Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

11 hours ago, jevrem69 said:

sta li ce mu na to reci njegovi drugari iz hrvatske reprezentacije na celu sa Modricem  😂

Oglasice se Novak uskoro, u ful kockastoj opremi. Podrska i ostali idiotizmi

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih više volela da bodovanje nije tako iščašeno, na šta bi to ličilo da jedan bude prvi na zvaničnoj a drugi na "pravoj" listi :ajme: nadam se da će sve to nekako doći na mesto do kraja sezone, a ne da lista bude kao WTA prošle godine.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wwww said:

eto, neka korist i od Stefanosa :classic_biggrin:

 

Ali nije Medo ništa posebno ni na travi. Najviše 3R Wimbldona. A nema ni finale na drugim turnirima na travi. Đoković će ući sa hiljadak poena prednosti (ako očekivano izgubi od Nadala) u Wimbldon, a izaći sa 500. Dakle Medi treba SF za prvo mesto u julu a Novak da failuje. Nije to baš verovatno.

 

Međutim na avgustovskim mastersima će već dahtati za vrat, pogotovo ako ih Novak iskulira...

 

Link to comment
Share on other sites

Trenutni bodovi:

Novak: 10713

Medvedev: 10143

Razlika: 570

 

 

Medvedev brani:

Queens - 180 (90 sigurno)

Wimbldon - 90 (45 sigurno)

Washington - 300 (150 sigurno)

Kanada - 600 (300 sigurno)

Sinsinati - 1000

USO - 1200

St Petersburg - 250

Bec - 90

Shangai - 1000

Paris - 1000

 

Novak brani:

Wimbldon - 2000 (1000 sigurno)

Kanada - 0

Sinsinati - 1000

USO - 180

Tokio - 500

Bec - 90

Shangai - 180

Paris - 1000

 

uz uslov da Novak ne prodje Beretinija veceras, sledeca je kalkulacija:

Medvedev je prijavljen za Halle.

Teoretski posle Hallea moze da se primakne Novaku na 183 boda (titula u Halleu +500, zamena 23 boda iz IW koji sad nije mandatory,  -50% Kvinsa -90, )

Teoretski bi mogao da uzme WC za Majorku ili Eastbourne i tu osvoji titulu (250) i menja 90 bodova iz Kvinsa ili Madrida, cime bi dosao na 23 boda iza Novaka pred Wimbldon.

 

Ako ovo odradi i na Wimbldonu prodje u R4 onda je #1 posle Wimbldona bez obzira sta Novak uradi, tj. cak i ako Novak odbrani titulu na Wimbldonu (nadam se da nisam negde napravila gresku u racunu).

 

Ako Novak dobije Beretinija, to mu daje jos dodatnih 120 bodova lufta. Znaci da Medvedevu treba QF na Wimbldonu bez obzira sta Novak uradi, tj. cak i ako Novak odbrani titulu na Wimbldonu.

A ako Novak prodje Rafu onda Medvedevu treba SF na Wimbldonu da bi bio #1 bez obzira sta Novak uradi, tj. cak i ako Novak odbrani titulu na Wimbldonu.

 

ovo su samo neki od mogucih scenarija, da ne zongliram vise, valdja je i ovo dovoljno da se "prati" sta se desava.

 

U neko doba bi i jos neki drugi igrac mogao da uleti u borbu za #1 (mozda Rafa ili Tsitsipas :smiley33:  ali to sad zavisi i od njihovih rezultata i previse mi je komplikovano sad da racunam i "pedvidjam")

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

evo sad pogledah na brzinu za Rafu:

ako osvoji RG (kao sto se ocekuje), a Novak ne prodje Beretinija, Rafa je na 1083 boda iza Novaka. (ako Novak prodje Beretinija onda je Rafa na 1203 boda iza Novaka)

 

Ako onda pobedi Novaka u finalu Wimbldona - Rafa preuzima #1. Cak i ako izgubi u finalu, a Novak ne dodje do finala Wimbldona - Rafa preuzima #1.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni  uopste nije vise neka frka da li ce Novak biti kontinuirano broj 1, mislim da ga niko nece preteci sa istorijskim brojem nedelja na broju 1 ni slucajno, jedini koji je blizu po nedeljama je Feki a mislim da ne postoje trikovi i bilo koji nacini bodovanja koji bi njega postavili ponovo na broj 1, tako da - radovalo bi me da Novak ima sto vise broja nedelja i da bude ponovo broj 1 na kraju godine ali u sustini nevazno

 

edit : broj slemova je naravno vazan - ja i dalje tipujem na ovogodisnji niz - cetiri GSa u nizu godine 2021

za OI pozeljno ali ako ne osvoji zlatnu na ovim OI to ce ga motivisati da bude u top formi na sledecim OI pa i to ima dobru stranu :thumbsup:

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...