Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

 

"Problem početkom sezone pravio je Lorenzo Braun, kojem je bilo potrebno vreme kako bi ušao u ritam i opravdao očekivanja. Tada su se s pravom isticale njegove loše partije – kao jednog od skupljih i projektovano najbitnijih igrača ekipe.

Istovremeno su se vršili nepravedni napadi i pristici na Filipa Čovića.

Iako Čovićeve partije nisu bile na evroligaškom nivou, Filip je selektovan kao drugi plejmejker ekipe, iza Lorenza, i tu ulogu je vršio do maksimuma svojih mogućnosti.

Problem tada nisu pravili Čovićevi minuti, kao minuti nekoga od kojeg se nije ni u jednom trenutku realno moglo očekivati da preokreće utakmice nosi igru Zvezde u Evroligi (dok je u ABA potpuno druga priča), već minuti igrača koji su projektovani kao glavni."

 

Klošari sa b92, ceo tekst za one sa jačim stomakom: https://www.b92.net/sport/teme/luka-nikolic.php?yyyy=2019&mm=12&nav_id=1625976

  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

I sta kaze, ni u jednom trenutku, nije nikoga naveo da pomisli da je malisa nesto privilegovan jer mu je tatko broj 1? 🤔

Ma,kakvi, sto bi bre, bilo ko tako nesto pomislio. Evo Lorenzo i Gist i ne pomisljaju da je Ficko neizostavni deo tima, zato sto mu je tatko predsednik, vec im je potpuno jasno da on plodi po terenu, zato sto je kratak, ali je zato spor i punacak, sto statira u kukuruzu u napadu, ali zato u odbrani ne moze mene u zimskoj jakni i termo gacama da sacuva, sto ima najgori prosecan index u celoj EL, ali zato ispada iz rotacije, samo kada po potrebi ukrsti ligamente.
Potpuno je jasno svima oko njega da to sto mu je tatko predsednik i samoproklamovani vlasnik kluba, zapravo ne donosi nikakve privilegije. Sam se bori, sam se probija kroz zivot i sam sebe odgaja i polako podize😜

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, quentin said:

Ja bih ipak sačekao da vidimo da li će da urade ovo što se sad stidjivo najavljuje - da dovedu još jednog pleja, i da vidimo kako će poslije toga da izgleda Filipova minutaža

I meni je ovo hajlajt intervjua. Novi plej je veliki iskorak. A to da ce Filip otici je bekika utopija.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, laki pepe said:

I meni je ovo hajlajt intervjua. Novi plej je veliki iskorak. A to da ce Filip otici je bekika utopija.

 

pa ok, neka sedi tamo i uzima pare, samo da ne igra,  neka saceka kls. eto to je razuman kompromis. ako tragovi razuma stanuju u zelezniku.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ne znam zasto urednici ne reaguju ali ovo je definitivno period kada pisanje moramo ograniciti samo i iskljucivo na clnove kluba jer postoji mogucnost da imamo ubacene elemente. Ako neko nije clan kluba, ne moze ni da pise ovde, pogotovo ne na ovako osetljivoj temi. Sa kojim pravom zaista ukoliko nije kupio niti clansku fk niti donaciju za kk.

 

vesna opet upozorava na ubacene elemente, i zaostrava politiku na osetljivoj temi

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Haggard said:

 

pa ok, neka sedi tamo i uzima pare, samo da ne igra,  neka saceka kls. eto to je razuman kompromis. ako tragovi razuma stanuju u zelezniku.

Da dođe drugi plej koji može da zamijeni/nadpuni Lorenza, da se Filip preseli na kraj klupe i dobija minutice protiv slabijih ABA ligaša ili u nekom apsolutnom garbidž tajmu... to bi bilo najbolje što bi moglo da nam se desi. Tako bi mogao neki damage control da se uradi u ostatku sezone. Ako Šakota to izvede, po intervjuima neka hvali Filipa koliko mu srce želi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, quentin said:

Da dođe drugi plej koji može da zamijeni/nadpuni Lorenza, da se Filip preseli na kraj klupe i dobija minutice protiv slabijih ABA ligaša ili u nekom apsolutnom garbidž tajmu... to bi bilo najbolje što bi moglo da nam se desi. Tako bi mogao neki damage control da se uradi u ostatku sezone. Ako Šakota to izvede, po intervjuima neka hvali Filipa koliko mu srce želi.

 

pa da, "hvalim filipa ali ga eliminisem" je sasvim ok, po meni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, quentin said:

Da dođe drugi plej koji može da zamijeni/nadpuni Lorenza, da se Filip preseli na kraj klupe i dobija minutice protiv slabijih ABA ligaša ili u nekom apsolutnom garbidž tajmu... to bi bilo najbolje što bi moglo da nam se desi. Tako bi mogao neki damage control da se uradi u ostatku sezone. Ako Šakota to izvede, po intervjuima neka hvali Filipa koliko mu srce želi.

 

Ako je imalo razuma ostalo u familiji, ovakav damage control je moguc. Drugi je da ga ponovo ne slusaju ligamenti ali ovaj put na malo duzi period.

Sve ce biti osim scenarija nogobulja stetocini jer je to u Nebojsinoj glavi poraz karijere.

Kako je na mala vrata usao, tako ce i izaci .... sto se tice familije. Sto se tice navijaca, ne ginu mu ona najveca kad-tad .... samo ako se ovako nastavi.

 

 

 

Edited by Laki_Plant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki_Plant said:

 

Ako je imalo razuma ostalo u familiji, ovakav damage control je moguc. Drugi je da ga ponovo ne slusaju ligamenti ali ovaj put na malo duzi period.

Sve ce biti osim scenarija nogobulja stetocini jer je to u Nebojsinoj glavi poraz karijere.

Kako je mala vrata usao, tako ce i izaci .... sto se tice familije. Sto se tice navijaca, ne ginu mu ona najveca kad-tad .... samo ako se ovako nastavi.

 

 

 

Usao je u klub na najsramotniji nacin. Kao picka, kao partijska uhleba. Pravili su se ludi, Filip je tu samo da popuni broj... onda je Filip dobio dvogodisnji ugovor. Niko rec nije smeo, niti sme da kaze o vidini njegove plate  Na sajtu kluba jedino za njega nije bila vest.

 

Dakle, ne ono "On je u rangu te i te plate", nego zvekete cifra, zvekete duzina ugovora.

 

Ne budi kao Filip. Posteno zivi svoj zivot, posteno radi. Ne budi bulja. Budi posten.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...