Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

15 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Setio sam se jos jedne - David Jackson - Broken Heart. Bila na starom EELF-u, sad mozes samo na lbry.tv da nadjes sa tom hardkor sovjetskom vecherinkom

 

nikad cuo ovaj trek. kao ni za ovaj ibry.tv. hvala za ovo, vidim ima tu jos materijala.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uvrnuto said:

Jeste jeli 'leba masti i paprike?

 

Za vreme inflacije cesto

 

 

edit Inace letnji klasik hit mi je sendvic kajmak sa paradjazom u toploj lepinji. Prilicno jednostavno, a ukusno.

Edited by mr clutch
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

A alevu papriku i danas rokam kao lud, pospem je po hlebu, prelijem sa malo maslinovog ulja i odletim na sedmo nebo. Moje devojke su se onesvestile kad su me videle da uzmem kašičicu iste i pojedem, kao da je neki krem u pitanju. 

 

Isti si ko moj davno izgubljeni najbolji drug. On je čak u "najboljim danima" znao jesti Vegete i to bi normalnom kašikom zagrabio više puta i jeo, baš kao krem. Morao se skrivati od svojih dok bi to činio :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Može li neko da mi objasni kako je Sunshine kod nas zaradio status hip-hop grupe? Ne pričam o kvalitetu muzike, to mi je poznato otprilike, problem je sa žanrovskom klasifikacijom. Kad sam krenuo još davno da slušam taj hip-hop, razmjenjivali smo te kasete i cd-ove, pričali smo o grupama i izvođačima, razlikovali su nam se ukusi, ali držali smo se tih nekih poznatih imena na domaćoj sceni. I pretežno su ljudi stavljali Sunshine u nabrajanjima. Ja ih do tada nikad nijesam slušao, i odlučim da nađem od njih neki materijal. Uzmem od nekog starijeg brata neki CD, odnesem kući i poslušam, ali mi nije bilo jasno kako to spada u hip-hop. To je bilo potpuno drugačije od svega što sam slušao.  Ok, bilo je i tada grupa koje nijesu forsirale neku hardcore priču, ali su imali rep matrice, imali su neki flow, recimo Monteniggersi ili WITB. Ja sam onda bio u nedoumici da postoji još neka grupa Sunshine. Kao ovo što sam slušao je jedna grupa, ali ima još jedna istoimena grupa koja roka rep. Posle sam naravno skontao da je to ta grupa, ali i dalje nijesam razumio zašto njih trpaju u rep. I danas nakon 15 godina otkad sam krenuo da slušam rep, još uvijek ih ljudi stavljaju tu. Za mene je to ostao jedan fenomen do dana današnjeg.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

@Betolingar Misdongard

 

jos davnije nego kada si ti davno krenuo da slusas taj hip hop, muzicki pravci nisu bili toliko fijokirani u fijokama, u smislu, da odredjena bitaza mora da bude house, trance ili techno, da hip hop ne sme da ima zive instrumente. mada jeste kod vec okostalih pravaca kao sto je rnr, bilo tih formalnih poklica "gitara, bas, bubanj i glas", da bi se satro pure rock n roll zastitio od svih tih sintisajzera i cega vec nepravovernog. 

 

nisam siguran, posto nisam ni fan a nije me bilo ni briga - tek, mislim da sunshine prvi album i jeste bio pure hip hop stilski, u smislu da je isla rima preko matrice, stagod je na toj matri snimljeno. 

 

a prvi rep / hiphop /stagod bend na ovim prostorima je ionako bio budweiser 

 

https://www.google.com/amp/s/www.vice.com/amp/sr/article/3k5j9y/badvajzer-beograd-1987-rodenje-rep-muzike-u-jugoslaviji

 

.. to ako mislis na upliv zivih instrumenata 

 

.. ako pitas kulturolosko-zanrovski, meni je npr svaka elektronska muzika okej da bude tehno a svaki parti sa srodnom ideologijom i sa vise od hiljadu ljudi - rejv, mada ovo drugo uvek koristim u shali. 

 

daklem, bitno je kakvom trajbu i kulturi pripadas a ne kakve alate i nacine koristis da se izrazis, imo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uvrnuto said:

I je l' postoji nešto što mislite da jedete na "čudan" način.

Moj ćale ima neke jako čudne kombinacije. Upamtio sam jednu koja je bila davno, pre nekih 25 godina, jer sam se zgrozio. Na parče hleba je namazao maslac. Na to je stavio parizer pa odozgo namazao medom. 3 takva sendviča je napravio. Sve vreme je zalivao pivom...:classic_unsure:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Imali ste para za kajmak?! 

Ili ste ga pravili a niste sve prodali?

 

Sta god, you filthy rich people! 😄 

Imam dobru semu za kajmak, pa ga valjam.

 

Kajmak makes me rich.

 

Pasus s kajmakom je zaseban post i nevezan za inflaciju i senvic s mascu i paprikom

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Lol, pa ti si mi onomad izmedju ostalog i dao taj link, a ja ti odgovorio da sam vec video u opisu prvog videa na vaskrslom EELF kanalu....

 

secam se toga ali se ne secam da je to bio ovaj sajt. uzasna mi memorija. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uvrnuto said:

Jeste jeli 'leba masti i paprike?

Skoro sam pričao kolegama kako sam odrastao uz to i paradajz na Dunavu, pa im bilo gadno. 😄

I je l' postoji nešto što mislite da jedete na "čudan" način.
Npr. moj tetak jede evrokrem sa margarinom. Mislim, namaže na hleba.

Da, s tim sto sam ja umesto masti jeo sa margarinom. Margarin, so i aleva. A slatki specijalitet je bio margarin i med. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...