Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Ljudi ne palite se na Bebinu mašineriju, nema veze Jakov sa velikosrpstvom niti je proistočno ili neutralno orjentisan, već izrazito proEU.

Snage su odmjerene u 1. krugu, DF je na koljenima, isto ko i DPS i to je sjajno.

Sjajan niz o motivima izlaska na izbore.



Gotov je politički pokrovitelj mafije u Crnoj Gori, a u isto vrijeme SNS pudlice u CG ispod svih njihovih očekivanja, čak i Nikšiću đe kontrolišu sve resurse za zapošljavanje ih je ES potukla.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobro, možda ste u pravu. Ja se i tako ubacih reda radi, a u suštini to i ne pratim. Voleo bih da, ne samo u CG, nego i u RS, Srbiji, na Kosovu i svuda u regionu gde jos uvek putler, popovi i slicni imaju uticaj, i gde se jos uvek drnda o budalastinama, na te "zvanicne pozicije" dođu lica koja će otvoreno reći celoj toj bulumenti kao oni iz Finske "dođite, mi to jedva čekamo, dobrodošlicu će vam poželeti ne jedan, nego 1000 novih Simo Hayha, a vi samo dođite, i nemojte se izuvati" ali to ćemo videti da li će biti.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se uzme u obzir površina države, procentualno valjda ne postoji čovek koji je, posredno i neposredno, više dao svoje zemlje Putinu i putinovcima nego što je to Đukanović.

 

Kad je video te bilanse, čak je i Lukašenko rekao - pa jel realno...

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...pred par godina su u posjetu H bili crnogorski ministri Milatović i Spajić.Prvenstvano su razgovarali sa hrvatskim ministrima Marićem i Butkovićem,oko refinanciranja kredita koje je H imala za izgradnju mreže autoputova.Krediti su bili nepovoljni tako da se čak razmatrala mogućnost prodaje jednoj australskoj korporaciji.Refinanciranjem se to svelo u neke realne okvire tako da se danas to više nije tema.

Sječam se i da je konzorcij hrvatskih firmi na čelu sa IGH bio izuzetno zainteresiran za izgradnju autoputova u Crnoj Gori.U to vrijeme za te cestarske firme više nije bilo posla u H.Osnovna mreža autoputova je izgrađena a nailazila je i velika kriza.Čak je predsjednica vlade Kosor išla u Crnu Goru lobirati.Zapelo je na bankovnim jamstvima jer vlada nije željela biti garant za kredite.Posao su dobile kineske firme.Većina firmi iz konzorcija je otišla u stečaj.

Link to comment
Share on other sites

...perkose,ajde čitaj i razmisli o onome što si pročitao.Jedna je bila situacija u doba vlade premijerke Jadranke Kosor a sasvim druga kad su ministri bili ministri Spajić i Milatović u crnogorskoj vladi a Butković i Marić u hrvatskoj vladi.Ako sam i bio,i recimo to tako,nerazumljiv,vremski slijed je razumljiv.

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da se radi o dva odvojena događaja, pre par godina se radilo o otplati kredita koji su dospeli na naplatu kineskim kompanijama za poslove koje nisu dobile hrvatske firme i pored lobiranja Jadranke Kosor. Dakle neko se zadužio kod Kineza pre desetak i više godina, a pomenuti ministri su bili na funkcijama kada su radili na reprogramiranju dugova.

Link to comment
Share on other sites

...da objsnim vremenski slijed:

-vlada J.Kosor(do 2012)

-lobiranje za hrvatske firme

-vlada Z.Milanovića(2012-2016)-kriza,veliko opterečenje otplatom nepovoljnih kredita za cestogradnju.Izlaz se traži i u privatizaciji mreže autoputova.

-vlada Plenkovića(prvi mandat,2016-2020)cestarski krediti se refinanciraju i svode u realne okvire za otplačivanje

-vlada Plenkovića(drugi mandat-od 2020),dolaze crnogorski ministri a ministri u hrvatskoj vladi(Butković i Marić)im govore o hrvatskim iskustvima oko refinanciranja cestarskih nepovoljnih kredita.Ovo nije medijski baš popračeno.Sječam se da sam na jednoj tv gledao crnogorske ministre,bili su zadovoljni prijemom i sadržajem razgovora.Kineski krediti su u pravilu ugovori između država,tajni i u slučaju problema izrazito nepovoljni za državu primateljicu kredita.Sjetite se luke Solun,Šri Lanke itd.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mladenvzz said:

...da objsnim vremenski slijed:

-vlada J.Kosor(do 2012)

-lobiranje za hrvatske firme

-vlada Z.Milanovića(2012-2016)-kriza,veliko opterečenje otplatom nepovoljnih kredita za cestogradnju.Izlaz se traži i u privatizaciji mreže autoputova.

-vlada Plenkovića(prvi mandat,2016-2020)cestarski krediti se refinanciraju i svode u realne okvire za otplačivanje

-vlada Plenkovića(drugi mandat-od 2020),dolaze crnogorski ministri a ministri u hrvatskoj vladi(Butković i Marić)im govore o hrvatskim iskustvima oko refinanciranja cestarskih nepovoljnih kredita.Ovo nije medijski baš popračeno.Sječam se da sam na jednoj tv gledao crnogorske ministre,bili su zadovoljni prijemom i sadržajem razgovora.Kineski krediti su u pravilu ugovori između država,tajni i u slučaju problema izrazito nepovoljni za državu primateljicu kredita.Sjetite se luke Solun,Šri Lanke itd.

ovo je sve pod konac a ono prethodno si poprilično nabacao bez ikakvog reda😃

znači ovaj "velikosrbin" Jakov išao po savete u Zagreb a ne kod AV i  njegovih "stručnjaka" 

zato se ne dopada vojvotkinji šešešlj😝 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

znači ovaj "velikosrbin" Jakov išao po savete u Zagreb a ne kod AV i  njegovih "stručnjaka" 

zato se ne dopada vojvotkinji šešešlj😝 

Poslao ga je šešelj da omeđi tamo do Kavlovca, Kavlobaga i Vivovitice.

Link to comment
Share on other sites

35 godina na vlasti od toga bar pola apsolutna vlast.

Previše da je Džizus+Gandi+Neo+Čerčil+Majkl Džordan.

Jedino ozbiljno uradjeno je članstvo u Nato paktu, ostalo tankosava.

Čudi me ova podrška Milu samozvanih branilaca demokratije kad je 35 godina na vlasti sprdanje sa demokratijom.

Odmori Milo, valjda će CG preživeti bez tebe.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Clash said:

35 godina na vlasti od toga bar pola apsolutna vlast.

Previše da je Džizus+Gandi+Neo+Čerčil+Majkl Džordan.

Jedino ozbiljno uradjeno je članstvo u Nato paktu, ostalo tankosava.

Čudi me ova podrška Milu samozvanih branilaca demokratije kad je 35 godina na vlasti sprdanje sa demokratijom.

Odmori Milo, valjda će CG preživeti bez tebe.

 

Sve si u pravu- kod mene postoji jedino osjecaj da ce Milatovic iznevjeriti ocekivanja - ali da i pored toga treba dobiti sansu i biti izbran za predsjednika. Nelagodi doprinosi podrska koju ce u nekim situacijama morati uzvratititi (DF i Mandic)… ne ulijeva pkvjerenje ni to sto my je bilo potrebno par dana da se izjasni o podrsci Seselja i kada je na kraju progovorio o tome ostalo je na tome da njih dvojica imaju razlicite svjetonazore i da je Seselj slicniji Djukanovicu- zasto je tako tesko reci da Se ogradjuje od politicara, strana na i pokreta koje su imale necasnu i kriminalnu ulogu  u crnogoskoj proslosti (ukljucujuci i DPS i DF i Seselja) i da mu nisu potrebne za buducnost Crne Gore - odnosno da od…bu i od njega i od Evropa Sad… potpuno jednak princip koji sam primijenio i na Bosnu - vrijeme je za nove likove i politike

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

...perkose,vjerojatno sam za tebe samo nabacao,neke činjenice.Znaš,neke činjenice i vrijeme  su za mene samorazumljive.Kad se javljam zaboravljam na kojem sam forumu i da moram biti jako precizan.

Da li je Milatović Srbin,Velikosrbin ili građanin,nemam pojma.Recimo da mi je nešto nerazumljivo.CG je parlamentarna demokracija,predsjednik države ima više protokolarne funkcije i pridavati ovim izborima veći značaj je za mene nerazumljivo.Vjerojatno se tu vidi kao neki start za parlamentarne izbore.Sječam se razgovora na tv sa Milatovićem i Spajićem,dvoje mladih ljudi,ministara,koji su na mene svojim nastupom ostavili jako dobar utisak.I razumljivo mi je bilo da dođu u Zagreb da čuju iskustva H u refinanciranju nepovoljnog kredita.Inače,mislio sam da će CG biti slijedeća članica EU,ali,sve nakon zdnjih izbora je to kompromitiralo,CG se utopil u balkanski lonac,Ova inici9jativa Otvoreni Balkan zvuči lijepo,sve države žele ući u EU,ali,postavlja se pitanje,ili svi zajedno ili nitko.Mislio sam da će CG slično H sama ući,ovako....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta sad sa Kinezima, pa oni su izgradili i most na Peljescu, pa se niko nije bunio.

Sve je to spinovanje, kao i ubacivanje sada Seselja i slicno, samo da se ne prica o korupciji, sto je glavni problem, ne samo u CG, nego generalno u Ex-SFRJ.

Sad problem sto je dosla korumpirana Jadranka, kod korumpiranog Mila.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, deez nuts. said:

CG ce uci u EU kad DF/SPC i DPS ne budu ni na mapi. 

ušle su u EU i države gde je crkva mnogo jača nego što je SPC u Crnoj Gori, manje kriminla, ubistava. lopovluka i nepotizma i eto šanse za EU ali teško će Milo toga da se odrekne

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Amigo said:

Sta sad sa Kinezima, pa oni su izgradili i most na Peljescu, pa se niko nije bunio.

Sve je to spinovanje, kao i ubacivanje sada Seselja i slicno, samo da se ne prica o korupciji, sto je glavni problem, ne samo u CG, nego generalno u Ex-SFRJ.

Sad problem sto je dosla korumpirana Jadranka, kod korumpiranog Mila.

Pick and choose…

Link to comment
Share on other sites

...amigo,most Pelješac,gradili su Kinezi.Financijska konstrukcija je bila,oko 75% sredstva iz fondova EU i 25% sredstva RH.Znači,Kinezi su bili izvođači radova ali ne i financijeri.Velika razlika u odnosu na neke druge infrastrukturne projekte.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mladenvzz said:

...amigo,most Pelješac,gradili su Kinezi.Financijska konstrukcija je bila,oko 75% sredstva iz fondova EU i 25% sredstva RH.Znači,Kinezi su bili izvođači radova ali ne i financijeri.Velika razlika u odnosu na neke druge infrastrukturne projekte.

Uradise ga - svaka im cast.

Prelep most.

 

08a40000-0a00-0242-3fbb-08da6f40fa17_w40

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

35 godina na vlasti od toga bar pola apsolutna vlast.

Previše da je Džizus+Gandi+Neo+Čerčil+Majkl Džordan.

Jedino ozbiljno uradjeno je članstvo u Nato paktu, ostalo tankosava.

Čudi me ova podrška Milu samozvanih branilaca demokratije kad je 35 godina na vlasti sprdanje sa demokratijom.

Odmori Milo, valjda će CG preživeti bez tebe.

 

 

Pa to i mene cudi, kao i sto me cudi podrska Milatovicu od strane onih koje sam ranije nabrojala. Normalno da obe strane postaju skepticne kada vidis ko je za koga i protiv koga.....

inace se slazem da bi milo mogao da odmori....

 

Kao i sto se slazem sa Puzom

11 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Dobro, možda ste u pravu. Ja se i tako ubacih reda radi, a u suštini to i ne pratim. Voleo bih da, ne samo u CG, nego i u RS, Srbiji, na Kosovu i svuda u regionu gde jos uvek putler, popovi i slicni imaju uticaj, i gde se jos uvek drnda o budalastinama, na te "zvanicne pozicije" dođu lica koja će otvoreno reći celoj toj bulumenti kao oni iz Finske "dođite, mi to jedva čekamo, dobrodošlicu će vam poželeti ne jedan, nego 1000 novih Simo Hayha, a vi samo dođite, i nemojte se izuvati" ali to ćemo videti da li će biti.

 

Niti ja vidim neku potrebu za pracenjem ovih izbora zaista malog broja glasaca....ali daleko je zabavnije to nego nikakve vesti iz srbije.....

 

Ujedno jedva cekam da padne sneg i da zveri ostave svoj trag. Tek tada ce biti jasnije ko koga i zasto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

...Kronostime,e ovako,projekat mosta potpisuju Slovenci,izvođači radova Kinezi,pristupne ceste s jedne strane izveli Turci a s druge strane Austrijanci(Strabag).Onaj smjer prema Dubrovniku bio je dosta složen jer je trebalo izvesti par vijadukata,nekoliko tunela,zaobilaznicu oko Stona.Vidiš to ti je ljepota evropskog financiranja nekog projekta ,javni natječaji i onaj najpovoljniji  dobiva posao.Kontrolu trošenja osim hrvatskih institucija ima i ured evropskog tužitelja i OLAF.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...