Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Samo slemovi (i "pripremni" turniri za njih).

 

I Dejvis kup, pošto je rodoljubiva budalica.

 

I još neke OI, pošto je velika rodoljubiva budalica.

 

Najbitnije od svega, i dalje gledamo najsporiji decline u istoriji (možda ne samo) tenisa. Noksa je svestan toga, igra je prilagođena, sledeće godine makar jedan slem da osvoji - super. Dva - premija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Boxy said:

 

Fedfanovi su makar ovde i prate tenis, a kad Djokovic ode u penziju, 90% ovadsnjih "poznavalaca" tenisa ce zaboraviti da taj sport postoji, e to je ono sto je tuzno.

 

Imao sam nekog drugara jos u srednjoj skoli, koji ce kad Federer okaci patike o klin prestati da prati tenis 100%.

Bas ne znam kako on sve ovo podnosi poslednjih sezona, zadnji put sam ga video pre cca 10 godina, kad je Federer bio koliko toliko relevantan, pa stavi RF kacket i dodje u skolu, pa nesto prica kako ga niko nikad nece stici. 😄

 

Kad Nolo resi da se posveti samo piramidama i uzgoju brokolija, tenis ce nastaviti da prate oni sto su pratili i ranije, ALI i oni koji su u medjuvremenu tenis poceli da prate i vole, a njih je zbog pojave i uspeha srpskih tenisera rodjenih 80ih godina (Jankovic, Ivanovic, Tipsarevic, Djokovic), prilican broj, odnosno ima ih vise nego pre ove slucajnosti, posto uspeh pomenutih nije rezultat nekog sistemskog rada. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, Dracarys said:

Baš velike želje, a ja tražim još samo po jedan AO, WB i Rim

 

sto velike zelje?

jedan WTF i 3 mastersa betonska (IW, Majami i Kanada) do kraja karijere.

GS-ove - sta god osvoji - super!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

 

 

sto velike zelje?

jedan WTF i 3 mastersa betonska (IW, Majami i Kanada) do kraja karijere.

GS-ove - sta god osvoji - super!

Pa i Šangaj/Pariz, uostalom nebitno. Novak više nije u situaciji da nekoga juri, vreme je da drugi jure njega :wicked:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AgroLaki said:

 

Imao sam nekog drugara jos u srednjoj skoli, koji ce kad Federer okaci patike o klin prestati da prati tenis 100%.

Bas ne znam kako on sve ovo podnosi poslednjih sezona, zadnji put sam ga video pre cca 10 godina, kad je Federer bio koliko toliko relevantan, pa stavi RF kacket i dodje u skolu, pa nesto prica kako ga niko nikad nece stici. 😄

 

Kad Nolo resi da se posveti samo piramidama i uzgoju brokolija, tenis ce nastaviti da prate oni sto su pratili i ranije, ALI i oni koji su u medjuvremenu tenis poceli da prate i vole, a njih je zbog pojave i uspeha srpskih tenisera rodjenih 80ih godina (Jankovic, Ivanovic, Tipsarevic, Djokovic), prilican broj, odnosno ima ih vise nego pre ove slucajnosti, posto uspeh pomenutih nije rezultat nekog sistemskog rada. 

 

Ja iskreno sumnjam, ljudi su pratili Tipsarevica, Troickog itd samo zato sto su se njihove karijere poklapale sa Djokovicevom (retki su oni koji su navijali samo za Tipsarevica, kao sto smo imali ovde).

Kad Djokovic ode u penziju, pa ostanu samo Djere, Lajovic, Kecmanovic i sigurno jos neki klinci, ali sa rezultatima daleko od Djokovicevih, videces koliko ce se smanjiti komentarisanje tenisa, koliko ce ovde biti manje ljudi, koliko ce biti manje vesti iz tenisa pa nasim portalima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to je i normalno svuda. Koliko je recimo po Italiji medijski povećano praćenje tenisa poslednjih godina, a ranije je npr. u štampi o tenisu moglo da se iskopa nešto samo za vreme Rima. Kad sam tražila neke vesti sa slemova ako se tamo tada zateknem, nađem u nekom ćošku sportske rubrike rezultate Italijana dok ne ispadnu, a ove ostale je trebalo svećom tražiti, čak i u Corriere dello Sport. O nekim člancima, izveštajima sa mečeva, ni govora, ali zato Formula, biciklizam i Moto GP na sve strane. Naravno internet je tu dosta pomogao i specijalizovani sajtovi, a poslednjih godina ima i Supertennis TV sa 24 sata tenisa dnevno, ali ko bi sve to hteo da gleda kad ne bi na svim nivoima igrali Italijani? Bilo bi entuzijasta naravno, kao što ih ima i u Srbiji, ali ne verujem da bi bilo preterano isplativo.

Edited by alcesta
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dobro de, znači Noksa da se potrudi da tenis bude aktuelan kod nas još par godina...

 

Ja sam kao nešto pratio i gledao tenis do 90ih, tad bili samo slemovi na TVu, kad su uboli Moniku malo mi se smučilo, posle nisam do NĐa.

 

Mislim da sam prelomio da ću posle da navijam za Medvedeva, videćemo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

Ja iskreno sumnjam, ljudi su pratili Tipsarevica, Troickog itd samo zato sto su se njihove karijere poklapale sa Djokovicevom (retki su oni koji su navijali samo za Tipsarevica, kao sto smo imali ovde).

Kad Djokovic ode u penziju, pa ostanu samo Djere, Lajovic, Kecmanovic i sigurno jos neki klinci, ali sa rezultatima daleko od Djokovicevih, videces koliko ce se smanjiti komentarisanje tenisa, koliko ce ovde biti manje ljudi, koliko ce biti manje vesti iz tenisa pa nasim portalima.

 

 

 

Tipsa je ipak krenuo pre Djokovica, bio juniorski broj 1, bio je na radaru koliko toliko i pre njega. 

Anyhow, mnogo dece, pogotovo u BGu je krenulo, ili su ih roditelji naterali da krenu na tenis, (dok kosarkaski tereni zvrje prazni), pa ce neko od njih ostati i long term u tome, da igra rekreativno ili prati...

 Odnosno, bice manje Slavica i Milorada koji prate dal je Nolo brekno nekoga, ali biće više ljudi koji prate tenis jer su ga zavoleli. 

A sad, što je Srbija dobila GOAT-a tenisa, pa je veliki hajp koji će da splasne, boze moj, pa ni u Americi sad ne prate sigurno sa tolikim entuzijazmom, kao kad su bili Sampras i Agasi... 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pre Tipse je bio Zimonjić dok je igrao singl i njegovo ime je bilo sve što se moglo čuti po vestima od naših tenisera. Vest bude kad prođe negde prvo-drugo kolo. Ovu renesansu posle niko nije mogao ni da sanja, ali sve što je lepo ima kraj...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Pre Tipse je bio Zimonjić dok je igrao singl i njegovo ime je bilo sve što se moglo čuti po vestima od naših tenisera. Vest bude kad prođe negde prvo-drugo kolo. Ovu renesansu posle niko nije mogao ni da sanja, ali sve što je lepo ima kraj...

 

Kraj, ali veoma uspesan kraj. Na kraju se Zimonja specijalizirao za dubl, osvajao GSove, Tipsa u Top 10, Troicki 12i, Ana sa GS i prvo mesto, Jeleni izbegli GSovi ali bila prva, Novak najbolji u istoriji, to ni USA nije postigla skorije, tj vadila ih Serena. 

Stvarno lepa epizoda, bilo je uživanje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alcesta said:

Pre Tipse je bio Zimonjić dok je igrao singl i njegovo ime je bilo sve što se moglo čuti po vestima od naših tenisera. Vest bude kad prođe negde prvo-drugo kolo.

secam se kad je ono jednom negde pobedio agasija u prvom kolu da sam pomislio "evo, najzad dodje njegovo vreme" da bi onda naravno ispao odmah u sledecem mecu :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde se cesto zamera Srbima (seljacinama i teniskim neznalicama) zato sto tenis prate od kad se pojavio Novak, a Svajcarce boli uvo za tenis iako imaju Federera, pa ko tu onda nije normalan :lol_2:

Za mene je na prvom mestu tenis kao igra, pa tek onda Novak, tako da cu ga pratiti kao sto sam i ranije pratila i kad se Novak penzionise. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...