Jump to content

Liverpool FC


Darth Steva

Recommended Posts

Nevezano za probleme u odbrani, i generalno sezonu od koje prosto ne možeš previše da očekuješ sa ovakvim dešavanjima, zabrinjava ova nemogućnost da se probije bunker.

 

Baš je postalo patnja, sve ove manje ekipe sad imaju jasnu taktiku kako da igraju, i što je najgore sad mogu nečemu da se nadaju. A baš u ovakvim utakmicama se gube titule. Nemam pojma tačnu statistiku, ali odokativno mi se čini da je većina bodova prosuta protiv ekipa iz poslednjih 5 na tabeli, Fulami, Brajtoni, WBA - katastrofa. To čak i sa ovakvim sastavom ne sme da bude problem. Jbt odradiš Totenhem i West Ham koji je u super formi u gostima, i onda te sjebe Brajton gajbi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, The Seventh Seal said:

Nevezano za probleme u odbrani, i generalno sezonu od koje prosto ne možeš previše da očekuješ sa ovakvim dešavanjima, zabrinjava ova nemogućnost da se probije bunker.

 

Baš je postalo patnja, sve ove manje ekipe sad imaju jasnu taktiku kako da igraju, i što je najgore sad mogu nečemu da se nadaju. A baš u ovakvim utakmicama se gube titule. Nemam pojma tačnu statistiku, ali odokativno mi se čini da je većina bodova prosuta protiv ekipa iz poslednjih 5 na tabeli, Fulami, Brajtoni, WBA - katastrofa. To čak i sa ovakvim sastavom ne sme da bude problem. Jbt odradiš Totenhem i West Ham koji je u super formi u gostima, i onda te sjebe Brajton gajbi.

Sreca da Brajtoni, Fulamovi i WBA-ovi ne igraju LS. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, The Seventh Seal said:

Baš je postalo patnja, sve ove manje ekipe sad imaju jasnu taktiku kako da igraju, i što je najgore sad mogu nečemu da se nadaju. A baš u ovakvim utakmicama se gube titule. Nemam pojma tačnu statistiku, ali odokativno mi se čini da je većina bodova prosuta protiv ekipa iz poslednjih 5 na tabeli, Fulami, Brajtoni, WBA - katastrofa. To čak i sa ovakvim sastavom ne sme da bude problem. Jbt odradiš Totenhem i West Ham koji je u super formi u gostima, i onda te sjebe Brajton gajbi.

 

Sinoc sam naleteo na taj podatak da protiv bottom6 imamo fazon 1 pobedu (protiv Sefilda na pocetku sezone) i od tada 4 iksa i 2 poraza.

Sto neko rece sinoc, to je LFC a ne onaj iz prethodne 2 sezone... 100-ak bodova, rekordi i slicna sranja... mi smo navikli da patimo i da racunamo SBBKBB da nismo ispustili bodove protiv davljenika. :s_d:

 

Link to comment
Share on other sites

Tesko se moze odbraniti titula ali nije ipak ovaj Liverpul onaj stari, sem sto naravno Liv uvek moze da lici na sebe u najslabijim izdanjima. Nije ovo tako tragicno ni tako neverovatno, bice jos tu bodova i dobrih meceva medjutim povratak cvrstine u odbrani i konsolidacija cele ekipe mora da usleti nakon duze pauze od takmicenja. Mozda od narednog leta uz kostur ekipe, snagu i napadacki pristup, povratimo nivo igre iz prethodne sezone. No nisu sezone svaka nalik jedna drugoj i opstanak u prve 4 ekipe sigurno je uspeh nakon prosle sezone.

 

No nama predstoji ozbiljan mec sa Sitijem, tu ce se igrati i za prestiz i verujem da ce Klop ipak biti nasmejan posle tog susreta.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je pitanje vremena. S toliko tankim rosterom jednostavno ne ide. Čudo je što su 2 fenomenalne sezone odrađene s tako malim brojem igrača. Pitanje je kada će se Liverpool opet vratiti na sam vrh. Salaha se po meni trebalo prodati odmah nakon osvajanja naslova (ja bi ga dao odmah nakon prve sezone, al to bi bila greška kako se ispostavilo). To je igrač koji je odigrao 2 godine iznad svojih mogućnosti. Treba pojačati momčad u svim linijama. Obranu ne treba posebno spominjati (Kabak bi mogao biti to), u vezi nekog novog Keitu jer ovaj očito više neće spojit 10 utakmica, drugog plemenitog se ima u Thiagu, Fabinho isto odličan ubod. Ostalim balvanima možda dodati još jednog, vjerujem da se Hendersoni mogu nać u svakoj ligi u Europi. U napadu pričekati kako će Minamino odraditi posudbu pa vidjeti. Jota isto ubod. 

Ugl, prijelazni rok je ključ, jer čitam da Josep opet kreće u trošenje novih stotina milijuna. Navodno cilja Haalanda. Iako mislim da ništa od toga jer po njega dolazi Real, u tom slučaju svi ostali nemaju neku veliku šansu. Ako se bude dobro tržilo, City ostaje jedini konkurent za sljedeću sezonu, ako ne bit će hrvanja i sa Chelseaom, i sa Tottenhamom, pa čak i sa uvijek neugodnim Unitedom. Jer i oni će trošiti kao sumanuti. I tu se uvijek može desiti da ubodu dobro pojačanje. S njima se nikad ne zna.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

Čudo je što su 2 fenomenalne sezone odrađene s tako malim brojem igrača.

 

Kad sam ja ovo pisao pre 2 godine bila je ovde kolektivna sprdnja. Te navijac Arsenala misli da svaki tim treba da ima 20 igraca povredjenih, te bio neki poseban, mistican, najbolji na svetu rad sa igracima koji se nikada nece povrediti i tako.

 

Ovo sto se desava ove sezone je zapravo verovatniji scenario igranja bez vece rotacije u jako dugom vremenskom periodu.

 

U prevodu, imali ste srece koliko ste teski prethodne dve godine, sad vas marfi nivelise.

Link to comment
Share on other sites

Al ga je Bugh zamracio, pomislio bi covek da smo Totenhem.

 

Daj McL-e ne lupaj, nadji mi primer ekipe koja je imala pre sredine sezone sve stopere iz prvog tima na season ending povredama?

Prosle godine ide prica kako je Liverpul prosralo do titule jer se povredio Laport a sada je skroz normalno da ti svi stoperi zavrse sezonu oko NG.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darth Steva said:

Al ga je Bugh zamracio, pomislio bi covek da smo Totenhem.

 

Daj McL-e ne lupaj, nadji mi primer ekipe koja je imala pre sredine sezone sve stopere iz prvog tima na season ending povredama?

Prosle godine ide prica kako je Liverpul prosralo do titule jer se povredio Laport a sada je skroz normalno da ti svi stoperi zavrse sezonu oko NG.

 

Kada kazes svi stoperi to zvuci zaista kao velika nesreca.

 

Kada shvatis da Liverpul ima zapravo tri stopera ukupno u prvom timu, onda je pre pitanje sta li ste mislili i kako se ovo nije dogodilo ranije.

 

Tako da, mozda niko nije imao SVE stopere na season ending povredama skoro, ali kad postavis pitanje da li je neko imao tri, da, imao je i Arsenal, i Siti.

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako iskoci Mc da se nasladjuje...

E, lepo bi bilo da si u pravu, i da je LFC gotov.
Ali nije tako.

Dobar je trener Klopp, i ono stoje najvaznije, ucinio je toliko za LFC da ima potpuni autoritet i da moze da delegira sta god pozeli. Sto je mnogo bitno danas, jer vecina menadzera nema tu privilegiju, a jako je bitna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, BattleBender said:

Kako iskoci Mc da se nasladjuje...

E, lepo bi bilo da si u pravu, i da je LFC gotov.
Ali nije tako.

Dobar je trener Klopp, i ono stoje najvaznije, ucinio je toliko za LFC da ima potpuni autoritet i da moze da delegira sta god pozeli. Sto je mnogo bitno danas, jer vecina menadzera nema tu privilegiju, a jako je bitna.

Realno nije normalno da treneri imaju moć dovoditi kojeg god igrača požele. To je dobro za te trenere, ali u većini slučajeva dugoročno nije dobro za klub. Zato i postoji pozicija sportskog direktora. Trenera zanima isključivo rezultat sad i odmah, dok sportski direktor mora razmišljati što kad navedeni trener ode. Npr. trener s apsolutnom slobodom ti, zarad instant rezultata, nakrca momčad sa igračima koji imaju visoke plaće, nisu u cvijetu mladosti i skloni su ozljedama. Taj trener ode, a tebi ostanu ti igrači. I šta onda? To ima smisla jedino kod trenera tipa Guy Roux ili Ferguson, a takvi u današnjem nogometu ne postoje. Možda Simeone. Ako bi postojale garancije da će Klopp ostati 10+ godina, dao bi mu tu slobodu. Inače to nema nikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

Nije da sam ocekivao neki rezultat danas ali i dalje su ispeli da me neprijatno iznenade.

 

Tiago je bukvalno igrac manje svaki mec, jednostavno on je sve ono sto Klopov Liverpul nije. Mozda ce to bolje izgledati sa Hendom i Fabom u sredini sa njim ali trenutno je katastrofa. 
Sta tek reci za TAA, decko je uzeo sezonu off iako mi je to nekako i razumljivo jer je sa 22 godine vec uradio/osvojio sve sto je sanjao da postigne u karijeri sa svojim klubom ali bez obzira, tesko je gledati takav bol u kurcu.

 

Za Alija sam napisao sta sam imao na PL temi i ne bih se osvrtao na njega... pokupice naslove sutra ali on je trenutno najmanji problem.

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

Brine ofanzivna igra vise nego defanzivna. Sredina sporo iznosi loptu i zapocinje napade, dok i napdaci malo toga urade kada imaju loptu u posedu. Verovatno bi igrali bolje da Hendo i Fabinjo igraju na svojim prirodnim pozicijama, a da u napadu imamo osigurac u vidu Jote.

 

Mene Siti nije nesto impresionirao iako su bili bolji. Do prva tri gola smo im mi poklonili i to su im uz penal bile jedine tri sanse na tekmi do tada i posle toga krece totalni raspad.

 

Nadam se da cemo naci nacin da uigramo trenutni sastav do LS-a.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma nema sredine kad je odbrana nula. Fabinjjo kum i nesrecni Alison, tako to biva u fudbalu sto se golmana tice. Nije branio nista a onda tri u jednom. Inace, vec deset sezona Liv. ne moze da nadje valjanog cuvara mreze...realno stanje u svetskom fudbalu je takvo da su skole golmana instant lutrija. Nije Ali kriv sto ga nomad proglasise najboljim na...(dr)svetu.

 

Jasno, od okrpljene tepsije nema dobre gibanice.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2021 at 1:14 AM, McLeod said:

 

Kada kazes svi stoperi to zvuci zaista kao velika nesreca.

 

Kada shvatis da Liverpul ima zapravo tri stopera ukupno u prvom timu, onda je pre pitanje sta li ste mislili i kako se ovo nije dogodilo ranije.

 

Tako da, mozda niko nije imao SVE stopere na season ending povredama skoro, ali kad postavis pitanje da li je neko imao tri, da, imao je i Arsenal, i Siti.

 

 

Ja gledam MUTD i tamo i Lindelof i Maguire i Bailly i Jones i Rojo donedavno, gotovo u svim timovima cetvorica igraca konkurisu na te dve pozicije, a u Liverpoolu trojica i to dvojica startera i treci reda radi da se kaze da imaju zamenu.

 

Potpuno se slazem, jedno je da ostanes bez srca odbrane, drugo je kad nemas stopere pa igras neku cudnu formaciju bez stopera. Skupi i jaki timovi moraju imati i jake igrace na klupi koje placaju da se bore za prvih 11 i uskoce kao izmene ili u slucaju neke povrede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nećemo suditi o Aliju na osnovu jedne slabe tekme. 

 

Trentova loša defanziva je na bazi (ne)voljnosti da je igra što je gore nego neznanje. Prvi Sitijev gol je dobar primer za njegov defanzivni trud. Npr Fabinjo i Tijago prave glupe faulove, ali ti faulovi su posledice želje da se dođe do lopte i odbrani napad protivnika. 

 

Edit TAA, ne sviđa mi se njegov voljni momenat da odigra odbranu

Edited by mr clutch
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...