Jump to content

KKCZ- bivsi igraci i treneri


kalistenika u rutini

Recommended Posts

41 minutes ago, uini said:

mnogo mu ga daje po religioznom srbovanju. pionirski centar nikada nije trebalo tako da se zove, vec stefan nemanja ili sveti sava, idi bezi. mislim, nemam ja nista protiv ali ne mogu zaista.

 

edit "nase divno kosovo, koje ce pomocu molitvi ostati tamo gde treba, u sastavu srbije"

 

ono, ako je srbija state of mind, onda hoce. 

Zaaamisli covek rodjen u Srbiji je zapravo religiozan i voli svoju zemlju, sraaaaaamotaaaa. Treba lepo da voli neku drugu,  nebitno koju i da bude budista, to je sad IN

Link to comment
Share on other sites

ma ne radi se uopste o tome. 

mislim da verska-religiozna uverenja, koja se protezu sve do politicke molitve za kosovo a prethodno na jednako budalastu opasku o pionirskom centru koji je trebalo da se zove stefan nemanja ili sv sava = jeste ili bar treba da bude, intimna stvar, kao i npr seksualno opredeljenje; ukoliko vec sagovornik ne pokazuje interesovanje za tvoje prilicno otvoreno stavljanje takvih stavova na sto, onda bi trebalo da ih batalis, jer je u suprotnom degutantno agresivno (vec jeste ali ako je doslo do toga da kreces da se skidas, iako niko nije tu zbog seksa, mozda je vreme da stanes : ))

 

nije problem biti duboko religiozan feat ljubitelj drevne srbije, vec to sto ljudi nikako da razumeju da to nisu teme koje treba promovisati u svakoj prilici, to rade politicari sa svojom strankom npr.

 

@Redstar0356

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@Horium, nije problem pricati o tome ukoliko sagovornik pokazuje interesovanje da te stavove i cuje.

 

nisam tek pausalno uporedio veru sa seksualnim opredeljenjem, zato sto stavljanje takvih tema na "konverzacijski sto" moze da uznemiri ili cak povredi bilo koju jedinku u razgovoru. a opet, mislim da kod oba primera [vere/religije & seksa] ne postoji "ispravno & pogresno" osim ako ne zrtvujes device na oltaru ili praktikujes pedofiliju.

 

ako je vec tako, cemu onda jednostrano insistiranje na temi? zar to onda nije borderline kao jehovini svedoci, koji imaju nesto da ti kazu iako ih niko nije pitao?

 

filizofska, politicka i socijalna ubedjenja ipak dozvoljavaju diskusiju i razlicite stavove. s'tim sto bih ja licno uvek bio oprezan i sa tim kosovom, jer je ocigledno i dalje zapaljiva tema 23 god kasnije, pa ne bih ni oko toga agitovao preko video linka iz amerike gde sam od 2016e, ako me razumes. a ni za to ga kuzma nista nije pitao, niti mu hintovao makar u tom pravcu.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

filizofska, politicka i socijalna ubedjenja ipak dozvoljavaju diskusiju i razlicite stavove

 

Kod mene isto vazi i za verska ubedjenja. Jebiga, ako pricas o tome, onda si po meni automatski spreman i da ti ja protivrecim, da imam razlicitu interpretaciju i sl.

 

A "daljinsko" agitovanja oko Kosova iz Amerike je nesumnjivo degutantno. Ali i dalje legitiman nacin ucestvovanja u konverzaciji.

 

Mislim, mozemo da pokusamo da svedemo razgovor/intervju na cisto sportske teme, ali to je tesko ako doticni sportista bavljenje sportom vidi kao fizicku emanaciju svojih unutrasnjih uverenja.

 

Ps. Insistiranje na odredjenim temama iako sagovornik nije zainteresovan ga cini smaracem (i potencijalno nekulturnim). No, ne mogu da se slozim da o tim licnim ubedjenjima ne treba pricati.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Horium said:

Ps. Insistiranje na odredjenim temama iako sagovornik nije zainteresovan ga cini smaracem (i potencijalno nekulturnim). No, ne mogu da se slozim da o tim licnim ubedjenjima ne treba pricati.

 

okej, može i tako. samo mislim da je to put ka velikim i nepotrebnim neprijatnostima (pričam generalno o međuljudskoj komunikaciji, jebeš podcast na kraju krajeva).

prosto, dobre su šanse da ti sagovonik/ca sa sličnim žarom odbrusi a mislim da na ovim temama jednostavno ne možeš da vodiš konstruktivnu diskusiju u datom kontekstu u kojem je tema jednostrano nametnuta.

 

ja bih razumeo da je pravo(slavlje) na veru u srbiji ugroženo, da ne možeš da ga praktikuješ individualno i kolektivno, pa kao, želiš da podigneš glas i pozornost i skreneš pažnju javnosti. u srbiji je to opšteprisutno i poželjno, pa onda ovakav pristup meni samo pojačava taj agresivan pristup xy pojedinca ka okolini.

 

ali okej, neka bude da je to moja subjektivna percepcija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni je vise smesno+tuzno da se neke nesuglasice na poslu tako resavaju, i to u kolektivu za koji sam mislio da je normalan kao Zvezda pod Radonjom i od coveka za kojeg sam mislio da je normalan kao Jovic.

 

Okej, trenirao sam i ja ekipne sportove, znam da moze da bude svacega, ali sam mislio da to uglavnom nestane kod odraslih ljudi koji su profesionalci.

 

Samo zamisljam scenu gde hvatam kolegu za vrat u kancu kao rezultat prethodnog "cascavanja" epitetima.

 

Bukvalno zona sumraka nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Košarkaši Barselone osvojili su trofej Katalonske lige pobedom nad Huventudom 92:82.
 

Najbolji u pobedi Barse bio je Nikola Kalinić sa 17 poena (3-3 za dva, 1-4 za tri, 8-8 penali), uključujući i 11 poena u poslednjoj četvrtini.

 

Edited by Del Piero
  • Like 1
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...