Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Za Denver match-up sa Lakersima je bolji nego sa Clippersima. Prvo spoljna linija Lakersa je lošija i šuterski i defanzivno, biće više prostora za Murray-a, drugo za Jokića i cijeli tim Nuggetsa njegov match-up sa AD je odličan, iako se mnogi neće složiti. AD jeste atleta, ali je dosta kraći i nešto lakši od Goberta, a to Jokari odgovara. Ako bude prilike on će ga lagano postovati, a ispod obruča ide pas ili neki od brojnih trikova koji završavaju košem. S druge strane, izvlačiće ga daleko od koša što neutrališe njegovu sjajnu defanzivu, dok Jokića to uopšte ne čini manje opasnim ofanzivno, naprotiv. Hoću da kažem u eventualnom match-upu Jokić > Davis. Zato će Vogel sigurno vratiti u rotaciju Javala i Dwighta i oni će nastojati da Nikoli otežaju život. Imali su određenog uspjeha u RS, a da li će tako biti i protiv Jokarinog plej-of moda vrlo brzo ćemo vidjeti. Naravno, najveću opasnost za Denver predstavlja p'n'r igra LBJ, kao i njegovi prodori. Ako to uspiju da iskontrolišu makar u određenom stepenu Nuggetsi su u igri. Najvažnija će biti timska odbrana, kojom bi se pokrile slabosti Jokića i zaustavili ulazi Lebrona. Kralja pustiti da šutira spolja koliko hoće je odličan recept. Mnogo štete mogao bi da napravi Rondo kad Lebron nije u igri i tu je velika snaga Lejkersa. Opet, Grumenja su mladi tim koji bukvalno raste kroz utakmice, sada su već prepuni samopouzdanja i vjeruju da mogu mnogo. Takođe, ovaj brzi ritam utakmica više odgovara mlađim timovima, jer se brže oporavljaju i ako serija potraje šanse prelaza na stranu Denvera. 

 

U svakom slučaju čeka nas zanimljiva serija i odlična košarka. :thumbsup:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ječmendo said:

Za Denver match-up sa Lakersima je bolji nego sa Clippersima. Prvo spoljna linija Lakersa je lošija i šuterski i defanzivno, biće više prostora za Murray-a, drugo za Jokića i cijeli tim Nuggetsa njegov match-up sa AD je odličan, iako se mnogi neće složiti. AD jeste atleta, ali je dosta kraći i nešto lakši od Goberta, a to Jokari odgovara. Ako bude prilike on će ga lagano postovati, a ispod obruča ide pas ili neki od brojnih trikova koji završavaju košem. S druge strane, izvlačiće ga daleko od koša što neutrališe njegovu sjajnu defanzivu, dok Jokića to uopšte ne čini manje opasnim ofanzivno, naprotiv. Hoću da kažem u eventualnom match-upu Jokić > Davis. Zato će Vogel sigurno vratiti u rotaciju Javala i Dwighta i oni će nastojati da Nikoli otežaju život. Imali su određenog uspjeha u RS, a da li će tako biti i protiv Jokarinog plej-of moda vrlo brzo ćemo vidjeti. Naravno, najveću opasnost za Denver predstavlja p'n'r igra LBJ, kao i njegovi prodori. Ako to uspiju da iskontrolišu makar u određenom stepenu Nuggetsi su u igri. Najvažnija će biti timska odbrana, kojom bi se pokrile slabosti Jokića i zaustavili ulazi Lebrona. Kralja pustiti da šutira spolja koliko hoće je odličan recept. Mnogo štete mogao bi da napravi Rondo kad Lebron nije u igri i tu je velika snaga Lejkersa. Opet, Grumenja su mladi tim koji bukvalno raste kroz utakmice, sada su već prepuni samopouzdanja i vjeruju da mogu mnogo. Takođe, ovaj brzi ritam utakmica više odgovara mlađim timovima, jer se brže oporavljaju i ako serija potraje šanse prelaza na stranu Denvera. 

 

U svakom slučaju čeka nas zanimljiva serija i odlična košarka. :thumbsup:

 

 

Ma daj. 

 

Herel & Zubac vs AD?

 

Evo sad gledam, Jokić 16ppg prosek protiv Lejkersa, AD 30ppg protiv Denvera. Nemaju čoveka za Lebrona, a ovi ako ništa drugo, mogu da izvrte 3 igrača na Mareju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

@Ječmendo pa tesko da moze biti losija od Beverlija, Lua, PG, Shameta? Na sta je ono licilo.

Ovi kod Lejkersa su bar sljakeri, znaju svoju ulogu a ovamo lazni superstar i jedan od najboljih 6tih igraca lige koji nestane u PO. Opasna ta spoljna linija😂😂😂😂

 

Lako je kritikovati poslije bitke, trebalo je na terenu iskontrolisati i nadigrati tako ''lošu'' spoljnu liniju Clippersa. Na Murray-u su se mijenjali PG, Kawhi i Beverley, ako hoćeš da kažeš da će mu biti teže protiv Danny Greena, KCP-a i Carusa, izvini ali ja se ne mogu složiti. I nikakav recency bias na to ne može uticati, Clippersi su daleko jači spolja.

 

34 minutes ago, realno *w said:

Ma daj. Herel & Zubac vs AD?

 

Evo sad gledam, Jokić 16ppg prosek protiv Lejkersa, AD 30ppg protiv Denvera. Nemaju čoveka za Lebrona, a ovi ako ništa drugo, mogu da izvrte 3 igrača na Mareju. 

 

Pa to je samo moje mišljenje, utakmice će pokazati da li je ispravno. Nijesam se referirao na Zubca i Treza, već na Goberta koji je po meni za Jokića znatno gori match-up. AD je lagan, Jokara ima preko  20 kg više i to je on što mu odgovara, jer ga bez problema postuje i ''ugurava'' pod koš, a onda zahvaljujući svojoj vreći punoj trikova ima mnogo rješenja. Kod Goberta je to išlo teže, između ostalno zbog abnormalne dužine istog, a to AD nema. Protiv AD-ove eksplozivnosti već postoje jednostavnija rješenja i Nikola ih ima. Ako bi uspio da zadrži šut za tri iznad 40% on sigurno dobija duel protiv Davisa. Ponavljam, moje mišljenje koje će vrlo brzo proći praktični test.

 

Što se tiče utakmica iz RS ne bih ja to uzimao suviše ozbiljno, isto bi se moglo reći da su Lakersi tijesno dobijali utakmice u kojima Jokić, pa ni Murray nijesu briljirali. Ovdje kreću od nule, pa kom obojci, kom opanci... 

 

3 hours ago, gggggggg said:

lakersi imaju ono sto ostali nemaju a to je lebron james. on bi i sa onim clevelandom iz '15 dobio ovaj denver. 

 

Nema nikakve sumnje da je LBJ najbolji igrač NBA u prethodnoj deceniji, ali daleko je on od supermena. Jer i pored pravljenja ''super'' timova (znam da se fanovi s tim neće složiti :s_d:) za 17 godina karijere uzeo je ''samo'' tri prstena. Basket je ipak timska igra, i bez obzira na fantastičan kvalitet on je samo jedna karika u eventualnom šampionskom lancu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, HAMMER said:

uzeo samo 3 prstena  :Hail:

 

gasite internet, imamo pobednika

 

Nadam se da umiješ da čitaš i da znaš smisao navodnika? :s_d:  Da je toliko super dominantan na terenu, koliko je dominantan narativ o njemu morao bi uzeti više prstenova. Ali, to je već tema modernog doba, mnogo više marketinška nego košarkaška i ja se njome neću baviti, prosto mi nije zanimljiva...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ječmendo said:

 

Nadam se da umiješ da čitaš i da znaš smisao navodnika? :s_d:  Da je toliko super dominantan na terenu, koliko je dominantan narativ o njemu morao bi uzeti više prstenova. Ali, to je već tema modernog doba, mnogo više marketinška nego košarkaška i ja se njome neću baviti, prosto mi nije zanimljiva...

 

pa koliko je trebao uzeti? i koje to?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gggggggg said:

pa koliko je trebao uzeti? i koje to?

 

Napisah već, potpuno mi je nezanimljiva diskusija te vrste. Ponavljam, basket je timska igra i na kraju će šampion biti najbolji tim u datom trenutku, bez obzira da li u njemu igra ili ne najbolji pojedinac. Over and out.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ječmendo said:

 

Napisah već, potpuno mi je nezanimljiva diskusija te vrste. Ponavljam, basket je timska igra i na kraju će šampion biti najbolji tim u datom trenutku, bez obzira da li u njemu igra ili ne najbolji pojedinac. Over and out.

 

dramo mi je da smo se ispricali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...