Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, Charlie Foxtrot said:

@SteveFrancis#3

 

Nešto sam tražio kod Joe Rogana u onom moru podcasta, i naleteo na ovo. Kontam da bi te moglo zanimati, ako već nisi gledao.  I meni skeptiku ovo je bilo poprilično fascinantno. 

 

 

 

Pogledao sam neki isecak kraci, uglavnom tako i radim kad su u pitanju podcasti in general. Nevezano za Rogana, znam za Fravora i citavu pricu prilicno dobro. Fascinantno jeste, ali to je samo jedno u moru vrlo slicnih iskustava i svedocanstava ljudi visokog profila. Ohrabrujem te da prokopas jos malo i nadjes sam najkvalitetnije i najbolje dokumentovane slucajeve, a masa zvanicnih dokumenata ti je svakako dostupna na internet stranama agencija po osnovu FoIA. Ima i nekoliko odlicnih dokumentaraca na temu, cak je i kod nas Marinkovic sa Misakom uradio pohvale vredan posao sa Pan Adria specijalima, a video sam i da Skundric snima dokumentarni film o iskustvima 172. avijacijskog puka.

 

Sto se mene tice, biti 'skeptik' po pitanju ovog fenomena znaci svesno zatvarati oci i prekrivati usi da se ne bi drmao kavez nase percepcije stvarnosti. Fenomen je tu, samo je pitanje mozemo li doci do dovoljno odgovora da ga u neko skorije vreme i objasnimo.

 

Cini mi se ipak da poslednje recimo 2 godine svedocimo izvesnom paradigm shiftu, onaj clanak NY Timesa, pa davanje sve veceg prostora ljudima poput Fravora na najvecim televizijskim kucama, priznanje Mornarice, otkrivanje tajnih projekata poput AATIP-a, osnivanje TTSA...

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, gggggggg said:

 still, neverujem u vanzemaljce.

 

Sta da ti kazem, vanzemljaci su tu otprilike najmanje divlja pretpostavka (ako ne racunamo 'skrivenu tehnologiju' koja je u 90% najkredibilnijih slucajeva ekstremno malo verovatna iz citavog niza razloga). Ja ne mogu reci da verujem da su u pitanju posetioci sa druge planete ili druge dimenzije ili stavechoces, ali da javnost zasluzuje, treba i mora da bude upoznata sa svim sto se o toj temi zna, u to sam apsolutno ubedjen. Kada se ucine dostupnim svi podaci koje vojske i vlade ovog sveta imaju, bice dovoljno materijala za nauku i najvece umove danasnjice da se time pozabave i pokusaju da pronadju odgovore (evo konkretno Fravor i neki drugi piloti u vezi sa USS Nimitz slucajem tvrde da su videli i high res video snimak objekta za koji je TTSA objavila samo gun camera footage na kome se vide samo konture i manevri; eto da podjemo od toga - koliko je desetina, da ne kazem stotina takvih snimaka u posedu vojske SAD, a o Sovjetima da ne govorim, pa ti nisu objavili prakticno nista do sad). Zasto bismo i sada zavisili od fosilnih goriva i koristili u osnovi istu tehnologiju kao i pre 70 godina, ako nam dublja analiza omogucava korenitu promenu i kvalitativni skok? 

Link to comment
Share on other sites

 
...
Sto se mene tice, biti 'skeptik' po pitanju ovog fenomena znaci svesno zatvarati oci i prekrivati usi da se ne bi drmao kavez nase percepcije stvarnosti. ...


A da se otvori tema na ovu temu? [emoji2]
Bilo bi zanimljivo - red preporučenih kvalitetnih videa, red spike... Zanima me problematika, pa, da bude sve na 1 mestu?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...