Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

21 minutes ago, Boxy said:

Niko zezanje da primeti, a pre je to bilo normalno na ovom forumu. :classic_sad:

 

Kakvo crno zezanje, samo suve cinjenice.

5 slamova podelio random igracima i cak 4 puta bio pometlan u finalu GS. :classic_ninja: Ako za 2 od ta 4 meca i moze da se nadje objasnjenje, preostala dva ishoda bi bila sramota za bilo kog random top10 igraca u tom trenutku a kamoli za Novaka. Kad se podvuce crta, neko ko juri goat status ne sme to da ima u CV-ju.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Medvedev je prakticno rekao da ce do kraja sezone igrati samo IW, Pariz i Torino, da ni u kom slucaju nece igrati Bec (jer je u sedmici kad se igra St Petersburg, a koji najvarovatnije takodje nece igrati).

Tako da ako osvoji te 3 titule, a Novak sad zavrsi sezonu, Medvedev bi bio 1510 bodova ispred Novaka na race. Sto znaci da mu u tom slucaju i nije potrebno da osvoji maksimum bodova (titule).

Npr. ako dodje do finala u IW i Parizu, plus finala na WTF (uz bar 2 pobede u grupi) on ce biti YE#1 - ispred Novaka za 10 bodova.

 

No, takodje je moguc scenario kao s Endijem 2016: ako Medvedev vidi da je Novak zavrsio sezonu i da mu malo fali da dodje na #1 u race, mozda ubaci i neki 250 turnir. Ne verujem da ce ovo uraditi, dovoljno je pametan, ali ovaj scenario postoji.

 

Tsitsipas bi mogao da ga pretekne ako npr. odigra sledece:

po finale u IW i Parizu, osvoji Bec, osvoji jedan 250 turnir i odigra finale WTF (sa sve 3 pobede u grupi).

Ako bude isao na max. broj bodova (osvojeni IW, PAriz, WTF i 3 250 turnira, a Novak sad zavrsi sezonu, imao bi na kraju godine prednost od 1420 bodova.

 

Zverev takodje moze da pretekne Novaka. Treba mu 1 finale i 1 titula na mastersima, titula na WTF bez poraza i titula u Becu.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

• Andy Roddick poses this challenge: Right now, name any circumstance—any opponent, any event, any surface, any time of day, any format—and tell me when Novak Djokovic would NOT be favored. Has that ever happened before?

 

Quote

He didn’t make history and will be profoundly disappointed by failing in his 28th match. But let’s pause and acknowledge what Djokovic pulled off this year. No other player since Rod Laver even put himself in this position. 27–1 in major matches. Recovering from a set down eight times. Surfaces, conditions, times of day, opponents. Bravo. And the Australian Open (COVID-19 willing) is next on the calendar.

 

s tim sto Laver 1969 nije igrao 28 meceva vec, ako se ne varam, 26.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

Medvedev je prakticno rekao da ce do kraja sezone igrati samo IW, Pariz i Torino, da ni u kom slucaju nece igrati Bec (jer je u sedmici kad se igra St Petersburg, a koji najvarovatnije takodje nece igrati).

Tako da ako osvoji te 3 titule, a Novak sad zavrsi sezonu, Medvedev bi bio 1510 bodova ispred Novaka na race. Sto znaci da mu u tom slucaju i nije potrebno da osvoji maksimum bodova (titule).

Npr. ako dodje do finala u IW i Parizu, plus finala na WTF (uz bar 2 pobede u grupi) on ce biti YE#1 - ispred Novaka za 10 bodova.

 

No, takodje je moguc scenario kao s Endijem 2016: ako Medvedev vidi da je Novak zavrsio sezonu i da mu malo fali da dodje na #1 u race, mozda ubaci i neki 250 turnir. Ne verujem da ce ovo uraditi, dovoljno je pametan, ali ovaj scenario postoji.

 

Tsitsipas bi mogao da ga pretekne ako npr. odigra sledece:

po finale u IW i Parizu, osvoji Bec, osvoji jedan 250 turnir i odigra finale WTF (sa sve 3 pobede u grupi).

Ako bude isao na max. broj bodova (osvojeni IW, PAriz, WTF i 3 250 turnira, a Novak sad zavrsi sezonu, imao bi na kraju godine prednost od 1420 bodova.

 

Zverev takodje moze da pretekne Novaka. Treba mu 1 finale i 1 titula na mastersima, titula na WTF bez poraza i titula u Becu.

 

To za Cicipasa da se uzme sa rezervom, jer mu se broji milion turnira ove godine, plus to je u teoriji da Novak ne skupi nijedan bod, što je naučna fantastika, niti je Cicinjo nešto mnogo moćan igrač na tvrdoj podlozi.

 

Da li može neki link gde je to rekao Medvedev?

 

Ako je to istina, onda je Novaku maltene obezbeđen YE#1. Ne verujem da Medvedev može da osvoji preostala 3 turnira u sezoni, tj. 3500 bodova. Mislim da je Novaku dovoljno 700-1000 bodova do kraja godine. Ja da sam na njegovom mestu, preskočio bih IW, odmorio od svega, i posle lagano ušao u završnicu sezone i odigrao Pariz i Torino.

 

Verujem da se Novaku u ovom trenutku ni najmanje ne igra tenis, ali se mora potruditi da overi YE#1.

Link to comment
Share on other sites

https://www.usopen.org/en_US/news/interviews/2021-09-12/2021-09-12_interview_daniil_medvedev_finals_2021_us_open.html

 

KZS posle finala:

 

Quote

DANIIL MEDVEDEV: I have Paris and Nitto ATP Finals to defend. Novak, I don't think he has much to defend. I think honestly it's almost impossible.

Yeah, I don't know in the race if I am far behind Novak. If we talk about schedule, what can I change? There is Indian Wells, there is Paris Bercy, Turin, and Vienna. Vienna is in the week of St. Petersburg. I'm definitely not going to play it, because I probably won't play St. Pete also. But again, in the week of St. Pete, which is a Russian tournament, I'm not going to play anything else.

Let's hope I win Indian Wells, Bercy and Turin. It's a tough challenge. I'm just happy to win a major. I'm going to do my best in every tournament I'm playing. I'm going to see what I'm going to do with the schedule.

That's not my first goal in my mind to try to achieve it this year. If I manage to do it one day, it's great.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dracarys said:

To za Cicipasa da se uzme sa rezervom, jer mu se broji milion turnira ove godine, plus to je u teoriji da Novak ne skupi nijedan bod, što je naučna fantastika, niti je Cicinjo nešto mnogo moćan igrač na tvrdoj podlozi.

 

Da li može neki link gde je to rekao Medvedev?

 

Ako je to istina, onda je Novaku maltene obezbeđen YE#1. Ne verujem da Medvedev može da osvoji preostala 3 turnira u sezoni, tj. 3500 bodova. Mislim da je Novaku dovoljno 700-1000 bodova do kraja godine. Ja da sam na njegovom mestu, preskočio bih IW, odmorio od svega, i posle lagano ušao u završnicu sezone i odigrao Pariz i Torino.

 

Verujem da se Novaku u ovom trenutku ni najmanje ne igra tenis, ali se mora potruditi da overi YE#1.

 

Tsitsipas je igrao mnogo malih turnira ali ih nije sve poosvajao (tj. nije izvukao maksimum). On ima sledece:

180 - Roterdam

300 - Akapulko

300 - Barselona

90 - Hamburg

115 - ATP Cup

45 - Marsej

250 - Lion

 

on vec sad ima 17 turnira koji mu se sabiraju, znaci samo jos 2 moze dodati bez da nesto od postojecih bodova menja.

Dakle, on moze da ubaci IW i Pariz i to je cisto dodavanje bodova.

Posle toga on mora da menja svoje najlosije rezultate ovim novim.

Npr. on bi s 500 bodova iz Beca zamenio 45 iz Marseja, te bi tu efektivno mogao da uveca saldo za 455 bodova.

Ako bi npr. igrao Sofiju (mada je ludost posle LC leteti za Evropu, pa se onda vracati za IW), ond bi 250 bodova od titule menjalo 90 bodova iz Hamburga. Ili ako umesto toga uzme WC za San Diego u istoj toj sedmici (Rubljov igra tamo).

Pa ako bi osvojio Antwerpen onda bi tih 250 bodova menjalo 115 s ATP Cupa.

Pa bi onda posle Pariza, a pre Torina mogao da igra Stokholm i osvajanjem titule zameni 180 bodova iz Roterdama sa 250 bodova - to je efektivno samo 70 bodova.

 

No, ovi mali turniri su mu neka vrsta bafera. On teorijski moze da pretekne Novaka (ako ovaj ne odigra nista) i ako osvoji IW, Pariz i Torino (s 2 poraza u RR). Ili: titule u IW i Parizu i poraz u finalu Torina ali sve 3 pobede u RR.

 

U svakom slucaju - prilicno nemoguca misija. Ne znaci da je on nece pokusati, uzimajuci u obzir njegovo dosadasnje pravljenje kalendara.

 

 

Za razliku od njega Medvedev je maksimizovao svoje nastupe na malim turnirima. Ima:

500 s ATP cupa

250 iz Marseja

250 s Majorke

 

ali on nije prakticno nista drugo ni igrao (ima 0 u Roterdamu i Haleu), tako da ladno moze da doda sve sto osvoji na malim turinrima (teoretski 500+2*250=1000, ali posto sigurno ne iga Bec onda je to 3*250=750)

 

Njemu finala iz IW, Pariza i Torina donose #1 ako je Novak zavrsio sezonu.

Ako odigra samo ova 3 turnira (a ne verujem da ce ista drugo igrati, nije blesav), Novak ga izbacuje iz trke ako sakupi 1510 bodova do kraja godine pa makar Medvedev ostao neporazen do kraja godine.

 

 

sto se Novaka tice, verujem da bi mu bilo najbolje da sad napravi pauzu, pa da odigra Bec kao pripremni turnir (plus promocija za Reiffeisen banku; ima dosta Srba koji bi otisli da ga gledaju, te bi publika bila dobra, jos im nema Tima), pa da onda u Parizu vrsi finalno doterivanje forme pred Torino (i odradi sta treba za sponzore, publika bi trebalo da bude super), pa onda 1 sedmica pauze (trening, finalno poliranje forme) i onda na titulu u Torinu.

I da zabataliti DC posle toga (bese igraju u Austriji prvi deo kampanje?). Treba mu jedno dobro odmaranje i pripreme pred narednu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Izgubio na US Openu, pa mu se sad ne igra, je l' ta logika?

Pa to mu je već jubilarni 10+ put.

Jedino ako će da se drži konkretnog plana, samo slemovi i ništa drugo, onda treba da igra Beč-Pariz-Torino (kao i završni je slem).

 

Koliko god da spominje da mu nedostaje porodica, ja mislim da je on neizlečivi zavisnik od tenisa.

Link to comment
Share on other sites

Dominik Tim je završio sezonu? Nisam znao.

 

Cicipas da završi godinu kao broj 1 se u ovom trenutku graniči sa nemogućim, nadam se da će od sledeće sezone sve biti obavezno da se igra i da se broje bodovi sa svih slemova i mastersa (izuzetak MC). Stvarno je sramotno da on sa žnj osvojenim turnirima posle poslednjeg slema u godini i dalje teoretski ima šansu da završi godinu kao broj 1, samo zato što igra milion turnira tamo gde konkurencija slabija i ima bolje rezultate.

 

Novak da igra Beč? To prvi put čujem, a i ako bude igrao, to će biti u stilu da odigra dva meča najviše kao onomad kada je ga je izbacio Sonego nakon što je i matematički obezbedio broj 1.

3 minutes ago, stray_cat said:

Izgubio na US Openu, pa mu se sad ne igra, je l' ta logika?

Pa to mu je već jubilarni 10+ put.

Jedino ako će da se drži konkretnog plana, samo slemovi i ništa drugo, onda treba da igra Beč-Pariz-Torino (kao i završni je slem).

 

Koliko god da spominje da mu nedostaje porodica, ja mislim da je on neizlečivi zavisnik od tenisa.

Pa čovek je već rekao da je fokusiran samo na slemove. Nije on više ni mlad da bude na najvišem nivou čitave godine, niti to njegovo telo može više da iznese.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Tim je ponovo povredio ruku i onda resio da zavrsi sezonu i zaleci je kako treba. Pa na onom snimanju u kukuruzima je nosio onaj "gips" na ruci.

I Gofan je zavrsio sezonu (mada on nije toliko bitan, jelte :classic_biggrin: ) jer nikako da zaleci koleno koje je povredio u Halleu.

 

Meni apsolutno nije jasno kako Tsitsipasu rezultat s USO nije u obaveznom brojanju na oficijelnoj listi. Receno je da se od Sinsinatija sve vraca na staro.

Doduse, valjda su u martu rekli da ne vaze uobicajene "obaveze", ali sam ja to shvatila da se odnosi na obavezna 4 500 turnira (jedan posle USO), plus da su ovi GS i mastersi do Sinsinatija na tom neobaveznom rezimu, ali da ce se posle toga taj deo vratiti u normalu.

Link to comment
Share on other sites

Ironičan sam. Mislim, ako je igrao OI (jer patriotizam), što da ne odigra i IW, zar da propusti po nti put prvo mesto na kraju godine?

-----

Nisam gledao dogodovštine posle završetka finala US Opena, zadnje što sam video je "dead fish" "proslava"(!?) osvojenog slema (Medvedev je, za mene matorca, definitivno klinac, mislim, u najznačajnijem trenutku svoje dosadašnje teniske karijere, njemu padne na pamet da ga proslavi ko lik iz video igre (max establišmenske). Usput, sve drugo vezano za njega mi se sviđa - i žena i trener koji su jedino oni na tribinama i stil udaraca i stalno prvi servisi i koliko daleko čeka servis (Rafa malo dete za njega)). Tkd nisam znao da se Noksa (osim kad mu je publika poklonila jedan brejk) i posle baš isplakao: na ceremoniji i posle na konferenciji za štampu.

 

Spoiler

Po definiciji dramaqueen. Ako se isplakao, manje će da ... Žao mi je što se toliko ufurao u celu zlatnu, patriotski obojenu grendslem priču koja je imala tužan kraj sa sve suzama.

 

Još jednom, bitno je da ima plan, ako su to samo slemovi, nek' se drži njega.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

 

 

5 hours ago, Darth Steva said:

 

Kakvo crno zezanje, samo suve cinjenice.

5 slamova podelio random igracima i cak 4 puta bio pometlan u finalu GS. :classic_ninja: Ako za 2 od ta 4 meca i moze da se nadje objasnjenje, preostala dva ishoda bi bila sramota za bilo kog random top10 igraca u tom trenutku a kamoli za Novaka. Kad se podvuce crta, neko ko juri goat status ne sme to da ima u CV-ju.

Sive i suve činjenice, sve znate...o Novaku...

Aj ti lepo reci meni i ostalima gde su bila ostala dvojica tih godina kad je on eto bio u finalima, toliko makar duguješ...

 

I još nešto, Novak je, kume davno taj status dosegao, vaši puleni to ne mogu stići...

Uživajte u lepojoj večeri..:64:

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, CheshireCat said:

wwww, treba ti neki mačiji avatar za računanje. U skladu sa gifom :classic_biggrin:

a ne, onda cete da me pobrkate s alcestom :classic_biggrin:

macke ne diram, to su njen resor.

 

drzim se ja i dalje ovog kalifornijskog cveca, slicica je vedra i optimisticna.

Link to comment
Share on other sites

On 9/14/2021 at 1:34 AM, Dracarys said:

.

Ne znam zašto pokušavaš da uniziš kvalitete Medvedeva, on je počeo da igra vrlo ozbiljan tenis tek sa 23 godine. Tada je odigrao epski meč protiv Nadala na USO gde je zamalo pobedio, a na turniru pre toga je pobedio Novaka u Sinsinatiju. Trebalo bi da znaš da neki igrači kasnije, a neki ranije dostignu taj neki visoki nivo igre. Medvedev jeste loš igrač na šljaci i travi, ali to ne znači da bi trebalo zbog toga da se umanjuje njegova fantastična igra na tvrdoj podlozi. Po tvojoj logici, ja bih morao da pljucnem po jednom Samprasu što ima samo jedno SF RG za čitavu karijeru i da mu poništim 7 Vimbldona, lol

Vavrinka tek sa 27-28 godina je počeo da igra tenis na slemovima na jako visokom nivou. 

 

Medvedev je naslednik Novaka što se tiče tvrde podloge, neverovatan je. Naosvajaće se slemova na hardu, imaće sigurno 5+ slemova.

 

Što se tiče samog Ferera, on je po meni precenjen igrač. Ima to jedno finale RG, gde mu se poklopilo u žrebu da ne ode na Novaka ili Rafu u SF koji su se peglali tada u 5 setova u polufinalu. Ima jedan masters osvojen protiv Janoviča. Sramotno je njega upoređivati i sa Cicipasom, a kamoli sa Medvedevom i i Zverevom. Evo, kako Ferer nema nijednu značajnu pobedu na nad BIG3, a Zverev ima protiv prajm Novaka osvojen masters Rima i WTF. To sve sa dvadesetak godina.

 

Jednostavno je Novakova godina bila sjajna i viđen je nestvaran nivo igre.

 

Ferrer nije imao tu privilegiju da igra protiv Big3 od kojih jedan ima 38+ godina, drugi 33+, treci 32+. Igrao je protiv njih trojice u punoj snazi, a tu su bili i Del Potro, Murray, Wawrinka .

 

E sad Medvedev - kazes da je neverovatan na betonu i da je naslednik Novaka (koji se na US Openu nesto nije naosvajao slamova, ali hajde da racunamo i finala). Zasto nije osvojio US Open 2020.? Zasto se nije plasirao ni u 1/4 finala na AO Openu 2019. i 2020.? Brutalan je Nadal na sljaci, brutalni su bili Big3 na skoro svim podlogama. Ako za nekog kazes da je brutalan na nekoj podlozi, to znaci da se svake godine plasira u finale, a Medvedev ima 3/6 finala na betonu u poslednje tri godine.

 

Dalje, ne mozes da pljujes po Samprasu, jer je covek na dva razlicita GS osvojio 5+ titula. Neka Medvedev i ne bude nista na sljaci, ali bi morao da na preostala tri slama konstantno ulazi u finale. Veliki Roger je imao od 10 uzastopnih finala i 23 (23!) uzastopna polufinala GS, velike nizove imali su i Nadal i Djokovic.

 

Ljudi, sam Djokovic se posipa pepelom i kaze posteno da je lose odigrao. Ne znam sto toliko hvalite Medvedeva, kad je cinjenica da je Novak mogao da dobije mec, da je samo malo bolje odigrao.

 

Takodje, Novak je kroz svoju karijeru precesto imao crne periode i bar tri epske sanse koje je sam upropastio:

 

1. 2016. je bio na vrhuncu, imao 4 GS u nizu i onda se raspao "jer je bilo dosta, nije video svrhu vise". Covece, ako mozes da osvojis 10 GS u nizu, osvoji 10 u nizu, neki (tipa Lance) su bili nezajazljivi toliko da su se dopingovali samo da bi imali sto vise u nisu. To je odlika sampiona, uvek na pobedu.

2. 2015. Igras protiv Wawrinke i gubis od njega finale? Opet propustena sansa za sva cetiri GS u jednoj godini.

3. 2021. OK, odmah da kazem, ne razumem hype oko tog broja GS. Napad na 4 u jednoj godini, a tu je iza ugla i napad na 6 u nizu je nesto sasvim drugo, ali je Novak opet pukao pod tim pritiskom.

 

Ne znam iskreno sta su to mogli Federer i Nadal da urade bolje i za cim ce oni za zale - za izgubljenim finalima sa 38 godina? Zbog povreda zbog stila igre? Federer da je mogao da izbegne Nadala osvojio bi neki RG i sva cetiri u jednoj godini, ali Nadal je zver na sljaci. Nadal jednostavno tako igra, malo razbija, malo je povredjen.

 

I da se vratim na Medvedeva - ranije sam pratio zenski tenis, bilo je tu velikih igracica. Danas mnogi kazu za neku igracicu ono sto ti kazes za Medvedeva - ova razbija, pred njom je velika karijera, imace mnogo GS, a ono od velikih rekorderki osta samo Serena. E tako ce da bude i u muskom tenisu, nece vise biti ni Novaka, pa ce Medvedev nesto da osvoji protiv nekog Tsitsipasa ili Zvereva i obrnuto, ali to ni blizu nije onome sto su radili veliki igraci i pre Big3 i onome sto je radio veliki Roger i zver Nadal i Djokovic koji je odavno mogao da bude najbolji svih vremena da nije sam sebe unistavao kad je bilo najbitnije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...