Jump to content

Virtus Bolonja


kalistenika u rutini

Recommended Posts

8 minutes ago, Akiro said:

.... tome Trinkijeri uopšte nije neki ingeniozni trener, več poprilično ide na školsku priču. I time je školski nadigrao Đorđevića. Pa teže će mu biti sa našim starcem Fočom od sto ljeta nego što mu je bilo sa Đorđevićem. 

Mozda zato sto starac Foco ima znatno kvalitetniju ekipu od Saloa? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Sector said:

Ja ne znam sta ocekujete od Saleta, ima roster od 2 EL igraca tj. penzionerske verzije istih, ovo ostalo je ocaj. 

 

Ps. Da se ogradim da nisam gledao ovu utakmicu, samo bacio oko na boxscore

Pa sam je birao tim, niko ga nije bio po usima da spuca cca 3milke u ta dva igraca. Premekani su i lose utrenirani, to je do njega najveca krivica.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pitam se da li biste ovako lagano, nakon jedne utakmice, dali najcrnje ocene o Virtusu da kojim slučajem Đorđević nije trener. Dobro, znam odgovor.

 

Igrali su krš, mi sjajno i to je to. Ne bi trebalo zaboraviti da oni ipak imaju tipa 80% pobeda do sada u sezoni, da su recimo tukli EL Armani ili Veneciju koja se prošetala Beogradom. Polako sa to otpisivanje, još će da se igra. Iz njihovog ugla dobro im je došla ovakva jedna utakmica da vide u koliki kanal mogu da upadnu ako igraju kao babe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 21Barkley said:

Pitam se da li biste ovako lagano, nakon jedne utakmice, dali najcrnje ocene o Virtusu da kojim slučajem Đorđević nije trener. Dobro, znam odgovor.

 

Igrali su krš, mi sjajno i to je to. Ne bi trebalo zaboraviti da oni ipak imaju tipa 80% pobeda do sada u sezoni, da su recimo tukli EL Armani ili Veneciju koja se prošetala Beogradom. Polako sa to otpisivanje, još će da se igra. Iz njihovog ugla dobro im je došla ovakva jedna utakmica da vide u koliki kanal mogu da upadnu ako igraju kao babe.

Ma ja jednostavno ne verujem ekipama gde je Teo protagonista kad se igra za trofeje, a ni Sale se nije bas pokazao kad je stani pani. Videcemo uostalom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Ma ja jednostavno ne verujem ekipama gde je Teo protagonista kad se igra za trofeje, a ni Sale se nije bas pokazao kad je stani pani. Videcemo uostalom.

nemoj tako ipak je to sale nacionale gde neka losa rec da se kaze za njega i za Teodosica koji je dao trojku preko Garbahose

Link to comment
Share on other sites

Ma da, neznalica, dobio otkaz u Bajernu.

 

12 minutes ago, Cavani said:

Ma ja jednostavno ne verujem ekipama gde je Teo protagonista kad se igra za trofeje, a ni Sale se nije bas pokazao kad je stani pani. Videcemo uostalom.

To kad dođe do finala, dotle se dovuku, kaže istorija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, 21Barkley said:

Pitam se da li biste ovako lagano, nakon jedne utakmice, dali najcrnje ocene o Virtusu da kojim slučajem Đorđević nije trener. Dobro, znam odgovor.

 

Ne, zato sto 

 

58 minutes ago, Manu said:

Posle 3min igre mozes da provalis da Djordjevic trenira ekipu. Strasno koliko neodgovorna kosarka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Jedan od najboljih košarkaša Evrope ni pred dolazak u Beograd nije želeo da daje bilo kakve izjave, a ovako je izgledao njegov dijalog sa novinarima posle utakmice.

Teodosić: „Dobro veče“.
Novinari: „Teo, može li izjava?“.
Teodosić: „Ne“.

 

 

Čemu ovo od strane Tea? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Manu said:

 

 

Ne, zato sto 

 

 

ovako je i radonjic izgubio 20-30 od zvezde pre 10 dana. posle 10ak min zvezdinog ubacivanja svega mu se ekipa predala. 

 

ne znam, nisam gledao virtus ni jednom ove ili proteklih 15 godina, možda je ovo neka njihova regularna tekma. mada imaju previše pobeda da bi ovo bio standard. gledao sam partizan nekolicinu puta ove sezone. ono što mogu da ti kažem je da obično ne sutiraju ovako dobro kao u prvom poluvremenu. možda je i to razlog što je virtus izgledao loše. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, 21Barkley said:

Pitam se da li biste ovako lagano, nakon jedne utakmice, dali najcrnje ocene o Virtusu da kojim slučajem Đorđević nije trener. Dobro, znam odgovor.

 

Igrali su krš, mi sjajno i to je to. Ne bi trebalo zaboraviti da oni ipak imaju tipa 80% pobeda do sada u sezoni, da su recimo tukli EL Armani ili Veneciju koja se prošetala Beogradom. Polako sa to otpisivanje, još će da se igra. Iz njihovog ugla dobro im je došla ovakva jedna utakmica da vide u koliki kanal mogu da upadnu ako igraju kao babe.

 

Unistio je dodatno Bartomenu EC sa prosirivanjem EL.

 

Konkretno, proslogodisnja Valencia je mnogo bolja ekipa od ovogodisnjeg Virtusa. Nisam ih mnogo gledao (osim u par meceva u EC), ali oni i nemaju neki fond igraca. Nasa dva veterana, Gaines koji je dobar suter, Weems, onaj Gamble je dobar centar, ostalo ne bi bilo veliko pojacanje ni za Cedevitu Olimpiju, Partizan ili Buducnost. Da li bi bili odusevljeni da vam dodje Vince "imam visinu za krilo, ali ne umem nista sa loptom i jak sam pa igram centra" Hunter, Pajola, Baldi Rossi, Rici i takve neke igracine?

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ajde da ne quotujem uinija nego da i tebi Barkley odgovorim ovako djuture.

 

Nije uopste do toga sto su se oni raspali veceras, gledam ih bar deseti put ove sezone, ne bih oprostio sebi da ne uhvatim svaku priliku da vidim Teovu magiju dok jos traje.

Ja pricam o njihovom, odnosno Saletovom nacinu igre. Napadacki, bekovi mu uvek imaju neogranicenu slobodu, lopta se ne postuje, sutira se u ritmu, a ne rezonski, retko koristi igru centara na postu kao opciju u igri i uz sve to tradicionalno lose odgovaraju na agresivnu odbranu i previse se obaziru na sudjenje. U odbrani je zato situacija jos gora, uvek se sve preuzima sto je naravno najlaksa stvar na svetu i klasican alibi, strana pomoci uvek lose funkcionise, a vec treca rotacija se jako retko vidi sto je odraz toga kako treniraju njegove ekipe.

 

Preveliko poverenje u bekove je njegova rak-rana i to jednostavno nije sampionska kosarka, a ako ih vec smatrate za favorite mozemo i u neku forumasku opkladu da nece nista uzeti ove sezone.

 

Ja jesam previse salty zato sto Saletu nikada necu oprostiti SP2019, ali ovo su neki objektivni problemi njega kao trenera koje on nikako ne uspeva da resi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Manu said:

ufff nemoj da me zajebavas sad, dva univerzuma

 

"Napadacki, bekovi mu uvek imaju neogranicenu slobodu, lopta se ne postuje, sutira se u ritmu, a ne rezonski, retko koristi igru centara na postu kao opciju u igri 

 

btw ne znam šta fali sutiranju u ritmu ako je neko dobar suter. ako nije onda džaba i poštovanje 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manu said:

Ja pricam o njihovom, odnosno Saletovom nacinu igre. Napadacki, bekovi mu uvek imaju neogranicenu slobodu, lopta se ne postuje, sutira se u ritmu, a ne rezonski, retko koristi igru centara na postu kao opciju u igri i uz sve to tradicionalno lose odgovaraju na agresivnu odbranu i previse se obaziru na sudjenje. U odbrani je zato situacija jos gora, uvek se sve preuzima sto je naravno najlaksa stvar na svetu i klasican alibi, strana pomoci uvek lose funkcionise, a vec treca rotacija se jako retko vidi sto je odraz toga kako treniraju njegove ekipe.

Sve ok jer ih ja gledam prvi put a i nisam nešto obraćao pažnju na njihovu igru večeras. Međutim, sve što si napisao, prvi deo citiranog posebno, nema baš dodirnih tačaka sa onim kako je igrala reprezentacija pod njim.

 

Nemam pojma dokle će dogurati jer ne pratim EC van KKP, moja osnovna teza je da se ne može neko uzdizati (KKP) ili bacat u blato (Virtus) nakon samo jedne utakmice. I ne mislim tu na tebe.

Link to comment
Share on other sites

Nije moja poenta da Sale nema pojma , samo sto sad naglasavam lose strane zato sto mi tako odgovara a i salty sam kao sto rekoh : /

 

Poenta je u onom prvom postu, neodgovorna kosarka iliti ne postuje se lopta, kako vam je draze sto ja, potpuno subjektivno, ne podnosim. To je legit nacin igre danas, jedne Houston Rocketse bih isto tako okarakterisao, uini bi ocigledno i Mavse sa cim se uopste ne slazem i o cemu mozemo da diskutujemo, ali za sada se ne pokazuje kao pobednicka. Dobra stvar te igre je sto bekovi, odnosno glavni igraci imaju ogromno samopouzdanje, a valjda je svima jasno koliko je samopouzdanje bitna stvar u kosarci, ali isto tako imas previse igraca koji ti coskare i cija uloga se ne razvija i vodi ih u beskorisnost kada postane bitno. 

Link to comment
Share on other sites

Mora se reci da je KKP odigrao odlican mec, vjerovatno najbolji ove sezone. Sutirali su fantasticno za tri. Noseni sjajnom atmosferom igrali su sa mnogo energije i agresivnosti u odbrani. Odlican pritisak su pravili na linijama dodavanja i pretvorili to u dosta lakih poena. Treca bitna stavka je bio ofanzivni skok. Konstantno su bili prisutni i pokupili su puno lopti. Sve je ovo uticalo da Virtus veceras izgleda kao jedna prosjecna ili skromna ekipa za ovo takmicenje. Sad mislim da ovo nije njihova realnost, kao sto nije ni realnost KKP-a. Mislim da rezultati koje Virtus ima ove sezone nijesu bas za potcjenjivanje, mogu oni dosta bolje od ovoga. Daleko od toga da su neki veliki favoriti, ali opet mislim da ce biti u samoj zavrsnici ovog takmicenja. Stoji da su veceras bili losi. Previse nerezonskih suteva i losa komunikacija u odbrani su tu primjetni. Djordjevic je rekao na konferenciji da je jedino nezadovoljan sa 2/4. Tu su kaze on pokazili manjak karaktera. Ovo ostalo je bilo korektno, ali rupa u koju su upali u 2/4 je bila preduboka da bi se izvadili protiv ovako raspolozenog Partizana.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

"Napadacki, bekovi mu uvek imaju neogranicenu slobodu, lopta se ne postuje, sutira se u ritmu, a ne rezonski, retko koristi igru centara na postu kao opciju u igri 

 

btw ne znam šta fali sutiranju u ritmu ako je neko dobar suter. ako nije onda džaba i poštovanje 

 

Pa NBA i evropska kosarka su dva razlicita sveta.

 

Naravno da ce u NBA igraci da sutiraju kad god stignu - jer imaju 82 utakmice pa i nije toliko bitno da li ce neki mec da se izgubi. U Evropi je suprotno, najbitniji je ucinak tima, trofeje osvajaju timovi koji generalno biraju najlakse suteve (a to su oni koji su izgradjeni tokom poseda), kao i oni koji se potrude da ubiju igru protivnika.

 

Igra i Khimki kosarku u kojoj Shved moze da opali odakle hoce i sta su dobili sa takvom kosarkom? +3 za njih protiv Olimpijakosa, Shved ima loptu, igrac se pripio uz njega, Shvedu ne pada na pamet da doda i pravi korake jer ne postoji mogucnost da sutne za 3 poena. Khimki gubi dobijen mec.

 

Ne pricam sad o Djordjevicu, on u klupskoj kosarci i nije imao uspeha do sada, pricam o filozofiji igre - Teodosic uzima sut u kontri 3 na 1, takvu kosarku smo mi igrali dok je Alimpijevic bio trener i to ne moze da donese uspeh. Pogledaj bilo koji vodeci tim u evroligi, svi se trude da izgrade poziciju za sut i nema divljanja bez preke potrebe.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Manu

 

Zanimljivo mi je kako si primetio neodgovornu kosarku i vlast bekovima kod Virtusa vcrs, a KKP je sutnuo 32 trice od cega mislim da samo 7,8 nisu bile iso pull-up naspram 24 sutnute Virtusa koji je uspeo da nabode 22 asistencije na 59 FG za razliku od KKP-ovih 16 na 68. 

 

Virtus jeste nish spec ekipa objektivno i fakat je da Sale nije bio u stanju da reaguje adekvatno tokom tekme. Medjutim, mi smo tekmu dobili na abnormalan sut za 3 (narocito imajuci u vidu kvalitet nasih sutera i vrstu/tezinu suteva koje smo uzimali) i zlostavljanje Tea u pikovima. Ako se za ovo drugo dalo ocekivati da ce biti stratesko opredeljenje za koje se mozda moglo pripremiti, ovo prvo te prosto prekrije i proguta i ti tu nista ne mozes da uradis. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...