Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Lejver ne deluje preterano srecan povodom Novakovog poduhvata, u stilu: ako bude igrao dobro i ako pobedi - cestitacu mu.

a tek prica o tome koja je razlika izmedju njegovog doba i danas, u stilu: kad sam ja igrao mi smo igrali na travi, pa je padala kisa, pa nas prekidala, pa je helikopter dolazio da susi teren, pa sam morao da igram u kopackama...

itd. itd.

tacno cujes da mu Novak nije omiljeni igrac (i da je ona reakcija od pre neko vece bas bila iskrena 🍋 ) .

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa to je sasvim normalno. Niko me neće ubediti da vrhunski sportisti, oni sa istorijskim karijerama, vole da im drugi obaraju rekorde, koliko god PC izjava morali da daju. Bude mi žao kad ih dovuku da tako nečemu prisustvuju. Džon Lojd je tu bio potpuno u pravu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ustvari Novak je sve uradio kako je trebalo, da nije otisao na OI bilo bi - eto zrtvovao OI za nista a sigurno bi osvojio

 

Sad stvarno samo na GS ove da se koncentrise do 2024. Broj nedelja na prvom mestu mu niko nece skinuti bar u narednih ko zna koliko godina tako da to vise nije bitno, uopste sve rekorde drzi on

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ChrisJudd said:

Postoje neki pritisci koje ni Novak ne može da podnese. Ali imaće još nekoliko prilika za 21. GS, posle koga neće više biti ove rasprave oko GOAT, koja je i sada smešna svakom iole objektivnom.

Biće, jer to nije objektivna kategorija, kao što ni Greatest nije objektivna odrednica. Neka još 5 komada osvoji, biće osporavanja. Nekome je GOAT Lejver, nekom Borg, nekom Pančo Gonzales, nije svima Federer. Nije to nauka da postoje objektivni kriterijumi, a i ne mogu jer ne igraju kandidati svi u isto vreme i jedni protiv drugih pa da vidiš ko je bolji. 

Jedino što ama baš niko neće poreći je da je Rafa GOAT na šljaci. Za ove univerzalne kategorije nikad neće biti konsenzusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas tako @alcesta.

 

Djokovic jeste jedan od najvecih, ali nije najveci.

 

Za mene (subjektivno) je najvazniji rekord broj uzastopnih GS - to svedoci o trajanju jedne dominacije. Onda ide broj GS u jednoj godini, a tu je najveci Laver. Onda ide broj poraza u jednoj godini.

Djokovic je imao sansu da ima najvise GS i (mnogo vaznije) sva cetiri GS u jednoj godini i odigrao je katastrofalno. To mu nije prvi put u karijeri, jednom se vec raspao nakon 4 uzastopna GS i nigde ga nije bilo 2 godine. Prosto neverovatno koliko psihicki zna da bude labilan u kljucnim momentima.

 

Steta, velika steta.

Link to comment
Share on other sites

To nije uopšte neverovatno, samo je normalno jer nije ni on mašina, a ima i fizičke limite koliko god to zaboravljamo. Da je toliko psihički labilan ne bi bilo ni tog prvog niza od 4 slema ni ove prilike večeras. Ne vidim kakva je razlika je li izgubio 3:0 ili u TB 5. seta, ishod je isti.

 

A znači za tebe je GOAT Don Badž :classic_cool:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je ovoliko izgubljenih setova u Njujorku bilo više rezultat pritiska nego objektivnog stanja njegove igre, jer koliko god bio u formi za svoje godine ipak ne može očekivati da redovno pobeđuje 10-15 godina mlađe top igrače ako provede na terenu po 5 sati više. Treba ne gubiti setove od raznih Runea, Bruksbija pa ni Nišikorija, da bi ostalo u rezervoaru kad je najvažnije.

Mislim, ovde bi izgubio svakako bez obzira, ali za naredne slemove još više da usavrši servis i skraćivanje poena, nema druge.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, alcesta said:

To nije uopšte neverovatno, samo je normalno jer nije ni on mašina, a ima i fizičke limite koliko god to zaboravljamo. Da je toliko psihički labilan ne bi bilo ni tog prvog niza od 4 slema ni ove prilike večeras. Ne vidim kakva je razlika je li izgubio 3:0 ili u TB 5. seta, ishod je isti.

 

Ma nema sanse da bi izgubio u pet setova od Medvedeva koji vise nije mogao ni da prebaci loptu preko mreze.

 

A cak i kada bi izgubio, pa izgubio si u epskom mecu, od velicanstvenog protivnika koji moze da igra u petom setu kao da je sam pocetak. I deset godina kasnije ce se na kanalima SK ili ES pustati Djokovic - Federer 3:2, 13:12 u petom setu ili Djokovic - Nadal 3:2, 10:8 u petom setu, a ovo ce svi da zaborave, osim najbolje sanse nekog tenisera da se upise u istoriju.

 

29 minutes ago, alcesta said:

A znači za tebe je GOAT Don Badž :classic_cool:

 

U jednoj kategoriji je svakako najbolji ikada.

Link to comment
Share on other sites

Steta. Zao mi je samo sto nje bolje odigrao pa ako izgubi da nema nekih dilema i razmisljanja. Noge teske, olako data prednost rivalu u prvom setu, propustene sanse na pocetku drugog seta, cak i u poslednjem gemu izgubio par poena u kojima su se igrale razmene. Citav USO je nekako hodao po ivici, a danas ga je sve stiglo.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad igraš nekoliko desetina GS finala u karijeri i ko zna koliko još polufinala i četvrtfinala (koja nisu ovde bitna ali eto ti si pomenuo tih 10:8 protiv Rafe) ne može svako da bude epsko, to je jednostavno nemoguće. Da bacimo onda u vodu sve one titule gde su Big3 drali protivnike rutinski i osvojili turnir sa 2-3 izgubljena seta?

A i nemamo pojma koliko je Medvedev još mogao da igra. Te fizičke krize dođu i prođu a on ima 10 godina manje i lakše treninge ceo turnir do finala. Ne stiže se 0:2 svaki dan, zato i jeste onoliki podvig ovogodišnji RG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi oni imaju po 10, 15 godina manje i svi oni disu na skrge u trecem, a pogotovo nakon 3. seta.

 

Da li je Musetti mnogo mladji od Novaka? Da li se raspao? Kako je igrao Brooksby, koji bi po tebi trebalo da ima snage za 7 setova, a Novak mu uze i "dusu i noge"?

 

Valjda si gledala ovogodisnji US Open i kako je Novak fizicki izgledao mnogo bolje od protivnika u 3. i 4. setu?

Link to comment
Share on other sites

Muzeti ima 18 godina, aman, dečko se još razvija. Bruksbi je pre meča s Novakom svaki meč igrao po 4 sata. Cepidlačiš svesno. A to što je Novak bolje izgledao od njih u poslednjim setovima znači i da je nepotrebno rasipao energiju jer nije imao dovoljan nivo igre da manje vremena provede na terenu. 

Naravno nije bukvalno nepotrebno jer da je mogao bolje igrao bi bolje i kraće, ali to uzme danak na duže staze, i onda kad na to dođe i pritisak i sjajan protivnik dobijemo ovo danas.

Tako nešto se desilo u Londonu protiv Marija posle iscrpljujućeg meča sa Delpom.

Inače Zverev nije disao na škrge, a ni Medvedev nije imao neke nepremostive fizičke probleme, ali mislim da nema smisla više ponavljati jedno isto pošto ti u to ne veruješ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...