Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

21 hours ago, Don Juan said:

Zašto bi se ljudi koji nemaju veze sa politikom blatili na taj način, a to jeste na neki način bacanje mrlje na njihov rad i karijeru?

Nešto sam smišljao oko ovoga, i ne bih se ja baš složio. Na mestima zla od kojih su ta tu, takvi su najgori, i zbog takvih je kako je. Kako je onaj odlično primetio "najmračniji delovi pakla rezervisani su za one koji ostanu neutralni u vremenima moralne krize". Jedno je ako neki običan proleter gradi karijeru, i to tek sad, u poslednje vreme, od kad su malo masovnije došle firme koje ne vode srbende i ostali lokalci, a drugo su ovi kojima se ta aktivnost "slučajno" pogodila, baš sa izgmizavanjem srbonacizma.

 

I kakva je uopšte razlika između takvih, i ovih koje isto ne zanima politika, ali vole da im njihovi pajtaši SNSovci, ili ranije demokrate, ili slobisti, ili tamo Milovi itd nameštaju "poslove"? Ili između njih i one glumčine, inače julovca, koji je kolima uletao među demonstrante ono 1996/97 pa mu je posle to nekako oprošteno zbog par dobrih uloga. Ili onaj "trgovac umetničkim delima" što mu je skoro crkao sin, koji je "bizmis" počeo nekako baš sa granatiranjima unaokolo, "pošteno zarađenim kapitalom" kao i njegovi preci?

 

Ja ne vidim razliku. Sve takve politika "nije zanimala" i bili su "neutralni". Možda bih drugačije na to gledao da sam kao ovi pojedini mlađi, idealisti, ali iz ove perspektive, sad kad sam gledao takve šta su radili od početka izgmizavanja, onomad kad su se pojavili komunisti, zato što su tako radili, zato su i "neutralni" dobili šta su dobili. Ne znam da li je to bila pravda ili nije, samo znam da mi nije žao ondašnjih "neutralnih", a ne bi mi bilo žao ni današnjih.

Link to comment
Share on other sites

Devil i njegove budalastine….

 

Aco je odavno pobjegao u Luksemburg. Milo je propustio vecerasnji maskenbal… morao je hitno do Egipta.

Dps je partija u rasulu sto se i veceras vidjelo.

Izbor sudija Ustavnog suda je prioritet. Nakon toga ce sve ici mnogo lakse.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Crnoj Gori mnogo bolje ide evo dvije godine od kad je DPS izgubio izbore.

Umjesto državnog kavačkog klana, sada je državni škaljsarski klan, blizak sadašnjim vlastima i crkvi. Njihova koka je valjda bogougodna. Napreduju u biznisu sa kokom i Dršeaji iz Tuzi, Dritanovi drugari, tako da je taj biznis postao i mulitetiačan i sprski i crnogorski i albanski, a ne kao nekad samo crnogorski. A i konkurencija donese benefite korisnicima. 

Sada možeš da pišeš šta oćeš po fejsu o Milu, Dušku, Veljoviću i da te ne gnjavio policija kao ranije. Doduše, kad izbrljaš Dritana malo na informativni.

Al su zato značajno pale tenzije. Jes da mržnju možeš u kocke rezat i pakovat, ali to su finese. Ako ne klečiš u crkvi kod Joanikija ili makar djecu vodiš na klečanje sad si Milogorac, pošto su Dukljani u međuvremenu, po Joanikijevom kazivanju, od prvog dana Duklje bili Srbi. To što je Doclea bila prvo rimska provincija, to su finese. 

Sve u svemu umjesto Kurte uzjahao Murta koji je navodno pobožan, sigurno retardiran i forsira drugu naciju.

Važno je da droge ne fali. Ni keša za vlast. 

Link to comment
Share on other sites

Ko živi u CG i radi u CG, sarađuje sa državnom upravom, od katastra do ministarstava, zna da je u CG trenutno opšte rasulo.

Bukvalno kolaps sistema.
Ljudi iz DPS-a su bili prvoklasni lopovi, i imali su vremena da to uvježbaju, ali je dobar dio ljudi koji je radio u državnoj upravi znao svoj posao, i država je koliko toliko funkcionisala.

Novi kadar, koji je tu striktno po političkoj osnovi, bez bilo kakvog iskustva, je za dvije godine napravio haos.

Državne kompanije koje su nekad poslovale sa velikim plusom, ove godine će biti u minusu. Razlog je gomilanje kadrova, zapošljavanje kusog i repatog, povećanje zarada bez bilo kakvog osnova.
Primjer je elektroprivreda i priča o solarnim panelima, koja je poslužila da se zaposle stotine ljudi bliskih df i crkvi. Bukvalno su zaposlili par stotina ljudi na godinu i više i ugradili taman toliko solarnih panela.

URA, čiji sam ja bio glasač, je nažalost izdala priču koje se držala, povamiprena pozicijama, i samim tim je završila sa svojom ozbiljnom ulogom.

Ne možeš da šuruješ sa SPC pa onda sa Milom, onda te logično mrze svi.

DPS jaše na talasima nacionalizma toliko glupo, da im to samo još više odnosi biračko tijelo.

Demokrate gledaju đe će se ubacit, kako da zakuče koju poziciju.

Evropa Sad nerealna priča, odustali su od doprinosa za zdravstvene osiguranje, povećali plate medicinarima, tako da sad medicinske sestre imaju 200 eura veću platu od profesora, nemamo da kupumo ljekove, bukvalno se odlažu operacije zbog nedostatka anestetika.

Posle dvje godine, da li je nešto bolje u CG. Nije.
Uhapšeni su neki ljudi, i to je sve. Nisu uhapšeni glavni, niti će biti.
Zašto? Zato što je nova vlast preuzela poslove zbog kojih bi trebala da hapsi te ljude. 

 

Ko voli da se loži, nek izvoli.

Na ovim i onim skupovima.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...