Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

33 minutes ago, DameTime said:

Mislim da zaista muškarac koji se identifikuje kao žena i tako oblači, teško može da govori o iskustvima menstruacije, porođaja itd. - što su inherentno ženska iskustva određena biologijom. I nismo (nužno) transfobični ako na to ukažemo. 

 

Apsolutno tacno, ne moze da govori sa tacnoscu, ali ja sam nebrojeno saveta od ljudi koji nemaju decu dobila o vaspitanju. Ljudi vole da blebecu. Ne treba ih uvek uzimati zdravo za gotovo. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DameTime said:

Ja osobu oslovljavam onako kako mi se predstavi (ako želi da se izjasni o svom rodu). Daklem ako se osoba koja je očigledno muškog pola, oblači kao žena, oseća kao žena, oslovljavaću ga sa "ona". Ili ako je promenio pol. Međutim, otišlo se u jaku krajnost sa pričom o transfobiji. Trans zajednica je počela da prikačinje taj izraz svima koji iznesu bilo kakvu kritiku; to će vam najbolje reći feministkinje koje su proglašavane transfobičnim. Mislim da zaista muškarac koji se identifikuje kao žena i tako oblači, teško može da govori o iskustvima menstruacije, porođaja itd. - što su inherentno ženska iskustva određena biologijom. I nismo (nužno) transfobični ako na to ukažemo. 

 

Bullseye.

Upravo ovo.

Ima čak izreda slučajeva da ako si stejt muškarac, a ne privlače te trans žene, automatski te proglase transfobičnim.

Dakle, ne treba ići iz jedne krajnosti u drugu, to je kontraproduktivno za same te osobe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Apsolutno tacno, ne moze da govori sa tacnoscu, ali ja sam nebrojeno saveta od ljudi koji nemaju decu dobila o vaspitanju. Ljudi vole da blebecu. Ne treba ih uvek uzimati zdravo za gotovo. 

 

Nisam sigurna da je to dobar primer. Ti možeš da se informišeš o roditeljstvu, čitaš o tome iako nisi roditelj i proslediš (dobronamerno) savet nekome. To se ipak razlikuje od priče o nečemu kao tvom ličnom iskustvu, dok to realno nije. Mislim naletela sam na priču, lik se identifikuje kao žena i priča o menstrualnim bolovima. U fazonu sam batali, lako je sa bezbedne udaljenosti da pričaš, a ne kida tebe svakog meseca već mene xD Da ne pričam o gomili exp sa muškarcima, gde su im indukovali menstrualne bolove, o kojima su izveštavali da su imali osećaj kao da će umreti od jačine tog bola. Zapravo bi i mogli, da su im indukovali maksimalnu jačinu istog. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Nisam sigurna da je to dobar primer. Ti možeš da se informišeš o roditeljstvu, čitaš o tome iako nisi roditelj i proslediš (dobronamerno) savet nekome. To se ipak razlikuje od priče o nečemu kao tvom ličnom iskustvu, dok to realno nije. Mislim naletela sam na priču, lik se identifikuje kao žena i priča o menstrualnim bolovima. U fazonu sam batali, lako je sa bezbedne udaljenosti da pričaš, a ne kida tebe svakog meseca već mene xD Da ne pričam o gomili exp sa muškarcima, gde su im indukovali menstrualne bolove, o kojima su izveštavali da su imali osećaj kao da će umreti od jačine tog bola. Zapravo bi i mogli, da su im indukovali maksimalnu jačinu istog. 

 

Pa vidi, medju svima nama ima ljudi koji nisu bas svi svoji. Ima ljudi koji se uzive u neku ulogu toliko da izgube meru. Ne bih ja od jednog slucaja pravila pravilo. 

 

Sto se tice te galame oko pc prema njima, pa da, ugrozeni jesu jer crkvenjaci im bas ne dozvoljavaju da disu kako bi hteli, ali ako uzmes celu Ameriku i pogledas ostale probleme, svi nesto kukumavce, svi traze krivca, odstete, sudskek postupke, posebne tretmane... nisu oni tu nikakav iznimak, nego jednostavon trenutno aktuelni. Biti zrtva u Americi moze da bude finansijski unosno. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Ne razumem vašu poentu @Baby, @Helenai @ters. Ja celo vreme pričam o negiranju biologije i o tome da ne mogu da očekuju isti tretman kao osobe biološkog pola u svim sferama života, iz čisto praktičnih razloga. To naravno ne znači da ih ne treba tretirati isto tamo gde nema praktičnih razloga za drugačiji tretman ili da ih treba diskriminovati ili nazivati pogrdnim imenima ili gledati pod njihovu suknju itd itd. Imam utisak da ako se neko ne slaže sa vama on ili ona je automatski transfob, što je odlika sledbenika marksizma i post modernizma, ideologija koje su donele mnogo patnji ovom svetu kroz noviju istoriju. Da ne bude zabune, ne optužujem vam da ste sledbenici tih ideologija, nego da pokazujete ponašanje slično njihovim sledbenicima. Zato molim da me obiđete istovećivanja sa transfobima i podmetanja hvala. 

 

A za ovu što koristi emotivnu manipulaciju da se dozvoli maloletnicima da promene pol, fuj! Ima i druga strana medalje, a to je pakao kroz koji su prošli oni koji su ishiterno doveli odluku da promene pol a posle zažalili tu odluku. 

 

 

 

Niti jednog trenutka nisam nikoga poistovjetio sa transfobima, niti sam bilo kome podmetao bilo sta - zamolicu te da mi pokazes sta sam podmetnuo ili gdje sam bilo koga direktno ili indirektno poistovjetio sa transfobima, ili da u suprotnom ovdje napises izvinjenje... Niti sam uopste donosio bilo kakav sud o bilo cemu - jednostavno sam pokusao razumjeti na koji nacin bilo cije izjasnjavanje na ovaj ili onaj nacin utice na neciji zivot, i kako se ko snalazi u takvim "granicnim" situacijama, u kojima licno smatram da je nepristojno nekom reci, oprosti vilica ti je cetvrtasta i sake su ti prevelike da budes zena, ja cu te oslovljavati kao muskarca dok mi ne dokazes da si zena.

 

Za 57 godina zivota, od kojih je 26 u "epicentru" zbivanja, sam nakupio 30 minuta interakcije sa transrodnim osobama, i ni u jednoj od tih situacija biologija nije igrala nikakvu  pa ni perifernu ulogu, tako da mi se cini da sve zajedno i nije neki preveliki problem... Pogotovo ne za one koji su najglasniji - nas lokalni BC i mnogo veci USA "bible belt". Oni, kao i niko drugi u njihovom okruzenju sa trans osobama nemaju ni tih 30 minuta kontakta u zivotu, ali znaju poimence plivaca i zatvorenika, i na osnovu toga zatrpavaju javni prostor praveci problem koji to nije. Da je problem zatvaranja transrodnih kriminalaca toliko veliki, bez problema bi se osnovao zatvor, ili barem neko odvojeno zatvorsko krilo za osudjene trans kriminalce, jednako kao sto bi veliki broj trasnrodnih sportista koji razbijaju glave zenama u spotru rezultirao u ustanovljenju transrodnih liga i takmicenja... 

52 minutes ago, LazarusMNE said:

Ima čak izreda slučajeva da ako si stejt muškarac, a ne privlače te trans žene, automatski te proglase transfobičnim.

 

Da li ti se to ikada dogodilo? Meni nije - nikada me niko nije proglasio transfobicnim jer me ne privlace trans zene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Ali pošto su na ovom mestu  pomenuti i slučajevi iz vrhunskog sporta, jedno je sigurno - situaciju u kojoj neko promeni pol i iskoristi atribute bivšeg pola kako bi pobedio konkurenciju koja je mahom sastavljena od osoba koje nisu menjale pol, nikada neće biti prihvaćena u krovnim sportskim organizacijama sveta.

 

Dakle, mešanja tog tipa neće biti na Olimpijskim igrama, svetskim ili kontinentalnim prvenstvima, kao ni u vrhunskim ligama poput WNBA, što tu temu, po mom skromnom mišljenju,  a priori čini pomalo i prenaglašenom.

 

Boldovano je malo kontradiktorno - ne mogu biti u isto vrijeme i slucajevi iz vrhunskog sporta i tvrdnja da tih slucajeva nece biti u vrhunskom sportu... Pa i Lia Thomas, ima samo jedan relativno dobar rezultat na 500 yardi (ali ne vrhunski - 10 sekundi slabiji od rekorda koij je postavila zena), dok su joj ostali plasmani osrednji - ukupno je 36. na listi USA plivaca...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Poenta je da su ljudi ljudi i da tako treba da se ophodimo prema njima a ne kakvi su im bioloske osobine. Tretman treba da bude ljudski, a ispostavilo se eto, da zelimo na Mars, a nismo dovoljno civilizovani da peremo ruke pored nekog i ne zavirujemo mu u donji ves. 

Poenta je da ljudi koji se operisu iz njihovih sopstvenih razloga da bi bili to sto zele da budu, ne treba da budu demonizovani, ignorisani i obelezavani, a jesu, jer ne mozemo da podnesemo razlicitosti posto se osecamo ugrozenim. 

Izvinjavam se, ali po deseti put - opet skrećeš sa teme. Niko ne traži da oni treba da budu demonizovani, ignorisani i obeležavani. Bar ne ja, a siguran sam i sa ostale forumaše. Na primer, ako trans žena hoće da je ja oslovljavam sa ona, nemam nikakvih problema sa time. Slažem se sa gore napisanim. U pitanju je ... never mind. Ako do sada nisi razumela, ne verujem da ćeš shvatiti. 

Link to comment
Share on other sites

Takmičenje za koledž titulu u plivanju svakako jeste vrhunski sport i sigurno nije rekreativni :), ali to nema nikakve veze sa vrhunskim ligama, niti može da bude kontradiktrno jer vrhunske lige tako nešto nikada, ali nikada neće dozvoliti bez obzira što je to u nekoj konkurenciji omogućeno (u predmetnom slučaju, u američkom koledž plivanju).

 

A naročito nema veze sa najvećim krovnim organizacijama u svetskom sportu kojima ne pada na pamet da dopuste tako nešto.

 

Jer, za tako nešto trebalo bi, hipotetički, prvo da SAD uvrste trans sportiste u svoje reprezentacije na OI i Svetskim prvenstvima, bez obzira da li je reč o kolektivnim ili individualnim sportovima, a onda da i ostale zemlje krenu istim putem... Jer ako ostale zemlje ne učine isto, pa zbog neravnopravnosti mnoge i odbiju da se takmiče pod tim uslovima, to onda više nisu Olimpijske igre i to onda više nije Svetsko prvenstvo.

 

To onda postaje samo turnir sa zemljama-učesnicima koje su uvrstile trans sportiste u svoj tim i zemljama-učesnicama koje nemaju ništa protiv toga i koje se takmiče pod tim uslovima. 

 

Naravno, to je sve još u domenu skoro pa naučne fanstastike, ali dobro je pretpostaviti kakve bi sve ishode mogla da proizvede takva tektonska promena u sportu.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ters said:

Niti jednog trenutka nisam nikoga poistovjetio sa transfobima, niti sam bilo kome podmetao bilo sta - zamolicu te da mi pokazes sta sam podmetnuo ili gdje sam bilo koga direktno ili indirektno poistovjetio sa transfobima, ili da u suprotnom ovdje napises izvinjenje... 

 

Odnosilo se na ovaj komentar:

18 hours ago, ters said:

Ovdje su ocigledno u pitanju dva razlicita pristupa, sa jedne strane su oni koji smatraju da se ljudima moze vjerovati kada kazu sta su, i sa druge strane oni koji vole da opipaju da bi provjerili da li je se izjasnjavanje slaze sa biologijom.

, gde si aludirao da drugi koji se ne slažu sa tobom (da se ljudima moze vjerovati kada kazu sta su) da su oni koji "vole da opipaju". Za podmetanje se više odnosilo na Helenu i Baby-eve komentare, gde se zovu na klasične strawman argumente, pisući o budalama koji vole da maltretiraju trans osobe i poistovećujući moje mišljenje sa njima. 

 

14 minutes ago, ters said:

jednostavno sam pokusao razumjeti na koji nacin bilo cije izjasnjavanje na ovaj ili onaj nacin utice na neciji zivot, i kako se ko snalazi u takvim "granicnim" situacijama, u kojima licno smatram da je nepristojno nekom reci, oprosti vilica ti je cetvrtasta i sake su ti prevelike da budes zena, ja cu te oslovljavati kao muskarca dok mi ne dokazes da si zena.

Vidiš, ja se slažem - naravno da je nepristojno i nebi tako nešto uradio. Nemam nikakav problem sa tim. Ali postoji ekstremna struja levice koja negira bazičnu biologiju i koja ima ozbiljan uticaj u fakultetima i nasilno skraćuju prava slobode govora. Steven Pinker je pisao o tome, ali daleko od toga da je jedini. Na kraju krajeva - trans žena jednostavno nije žena. Da jeste, ne bi imao problem oženiti se takvom. I to me ne čini transfobom kao što ta ekstremna levica hoće da prezentuje. Ali na žalost, taj ekstremni položaj prelazi u mainstream. Zato i budale i wannabe diktatori poput Trampa to iskorišćavaju za njihove ciljeve. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Darko said:

Izvinjavam se, ali po deseti put - opet skrećeš sa teme. Niko ne traži da oni treba da budu demonizovani, ignorisani i obeležavani. Bar ne ja, a siguran sam i sa ostale forumaše. Na primer, ako trans žena hoće da je ja oslovljavam sa ona, nemam nikakvih problema sa time. Slažem se sa gore napisanim. U pitanju je ... never mind. Ako do sada nisi razumela, ne verujem da ćeš shvatiti. 

 

Kako ja skrecem sa teme? Ja nisam ubacila biologiju u pricu, nego pokusala da racionalizujem problem proganjanja. Tema je zapoceta oko Targeta i garderobe za trans decu i odrasle. 

Biologija je dosla naknadno kada su poceli da objasnjavaju da muskarac nije zena i vice versa sta se vec izdesavalo nusput. Ja samo rekoh da me uzasno nervira ta demonizacija tih ljudi i sto ih vise ne ostave na miru. To je glavna tema na vestima, zamisli, zuta majica na kojoj pise da mogu da nije odredjena za neki pol i eto, posto nema drugih problema, ajd se bavimo glupostima... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

 

Odnosilo se na ovaj komentar:

, gde si aludirao da drugi koji se ne slažu sa tobom (da se ljudima moze vjerovati kada kazu sta su) da su oni koji "vole da opipaju". 

 

I opet sam zbunjen - po svemu sto si napisao spadas u istu grupu kao i ja - grupu koja ljude oslovljava na nacin na koji oni zele i kako se predstavljaju, tako da ne znam gdje si se pronasao i zasto mislis da je to podmetanje tebi ili bilo kome drugom. Dakle postoje oni kojima je predstavljanje dovoljno (ti i ja) i oni kojima je potrebno vise od predstavljanja - mislim da je to sasvim ocigledno zasto. Oni kojima predstavljanje nije dovoljno mogu traziti neku vrstu dokaza ili sumnjati u sve i svakoga. Dokaz moze biti hromosomska analiza, hormonski nalazi, ili jednostavno opipavanje - mozda postoji jos neki nacin ali mi ova tri padaju na pamet. Od ovih nacina dokazivanja rekao bih  da oni koji "vole da opipaju" kada sumnjaju nisu transfobi.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

 

I opet sam zbunjen - po svemu sto si napisao spadas u istu grupu kao i ja - grupu koja ljude oslovljava na nacin na koji oni zele i kako se predstavljaju, tako da ne znam gdje si se pronasao i zasto mislis da je to podmetanje tebi ili bilo kome drugom. 

Pa to i kažem, spadam u istu grupu. Zato mi je tvoj post ispao neumesan, jer deli forumaše na pipavce i nepipavce i to je to. A ja se ne slažem da su trans žene i žene ista stvar i da u nekim sferama (kao sport na primer) ipak treba postojati neka granica - što me ne čini pipavcem niti transfobom. To je sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Da li ti se to ikada dogodilo? Meni nije - nikada me niko nije proglasio transfobicnim jer me ne privlace trans zene.

 

U RL ne, naveo bih to da jeste, na online platformama u komunikaciji već par puta.

Mada, nebitan je moj slučaj svakako, mislim da se to može i "namirisati" iz izlaganja ekstremne ljevice.

Tako sam i x puta naletio na orimjere mimo mog na Twitteru, neke članke itd.

 

 

https://www.advocate.com/commentary/2019/12/14/refusing-date-trans-people-transphobic

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

Takmičenje za koledž titulu u plivanju svakako jeste vrhunski sport i sigurno nije rekreativni 🙂, ali to nema nikakve veze sa vrhunskim ligama, niti može da bude kontradiktrno jer vrhunske lige tako nešto nikada, ali nikada neće dozvoliti bez obzira što je to u nekoj konkurenciji omogućeno (u predmetnom slučaju, u američkom koledž plivanju).

 

 

Vrhunski sport je po definiciji sport koji ima zapazene medjunarodne rezultate - tako je isla definicija u nekadasnjoj SOFK, i takva je definicija i sada u gotovo svim sportskim savezima svijeta, i to se obicno jasno navedu koja medjunardona takmicenja... Osvajanja prvenstva neke zemlje, ma kako jako ono bilo, ne cini nekoga vrhunskim sportistom.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno mi nije bila namera da se bavim terminološkom gimnastikom, ali šta god vi smatrali vrhunskim sportom i vrhunskim sportistom, trans sportista koji je kao muškarac promenio pol neće biti deo vrhunskih sportskih takmičenja pod okriljem najvećih sportskih krovnih organizacija pa sve i da je zipovana reinkarnacija Majkla Džordana, Sergeja Bubke i Nađe Komaneči.

 

Dakle,  da probamo ovako pa ćemo se možda bolje razumeti: može mušakarac da promeni pol i ostvari u ženskoj konkurenciji i mnogo bolji rezultat u odnosu na slučaj koji pominjemo iz američkog koledž šampionata u plivanju, ali neće biti deo US ženskog plivačkog olimpijskog tima niti deo plivačke ženske reprezentacije na SP.

 

I to ne zato što jeste ili nije vrhunski sportista.

  

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Kakve ovo sve ima veze sa US,a nema sa svetom.

Da nije malo tema otišla u novi topic.

Svako može da bude šta hoće, ako druge ne ubeđuje da i oni treba da budu to isto.

Neka se zove kako hoće neka ide u wc gde mu je drago.

Bre u gimnaziji smo imali zajednički wci to nikome nije smetalo.

Omfg 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima veze sa US jer je trenutno aktuelan taj lik koji je promenio pol i rasuo konkurenciju na ženskom koledž plivačkom takmičenju, pa je neka plivačica počela javno da ističe  neravnopravnost sa kojom je bila suočena u bazenu.

 

Naravno, Fox News je prigrlio tu priču i baš je eksploatiše, naročito kada je ta strejt plivačica imala neko predavanje na koledžu u CAL, pa su je oterarali trans aktivisti i morala je da pobegne u neku prostoriju sa obezbeđenjem, gde je bila dok se gužva nije razišla.

 

I eto ulja na vatri.

 

Već sam pominjao kako mi izgleda da je sve to predimenzionirano, ali ne prođe dan a da se u US medijima, naročito onim koji naginju konzevrativcima, u nekoj formi ne pomene taj slučaj.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Kako rece Dilan Mulveni, treba da prihvatimo da neke zene imaju penise 🙄anatomski skockan. Kao onaj u Kaliforniji koji se identifikovao kao zena, cele demonstracije, a ono covek perverznjak koji voli da pokazuje svoj dzunk devojcicama. 

 

Pa sad, nije jedini, takvih koliko hoces, eno republikanske kreketuse muz se pokazivao devojcicama pa zaglavio bajbok. Drugi vodao maloletnu svalerku po svetu... bolesnika koliko hoces, ne moraju da menjaju pol i jos su pure conservative, family and church...  Njih te nije strah, oni su tu da rasteraju liberalne manijake. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nek grmi jako said:

Unapred se izvinjavam što padobranišem, ali poslednja rečenica iz vašeg posta upućena Angeliji podsetila me je na vid neprimerenosti u obraćanju sagovorniku na mreži ili forumu.

 

Jer, mi zapravo ne poznajemo tu osobu i ne možemo da tvrdimo da je njen um zatvoren, otvoren, nedovoljno otvoren ili hermetički zatvoren, pa iz tog razloga svaka prezumpcija tog tipa nepotrebna je i besmislena, a i izgleda kao nepoštovanje sagovornika.

 

Pa ako se ne poštujemo, zašto se dopisujemo i kakav je to poriv koji nas nagoni da se obraćamo neznancu s takvom dozom nepoštovanja?

 

Takođe, vaša poslednja rečenica trebalo bi da ukaže da su njeni redovi na ovom mestu plod konzumacije "ekstrema sa interneta"... Ali kako neko sa sigurnošču može da zna šta Angelia, koju inače ne poznaje, konzumira na interentu??? Da li su to ekstremi, neekstremi, džedaji, borci za korale u Crvenom moru ili prodavci kućnih gedžeta?

 

Pa kad već ne znamo za njene navike te vrste, iz kog poriva joj namećemo "interenet ekstremizam"?!

 

I još nešto - ko određuje šta je na interenetu ekstremno a šta nije? Meni je, recimo, ekstremno kad ljudi snimaju i objavljuju kako padaju sa bicikle, a nekome je to zanimljivo... I jel postoji neka merna jedinica za internet estremizam? Ko to meri? Ko je sudija? Jel ima porote i koji su njeni članovi?

 

Jer, ako ništa od toga ne postoji, kada nekome spočitamo "manje ekstrema sa interneta", da li to činimo da bi ga u stvari dezavuisali i učinili ga manje dostojnim jer, eto, čita, gleda i sluša ekstremne sadržaje?

 

Pa ako smatramo da je neko kome fali "malo otvorenijeg uma" i kome presipa "internet ekstremizam" manje dostojan polemike, zar nije lakše jednostavno se ne dopisivati sa nekim takvim, nego ga razvlačiti na takav način po vebu?

 

Takođe bih i njoj mogao da uputim pitanje - Angelia, ako smatrate da je to deo nepoštovanja, da li ćete nastaviti da se dopisujete sa nekim koga ne poznajete i ko vam se obraća prilično lično i direktno konstatacijom da vam treba "malo otvoreniji um"?

 

Moja malenkost je iz razloga nepoštovanja sagovornika tog tipa prestala da čita postove jedne osobe na ovom mestu, jer zašto bih se dopisivao sa nekim bez elementarnog poštovanja?

 

 

 

 

Ah naravno da je I deo nepostovanja, ali je vise deo vec usvojene strategije na netu ucutkivanja misljenja koje ti se ne svidja, ucitavanjem I etiketiranjem. 

Zato sam ja I smanjila prisustvo na forumu, to jednostavno nema veze sa kulturom dijaloga. Videli smo sta se desilo sa JK Rowling kad je iznela jedan savrseno razuman stav, pa je od aktivista dobila I pretnje smrcu.

Pitanje je toliko politizovano, da ni razum ne prolazi. Veoma prosto, niko ne demonizuje trans ljude, niti hoce da budu diskriminisani, ali "zena" nije kostim koji se obuce, I onda zahtevas da budes prihvacen u klub. Zena je bioloska realnost. Sa svim svojim iskustvom, I biologijom, I cak mentalnim sklopom, ima istrazivanja koja pokazuju u proseku razlike izmedju muskaraca I zena.

Ovde ce ti I Helena I Baby verovatno reci da su feministkinje, ali im uopste ne smeta da u bezbedne prostore za zene, udje muskarac u haljini. Cela prica jeste napad na zenska prava. Razumno bi bilo reci pa dobro nek naprave svlacionice za trans, ili kupatila (kao sto imamo ADA kupatila), ili sportske kategorije itd. Znamo zasto smo napravili tu podelu. I vidis kad pitam Helenu da li bi stavila muskarca u haljini u skloniste za zlostavljene zene, ona izbegava pitanje, zato sto zna da to nema smisla.

I naravno da u skoli nije mesto za Drag Queens I pricu o gej ili sexu do odredjenog uzrasta, a pogotovo ne bez znanja roditelja. I nikako pricati deci da su trans, deca su podlozna uticaju. Ja sam mog klinca ucila dok je bio mali da ako mu odrasla osoba kaze ovo cemo da drzimo kao tajnu, odmah dodje kod mene.

 

Target je do juce izgubio 10 biliona u vrednosti, oko 15%, publika je odgovorila.

7 hours ago, Baby said:

 

Pa sad, nije jedini, takvih koliko hoces, eno republikanske kreketuse muz se pokazivao devojcicama pa zaglavio bajbok. Drugi vodao maloletnu svalerku po svetu... bolesnika koliko hoces, ne moraju da menjaju pol i jos su pure conservative, family and church...  Njih te nije strah, oni su tu da rasteraju liberalne manijake. 

Pa nista, da ih pustimo u svlacionice I kupatila medju maloletne devojcice, jer znas, kazu da se osecaju kao zena? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ah naravno da je I deo nepostovanja, ali je vise deo vec usvojene strategije na netu ucutkivanja misljenja koje ti se ne svidja, ucitavanjem I etiketiranjem. 

Zato sam ja I smanjila prisustvo na forumu, to jednostavno nema veze sa kulturom dijaloga. Videli smo sta se desilo sa JK Rowling kad je iznela jedan savrseno razuman stav, pa je od aktivista dobila I pretnje smrcu.

Pitanje je toliko politizovano, da ni razum ne prolazi. Veoma prosto, niko ne demonizuje trans ljude, niti hoce da budu diskriminisani, ali "zena" nije kostim koji se obuce, I onda zahtevas da budes prihvacen u klub. Zena je bioloska realnost. Sa svim svojim iskustvom, I biologijom, I cak mentalnim sklopom, ima istrazivanja koja pokazuju u proseku razlike izmedju muskaraca I zena.

Ovde ce ti I Helena I Baby verovatno reci da su feministkinje, ali im uopste ne smeta da u bezbedne prostore za zene, udje muskarac u haljini. Cela prica jeste napad na zenska prava. Razumno bi bilo reci pa dobro nek naprave svlacionice za trans, ili kupatila (kao sto imamo ADA kupatila), ili sportske kategorije itd. Znamo zasto smo napravili tu podelu. I vidis kad pitam Helenu da li bi stavila muskarca u haljini u skloniste za zlostavljene zene, ona izbegava pitanje, zato sto zna da to nema smisla.

I naravno da u skoli nije mesto za Drag Queens I pricu o gej ili sexu do odredjenog uzrasta, a pogotovo ne bez znanja roditelja. I nikako pricati deci da su trans, deca su podlozna uticaju. Ja sam mog klinca ucila dok je bio mali da ako mu odrasla osoba kaze ovo cemo da drzimo kao tajnu, odmah dodje kod mene.

 

Target je do juce izgubio 10 biliona u vrednosti, oko 15%, publika je odgovorila.

Pa nista, da ih pustimo u svlacionice I kupatila medju maloletne devojcice, jer znas, kazu da se osecaju kao zena? 

 

Kupatilo za maloletne je kupatilo za maloletne, svi su maloletni. 

Ceo zivot sam se bavila sportom i nisam nikada koristila zajednicka kupatila jer se nisam osecala prijatno da se razgolicujem pred svima, bez obzira sto ni jedna osoba nije bila trans. Preziveh tusirajuci se kuci ili u hotelu. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Baby said:

 

Kupatilo za maloletne je kupatilo za maloletne, svi su maloletni. 

Ceo zivot sam se bavila sportom i nisam nikada koristila zajednicka kupatila jer se nisam osecala prijatno da se razgolicujem pred svima, bez obzira sto ni jedna osoba nije bila trans. Preziveh tusirajuci se kuci ili u hotelu. 

Ne nije, ne postoje javna kupatila za maloletne. 

Pa da, ti prezivela tusirajuci kuci ili u hotelu, znaci da devojke ne koriste kupatila, ode pravo fijuuuu. I da zbog toga zanemarimo one koje jesu bile uznemiravane I silovane?

Lepo, onim devojkama stavili muskarca skoro dva metra u sorority house, da se sexualno uzbudjuje dok ih gleda. Rekao je da se oseca kao zena...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

Ne nije, ne postoje javna kupatila za maloletne. 

Pa da, ti prezivela tusirajuci kuci ili u hotelu, znaci da devojke ne koriste kupatila, ode pravo fijuuuu. I da zbog toga zanemarimo one koje jesu bile uznemiravane I silovane?

Lepo, onim devojkama stavili muskarca skoro dva metra u sorority house, da se sexualno uzbudjuje dok ih gleda. Rekao je da se oseca kao zena...

 

Prvo ne znam o cemu pricas. 

Silovanje se desava i od strejt osoba. 

 

Trece, do sada kad god je neko nekog tuzio za silovanje si bila 'hoce da im unisti karijeru' odjednom strasna briga za silovane. Mislim, odluci se, jer problem uopste sto su silovane ma ko god ih silovao, ili je samo problem ako ih je silovala trans osoba... 

 

Cetvrto, jel vidis svaku trans osobu kao nasilnika ili potencijalnog nasilnika? Jbg ako to nije transfobija, sta je onda. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...