Jump to content

Liverpool FC


Darth Steva

Recommended Posts

On 4/21/2024 at 7:59 PM, diego said:

Eliot mora da bude zacementiran u prvih 11

Drago mi je da je i Klop ovo shvatio, kockanje sa Jonesom i ostavljanje Eliota na klupi mozda je i jedan od vecih razloga potopa. Eliot danas urnise Totenhem, gol i asistencija... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ode Jurgen 🥹 mora statua ispred Enfilda, modern-day Shankly 

 

Steta sto je dosao u vreme City-Pep kombinacije pa mozda kolicina trofeja ne oslikava realno stanje ali 2017-2020. je jedan od najuspesnijih perioda nekog menadzeru u nekom klubu… totalni fudbal gde je svako mogao da popije po 5 komada kao dobar dan. Mozda u maju tih godina nije bilo slavlja koliko bi trebalo ali je 9 meseci pre toga bilo potpuno uzivanje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

The End of Klop era. Memento na sve dostignuto i postignuto. YNWA

 

Za narednu sezonu, Slot u Motherboard.

 

Nadam se da ce zadrzati isti kurs i vrhunski nivo igre tima ne samo u napadu vec  da ce pojacati nedopustivo nonsalantnu igru u odbrani- da nece dopustiti da vezni igraci petljaju na 15metara od gola i da ce i oni sami pojacati defanzivnu igru, da ce stici pojacanja i da nece biti povreda bitnih igraca u narednoj sezoni.

 

Pa sa srecom. YNWA!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Koliko prizeman i normalan čovek. Preporuka svim ljubiteljima fudbala, zanemarite klubaški animnozitet, zaista retko harizmatian čovek, koji je delom ljubomoran na sve nas što živimo ove naše 'normalne' živote.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2024 at 10:37 PM, fillam said:

 

Koliko prizeman i normalan čovek. Preporuka svim ljubiteljima fudbala, zanemarite klubaški animnozitet, zaista retko harizmatian čovek, koji je delom ljubomoran na sve nas što živimo ove naše 'normalne' živote.

 

Dobio je i Pavkov shoutout.

 

"I don't think I heard the name of the guy ever before or ever after..." :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Dobar je Klopp skroz, pravi dingospo, iako LPool ne podnosim :classic_smile:

 

Mogu li da priupitam zašto? Zaista me zanima, svestan sam da mnogi dele taj sentiment. 😄

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fillam said:

Mogu li da priupitam zašto? Zaista me zanima, svestan sam da mnogi dele taj sentiment. 😄

 

Navijam za MNU pa je nekako logično 😄 Ceo život hejtuješ Liverpool hah 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, fillam said:

 

Mogu li da priupitam zašto? Zaista me zanima, svestan sam da mnogi dele taj sentiment. 😄

Arhetip navijaca Liverpool-a nije ni svestan pateticnosti celog toga vibe-a, plus jaaaaaaaaaako smara preterana potreba navijaca, pogotovo neengleskih, da grade identitet na tome sto nose Carlsberg dres.

Da se razumemo arhetip prosecnog investiranog navijaca svakog kluba je toksican na svoj nacin.

Liverpool - pretenciozna patetika i ynwa smaranje
Utd - arogantish pricks
Arsenal - satro cistunci i gospoda koji zive neku zabludu da nemaju ni malo onoga sto imaju pomenuti gore (utd i lfc arhetip)

Ove ostale ne bih mnogo ni pominjao. Koliko sam mogao da primetim Chelsea fans su hejteri i koji zive da mock-uju ove gore. Ali npr moj najbolji ortak navija za Chelsea ni malo nije takav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 minutes ago, BattleBender said:

Liverpool - pretenciozna patetika i ynwa smaranje
Utd - arogantish pricks
Arsenal - satro cistunci i gospoda koji zive neku zabludu da nemaju ni malo onoga sto imaju pomenuti gore (utd i lfc arhetip)

 

Ovo je tako istinito :lol_2:

 

Edit: dok sam bila klinka baš sam emitovala taj stav ja navijam za MNU, najveći klub na svetu, a vi paori navijate za Arsenal, Chelsea ili Barsu 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

LPool bar ima višedecenijsko rivalstvo sa nama, Arsenal baš ništa...


Pa sad…od početka Premier League pa (barem) do sredine ‘00-ih, Arsenal je bio najveći rival Uniteda, ne znam jel Liverpool uopće ikad i završio među top 2, titulu znamo da uzeo nije. Wenger-SAF je najveće PL rivalstvo jednom kad je je Wenger došao u Arsenal. Rekao bih veće i od Pep-Klopp.

Naravno, archrival Utd-a je Pool.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
53 minutes ago, BattleBender said:


Liverpool - pretenciozna patetika i ynwa smaranje
Utd - arogantish pricks
Arsenal - satro cistunci i gospoda koji zive neku zabludu da nemaju ni malo onoga sto imaju pomenuti gore (utd i lfc arhetip)
 

 

Dobro, da, u principu sve i jeste tako, sa potpuno objektivnog gledišta..

Zato sam i pitao, jer se upravo slični argumenti i motivi ponavljaju kroz diskusije sa simpatizerima različitih engleskih klubova, pa me je zanimalo.

 

A što se LFC tiče, ta patetika je, subjektivno, romantika u očima navijača koji je praktikuju.

 

Nije da me je neko pitao, ali to se meni zapravo najviše i sviđa kod tog kluba, iako svestan da nikada neću moći da ga doživim kao i lokalci tamo. Slučajno sam ih zgotivio ranih 2000ih nabasavši na neku utakmicu, pa potom i igrajući fifu, zbog Majkla Ovena, mladog Stivija, užasnog El Hadji Dioufa i ekipe. Usput sam skontao i koji je njihov navijački 'manir', a s obzirom da sam ih već simpatisao, i to mi se svidelo. Na to se nadovezao i čuveni Istanbul, što je samo učvrstilo tu simpatiju do daljnjeg.

 

Svakako je taj romantično-patetični odnos prema klubu najbliži mom sentimentu navijanja generalno, te na neki sličan način doživljavam i KKP recimo. Stvarno verujem da se to čvrsto ubeđenje u posebnost te emocije (naročito ako je kolektivno), koliko god bilo iracionalno, na kraju manifestuje i na klub, pa i nije slučajno da Enfild ima tu reputaciju koju ima i uživa veliko poštovanje rivalskih igrača i trenera. Skoro je i Klop komentarisao onaj njihov 'This means more' slogan, baš rečima da to koliko god da je pretenciozno, na kraju dana nije ni bitno, poenta je da ti ljudi veruju u to, te to postaje njihova stvarnost.

 

Da je to najobjektivnije patetično i pretenciozno, jeste, ali generalno je smešno i patetično izjavljivanje ljubavi bilo kom sportskom kolektivu, yet here we are 😄

 

 

Edited by fillam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Navijanje za klub je najcesce pokusavanje pozajmljivanja sentimenta oko kluba za gradjenje sopstvenog identiteta, ili pozajmljivanja uspeha tog kluba za licnu satisfakciju.



 

7 minutes ago, fillam said:

 

 

Svakako je taj romantično-patetični odnos prema klubu najbliži mom sentimentu navijanja generalno, te na neki sličan način doživljavam i KKP recimo.

 


Taj arhetip mi je pa tek najgori 😄

Mit manjeg penisa, nit vece galame. Kreiranje avangardnog identiteta na krilima partibrejkers baljezgarija 😄 
Evropska kosarka, jos malo pa non-professional igrarija koja zivi od potrebe par klubova/bogatih vlasnika da se igraju po zadimljenih dvoranama...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
26 minutes ago, BattleBender said:

Navijanje za klub je najcesce pokusavanje pozajmljivanja sentimenta oko kluba za gradjenje sopstvenog identiteta, ili pozajmljivanja uspeha tog kluba za licnu satisfakciju.

 

Taj arhetip mi je pa tek najgori 😄

Mit manjeg penisa, nit vece galame. Kreiranje avangardnog identiteta na krilima partibrejkers baljezgarija 😄 
Evropska kosarka, jos malo pa non-professional igrarija koja zivi od potrebe par klubova/bogatih vlasnika da se igraju po zadimljenih dvoranama...

 

Opet mogu samo da se složim sa tobom, objektivno si u pravu 😄

 

Bilo ko ko nije u tom fazonu da mi prokomentariše: čime se ti baviš, debilu, mogu samo da se složim i kažem: a jebiga.

 

To su potpuno iracionalne emocije i klasičan dopamin chasing, koji je podjednako primenljiv i na kockare, alkose, narkomane, socijalne mreže, samo što je u ovom slučaju očigledno da je downside mnogo manji.

 

Naravno, bitan je faktor i sam odnos prema sportu, kojeg ja lično volim, trenirao sam košarku dugo, a paralelno sam uvek gajio ljubav i prema fudbalu.

Baš zato sam u potpunom miru sa tim što uživam da praktikujem i navijački aspekt sporta, uprkos svesti šta to predstavlja. Labilne crte karaktera su mogle da oteraju na grđu stranu.

 

Za života sam od tog pozajmljivanja sentimenatajurenja lične satisfakcije svakako mnogo više profitirao, upoznao neke sjajne ljude, sklapao prijateljstva. Postoje tu nuspojave, uticaji na živce i raspoloženje, ali kako prolaze godine, tako raste i tolerancija.

 

A za bold mogu samo pretenciozno da odgovorim - jbg, stvar estetike 😂

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...