Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

E komsije moje, isao je Metalni i na KKP utakmicu jednom 🙂 A nije KKP igrao sa KKCZ... ne mogu sada da se setim sta je bilo, nesto u Areni... sve mi u glavi da nije to bio onaj nesretni playoff sa hrvatima, ali mislim da nije, ali da me ubijes nista drugo mi ne pada na pamet 😕 

 

p.s. rakiju ne pijem, al' kraft pivo locem! 😄  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

E komsije moje, isao je Metalni i na KKP utakmicu jednom 🙂 A nije KKP igrao sa KKCZ... ne mogu sada da se setim sta je bilo, nesto u Areni... sve mi u glavi da nije to bio onaj nesretni playoff sa hrvatima, ali mislim da nije, ali da me ubijes nista drugo mi ne pada na pamet 😕 

 

p.s. rakiju ne pijem, al' kraft pivo locem! 😄  

Kolega Boki - tvoja musterija.

Posalji fakturu da ti refundiram troskove.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2020 at 3:54 PM, greenenvy said:

Ne znam sta je sa Redingom? Njega nismo produzili? Svakako imamo 7 igraca na poziciji 1 do 3, ali treba uzeti jos nekog cisto za slucaj sitnih povreda i duge sezone. A ako je Angola projektovan na poziciji 2, mislim da je neki solidan backup pod moranjem. Inace se necemo 'leba najesti sa krila, osim ako Trifa ne napravi neki mega iskorak u sta sumnjam.

 

Reding je svakako bolji i kompletniji i iskusniji igrač od Angole ali je očigledno sklon povredama te ne možemo više da rizikujemo sa njim. Angola je planiran kao neki low risk high reward. Pokupili smo ga iz Belgije, verovatno za siću. Deluje da može da ispadne nešto dobro od njega. Nije kamenjar, pokriva i 2 i 3, ume da odigra odbranu, kapira kretnje.. Mislim da je 7 igrača na 1-3 sasvim dovoljno. Osmi može da bude neki od klinaca ili ovaj Trej iz Maldosti koji se sada opet spominje. Dakle, neko ko se neće buniti zbog manje minutaže. Ne vidim poentu dovođenja skupog pojačanja tu. Trifa mora sada da ima ozbiljniju ulogu. Bilo bi glupo degradirati ga.

 

22 hours ago, greenenvy said:

Ne znam za ovog Cook-a. Mozda i nije toliko lose da bude sa Zagorcem na 3. Nije mi ostao u losem secanju od sezone u Cedeviti. Pogledah i statistiku, 50% iz igre i prosecnih 35% za 3. Ako nije skup, onda sto da ne. S njim i sa ostankom Gordica, zatvorili bismo pozicije 1-3.

 

Primarne stvari za prelazni rok mora da budu produzenje Gordica, prvi centar i da se razmisli o Thomasu. Ja bih i njega zamenio ako bi imalo sta krsteno na trzistu. 

 

Krilo mozda i nece forsirati ako misle da mogu Trifu da gurnu u vatru. 

 

b1: Ne vidim mesto za njega pored Zagorca, Angole i Trife.

b2: Ja ne bih menjao Tomasa iako nije delovao super tokom cele sezone. On nam je, na papiru, jedan od retkih legitimnih EL igrača. Kadaa hoće - može sve. Sad se navikao i na sistem. Verujem da će biti bolji.
b3: Upravo.

 

18 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Dosta igraca iz ovog rostera nije po mojoj meri, medjutim kontinuitet je vrlo cudna i mocna biljka. Sa pojacanjima treba razmisljati izvan kutije jer ce nam od established igraca (minus domaci za opravku) ostati dostupni samo slucajevi tipa Goudelock.

 

Sećam se da si ti pisao kako ti ne "leži" ovaj sastav, a na kraju i nije ispalo toliko loše :).
Koja bi ti pojačanja recimo doveo? Neke NCAA i G league? Nama trenutno gori samo 5. Ostalo (1 i 4) će zavisiti od odlazaka postojećih.

 

17 hours ago, Jakob Aman said:

Ostati na trojci sa Zagorom i Trifom bi bilo neozbiljno, pretanko. 

 

Kao što rekoh gore - na trojci imamo Zagora, Angolu i Trifu koji se solidno pokazao. Čak je i Tomas odigrao korektno onaj eksperiment na krilu u Kupu. Ne vidim prostor za nekog dodatnog igrača tu.

 

16 hours ago, MetalHead said:

 

 

Evo, opovrgnuli te tvoji iznad... 🙂

 

Ne mogu da zamislim Macvana i Novicu da igraju zajedno (osim sah na kalemegdanu)... to bi bio bas veliki rizik. Kad bi se znalo da ce bar jednog da posluzi zdravlje cele godine, onda ok, "Cao Birca" i to je to.

 

b1: OK, u pravu je ipak kolega jer mi i da hoćemo ne možemo da se merimo po hiperprodukciji postova o potencijalnim pojčanjima sa vama :). Mislim da nismo mogli čak ni u ona najslavnija grobarska vremena B92 foruma a kamoli sada. Kada na to dodaš da smo sada zatvorili 80% tima ne može ni da se očekuje mnogo diskusije. Verujem da ćemo dobro izvagati oko pojačanja dok se ne otvori opciju po ukusu Trinkijerija.

b2: Ja sam baš bio za rokadu Mačvan - Birča uz sve rizike koje to donosi. Sa Mačvanom bismo dobili i opciju niske petorke sa njim na 5, iskustvo, sigurnost, mirnoću..Jedina mana te rokade (pored potencijalnog odsustva zbog povrede) je gubitak nekog šuta za tri koji je Birča donosio...ovako sada nemam pojma šta da očekujem. Juriti još jednog stranca bi možda bilo previše. Kod vas na topiku je neko priželjkivao Nemanju Radovića. Momak je teška grobarčina. Ja sam mu se nadao posle Mege ali smo mi tada bili u buli a on je imao solidne statse i Miško ga je lepo uvalio preko. Sada nisam siguran da li ima važeći ugovor ali ukoliko postoji mogućnost dižem ruke za njega.

 

9 hours ago, Marvin said:

Mojih 20 (evro)centi:

1. Meni je Ali Nikolic bas gotivac, ali ono sto njemu mozemo da pruzimo je da bude 5. - 6. bek. Pitanje da li nam se to isplati i da li i on to zeli. Ako su oba odgovora da onda ko sam ja da se bunim. Mozda ako na neki nacin Gaudlok bude zamenio Gordica pa ostane defanzifvna rupa na pleju to dobije i dodatni smisao.

2. Ono sto je sigurno je da nam je potreban centar.

3. Posto je nerealno da izguramo sezonu sa Tomasom i Novicom na 4, imamo tu nekoliko opcija:

- produzavamo Bircu (nisam fan)

- vracamo Stefana J. (apsolutno nisam fan)

- bunarimo jeftinog koledz (ili s jednom sezonom u drugoj italijanskoj lizi) igraca ispod radara (ovo vec moze :))

 

1. Ne verujem da tu imamo višak prostora njega.

2. Definitivno. To je jedino izvesno i tu treba pogoditi sa pravim pojačanjem jer je pitanje da li će Mozli moći opet da izvuče ovakvu sezonu.

3. Već sam gore pisao pa da se ne ponavljam. Što se tiče Jankovića mislim da je sa njim sporazumno raskinut ugovor.

 

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Kamo slika sa šalom, nemoj da ga razmatramo bez potrebe 

 

Mrtvi belac 🙂

Ovaj lik je spominjan još pre tri meseca i tad se govorilo da je to gotova stvar. Kao što rekoh, ja njega vidim kao nekog 5-6 beka u rotacij, da pokaže šta zna u ograničenoj minutaži.

http://sportklub.rs/Kosarka/ABA-League/a327046-Partizan-dovodi-Amerikanca-iz-svoje-filijale.html

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MetalHead said:

To je ovaj https://www.kls.rs/igrac.php?playerId=6125493&seasonId=111219

Odlicni statsi, za guard-a ima i odlican broj skokova. 

 

 

 

Mene podseća na nekog atletičnijeg Pušicu, da ne kažem Pušicu koji liči na košarkaša. 

Da me ne shvate pogrešno fanovi Vasilija Pušice, ali mislim da je već bilo na forumu nekih komentara o tome kako mu "fali ono nešto". 😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dozvolite, ali price o gubitku suta za 3 bez Birce na 4 su, nablaze receno, presmesne. Covek je sutirao dobro za 3 samo u par ABA kola protiv raznih Krki, c tima Promorske itd. Na svakoj iole znacajnijoj ec utakmici, ja pamtim ugl solidnih 0/6 ili ovacije 17 hiljada ljudi za prvi kos u 40tom minutu protiv Future.

 

Ako ne trazim mnogo, zamolio bih upravu da ga pozdravi i pozeli mu sve najbolje.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pendulum said:

Sećam se da si ti pisao kako ti ne "leži" ovaj sastav, a na kraju i nije ispalo toliko loše :).

Koja bi ti pojačanja recimo doveo? Neke NCAA i G league? Nama trenutno gori samo 5. Ostalo (1 i 4) će zavisiti od odlazaka postojećih.

 

Ne treba zaboraviti da sezona nije zavrsena te ne mozemo znati kako bi sve na kraju ispalo. Imali smo i sezonu ranije neki dobar period pa smo ostali kratki na kraju sezone gde god smo mogli.

 

Ne bih jos o imenima, ali osim petice mislim da se ne moze zaobici ni ta cetvorka. Birca je Birca, medjutim Thomas je sustinski odigrao samo jedan mesec kao covek, ostalo je bilo ispod svakog nivoa, cak i za mnogo limitiranijeg igraca. U mojoj knjizi je to ipak red flag - nije bitno vise ni koji je tacno uzrok, nedopustiv je takav strmopizd s obzirom na to da je dokazao koliko moze i to vec upucuje na neke druge probleme (tamo gore *kuc *kuc) koji se znatno teze peglaju. Probleme sa spacingom uz Mosleya na parketu da ne pominjemo. Mislim da nam je sut za 3 s te pozicije esencijalan za neke velike domete sa ovom kosarkom koju igramo. Na trici imamo kvantitet, ali vrlo malo realnog kvaliteta. Na kecu mi fali nepredvidljivosti, brzine i ballhandlinga, tu se nista nije promenilo od starta (sad vec prosle) sezone.

 

Nacelno nisam za G-ligase ili usirene NCAA talente. Ako ce se dovoditi igrac izvan Evrope, a da to naravno nije NBA, valjalo bi da to bude igrac koji je frizhak, koji je tek zavrsio koledz sezonu i nije prosao kroz kratak kurs losih navika poznat u narodu kao G-league niti hvatao mahovinu po klupama u NBA gubeci samopouzdanje i tu takmicarsku varnicu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira sto ce EC biti nacelno slabiji sledece sezone, nama ce biti teze nego ove, ukoliko ne dovedemo jednu ozbiljnu 5, kao i (idealno) igraca koji pokriva podjednako 3/4 (uz ostanak Tomasa koji mislim da je izvestan).

 

Da ne naglasavm posebno i cinjenicu da Rusi (Lokomotova) koji nam nikako ne leze, nece napraviti iste greske.

 

Edit: greske usled tamnog piva.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira sto ce EC biti nacelno slabiji sledece sezone, nama ce biti teze nego ove, ukoliko ne dovedemo jednu ozbiljnu 5, kao i (idealno) igraca koji pokriva podjednako 3/4 (uz ostanak Tomasa koji mislim da je izvestan).
 
Da ne naglasavm posebno i cinjenicu da Rusi (Lokomotova) koji nam nikako ne leze, nece napraviti iste greske.
 
Edit: greske usled tamnog piva.
Kojeee [emoji1]? Erdinger nije loee, bas sam sinoc drmnuo par komada.

Inace se slazem, i ja mislim da ce Lokomotiva najzajebaniji protivniknj EC,Virtus mi deluje vestacki,dom penzionera. Eventualno neki Spanac, ne znam ni ko ucestvuje od njih, Unicaja ume da sastavi dobar sastav.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, uvrnuto said:

 

Mene podseća na nekog atletičnijeg Pušicu, da ne kažem Pušicu koji liči na košarkaša. 

Da me ne shvate pogrešno fanovi Vasilija Pušice, ali mislim da je već bilo na forumu nekih komentara o tome kako mu "fali ono nešto". 😄

 

 

 

Deluje kao školovan igrač ali ne sviđa mi se što je nekako spor u nogama. Takođe, na ovim klipovima se nigde ne vidi kako igra odbranu - da li ima osećaj za ukradenu loptu, kakve su mu lateralne kretnje, kakav osećaj za skok...

 

18 hours ago, Alex_Serbia said:

Dozvolite, ali price o gubitku suta za 3 bez Birce na 4 su, nablaze receno, presmesne. Covek je sutirao dobro za 3 samo u par ABA kola protiv raznih Krki, c tima Promorske itd. Na svakoj iole znacajnijoj ec utakmici, ja pamtim ugl solidnih 0/6 ili ovacije 17 hiljada ljudi za prvi kos u 40tom minutu protiv Future.

 

Ako ne trazim mnogo, zamolio bih upravu da ga pozdravi i pozeli mu sve najbolje.

 

Iskreno, pričao sam napamet o njegovom šutu za tri (u teoriji). Evo, sad gledam statistiku - u EK prilično loših 29,3% (17/58 ma 16 tekmi), u ABA ligi vrlo dobrih 40,3% (25/62 na 19 tekmi) ali u pravu si da je šut popravljao na nekim manje bitnim tekmama poput dvomeča protiv Krke gde je ukupno imao 9/14 plus je protiv FMP-a u gostima imao 4/4. Od ispucavanja u ABA je imao 1 od 7 protiv Zadra kod kuće. Ostalo je u nekim granicama normale. U EK je imao dobru partiju protiv Lokomotive tamo (5/7), ostalo baš mršavo..uz ispucavanja od 1/5 tamo protiv Tofaša i ovde protiv Darušafake. Ono što je bitno je da protivnici prilično respektuju taj njegov šut za tri kakav god bio te nam to ostavlja više prostora u napadu. Stoga je prilično bitno da ti bar jedna opcija na 4 ima tu karakteristiku. To je ono na šta sam ukazivao. Daleko od toga da sam neki Birčin fan. Ima on svojih kvaliteta (domaći, bivši reprezantativac :), taj šut za tri kada ga ide, duge ruke i skok...) ali ima i stvari kojima nas dovodi do ludila tako da dižem obe ruke da dovedemo boljeg igrača.

 

16 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ne treba zaboraviti da sezona nije zavrsena te ne mozemo znati kako bi sve na kraju ispalo. Imali smo i sezonu ranije neki dobar period pa smo ostali kratki na kraju sezone gde god smo mogli.

 

Ne bih jos o imenima, ali osim petice mislim da se ne moze zaobici ni ta cetvorka. Birca je Birca, medjutim Thomas je sustinski odigrao samo jedan mesec kao covek, ostalo je bilo ispod svakog nivoa, cak i za mnogo limitiranijeg igraca. U mojoj knjizi je to ipak red flag - nije bitno vise ni koji je tacno uzrok, nedopustiv je takav strmopizd s obzirom na to da je dokazao koliko moze i to vec upucuje na neke druge probleme (tamo gore *kuc *kuc) koji se znatno teze peglaju. Probleme sa spacingom uz Mosleya na parketu da ne pominjemo. Mislim da nam je sut za 3 s te pozicije esencijalan za neke velike domete sa ovom kosarkom koju igramo. Na trici imamo kvantitet, ali vrlo malo realnog kvaliteta. Na kecu mi fali nepredvidljivosti, brzine i ballhandlinga, tu se nista nije promenilo od starta (sad vec prosle) sezone.

 

Nacelno nisam za G-ligase ili usirene NCAA talente. Ako ce se dovoditi igrac izvan Evrope, a da to naravno nije NBA, valjalo bi da to bude igrac koji je frizhak, koji je tek zavrsio koledz sezonu i nije prosao kroz kratak kurs losih navika poznat u narodu kao G-league niti hvatao mahovinu po klupama u NBA gubeci samopouzdanje i tu takmicarsku varnicu.

 

b1: Slažem se ali je izgledalo da smo na dobrom putu. Faktički nismo nigde kiksnuli. Mrlje su one lakonski odigrane utakmice na početku ABA protiv Primorske i COL-a i ona nemoć protiv Venecije u Beogradu (BTW jedini naš poraz kod kuće ove sezone) ali to nisu utakmice koju su odlučivale nešto. Imamo po 4 poraza u EK i ABA, odnosno 12 pobeda u EK i 15 pobeda u ABA što uz po tri pobede u Superkupu i Kupu čini prilično impresivan skor od 33-8 u svim takmičenjima u trenutku prekida. E sad, šta bi bilo na kraju možemo samo da nagađamo. Ono što smo videli je da smo u nekim odlučujućim uktamicama za plasman u EK i ABA i u utakmciama koje su odlučivale o trofejima (Kup) uvek izlazili kao pobednici. Da li je to neki ozbiljan indikator kako bismo izgledali u završnici ABA i EK - ne znam, ali svakako je išlo u korist ovog tima.

b2: mislim da je bilo i više od mesec dana, sa nekim prekidima ali slažem se da se više očekivalo. Kao što rekoh, bliži sam tome da bih pre zadržao Tomasa nego jurio mačku u džaku, pogotovo što je očigledno da je i on jedan od tih koji drži dobru "hemiju" (hehe hemiju) u ekipi.

 

b3: slažem, kao što i gore napisah. Odlazak Birče mora da se nadomesti igračem koji ima šut spolja. Nije ni Tomas operisan od istog, ali vrlo retko šutira za tri i nema previše poverenja u taj aspekt svoje igre.

 

b4: Slažem se da je kvalitet na tri upitan ali očigledno  - to nam je što nam je. Ne vidim prostor za dodatno krilo osim ukoliko ne uzmemo nekog 3/4 (4/3) igrača koji bi mogao da pokrije i tu poziciju.

 

b5: taj pominjani CMM bi doneo nešto od toga što pominješ ali ukoliko zadržimo Gordića opet ne vidim prostora za još jednog igrača. Ja mislim da Volden i dalje ima viši plafon od onoga što je pokazivao u većini utakmica (recimo gostovanje u Bolonji mi je reper za ono što može kada se oslobodi).

 

15 hours ago, Alex_Serbia said:

Bez obzira sto ce EC biti nacelno slabiji sledece sezone, nama ce biti teze nego ove, ukoliko ne dovedemo jednu ozbiljnu 5, kao i (idealno) igraca koji pokriva podjednako 3/4 (uz ostanak Tomasa koji mislim da je izvestan).

 

Da, ozbiljna petica je "a must" jer ne treba računati da će nam Mozli opet izneti sezonu. Takođe očekujem igrača koji pokriva i 4 i delimično 3 i koji je jak na šutu.

 

 

Mi zaboravljamo da su nama dva najskuplja pojačanja uz Tomasa, koji je bar nešto pokazao, bili igrači na 5 (Parahovski) i 3 (Pejners) kojih smo se odrekli tako da smo tu ostavili poprilično veliki prostor u budžetu, i pored produžavanja nekih ugovora, da možemo da dovedemo solidne pojedince i da imamo možda i jeftiniji tim nego prošle godine što bi bilo u skladu sa najavama da će biti manje para nego inače.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Marvin said:

Ne vidim prostor za jos jednog igraca na 3. Jedino ako uspemo da ujurimo malog Ilica iz Igokee pa da on bude neki domaci 4/3

 

Ilic na 3 ne moze ni na igrici, decko ima drvenu ruku, a ta pozicija to ne trpi.Osim toga iole pokretljivija trojka bi ga silovala, i ne bi mogao pogledom da je isprati

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jakob Aman said:

Mislio sam na strane igrače na dvojci.

Otkako je Pejdž našao šut mislim da si dobio to što tražiš, i to baš-baš.

 

On 6/18/2020 at 8:41 PM, SteveFrancis#3 said:

Na kecu mi fali nepredvidljivosti, brzine i ballhandlinga, tu se nista nije promenilo od starta (sad vec prosle) sezone.

Možda je pitanje ukusa, meni je tu samo sigurnost na lopti pod moranje, a ostalo mi nije među prioritetima u ovom timu. LIno mi je Volden po meri, videćemo ko će mu biti parnjak. Uz ovakvog nitro Jaramaza sa plejom koga pominješ mogli bismo da skliznemo u divljinu. Osim ako nije baš zabod, a to ili košta ili je teško naći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...