Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

E bas ste nemaci pojma (mislim na to sto ne pominjete tacnu zemlju bar). Jes' da ne bi bilo cudno da je ovo u Srbiji, ali tesko da je ovakva zima tipicna za bilo koji grad u regionu.

 

Ovo je, naravno, u Rusiji, i to ni manje ni vise, nego u Norilsku. 

 

 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jerbo na knjizevnost topiku zadnji otisao jos u junu prosle godine... Tomas Bernhard austrijski pisac. 

Mizantrop, nihilista i mrzitelj Beca i Austrije koja mu je tu mrznju uzvratila istom merom. Teske recenice bez 

kraja. Nikakvi pasusi ili poglavlja kod Bernharda ne postoje, pocne da pise i tako dok ne zavrsi.

 

 

Beton na prvom mestu knjiga o revnodusnosti coveka, to sto je opisuju kao roman o tragediji bracnog para je potpuno pogresno, 

a dodao bih i neku tezu kvalifikaciju, ali vodicu se da svako moze da dozivi pricu drugacije i iz svoje perspektive.

 

Seca sume je Tomasov brutalni obracun sa "kulturnom elitom" Beca 80-ih godina 20 veka. Na jednoj umetnickoj veceri na kojoj prisustvuje 

i glavni junak sam Bernhard, sedeci u berzeri priseca se zasto mrzi umetnike Beca, dok citavo drustvo nestrpljivo ceka glumca Burgteatra 

koji je upravo odigrao svoju najbolju ulogu, Ekdala u Ibzenovoj Divljoj patki.  

 

Резултат слика за tomas bernhard beton

 

Резултат слика за tomas bernhard seca sume

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Tamburinjo said:

Jerbo na knjizevnost topiku zadnji otisao jos u junu prosle godine... Tomas Bernhard austrijski pisac. 

Mizantrop, nihilista i mrzitelj Beca i Austrije koja mu je tu mrznju uzvratila istom merom. Teske recenice bez 

kraja. Nikakvi pasusi ili poglavlja kod Bernharda ne postoje, pocne da pise i tako dok ne zavrsi.

 

 

Opa, našlo se vremena za dvije knjige.

Ja se kanim odavno da čitam njegova djela, no vazda iskoči nešto preče.

Trenutno je Pekić i Kako upokojiti vampira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Ja upravo krenuo "Slomljeni Anđeli" Ričarda Morgana, drugi deo Digitalni Ugljenik trilogije. Pomalo, u časovima dokolice već neko vreme čituckam "Goedel, Escher, Bach"  Daglasa Hofštatera.

 

To, bajo moj 🙂 Dobra je druga knjiga. Skroz drugacija od prve. Pitam se da li ce i nju Netflix ekranizovati.

Ja citam "Zaduzbinu i carstvo" od Asimova.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Da se pohvalim i ja da sam procitao dvije knjige nakon citave vjecnosti. Tunel od Sabata i Mucnina od Sartra. Eto ispostavilo se da sam dobro ubo kad sam birao sta da citam, jer su obje knjige odlicne. Imam kuci citavu tonu knjiga, ali iskreno slabo se stize da se cita, a i nijesam bas neki veliki citalac.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...