjeni deo populacije koji ima nesto zajednicko je (po meni) mnogo gore nego medijsko obracunavanje sa nekim pojedinim zlostavljacem. 

Ako si otpušten sa posla zbog tvog mišljenja, i to je ciljan napad na određeni deo populacije i ugrožavanje slobode misli i govora. Ali po drugi put ... nije mi poenta da poredim šta je gore. Oba dva su loša i imaju svoj negativni udeo u celokupnoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darko said:

Ako si otpušten sa posla zbog tvog mišljenja, i to je ciljan napad na određeni deo populacije i ugrožavanje slobode misli i govora. Ali po drugi put ... nije mi poenta da poredim šta je gore. Oba dva su loša i imaju svoj negativni udeo u celokupnoj situaciji.

 

Stvar je sto su ljudi i pre bili otpustani sa posla zbog istinite ili lazne optuzbe, samo se nije sirilo medijima i omasovljavalo jer nisu svi imali pravo na javni glas. Danas je to znatno lakse 'objaviti' i pokrenuti masu kako za dobre tako i za lose stvari. Americki vid rekreacije su tuzbe za sve i sva... Ko sta radi oni samo smisljaju gde i koga ce da tuze i da profitiraju iz toga. 

 

Svakako novo u svemu je da se prava suzavaju zbog lobiranja odredjenog dela stanovnistva (i u cilju dobijanja njihovih glasova), u drzavi u kojoj su se prava vremenom sirila i u kojoj su razni pokreti doprineli tome.  

 

Ajd se vratim na abortuse, aktuelno je svakako a i dobar primer. 

U Ohaju su se ljudi podigli i poceli da pisu peticije da se ne oduzima pravo na abortus i da se to uvrsti u sledece glasanje. (izabrani) Guverner i ekipica kada su videli da nece imati podrsku za taj zakon su smislili da suprotna ekipa da bi sacuvala sadasnji zakon treba da ima 60%, ne 50% + jedan glas. To direktno pogadja polovinu populacije, a ne pojedinca.

 

I na kraju, ne mozes da ih zaustavis u zlostavljanju odredjenih grupacija, a hoces da ih zaustavis u zlostavljanju pojedinaca, cije misljenje moze da se kosi sa politikom kompanije gde radi. Privatne kompanije imaju tu 'slobodu' da otpustaju i primaju koga god hoce. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, erwin said:

F3lJhiVaoAARra_?format=jpg&name=large

 

Ne znam šta da očekujemo i kakvi su ti novi podaci koje Tramp namerava da predoči, ali znam da će biti cirkus epskih razmera ako ne prođe nijedna tačka optužnica iz svih procesa koji su pokrenuti protiv njega.

 

Ako ne osude Trampa, to će biti jedna od najvećih blamaža u istoriji pravosuđa zapadne civilizacije. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Privatne kompanije imaju tu 'slobodu' da otpustaju i primaju koga god hoce. 

Postoji nešto što se zove anti-discrimination laws, ne mogu da otpuštaju koga god hoće. Mislim mogu pod pritiskom cancel kulture, ali može biti posledica pred sudom. 

 

Nisu mi jasni tvoji odgovori. Jer hoćeš da kažeš da cancel kulture nije problem? Ili da jeste problem, samo da nije toliko veliki?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Darko said:

Postoji nešto što se zove anti-discrimination laws, ne mogu da otpuštaju koga god hoće. Mislim mogu pod pritiskom cancel kulture, ali može biti posledica pred sudom. 

 

Nisu mi jasni tvoji odgovori. Jer hoćeš da kažeš da cancel kulture nije problem? Ili da jeste problem, samo da nije toliko veliki?

 

Zavisi od toga kako definises cancel kulturu. Da li je cancel kultura to sto ja od 1992. nisam potrosio novac na kartu za film ili za kasetu filma u kojem je glumio Bata Zivojinovic - za mene je "Valter" poginuo kada se slizao sa Milosevicem? Ili sto Piksija vise nikada necu gledati kao fudbalera koji mi je donio mnogo radosti prije 40 godina i u Zvezdi i i reprezentaciji  od onih psovki na svjetskom prvenstvu, i sto cu ga preskociti kada nabrajam najvece fudbalere koje smo imali? 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

U svim pokrenutim pravnim postupcima protiv Trampa, tužioci ga terete po ukupno 91 tački optužnice.

 

Mrzi me da čačkam po intenetu i tražim da li je neki Amerikanac imao više tački optužnica, ali ne bih se iznenadio u slučaju da je bivši predsednik SAD oborio rekord kao najoptuženiji čovek u istoriji Amerike kada je reč o broju optužnih tačaka.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

 

Zavisi od toga kako definises cancel kulturu. Da li je cancel kultura to sto ja od 1992. nisam potrosio novac na kartu za film ili za kasetu filma u kojem je glumio Bata Zivojinovic - za mene je "Valter" poginuo kada se slizao sa Milosevicem? 

Jedno je slizati se sa ratnim zločincem, a drugo dignuti glas na ideje, pogotovo ako su te ideje sumanute. O tome govorim. U ovom konkretnom slučaju, imaš pravo da potrošiš novac kako ti se hoće, ali nemaš pravo da zahtevaš kako drugi treba da troše svoj novac i da zahtevaš ukidanje filmova sa Batom ili kraj njegove karijere. For the record, imamo isto mišljenje o njemu kao osobi.  

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darko said:

Jedno je slizati se sa ratnim zločincem, a drugo dignuti glas na ideje, pogotovo ako su te ideje sumanute. O tome govorim. U ovom konkretnom slučaju, imaš pravo da potrošiš novac kako ti se hoće, ali nemaš pravo da zahtevaš kako drugi treba da troše svoj novac i da zahtevaš ukidanje filmova sa Batom ili kraj njegove karijere. For the record, imamo isto mišljenje o njemu kao osobi.  

 

Ako ja sebi uzimam pravo da raspolazem svojim novcem, vremenom, podrskom nekome, ne mogu uskratiti to pravo drugome, pa ni onima koji upravljaju velikim kompanijama koje snimaju filmove, prave reklame i slicno... Meni je interesantna jedna pojava - oni koji su najglasniji u dreci o cancel kulturi su se upravo zbog toga proslavili... Bio je jedan profesor psihologije na jednom kanadskom univerzitetu za kojeg niko nikad nije cuo, a onda je "cancelovan" pa prodaje svoje knjige u milionima i sada ima svjetsku slavu i gostuje po svjetskim televizijama... A i dalje je profesor na tom istom univerzitetu... Pogadjas - Jordan Peterson...  

18 minutes ago, Nek grmi jako said:

U svim pokrenutim pravnim postupcima protiv Trampa, tužioci ga terete po ukupno 91 tački optužnice.

 

Mrzi me da čačkam po intenetu i tražim da li je neki Amerikanac imao više tački optužnica, ali ne bih se iznenadio u slučaju da je bivši predsednik SAD oborio rekord kao najoptuženiji čovek u istoriji Amerike kada je reč o broju optužnih tačaka.

 

Ma nema dileme - Trump je i u tome najbolji, bar medju politicarima.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Ma među političarima je Jusein Bolt što se tiče rekorda po broju optužnica, ali šta se dešava kad se u jednačinu ubace Čarls Menson, Al Kapone, oni što su u Misisipiju pobili aktiviste za ljudska prava ili ona plejada neprijatelja države broj 1, od Dilindžera, preko Lepog dečka Flojda pa sve do Boni i Klajda...

 

Dobro, ovu poslednju grupu pomenutih je Huver pobio, ali da li bi hipotetetički svi oni zajedno imali 91 tačku optužnica kao Tramp, da su se našli na suđenjima i da su odgovarali pred zakonom umesto što su odgovarali pred cevima pušaka, mitraljeza i pištolja? 

 

Laik bi, sagledavši sve te optužbe i tih nešto manje od 100 kriminalnih dela, rekao da je najveći kriminalac i zločinac u istoriji SAD sedeo u Beloj kući...

 

I jel bi pogrešio?

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Postoji nešto što se zove anti-discrimination laws, ne mogu da otpuštaju koga god hoće. Mislim mogu pod pritiskom cancel kulture, ali može biti posledica pred sudom. 

 

Nisu mi jasni tvoji odgovori. Jer hoćeš da kažeš da cancel kulture nije problem? Ili da jeste problem, samo da nije toliko veliki?

 

Ma da, u teoriji. U praksi malo drugacije funkcionise. Ostaje im da se tuzakaju, znamo ko u 99% dobija parnice. 

 

Ne, mislim da jeste problem u slucajevima kada se desava greska, ali daleko manji od toga koliko se o njemu kuka dok se sistemski eliminisu ostvarena prava odredjenim grupacijama. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Jedno je slizati se sa ratnim zločincem, a drugo dignuti glas na ideje, pogotovo ako su te ideje sumanute. O tome govorim. U ovom konkretnom slučaju, imaš pravo da potrošiš novac kako ti se hoće, ali nemaš pravo da zahtevaš kako drugi treba da troše svoj novac i da zahtevaš ukidanje filmova sa Batom ili kraj njegove karijere. For the record, imamo isto mišljenje o njemu kao osobi.  

 

A sta je sa dramom oko crne male sirene? Sta je sa bojkotovanjem budlight piva, sta je sa bojkotovanjem diznija... mislim, desnicari uopste ne zaostaju za onim sto ti prebacujes levici, pitanje je samo gde se informises i koga slusas. 

 

E da, najnovije, bojkotovanje barbie... (pa ben shapiro je imao sat i po vremena - duze od filma, nervni slom na podkastu zbog filma, elon takodje). 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Meni je interesantna jedna pojava - oni koji su najglasniji u dreci o cancel kulturi su se upravo zbog toga proslavili.

Jeste. Što može itekako biti dokaz šta ljudi misle o istoj i koliko im se smučila. Neki drugi profesori nisu imali ni sreću da zadrže svoj posao.

 

1 hour ago, ters said:

Ako ja sebi uzimam pravo da raspolazem svojim novcem, vremenom, podrskom nekome, ne mogu uskratiti to pravo drugome, pa ni onima koji upravljaju velikim kompanijama koje snimaju filmove, prave reklame i slicno..

Nije baš tako. Zato i postoje anti-discrimination zakoni, gde ne možeš nekoga da otpustiš zbog boje kože/seksualnosti/religije/politike. Kako i treba da bude. I nije problem samo u entertainment industriji koju si spomenuo. MNOGO veći problem mi je ućutkivanje profesora na fakultetima i jednoumlje koje preovladava u socijalnim naukama i koje se prelivaju na druge naučne oblasti kao što su biologija i psihologija. I koje se na kraju manifestuju kroz affirmative action i equality of outcome strategije, što je veliki problem po meni.

 

10 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

A sta je sa dramom oko crne male sirene? Sta je sa bojkotovanjem budlight piva, sta je sa bojkotovanjem diznija... mislim, desnicari uopste ne zaostaju za onim sto ti prebacujes levici, pitanje je samo gde se informises i koga slusas. 

 

E da, najnovije, bojkotovanje barbie... (pa ben shapiro je imao sat i po vremena - duze od filma, nervni slom na podkastu zbog filma, elon takodje). 

Jel ti mene zajebavaš? Ozbiljno pitam. Ostavi me sa tim, nisam pobornik Trampa i njegovih ideologa. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

 

Jel ti mene zajebavaš? Ozbiljno pitam. Ostavi me sa tim, nisam pobornik Trampa i njegovih ideologa. 

 

Kakvog Trampa? Ko spominje Trampa? 

4 minutes ago, Darko said:

 

Nije baš tako. Zato i postoje anti-discrimination zakoni, gde ne možeš nekoga da otpustiš zbog boje kože/seksualnosti/religije/politike. Kako i treba da bude. I nije problem samo u entertainment industriji koju si spomenuo. MNOGO veći problem mi je ućutkivanje profesora na fakultetima i jednoumlje koje preovladava u socijalnim naukama i koje se prelivaju na druge naučne oblasti kao što su biologija i psihologija. I koje se na kraju manifestuju kroz affirmative action i equality of outcome strategije, što je veliki problem po meni.

 

 

Znas sta ti ustvari radis, lecis zanokticu dok imas cirozu jetre (moze bilo koja ozbiljna bolest). 

 

Tebe brine jedan profesor, a to sto unistavaju skolski program, ma nema veze... ropstvo je doprinelo crcima da se edukuju, tako ih uce od ove godine u Floridi. Koliko generacija debila ce izaci iz toga?!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darko said:

 

Nije baš tako. Zato i postoje anti-discrimination zakoni, gde ne možeš nekoga da otpustiš zbog boje kože/seksualnosti/religije/politike. Kako i treba da bude. I nije problem samo u entertainment industriji koju si spomenuo. MNOGO veći problem mi je ućutkivanje profesora na fakultetima i jednoumlje koje preovladava u socijalnim naukama i koje se prelivaju na druge naučne oblasti kao što su biologija i psihologija. I koje se na kraju manifestuju kroz affirmative action i equality of outcome strategije, što je veliki problem po meni.

 

 

Naravno da postoje anti-discrimination zakoni koji stite ljude od otpustanja bez osnove, ali krsenje kompanijske politike nije otpustanje bez osnove... Mislim da sam vec govorio o tome - radim obican, prosjecan, u nekom sirem smislu nevazan posao, i ni na koji nacin ne smijem istupati u javnosti na nacin koji bi me doveo u vezu sa mojom kompanijom bez odobrenja PR tima. Cak i da hvalim kompaniju i u potpunosti podrzavam sve sto radi i ne kazem nista sto bi nekome smetalo, nakon prvog krsenja te "policy" bih dobio opomenu, nakon drugog jednu vrstu suspenzije i treci put bih dobio nogu... 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Kakvog Trampa? Ko spominje Trampa? 

Ko spominje malu sirenu? Ja ne znam koju karikaturu ti imaš o meni u svojoj glavi. Stalno spominješ neke stvari koje nemaju veze sa mojim mišljenjem. 

 

21 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Znas sta ti ustvari radis, lecis zanokticu dok imas cirozu jetre (moze bilo koja ozbiljna bolest).

Pa, we agree to disagree. Ako misliš da je equality of outcome kao strategija super i da treba da bude mainstream, to je ogroman problem. To nije zanoktica - to je rak. U početku ima malo simptoma, a posle te propisno sjebe.

 

6 minutes ago, ters said:

 

Naravno da postoje anti-discrimination zakoni koji stite ljude od otpustanja bez osnove, ali krsenje kompanijske politike nije otpustanje bez osnove... Mislim da sam vec govorio o tome - radim obican, prosjecan, u nekom sirem smislu nevazan posao, i ni na koji nacin ne smijem istupati u javnosti na nacin koji bi me doveo u vezu sa mojom kompanijom bez odobrenja PR tima. Cak i da hvalim kompaniju i u potpunosti podrzavam sve sto radi i ne kazem nista sto bi nekome smetalo, nakon prvog krsenja te "policy" bih dobio opomenu, nakon drugog jednu vrstu suspenzije i treci put bih dobio nogu... 

Naravno - ako to radiš u ime kompanije. Tako je i ovde u Australiji i zove se misrepresentation.

 

Problem je kada izneseš svoje personalno mišljenje i onda te kompanija šikanira zbog toga. Neće da može. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Ko spominje malu sirenu? Ja ne znam koju karikaturu ti imaš o meni u svojoj glavi. Stalno spominješ neke stvari koje nemaju veze sa mojim mišljenjem. 

 

 

Nikakvu sliku o tebi nego o tvom pisanju.

 

Evo ti definicija pa ti odredi sam sta je po tebi cancel culture:

 

Quote

 the practice or tendency of engaging in mass canceling as a way of expressing disapproval and exerting social pressure

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darko said:

Problem je kada izneseš svoje personalno mišljenje i onda te kompanija šikanira zbog toga. Neće da može. 

U tom grmu lezi zec - ako ja misljenje kazem kao prolaznik na ulici kompanija mi ne moze nista, ukoliko to misljenje kazem na javnom dogadjaju na koji sam pozvan jer sam snimio film za neki studio - onda to vise nije moje privatno misljenje i podlozno je reakciji studija (ili sportskog tima...)

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

 

Pa, we agree to disagree. Ako misliš da je equality of outcome kao strategija super i da treba da bude mainstream, to je ogroman problem. To nije zanoktica - to je rak. U početku ima malo simptoma, a posle te propisno sjebe.

 

Znaci, ako ne dramim oko profesora sam ustvari... sta, komunista?! 

 

Pa propisano ce se i sjebati kada je odozgo presija da se zakonski ukinu grupacije. Sta ocekujes, pobedu bez borbe?! 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Znaci, ako ne dramim oko profesora sam ustvari... sta, komunista?! 

Ne! Gde sam to rekao? Ovo je klasična izvrtačina. 

 

Ali da te pitam: da li misliš da je equality of outcome dobra strategija? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...