Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

 

A trebala bi biti. EC nece biti brutalno jak, a mi smo zadrzali odlicne igrace i doveli isto tako odlicnog CMM. 

 

Ne kazem da ce biti, ali ova nastupujuca sezona MORA biti do or die.

Pozzz komsije, citam malo vasu temu. Prvo, bas mi jw zao zbog odlaska Italijana, mislim da bi posle ko zna koliko godina imali kvalitetnu sezonu i delimicno dva tima istih kvaliteta. Ja volim kada se stvari rese na terenu uz kvalitetnu kosarku, mislim da je serija u polufinalu ABA pre nekoliko godina bila jedna od najnapetijih koje sam gledao. Dva kvalitetna tima uz sav naboj koje ti dueli prate.

 

Iskreno, trenutno stanje u Partizanu me pomalo podseca na one projekte evropske Zvezde sa Zikom Paukom, Vesicem i ostalim partijskim mufljuzima. Slican model vodjenja i sastavljanja budzeta. Evidentno je da je Ostojina taktika bila, daj da probamo pa cemo za pare da vidimo, sto je najgore zamalo da mu uspe. Namazani Italijan je izgleda skontao sta se radi i zapalio. Da ne ispadne da nesto uzdizem Covica, on je isti samo sto bolje pliva u ovome i ima bolju prodju kod trenutne vlasti. To sto posle ostaju rusevine nikoga ne potresa mnogo.

 

 

Stvarno mi je zao sto ove godine necemo gledati Trinkijev Partizan sa doselekcijom, mislim da bi bili epski derbiji, a sa druge strane, jos je ovw godine lakse kroz EK do EL. Mislim da bi se Trinkijeri prosetao do finala uz nekog centra. Mekintajer nije mnogo slabiji igrac od Voldena, mislim da bi se lako uklopio u sistem koji je furan prosle sezone. Cak i Gordic da ode, igraca njegovog profila nije tesko naci.

 

E sada sto se tice trenera. Scepanovic mi nije ok resenje, po meni. On jw svim ovim igracima bio pomocni prosle sezone, ne znam koliki autoritet ima. Da on dolazi negde sa strane pa da selektira svoj tim ok, ali je pitanje koliko on trenutno ima autoriteta, ja mislim da je on iznudjeno resenje.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

Nemam neko formirano mišljenje, ali kad su već šanse da dovedemo nekog iskusnog i dobrog trenera ravne 0, onda bih svakako probao sa Šćepom.

 

Rizik jeste, ali isto tako je sasvim očigledno da nama ova sezona neće biti neka "do or die".

 

 

Da je ostao Trinkijeri bila bi do or die, ovako ne.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

kako bi ti ili bilo ko mogao znati, oko specifične težine? jel to ono kada je kari otišao zato što "ne može trener toliko da teži specifično" pa je posle niza seksi avantura došao radonjic? 

 

ne znamo zašto je trinkijeri otišao, kao što ne znamo zašto je kari otišao u trenutku u kojem zvezda ima najveći budžet u tom trenutku. 

 

isto tako ne znamo da li je vlado scepanovic dostojan izazova ili jok.

 

 

drugim rečima, ne znamo ništa. 

 

Znamo mi zasto je Trinki otisao, jerbo postoji i nesto sto se zove dedukcija. Na prethodnim stranama su mnogi doprineli definisanju miksa razlicitih (naravno, ne nuzno i jednako bitnih i decisive) razloga koji su do toga doveli. Sto je Sicpe otisao, nije nesto sto me interesuje sada, mada svakako imam pretpostavke. 

 

Mozda Scepanovic za 5 godina postane najbolji evropski trener i ode u NBA da preuzme neku posrnulu fransizu, medjutim u ovom trenutku on je potpuni pocetnik i sustinski prvi put dobija full-time hc posao, pa jos u ekipi koja (satro) ide na osvajanje EC. U nekoj drugoj prilici i nekom drugom trenutku zdusno bih podrzao slican izbor, ali sada je to cisti suicid i ne bi bilo lose da prestanemo da se zajebavamo i pravimo nevesti. Sto KKCZ nije dovela nekog perspektivnog Radonjicevog ili Tomicevog pomocnika, nego eto izbor pade na tog nekog celavog gospodina iz EU.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@SteveFrancis#3

trinkijerijev odlazak je nenadoknadiv gubitak, tu nema diskusije. 

 

nadam se da razumeš zbog čega sam pravio poređenje sa karijem ali koga briga i da ne razumeš, uključujući i mene. 

 

uglavnom, moje privatno mišljenje je da se ne može preterano pogrešiti ako se japancu pruži prilika, valjda nema potrebe da vama navodim pros. 

ako se ispostavi da je dumpster fire, možete već oko novaka da ga menjate. 

 

ja samo znam da ne znam da li je on dobar, los ili prosečan trener. a čini mi se da i ostatak ekipe na forumu ne zna. 

 

ako imate nekog dokazanog profija u izgledu, samo napred. iskreno, ne znam ni ko je dostupan a da nisu neka sci fi imena. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@SteveFrancis#3

trinkijerijev odlazak je nenadoknadiv gubitak, tu nema diskusije. 

 

nadam se da razumeš zbog čega sam pravio poređenje sa karijem ali koga briga i da ne razumeš, uključujući i mene. 

 

uglavnom, moje privatno mišljenje je da se ne može preterano pogrešiti ako se japancu pruži prilika, valjda nema potrebe da vama navodim pros. 

ako se ispostavi da je dumpster fire, možete već oko novaka da ga menjate. 

 

ja samo znam da ne znam da li je on dobar, los ili prosečan trener. a čini mi se da i ostatak ekipe na forumu ne zna. 

 

ako imate nekog dokazanog profija u izgledu, samo napred. iskreno, ne znam ni ko je dostupan a da nisu neka sci fi imena. 

 

Ono sto ja ZNAM jeste da u ovom trenutku i pri ovim okolnostima  Scepanovic ne moze da uradi nista. Ako je nekome potrebno da se crta zasto i kako, onda zaista ne znam sta bih rekao. To je postavka u kojoj svi gube - i klub i Scepa i navijaci. Mislim, gotovo je izvesno da je bolja opcija od Milojevica i kojekakvih Jakovljevica, ali onda o cemu pricamo, zasto nismo u LS i ABA2 gde nam je, na kraju, onda i mesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ono što bi scepanovicu moglo ići na ruku je sastav koji je relativno isti, bar ja tako tripujem. 

 

rukiju treneru bi trebalo da prija to da poznaje igrače a i njima što poznaju njega. neke akcije su već tu i poznate. naravno pod uslovom da ima dve trenerske daske u glavi 

 

plus je lik koji očigledno gotivi partizan 

 

ako je nekada vreme za japanca & partizan, sada je. pa ako ne ide, menja se 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, realno *w said:

Nemam neko formirano mišljenje, ali kad su već šanse da dovedemo nekog iskusnog i dobrog trenera ravne 0, onda bih svakako probao sa Šćepom.

 

Rizik jeste, ali isto tako je sasvim očigledno da nama ova sezona neće biti neka "do or die".

 

 

 

Iskusnijeg kao Sakota??? 

Link to comment
Share on other sites

ono što bi scepanovicu moglo ići na ruku je sastav koji je relativno isti, bar ja tako tripujem. 
 
rukiju treneru bi trebalo da prija to da poznaje igrače a i njima što poznaju njega. neke akcije su već tu i poznate. naravno pod uslovom da ima dve trenerske daske u glavi 
 
plus je lik koji očigledno gotivi partizan 
 
ako je nekada vreme za japanca & partizan, sada je. pa ako ne ide, menja se 
Ovo sam ja mislio o VJu nakon Dukinog diparčura - znamo kako je to prošlo...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

nemoj da crtas zbog mene. pogotovo ako znaš. ja ne znam kakav je to trenutak i okolnosti a pogotovo ne znam kakav je trener pa otuda taj moj naivni stav. 

 

Ti si odlucio da se pravis blesav i to je skroz ok, samo nema potrebe da dalje u tom maniru silujemo nekakvu diskusiju na ovu temu.

 

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Baš pretera sa tim mestom u ABA2.

 

Ko nam ostaje od realnih opcija jačih od Šćepe?

 

Kakve veze ima tebrex, vidis da je vec odluceno, gmaz je skoro pa vec zakazao promociju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Luchifer89 said:
12 minutes ago, uini said:
ono što bi scepanovicu moglo ići na ruku je sastav koji je relativno isti, bar ja tako tripujem. 
 
rukiju treneru bi trebalo da prija to da poznaje igrače a i njima što poznaju njega. neke akcije su već tu i poznate. naravno pod uslovom da ima dve trenerske daske u glavi 
 
plus je lik koji očigledno gotivi partizan 
 
ako je nekada vreme za japanca & partizan, sada je. pa ako ne ide, menja se 

Ovo sam ja mislio o VJu nakon Dukinog diparčura - znamo kako je to prošlo...

 

okej, ne kazem da je nemoguc slican scenario ali ujedno volim da mislim da su ljudi razliciti, pa tako i rookie treneri. ako je nesto krenulo naopako sa jivanovicem i/ili jednostavno nije bio dovoljno dobar, ne znaci da sa scepanovicem mora biti isto. pre svega, ne verujem da bi scepanovic bio head coach duze od pola sezone ako ne stima, jovanovic je bio valjda dve

 

 

@SteveFrancis#3 bespotrebno si nadrndan ali okej, to je tvoje pravo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Alek The Great said:

Probacu ja da odgovim na pitanje. Ako gresim neka me neko ispravi.
Partizan je u nasim srcima poseban. Marina bi bila, ako se ne varam, prva zena u istoriji srpske kosarke koja bi trenirala musku ekipu. To bi samim tim bilo nesto neubicajeno, posebno. Nema veze sa njenim umecem kao kouca.

Iako bi Maljkovicka bila odlican PR potez ne treba zaboraviti da su muska i zenska kosarka dva razlicita sporta. Bez uvrede ni za muskarce ni za zene...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...