Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

9 minutes ago, deez nuts. said:

 

lol

 

to sto smaknu tamo-vamo nekog ne znaci da ne postoji.

 

sad ce doci lucha bojovic da preuzme to

Tamo-vamo, smaknuše vrhušku, ostao po neki niži činovnik u neku mišku rupu. Luka Bojović, ako ga ne uzme država pod zaštitu, ako ima interesa, neće ni on dugo da potraje. Sve zavisi s kim se dogovaro....možda s Britancima :s_w:

Link to comment
Share on other sites

O čelnicima DF-a pisao sam mnogo puta da se ponavljam šta mislim o njima ali mi je malo čudna priča da su oni krivi za sve ili za većinu sranja u CG a realno nikad nisu bili vlast ni u Vladi Zdravka Krivokapića a ni u ovoj zadnjoj gde je Dritan igrao kako DPS kaže. Baš sinoć sam gledao neku Vukovićku koja stalno ponavlja DF i crkva su krivi a kad joj sagovornici kažu da jeDPS izabrao zadnju Vladu ona pređe na nešto deseto. Velika je greška napravljena što nisu podržani maximalno Zdravko Spajić i Mialtović ali duga je to priča kome nije bio interes da se razmontira hobtnica u CG

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SamoFlacko said:

Evropa Sad nerealna priča, odustali su od doprinosa za zdravstvene osiguranje, povećali plate medicinarima, tako da sad medicinske sestre imaju 200 eura veću platu od profesora, nemamo da kupumo ljekove, bukvalno se odlažu operacije zbog nedostatka anestetika.

Posle dvje godine, da li je nešto bolje u CG. Nije.

 

Mislim da ce tesko biti bolje, jer nema mnogo ljudi, ko ce to sve da finansira od poreza. Zdravstvo je sve skuplje i skuplje u cijelom svijetu, stanovnistvo je sve starije, tj sve bolesnije.

600 hiljada ljudi tesko moze da finansira npr jadranski autoput ili bilo koju kapitalnu investiciju, koliko je tu zaposlenih u realnom sektoru koji to sve finansiraju?

Trecina je penzionera plus zaposleni na drzavnim jaslama, dug je presao 4 milijarde evra, 83% BDP,   treba to sve izdrzavati takodje sve od realnoj sektora. Kako?

 

 

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Politički analitičari ocenili su danas da jučerašnje usvajanje izmena Zakona o predsedniku i neizglasavanje sudija Ustavnog suda vodi Crnu Goru ka izolaciji.

 

https://www.danas.rs/svet/region/analiticari-crna-gora-ide-ka-izolaciji/

 

Samo dokaz da gde su srbende, tu se nikad neće integrisati u civilizacuju, dok se ne suzbije uticaj srbendi, ili dok srbendi ne ostane koliko za pod onu šljivu. 

 

Na primer, da ih u Makedoniji ima vise nego sad, oko 40 hiljada, i tamo bi garantovano bile nekakve "litije", balvani i ostalo luđenje.

Link to comment
Share on other sites

Ja i ne znam o čemu je taj zakon, ali vidim da iz civilizacije savetuju da se to odbaci, znači, mora da je nešto srbendsko, a srbendstvo je zlo.

 

BTW, o ovom sajtu borba.me - kad vidim da negde pisu "lažna drzava" uhvatim se za... I što uopste to pišu, kad nikakve veze sa Crnom Gorom nema?

 

Takve treba lečiti, a ne da izdaju novine, a ako ne to, i ako se dokaže da su normalni a ne ludi, onda ih treba nabiti u zatvore, zato sto huskaju "narod" da živi u negiranju stvarnosti, umesto da ga podsticu da pere zube.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Nit je normalno ovo sto Milo radi i odbija da imenuje mandatara, nit je normalno guranje ovog zakona da se vlada moze imenovati bez potpisa predsjednika.

Tako je, ali ne može ni neko, ko bi po pravilu trebao da bude "nebitan lik", da vrši opstrukciju i ugrožava funkcionisanje države...jer, eto, može mu se....

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, deez nuts. said:

Predsednik drzave nije nebitan lik, inace bi ga izbacili svuda iz Ustava. 

Naravno...samo što se sva vlast koncetripše tamo gde su "nebitni likovi". Tako je radio Tadić, tako radi Vučić, a tako i Milo. U Republici, Premijer je "bitniji lik" a Predsednik deli značke i medalje. To što mi, na ovim prostorima, imamo sledbenike kumrovačke škole je drugo pitanje. Gde god da su, Premijeri ili Predsednici...vrhovni komamdanti :smiley26:

 

Oni, i da su predsednici ribolovačkih udruženja, bio bi to najbitnija funkcija u državi. Isto kao što su se menjali, svojevremeno, Medvedev i Putin...sve su to ista....:puke:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odbijanje predsednika da predloži mandatara je klasično uriniranje po osnovama demokratije, parlamentarizmu i ustavnom uredjenju.

 

Čak i da ne postoji neka izgledna skupštinska većina, on treba i mora nekom dati mandat, bar da se pokuša u odredjenom roku obezbediti ta većina do skupštinskog glasanja.

 

I on je time završio sa svojim ustavnim obavezama u tom pogledu, koja su mahom protokolarna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...