Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Kolko sam ja pročitao problem je u još nekim stvarima a ne samo imovini, recimo da je verska zajednica u obavezi da obavesti državu o postavljenju višeg sveštenstva, da nije moguća nikakva korekcija ili prepravka bez dozvole države, da država može zabraniti na svoju inicijativu rad verske zajednice, zabrana da se u imenu verske zajednice pominju druge države, itd. Ono što najviše brine verske zajednice je da se izjednačavaju sa NVO, tako što status verske zajednice se dobija ako zajednica ima minimum 500 članova. 

Ono što se takođe pominje je raspolaganje imovimom verskih zajednica, ali ja ne znam koliko je to tačno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, SamoFlacko said:

Policija u prethodnih par dana izuzetno tolerantna, nocas su i kamenovani pa nisu reagovali, u Niksicu setnja bila do kuce Milovih roditelja, za sad drze ozbiljnu distancu. Da ne pricam ove idiotluke sa blokiranjem saobracaja, to cak previse tolerisu.

 

svaka im cast na tolerantnosti.

http://rs.n1info.com/Region/a555959/Mitropolija-Crnogorska-policija-pretukla-episkopa-Metodija.html
 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Pristevac said:

 Nebitno od toga da li sam vernik, ili ne, bogomolje, pa i džamije pripadaju vernicima. Pošto vidim da lupeteš iz neznjanja u Islamu nema takve hijerahije u vidu autokefalnosti i slično.  dakle pripadju muslimanima, kao što crkve pripadaju hrišćanima. I sve pripada svetskoj kulturnoj baštini.

 

Pošto vidim da nisu edukovan to pitanje prvi savet je da izbegavaš kritiku sveštenstva i vernika a drugi da eto odeš na sajt islamske zajednice i edukuješ se malo.

Da svetska kulturna baština a sad će da pripada državi Crnoj Gori, čiaš li ti ponekad šta napišeš :smiley26: 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Nisu ga pretukli u crkvi dok je vrsio obred, vec na demonstracijama gde ucestvuje svojom voljom.

 

Sve te koji mitinguju (pa jos i svojom voljom) treba pretuci.

Nek' nam Vucic i Milo vazda zive i vladaju!

 

(Znam da nisi tako mislio, no tako ispade)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Sve te koji mitinguju (pa jos i svojom voljom) treba pretuci.

Nek' nam Vucic i Milo vazda zive i vladaju!

 

(Znam da nisi tako mislio, no tako ispade)

Da vidimo sta kaze https://sr.wikisource.org/sr-ec/Устав_Српске_православне_цркве#-{III}-_Црквене_кривице_и_казне

Quote

Члан 214

Кривице по канонима и црквеним прописима које извиђају и суде надлежне црквене власти ове су:

а) свештених лица оба реда:

1) преступи против вере и учења Цркве, као и црквеног поретка;
2) владање које не доликује свештеничком чину и положају;
3) невршење, односно немарљиво вршење службених свештеничких дужности и законитих наредаба претпостављених црквених власти;
4) увреде и клевете које једно свештено лице нанесе другом свештеном лицу;
5) изнуђивање непрописне награде за свештенорадње;
6) претресање и критиковање у беседама закона и наредаба надлежних власти и њихових поступака;

б) верних:

1) преступи против вере и учења Цркве и црквеног поретка;
2) преступи против хришћанског морала.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SamoFlacko said:

Promasaj.
Covjek posle demantovao.


Jes vala zato ga i zadrzase na VMA.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=12&dd=28&nav_category=16&nav_id=1635915

Pritom sam saglasan da ocigledno Milo nije izdao naredbu za sprovodjenje sile samo ipak ne bih rekao da su tolerantni narocito nakon suzavca sinoc.

http://rs.n1info.com/Region/a556597/Blokade-puteva-i-sukobi-u-Crnoj-Gori-cetiri-policajca-povredjena.html

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mare80 said:

Dobro kazes,u normalnom svetu...

Sto se tice oporezivanja crkve,uredjenja odnosa izmedju verskih zajednica i drzave ok. slazem se....

 

Mislim da su u Americi crkve oslobodjene poreza.

https://www.nolo.com/legal-encyclopedia/are-churches-always-exempt.html

 

2 hours ago, mare80 said:

E sad hajde mi objasni kako predsednik jedne sekularne i demokratske drzave moze da radi na suzbijanju jedne verske zajednice i prakticno osnivanju druge...

Kako se to poklapa sa idealom sekularne drzave?

 

Isto sam ovo napisao i moderacija je pobrisala, ne znam zasto?

 

Predsjednik jedne drzave koji aktivno radi na diferencijacija stanovnistva iste, jednostavno nije normalan. 

Vrlo je vjerovatno da se iza svega krije strah za razotkrivanja svih lopovluka, sverca i bestidnog pljackanja te iste Crne Gore, sto je klasicni slucaj na prostoru ostataka od SFRJ, gdje se patriotizam vladara ogleda u pljacki drzave, tj vlastitog naroda za koga se kao bore.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2019 at 9:40 AM, Milenko Puzigaca said:

 

Sta fali Milu? Uveo covek zemlju u NATO i pored konstantnog i aktivnog rovarenja reakcije, ovakcih kao ovo sada, i ostalih s uma sišavših, tipa razni Putini i divni komšiluci.

 

 

Ma dobro to, nije taj civilizacijski iskorak niko pokusao da dovede u pitanje ....... Crna Gora nece imati boljeg od Mila ni narednih 1000 godina, tu mema nikakve dileme. Spomenik da mu dignu u natprirodnoj velicini.

 

Nego smo realno poredili ko je veci ološ, ovi njegovi ili ovi "naši" :s_d: ...... tu je vec zestoka konkurencija. 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

 

Jos su u francuskoj revoluciji (iliti, reign of terror, kako je zovu katolici) posedi i crkve oduzeti, svestenstvo stavljeno pod cizmu itede.

 

 

Hmm u revoluciji. To onda bas i nije normalno, To sto pominjes kao primere su sve nasilna oduzimanja.

To u 21 veku ne bi trebalo da se radi nego da je imovina zasticena - zato mi se i ne svidja ovo, salje pogresnu poruku, da drzava moze nasilno da ti oduzme tvoje vlasnistvo,

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, SamoFlacko said:

Covjek se sam oglasio i rekao da nije pretucen, ali jesu neki drugi vjernici koji su blokirali put.
Inace, bio mu je u posjetu Daka Davidovic, ratni profiter, pa je izbacio sliku sa njim.

ratni profiter ga tuče, ratni profiter ga posećuje!

mala je država CG da može vladika da bira društvo:wink2:  mnogo se ratovalo i još više profitiralo. samo je  nekima to zaboravljeno a neke stalno prozivaju zbog toga i kako bi ovi nato botovi rekli odradio je milo dobar dil pa mu se sad sve može

Edited by laki perkos
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Hmm u revoluciji. To onda bas i nije normalno, To sto pominjes kao primere su sve nasilna oduzimanja.

To u 21 veku ne bi trebalo da se radi nego da je imovina zasticena - zato mi se i ne svidja ovo, salje pogresnu poruku, da drzava moze nasilno da ti oduzme tvoje vlasnistvo,

 

Mrzi me opet da ponavljam, crkvena svojina i privatna svojina gradjana individualaca ne moze da se poredi.

 

Hoce prava, a nece obaveze, sio mi ga djura.

 

Svako je nasilno oduzimanje, i po sili zakona i u revoluciji. Jer svestenstvo nikada ne bi svojevoljno predalo privilegije. Ne znam za sta je to argument uopste.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

 

Mrzi me opet da ponavljam, crkvena svojina i privatna svojina gradjana individualaca ne moze da se poredi.

 

Hoce prava, a nece obaveze, sio mi ga djura.

 

Svako je nasilno oduzimanje, i po sili zakona i u revoluciji. Jer svestenstvo nikada ne bi svojevoljno predalo privilegije. Ne znam za sta je to argument uopste.

Slazem se ja da treba da imaju obaveze, ali to ne znaci da treba ukinuti prava, koliko god ja bila porotiv crkve.

Zastita prava svojine treba da bude jednaka za pravna i privatna lica.

Oduzimanje vlasnistva ne bi trebalo da bude u tom zakonu. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

Slazem se ja da treba da imaju obaveze, ali to ne znaci da treba ukinuti prava, koliko god ja bila porotiv crkve.

Zastita prava svojine treba da bude jednaka za pravna i privatna lica.

Oduzimanje vlasnistva ne bi trebalo da bude u tom zakonu. 

 

A koji je pravni status SPC u Crnoj Gori? Da li je uopste definisan?

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

A koji je pravni status SPC u Crnoj Gori? Da li je uopste definisan?

E to ne znam, predpostavljam da mora biti nekako registrovana, i status definisan. Ako nije, to je isto propust drzave.

Vidi, ja se potpuno slazem da su oni pijavice i da ih treba uterati u red. Samo ne vidim opravdanje za otimanje poseda.

 

Link to comment
Share on other sites

Argument: ovakav zakon je donet u mnogim zemljama odavno (pre 100, 200 i više godina) je loš. Svašta je rađeno u mnogim, danas normalnim zemljama pre 100, 200 i više godina, pa još i po zakonu: a da navedem sad primer(e), dobio bih trajni ban. Ono što je nekada moglo, danas nikako ne može.

To što crnogorska država ima problem sa najmasovniji religijom u svojim granicama, njen najdirektniji eksponent, predsednik države rešava na način koji mu se čini najpogodnijim.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čim se čović nebojša, huškačko djubre, preko KK Crvena Zvezda umešao u ovu čorbu, i kome do sada nije bilo jasno o čemu je reč, treba da mu bude jasno da iako su možda njegove namere iskrene i plemenite, on je samo pijun u igri Bebe Popovića u cilju zamaskiravanja Krušika i hapšenja Aleksandra Obradovića.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stoned Laki21 said:

Čim se čović nebojša, huškačko djubre, preko KK Crvena Zvezda umešao u ovu čorbu, i kome do sada nije bilo jasno o čemu je reč, treba da mu bude jasno da iako su možda njegove namere iskrene i plemenite, on je samo pijun u igri Bebe Popovića u cilju zamaskiravanja Krušika i hapšenja Aleksandra Obradovića.

Upravo slušam KZŠ i dajem podršku Nebojši Čoviću. Znam na šta bi ličila ta utakmica tamo. Bolje je za sve da se danas utakmica ne igra tamo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

20 hours ago, goldberg said:

 

...nacionalisticke politicari na ovim prostorima su najgori lopovi, lazovi i prevaranti.

Pa dobro, jeste, ali akcenat je na "politicari". Oni da mogu da na taj nacin privuku glasove, bili bi hard kor liberali ako treba. Samo prodaju to na sta se pali takozvani narod. Takav im pos'o, ni oni ga ne vole

 

19 hours ago, Amigo said:

 

Valjda kopiraju Amerikance, i oni se tako isto urlaju u vezi nekih drugih zemalja, jedino sto Srbija ne radi kao Ameri je da ne vaspostavljaju sankcije Milu i njegovim saradnicima, zamrznu imovinu i slicno. Tako se to radi u civilizovanom svetu. Jel tako, tako je.

Pa dobro, što priliči Jupiteru, ne priliči volu. To radi americka vlada, a tu je suprotno - takozvani narod se "spontano" dere, a takozvana opozicija zamera vladi sto se i ona ne dere. Isto kao i u slucaju takozvanog kosova, takozvani narod i takozvana opozicija zameraju vlasti sto nije dovoljno nacionalisticka, pa se (javno) ne mesa u unutrasnje stvari drugih zemalja (nego huška "narod" da se dere) . Kakvi pacijenti, ha ha ha... Mislim, "narod" :lol_2::lol_2::lol_2:

 

  

19 hours ago, berti said:

Jesu, jesu cupali brade, trpali u kazamate i streljali...

 

 

Dobro, ali zasto bi neko tek tako iz cista mira cupao brade i terao u kazamate? Mora da je postojao neki razlog. Ali moras da priznas da su bar imali smisla za humor. Ono u kazamatu, sto je neko smislio, da rusofili nose gace preko pantalona, i ono sa brijanjem levog brka, desne obrve (ili obrnuto) i kose sa jedne strane je bas Monti Pajton / South Park scena, kakav nadrealizam :lol_2::lol_2::lol_2:

 

  

16 hours ago, RatzenStadt said:

 

Touché!

 

Covek uvek zemlju u NATO. Ultimativni kriterijum zbog kojeg nista drugo ne treba ni preispitivati u njegovom radu 🤣🤣

 

 

Mozda nije, ali je najvazniji. Uostalom, ne znam zbog cega se neki bune u vezi toga. To su tu sve kolekivisticka drustva, jel tako, tako je, a "logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few", rek'o Spok. Mozda neki od njih ne znaju koji su im stvarno proriteti, a to je zato sto nisu pravilno vaspitavani, kao devojcica sa onog snimka od ranije, nego su ostavljani da besne, i da tako dobijaju sta hoce, a to je pogresno.


Ili verovatnije i gore, mlaceni su kad god pokazu tragove sopstvene licnosti, i guseni su. Onda je razumljivo da nisu naucili kako da se bave realnim svetom, i da zbog svake pa i najmanje promene beze u tantrume i "opiranje". U stvari, vernici su i tako stalno zbog nečega uznemireni, ko će sad na njih obraćati pažnju.

 

Poenta je, ima ko ce umesto njih da zna sta im je stvarno potrebno (kao npr članstvo u NATO) da bi i oni jednog dana postali prilagodjeni i zadovoljni clanovi sire zajednice nego sto su njihova plemena (ćebence za koje se drže isto zbog toga što nisu vaspitavani kako treba pa nikad nisu odrasli), umesto da su stano u sukobu sa samima sobom i sa celim svetom. Ako je to Milo, ili Lucifer, nije vazno koje je boje macka vazno da lovi miseve  :lol_2::lol_2::lol_2:

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...