Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

 

Bear Grylls u teškom stanju nakon snimanja emisije "Preživljavanje" u Crnjelovu!
Spasila ga baka Ljeposava u zadnji čas!

Čuveni engleski avanturista Bear Grylls, poznat po snimanju emisija o preživljavanju je u teškom fizičkom i psihičkom stanju hitno prevežen u urgentni blok bijeljinske bolnice "Sveti Vračevi". On je trećeg dana snimanja pronađen u teškom stanju između Crnjelova i Batkovića.

Njega je u plasteniku ispod najlona pronašla baka Ljeposava dok je nosila meću krmcima:
- Vidim ja leži ček umotan u najlon, pored njega još jedan se izvrno sa kamerom, reko garant migranti.
Vidim ja da su i izujedali kerovi od komšije Sime, pobjegli su u kokošinjac a tamo je leglo buva.
Da bi se zaštitili od buva zaprpali su se u stajsko djubre. Noćas bio minus, nako promrzli su došli u plastenik u kojem je 40 stepeni upo zime, tu se prekalili i popadali.

Pitali smo baku da li zna ko je Bear Grylls na šta je ona odgovorila:
-Ko ti je taj botisebe, jel onaj iz Gramda?

Image may contain: 1 person, outdoor
 
 
690

:classic_laugh:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na danasnji dan pre mnogo godina pocelo je snimanje jednog fantasticnog spota. Na stranu sto smatram da je i sama pesma odlicna (iako vrlo potcenjena),ovde bih se fokusirao bas na video uradak koji je prati.

Nakon sto je ponudu za reziju odbio Tim Burton,posla se prihvatio David Fincher. Ovo je nakon spotova za "Express Yourself", "Oh,Father" i "Vogue" bila cetvrta saradnja Madonne i cuvenog reditelja,a po mom skromnom misljenju i daleko najuspesnija. Toliko dobra da je finalni proizvod i vise od obicnog spota - on je zaista kratki film. U njemu se pojavljuje prilican broj glumaca medju kojima se svakako izdvaja sjajni Christopher Walken koji igra andjela-cuvara. Zanimljivo je da se u jednoj sceni,u ulozi krimi detektiva,pojavio i tada vrlo mladi Matt Dillon,ali njegova kratka scena na kraju nije usla u film.
Ideja za spot potekla je od same Madonne koja je jednom prilikom gledala film iz 1977 (Looking for Mr.Goodbar) u kojem glavna junakinja vodi auto-destruktivan zivot i biva izbodena nozem nakon jedne od veza za jednu noc. Fincher je na ideju o andjelu-cuvaru "ukrao" iz nemackog filma Wings of Desire - u kojem nevidljivi,besmrtni andjeli nastanjuju Berlin i nadziru njegove stanovnike koji prolaze kroz zivotne probleme.

U "Bad Girl" glavna junakinja se zove Louise Oriole (Louise je Madonnino srednje ime,a Oriole ulica u kojoj je zivela). Ona je vrlo uspesna,mocna i ostvarena poslovna zena,ali istovremeno usamljena i depresivna. Odaje se alkoholu i vezama za jednu noc sa raznim tipovima muskaraca (od 'japijevaca' do probisveta). Uspostavlja ovakav obrazac ponasanja iz depresije i tuge zbog romanse i veze koja nema izgleda za uspeh. Njena svakodnevnica su cigarete,alkohol i raskalasan zivot. To uostalom pominje i sam tekst pesme.
Walken igra njenog andjela-cuvara koji prati njene auto-destruktivne aktivnosti i sklonosti. Jednom prilikom je spasava,ali videvsi da je Louise izgubljen slucaj,na kraju joj prilazi i upucuje joj 'poljubac smrti' pre njenog poslednjeg dejta sa nepoznatim muskarcem,nakon kojeg ostaje mrtva,zadavljena sopstvenom carapom.

Scenario odlican,rezija fantasticna. Gluma takodje. Fotografija vrhunska. Ambijent pogodjen 100% da prati pricu. Film je artisticki na toliko nivoa da se samo moze potvrditi da je ovo bio taj zlatni period MTV video-produkcije i sa zaljenjem konstatovati kako se ovakvi kratki muzicki filmovi vise ne snimaju.

Nesto sam od ovoga znao,nesto saznao preko Wiki,pa sam hteo da podelim sa vama. 
A evo i videa,dakako
 



Madonna je izuzetno retko ovu pesmu izvodila uzivo. Ja sam pronasao samo jedan javni zapis,mada ne sumnjam da @Nicklordposeduje nesto u svojoj kolekciji. :classic_biggrin:
 


Nastup demistifikuje Madonnu kao pop umetnicu koja nume da peva uzivo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gabrijel Hajnce(o tome kako ga je Roj Kin nokautirao)
„Izgubili smo utakmicu i prvi sam ušao u svlačionicu, a iza mene je ušao Roj Kin. Voleo sam prvi da izađem posle meča, nisam želeo ni sa kim da pričam kada izgubim. Nisam dobro razumeo engleski, samo psovke. Čuo sam kako je Kin izgovorio “Fuck off” uz moje ime. Znao sam da je nešto loše i rešio sam da mu se suprotstavim. Toj legendi kluba koju svi vole. Rekao sam mu „Fuck off you“. Posle toga se ničega ne sećam.“
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Edit: da li postoji negde uputstvo o tome kako postaviti link sa nekog sajta,ali tako da se vidi ceo naslov/tekst,a ne samo link? Ja to ocito ne umem da uradim. 

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Crni Bombarder said:

Na danasnji dan pre mnogo godina pocelo je snimanje jednog fantasticnog spota. Na stranu sto smatram da je i sama pesma odlicna (iako vrlo potcenjena),ovde bih se fokusirao bas na video uradak koji je prati.

Nakon sto je ponudu za reziju odbio Tim Burton,posla se prihvatio David Fincher. Ovo je nakon spotova za "Express Yourself", "Oh,Father" i "Vogue" bila cetvrta saradnja Madonne i cuvenog reditelja,a po mom skromnom misljenju i daleko najuspesnija. Toliko dobra da je finalni proizvod i vise od obicnog spota - on je zaista kratki film. U njemu se pojavljuje prilican broj glumaca medju kojima se svakako izdvaja sjajni Christopher Walken koji igra andjela-cuvara. Zanimljivo je da se u jednoj sceni,u ulozi krimi detektiva,pojavio i tada vrlo mladi Matt Dillon,ali njegova kratka scena na kraju nije usla u film.
Ideja za spot potekla je od same Madonne koja je jednom prilikom gledala film iz 1977 (Looking for Mr.Goodbar) u kojem glavna junakinja vodi auto-destruktivan zivot i biva izbodena nozem nakon jedne od veza za jednu noc. Fincher je na ideju o andjelu-cuvaru "ukrao" iz nemackog filma Wings of Desire - u kojem nevidljivi,besmrtni andjeli nastanjuju Berlin i nadziru njegove stanovnike koji prolaze kroz zivotne probleme.

U "Bad Girl" glavna junakinja se zove Louise Oriole (Louise je Madonnino srednje ime,a Oriole ulica u kojoj je zivela). Ona je vrlo uspesna,mocna i ostvarena poslovna zena,ali istovremeno usamljena i depresivna. Odaje se alkoholu i vezama za jednu noc sa raznim tipovima muskaraca (od 'japijevaca' do probisveta). Uspostavlja ovakav obrazac ponasanja iz depresije i tuge zbog romanse i veze koja nema izgleda za uspeh. Njena svakodnevnica su cigarete,alkohol i raskalasan zivot. To uostalom pominje i sam tekst pesme.
Walken igra njenog andjela-cuvara koji prati njene auto-destruktivne aktivnosti i sklonosti. Jednom prilikom je spasava,ali videvsi da je Louise izgubljen slucaj,na kraju joj prilazi i upucuje joj 'poljubac smrti' pre njenog poslednjeg dejta sa nepoznatim muskarcem,nakon kojeg ostaje mrtva,zadavljena sopstvenom carapom.

Scenario odlican,rezija fantasticna. Gluma takodje. Fotografija vrhunska. Ambijent pogodjen 100% da prati pricu. Film je artisticki na toliko nivoa da se samo moze potvrditi da je ovo bio taj zlatni period MTV video-produkcije i sa zaljenjem konstatovati kako se ovakvi kratki muzicki filmovi vise ne snimaju.

Nesto sam od ovoga znao,nesto saznao preko Wiki,pa sam hteo da podelim sa vama. 
A evo i videa,dakako
 



Madonna je izuzetno retko ovu pesmu izvodila uzivo. Ja sam pronasao samo jedan javni zapis,mada ne sumnjam da @Nicklordposeduje nesto u svojoj kolekciji. :classic_biggrin:
 


Nastup demistifikuje Madonnu kao pop umetnicu koja nume da peva uzivo.

 

sto bi rekao Bercek u NK "kako montira", kada se ulica pretvori u barski sank itd itd

pesma i spot su komplet lepinja, pravo malo remek delo

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalistenika u rutini said:

gledaj to sa vedrije strane - sporije je goreo :s_d:

 

u tim trenucima  nirvane, svako odstupanje od iste je ravno katastrofi, znaš to i sam, al hvala na opokušaju da od presabijenog flopa napraviš pitu :ss:

prazna gajba, mačići nahranjeni, kafa dva gutljaja srknuta i Mister No se čita... 


što čovek sam sebi ume da se usere ružno u nedelju Svetu... pa to je strašno  i najgore što si se samousro, pa možeš samo ovako po forumu da kukaš, jer kad bi ispričao Gospodji kakve probleme sam imao jutros dok je ona bila po gradu...  ne bi se razvela, al bilo bi još gore.


Ono u fazonu: ti si bre dečko debil jedan, a zašto nisi jednostavno novi Mango oljuštio?

pa zato što sam ovaj već započeo.

pa šta to ne sme da prestane da se jede  jel tako?

Nije tako nego,...

  Nego šta, mrzelo te da ljuštiš novi jel tako?

Nije tako nego sam mislio ovaj da mogu da korigujem i popravim!!!!!! 

I kako je to ispalo na kraju?  Genije moj.  oćeš Gospodja jedan mango da ti oljušti pošto ti ne umeš?

neću  umem ja mango da oljuštim

pa što ga ne oljušti jutros  kako valja nego tu ko malo dete imaš zauške?  daj da pogledam to za čoveka u tvojim godinama može da bude opasno.


i tako.


 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

@Stoned Laki21:smiley5:  ... I ja imam sličnih problema (jbnom radnom) nedeljom ... Juče sam danas dosao kući, direktno na posao... Najjače je bilo, ( auto komplet zaledio, centralka blokirala, ja uzeo upaljač da "zagrejem" Plasticni kljuc... Kad je vrisnula :  No, nooooo "Debeli ":lol_2:... 'ebala me tekila... I pivo :classic_biggrin:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, kalistenika u rutini said:

 

Ali ova u crvenoj što ne ispušta cigaru, a bokte... 

 

Jednom ja otišao kod majstora da mi zavari auspuh. Čovek drži sve vreme cigaru u ustima, silazi u kanal, stavlja masku na pola, da bi mogao da puši jelte, i kreće da vari. Ono se sve puši, kreće da kašlje, davi se ajdukurac i ti i cigara...

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...