Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

18 minutes ago, ters said:

U tom grmu lezi zec - ako ja misljenje kazem kao prolaznik na ulici kompanija mi ne moze nista, ukoliko to misljenje kazem na javnom dogadjaju na koji sam pozvan jer sam snimio film za neki studio - onda to vise nije moje privatno misljenje i podlozno je reakciji studija (ili sportskog tima...)

Šta je sa social media? I šta znači "javni događaj"? Imaš li neke konkretne primere, pošto se ne sećam slučajeva da je neko otišao na neki javni događaj organizovan od neke kompanije za koju radi i propagirao/la stavove koje se kose sa vrednostima kompanije. Za takve stvari postoji vreme i mesto.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darko said:

Ne! Gde sam to rekao? Ovo je klasična izvrtačina. 

 

Ali da te pitam: da li misliš da je equality of outcome dobra strategija? 

 

E sad, zavisi kako tumacis i tu definiciju posto cancel culture ne tumacimo isto ocigledno. 

 

Equality of outcome ne postoji, mislim da je equality of opportunity bar u nekom odredjenom stepenu dobra stvar. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Equality of outcome ne postoji, mislim da je equality of opportunity bar u nekom odredjenom stepenu dobra stvar. 

Ok, slično mislimo - I'm all for equality of opportunity. Samo ne razumem na šta ciljaš kada kažeš "u nekom određenom stepenu". Mislim da je equality of opportunity sjajna stvar i da se treba čuvati. 

 

Problem je što se equality of outcome gura u nekim kompanijama gde sam radio. Mada ruku na srce, više je bilo "lip service" nego što je tako.  

 

I da dodam, da me ne shvatiš pogrešno: mislim da je Tramp i populizam najveći problem u Americi. Ali tiho iza toga je ta cancel kultura i equality of outcome. 

 

Da živim u Americi, znam da za Trampa ne bi glasao. Ali nisam siguran da li bi imao snage da glasam za Bidena, baš zbog probijanja ekstremne levice u mainstream. Zajebana situacija. O tome govorim. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

Ok, slično mislimo - I'm all for equality of opportunity. Samo ne razumem na šta ciljaš kada kažeš "u nekom određenom stepenu". Mislim da je equality of opportunity sjajna stvar i da se treba čuvati. 

 

Problem je što se equality of outcome gura u nekim kompanijama gde sam radio. Mada ruku na srce, više je bilo "lip service" nego što je tako.  

 

I da dodam, da me ne shvatiš pogrešno: mislim da je Tramp i populizam najveći problem u Americi. Ali tiho iza toga je ta cancel kultura i equality of outcome. 

 

Da živim u Americi, znam da za Trampa ne bi glasao. Ali nisam siguran da li bi imao snage da glasam za Bidena, baš zbog probijanja ekstremne levice u mainstream. Zajebana situacija. O tome govorim. 

 

Mislim da se obezbedi jednaka polazna tacka da iz svakog pojedinca se izvuce najbolje, a outcome zavisi samo od njega i nikako ne moze biti jednak necijem drugom. 

 

Ja uopste ne pricam o Trampu, mogu da pricam ako pricam o njemu o zatvoru, trenutno me interesuje kao sneg u Floridi. On je samo pokrenuo lavinu budalasa koji se utrkuju da se dodvore crkvenjacima, i sto je najgore, on je u svemu tome mnogo pitomiji od njih samih, a oni su buducnost, on je proslost. 

 

Ekstremna levica u Americi ne postoji. Najlevlje sto mozes da nadjes su AOC i Sanders. Ostali su svi desno, ali nedovoljno desno glasnoj ultra desnici. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Šta je sa social media? I šta znači "javni događaj"? Imaš li neke konkretne primere, pošto se ne sećam slučajeva da je neko otišao na neki javni događaj organizovan od neke kompanije za koju radi i propagirao/la stavove koje se kose sa vrednostima kompanije. Za takve stvari postoji vreme i mesto.

 

 

Javni dogadaj - konferencija za stampu, dodjela nagrada, muzicka turneja za promociju albuma, gostovanje u talk show u kojem pricas izmisljene anegdote iz zivota i prezentiras svoj novi proizvod, SOCIAL MEDIA account na kojem mijesas pricu o svom predsjednikovanju i licnim stavovima...  Roseanne Barr je pisala sta god je htjela na socijalnim mrezama (i kasnije se obicno izvinjavala) dok je bila "slobodni strijelac" i snimala razne stvari za razne televizije... Kada potpisala novi ugovor sa ABC, i kada je na svoj twitter postavljala i slike iz soa Roseanne i komentare koji najblaze receno nisu bili prikladni, ABC je promijenio prirodu ugovora sa njom...

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

 

 

Javni dogadaj - konferencija za stampu, dodjela nagrada, muzicka turneja za promociju albuma, gostovanje u talk show u kojem pricas izmisljene anegdote iz zivota i prezentiras svoj novi proizvod, SOCIAL MEDIA account na kojem mijesas pricu o svom predsjednikovanju i licnim stavovima...  Roseanne Barr je pisala sta god je htjela na socijalnim mrezama (i kasnije se obicno izvinjavala) dok je bila "slobodni strijelac" i snimala razne stvari za razne televizije... Kada potpisala novi ugovor sa ABC, i kada je na svoj twitter postavljala i slike iz soa Roseanne i komentare koji najblaze receno nisu bili prikladni, ABC je promijenio prirodu ugovora sa njom...

 

U tim situacijama, poslodavac može lepo da se ogradi i kaže da osoba ta i ta ima pravo na svoje mišljenje a da to nije mišljenje naše kompanije itd itd. Pogotovo u situaciji kada su te osobe upitane o svom stavu, na primer na konferencijama za štampu itd. Sve dok taj stav:
(1) Ne ugrožava ljude fizički

(2) Nije govor mržnje

(3) Nije kleveta

, šta ima neko nekoga da ućutkuje? 

 

Razumem da je entertainment industrija malo drukčija i da zavisi od popularnosti, ali negde ipak treba postojati neka granica. Pogotovo na fakultetima, gde je razmena ideja i kritika istih krucijalna za edukaciju društva. Nema napredka bez slobode misli i govora. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

Pogotovo na fakultetima, gde je razmena ideja i kritika istih krucijalna za edukaciju društva. Nema napredka bez slobode misli i govora. 

 

Kako ti ovo nalazis povezano sa levicom?

 

Posto pojma nemam o kom profesoru govoris ukucala sam 'professor get fired' i prva dva koja su mi izasla su neka zena u Teksasu koja je otpustena jer je potpisala peticiju za uklanjanje konfederativnog spomenika u Dalasu i javno trazila da se kampus otvori za vreme covid-a, a druga je uciteljica u Dzordziji koja je dobila otkaz zato sto je deci citala knjigu o prihvatanju razlicitosti (lgtb populacije). Obe su dobile posao nazad posle tuzbe. 

 

U sustini, ono sto pokusavam od pocetka da ti kazem je da to nije jednostrana ideoloska rekreacija, nego americka rekreacija. Svi se zale na sve, tuzakaju... 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darko said:

U tim situacijama, poslodavac može lepo da se ogradi i kaže da osoba ta i ta ima pravo na svoje mišljenje a da to nije mišljenje naše kompanije itd itd. Pogotovo u situaciji kada su te osobe upitane o svom stavu, na primer na konferencijama za štampu itd. Sve dok taj stav:
(1) Ne ugrožava ljude fizički

(2) Nije govor mržnje

(3) Nije kleveta

, šta ima neko nekoga da ućutkuje? 

 

Razumem da je entertainment industrija malo drukčija i da zavisi od popularnosti, ali negde ipak treba postojati neka granica. Pogotovo na fakultetima, gde je razmena ideja i kritika istih krucijalna za edukaciju društva. Nema napredka bez slobode misli i govora. 

 

Moze da se ogradi ali ne mora. Privatne kompanije, privatni univerziteti, ali i javni univerziteti i javne organizacije se vode svojim interesom.

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Prvi put u istoriji, tako barem mediji prenose, uragan 4te kategorije udara na Nevadu i Arizonu. Racunam da ce oluja na kopnu oslabiti, to se uvek desi , ali kolicina kise moze da bude problem. Vegas ima redovne ulicne poplave tokom leta, a i infrastruktura definitivno nije napravljena za kolicinu padavina tokom tropskih oluja. Mozda se ponovo napuni Lake Mead. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DJORDJE said:

Prvi put u istoriji, tako barem mediji prenose, uragan 4te kategorije udara na Nevadu i Arizonu. Racunam da ce oluja na kopnu oslabiti, to se uvek desi , ali kolicina kise moze da bude problem. Vegas ima redovne ulicne poplave tokom leta, a i infrastruktura definitivno nije napravljena za kolicinu padavina tokom tropskih oluja. Mozda se ponovo napuni Lake Mead. :classic_biggrin:

Uragan Hilari?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Prvi put u istoriji, tako barem mediji prenose, uragan 4te kategorije udara na Nevadu i Arizonu. Racunam da ce oluja na kopnu oslabiti, to se uvek desi , ali kolicina kise moze da bude problem. Vegas ima redovne ulicne poplave tokom leta, a i infrastruktura definitivno nije napravljena za kolicinu padavina tokom tropskih oluja. Mozda se ponovo napuni Lake Mead. :classic_biggrin:

 

 

Cini mi se da se poplave u Vegasu desavaju svake godine, barem u zadnjih desetak godina. Ne znam kako je bilo ranije?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Uragan Hilari?

Da.

6 hours ago, ters said:

 

 

Cini mi se da se poplave u Vegasu desavaju svake godine, barem u zadnjih desetak godina. Ne znam kako je bilo ranije?

Verovatno isto, takvo je tlo da sporo upija vodu, a sav beton okolo sigurno ne pomaze. Sada po vestima ima sanse da prodje zapadno od metro zone, ali se spominje i godisnji pad kise u roku od dva dana.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

Prvi put u istoriji, tako barem mediji prenose, uragan 4te kategorije udara na Nevadu i Arizonu. Racunam da ce oluja na kopnu oslabiti, to se uvek desi , ali kolicina kise moze da bude problem. Vegas ima redovne ulicne poplave tokom leta, a i infrastruktura definitivno nije napravljena za kolicinu padavina tokom tropskih oluja. Mozda se ponovo napuni Lake Mead. :classic_biggrin:

 

Iz iskustva, bar do sada sto sam videla i dozivela, uragan se 'razbije' o kopno, cak i kod nas ovo kao tanjir. Vi imate brda i planine izmedju Cali i Nevade, imacete verovatno malo vetra i dosta kise. 

 

I jos nesto iz iskustva, metereolozi i mediji kada se priblizava uragan dizu vecu paniku nego sto jeste i cesto grese sa prognozama. Jednom sam sedela tri dana zatvorena sa shutters u mraku i nikada vise, to su uglavnom bili najlepsi suncani dani. Na zalost, uragan uvek udari negde u kopno i bar u Floridi, vecu stetu nanese voda nego vetar. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lik bio potpuno nepoznat, polu hobo bukvalno...ona s jednim mikrofonom i gitarom za 10 dana bukvalno dođe do 44mil. pregleda i prvog mesta na Billboard hot 100 listi...

Prvo ga prisvojili i slavili repsi ko heroja, pa su ga se odrekli, sad ga napadaju zajedno i demokrate i republikanci :lol_2: jer pljuje po svemu, najviše po političarima.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod napada na pojedinca koji stižu sa obe strane, propagandisti sa MSNBC i Fox News napali su zajedničkim snagama, svako iz svog ugla i zarad vlastitih potreba,  Viveka Ramasvamija.

 

Sticajem okolnosti gledao sam obe emisije, na MSNBC uživo a Haniti na premotavanju, i mogu mirne duše da kažem da ti ljudi nisu normalni. Dovedu gosta u emisiju, a onda toliko upadanja u reč gostu, pričanja paralelno sa njim da niko ne može da razume ono što je izgovoreno i, na kraju krajeva, toliko nepoštovanja i gosta i gledalaca koje dokazuje da su mediji na vrhuncu samodovoljnosti u kojoj ništa nije ni do kolena njihovoj agendi.

 

Zato nije ni čudo što Amerikanci većinski ne veruju medijima, koji se sada obraćaju maltene samo i jedino vlastitim tribalistima u tom plemenskom mejnstrimu.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...