Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

2 minutes ago, Sprivel said:

Ne, treba skontas da sistem koji se gaji u Srbiji izmedju crkve i drzave nije normalan i ne postoji nigde.

 

U Srbiji crkava ima politički uticaj tačno onoliko koliko joj vlast dozvoli, odnodno koliko vlastodršcima odgovara. Crka nema mehanizme moći, pre bi se reklo da je crkva deo mehanizma moći vladajućih struktura, ne samo ovih sada.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites



I meni je Amfilohije Vučić ogadjen.
Jel to znaci da automatski treba da celivam skute jednom,bilo kojem autokrati bilo kakvoj kompromitovanoj i nesposobnoj opoziciji?


Izem vam i rezon i raspravu.

Exactly.

P.S. Znam da nema veze sa temom, ali samo htedoh da ilustrujem tu dualnu prirodu balkanskih rasprava, gde ili si sa nama ili si protiv nas, gde je ceo svet crno-beli... U takvoj percepciji sveta te sopstveni argument često ujede za dupe.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Eddard said:


 

 


Izem vam i rezon i raspravu.

Exactly.

P.S. Znam da nema veze sa temom, ali samo htedoh da ilustrujem tu dualnu prirodu balkanskih rasprava, gde ili si sa nama ili si protiv nas, gde je ceo svet crno-beli... U takvoj percepciji sveta te sopstveni argument često ujede za dupe.

 

 

Nisi našao dobar primer, u čemu je problem ako neko ne podržava Milovu diktaturu. Eto, ne podržavam ni Mila ni Amfilohija, i šta je tu crno-belo?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ja se sa tobom slažem, naravno da nije crno-belo, to je i CB rekao. Ne podržavam ni ja nijednog, generalno me cela ta ujdurma u CG ne interesuje.

Samo sam hteo da kažem, da kad se u raspravi o vlasti u Srbiji potegne isti stav - nisam ni za jedne ni za druge - digne se kuka i motika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

Pa ja se sa tobom slažem, naravno da nije crno-belo, to je i CB rekao. Ne podržavam ni ja nijednog, generalno me cela ta ujdurma u CG ne interesuje.

Samo sam hteo da kažem, da kad se u raspravi o vlasti u Srbiji potegne isti stav - nisam ni za jedne ni za druge - digne se kuka i motika.

Izvini, nisam dobro razumeo tvoj post.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:

Pa ja se sa tobom slažem, naravno da nije crno-belo, to je i CB rekao. Ne podržavam ni ja nijednog, generalno me cela ta ujdurma u CG ne interesuje.

Samo sam hteo da kažem, da kad se u raspravi o vlasti u Srbiji potegne isti stav - nisam ni za jedne ni za druge - digne se kuka i motika.

Ako te ne interesuje što se upuštaš u raspravu?  Ovde svako malo neko ko se predstavi kao ateista hoće da uvodi pravila u SPC pre svega. Baš bih voleo da mi neko objasni kako rad Muftije Zukorlića nije mešanje u politiku ?  Nešto nisam video žešće polemike o tom slučaju ili o vlasništvu nad medresom u Novom Pazaru?

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pristevac said:

Pa i ovi из Србију sve porehabilitovali, slave obadve pobede, čiča prvi gerilac u Evropi,  i da ne navodim sve do ratova u ex. Yu. gde je Den Haag overio sve slobodare. E sad oči bode Mesić.

Sve ovo sto si naveo nema veze sa time da je Mesic jedna protuva, jedna najobicnija bitanga.

Link to comment
Share on other sites

Ako je pitanje iskljucivo pravne prirode i postoje indicije da je vlada CG narusila ustav po osnovu svojinskih odnosa postoji Ustavni sud, postoji Strazbur. Nego ne mogu jer iza svega jeste politika i pare dakako.

 

Problem je sto ovo nije crkveno pitanje nego ko zna koji pokusaj uplitanja u politiku u po ustavu sekularnim drzavama. Scenario vec vidjen devedestih koji najvece posledice ima na obican svet koji je zloupotrebljen i cija egzistencija na kraju biva ugrozona. Odnosi u porodicama, svakodnevni zivot. Zarad cega?
 

Rad muftije Zukorlica ne samo da je mesanje u politiku nego mafijasenje par excellance. Religioznu odoru je skinuo jer mu je profit kroz taj biznis bio mali. Meni ne bi bio tu gde jeste.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wook said:

Pustite politiku, ovo je nazapamćena otimačina u najavi. Jednom komunjara, uvek komunjara.

 
Pustili bi mi nju, ali ne pusta ona nas. Ko zna koliko generacija.

 

Ako je otimacina, na sud. Ako nije dovoljan lokalni, onda na evropski. Ali dosta ovakvih cirkusa koji imaju dugorocne posledice po pojedinacne ljude i cele nase zajednice.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Plavi Golub said:

 
Pustili bi mi nju, ali ne pusta ona nas. Ko zna koliko generacija.

 

Ako je otimacina, na sud. Ako nije dovoljan lokalni, onda na evropski. Ali dosta ovakvih cirkusa koji imaju dugorocne posledice po pojedinacne ljude i cele nase zajednice.

Po ovom novom zakonu nema suda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

 
Pustili bi mi nju, ali ne pusta ona nas. Ko zna koliko generacija.

 

Ako je otimacina, na sud. Ako nije dovoljan lokalni, onda na evropski. Ali dosta ovakvih cirkusa koji imaju dugorocne posledice po pojedinacne ljude i cele nase zajednice.

Ha-ha. Važi. Sudi se dok te isteruju iz manastirskih obitelji na ulicu i ko zna gde i dok ti pljačkaju imovinu...pa to može da potraje godinama....a ishod se zna unapred.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wook said:

Ha-ha. Važi. Sudi se dok te isteruju iz manastirskih obitelji na ulicu i ko zna gde i dok ti pljačkaju imovinu...pa to može da potraje godinama....a ishod se zna unapred.

 

 


Nista. Onda nastavite ovako pa cete sacuvati imovinu. I raspustite sve insititucije sto da vam porez uzimaju uludo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:


Nista. Onda nastavite ovako pa cete sacuvati imovinu. I raspustite sve insititucije sto da vam porez uzimaju uludo.

Nećemo ćutati. Preživela je Crkva mnoge zlotvore, pa će i ove. Neka rade svoj posao, a Bog će im odrediti rokove.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, laki perkos said:

Po ovom novom zakonu nema suda


Kako nema suda? Svakom zakonu moze da se ispita da li krsi nekome ustavna prava.  CG je clanica i nekih evropskih tela, mogu da koriste sve pravne mogucnosti i mogli su dok je radjeno na zakonu, sumnjam da nisu znali.


Ako postoji dokumentacija o materijalnim ulaganjima mogu da traze podrsku Vatikana.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Plavi Golub said:


Kako nema suda? Svakom zakonu moze da se ispita da li krsi nekome ustavna prava.  CG je clanica i nekih evropskih tela, mogu da koriste sve pravne mogucnosti i mogli su dok je radjeno na zakonu, sumnjam da nisu znali.


Ako postoji dokumentacija o materijalnim ulaganjima mogu da traze podrsku Vatikana.

Verovatno tamo gde ti živiš, u državi CG nije predviđeno da se ovo raspravlja na sudu već organ uprave donosi rešenje o otimanju imovine.  pre nego što kreneš u dalju raspravu preporuka ti je da pročitaš ovaj zakon koji je usvojen u CG i zakon koji uređuje pitanje verskih zajednica u Srbiji pa onda iznesi komentar. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Plavi Golub said:


Kako nema suda?

 

 

kad mozga nema nema ni suda....


ako je zakon nelegitiman, neustavan i svašta nešto što krši konvencije i medjunarodne ugovore, uvek, ali uvek se može takav zakon obarati pred sudovima za ljudska prava u Strazburu na primer.  Al jebi ga moraš da imaš nekog pismenog u svojim redovima da bi ti tako nešto palo na pamet i da bi to sproveo.  Za sada imamo dva pokušaja anateme i jedan zahtev za bacanje kletve na Mila Djukanovića....  medjunarodno priznata sredstva a obračun sa političkim protivnicima,  gde je šta radi svesrbski i opštenarodni moleban i dr Koštunica Vojislav?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zamolila bih nekog ko preciznije poznaje ustav CG da napise da li se zakonima koji su doneti moze osporiti ustavnost.
 

Bilo kom zakonu, ne vidim zasto bi zakoni o verskim zajednicama bili izuzeti iz toga. Nisam videla nijedan argument izuzev apriori diskvalifikacije «protivnickog» misljenja. 
 

Uzgred budi receno, nisam se ja odselila u 15. veku, niti sasekla sve veze iza sebe. Dovoljno ja poznajem sisteme tu, a i ekipu koja pravi sve ovo da imam materijala za svoj stav i polemiku.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...