Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

manje vise pepe je sazeo sve sto sam hteo napisati. jednsotavno stranac ako ne dolazi na visegodisnji ugovor ne pruza priiku za razvoj i bilo kakav kontinuitet. opet, mi do sad nismo imali hrabrosti, a rekao bih ni pravi skauting da se odlucimo da dovedemo sa koledza nekog igraca na recimo 2+1 i slicno sto opet cudi, s obzirmo na ikskustva partizana, a jos vise bliskog nam fmp-a.

 

sto se tice gore poenutih, nisam za vracanje nijednog od njih iz jednsotavnog razloga jer su svi bilo bolji igraci dok su bili u zvezdi nego sto su sad. cak bih pre porazmislio o dinu radoncicu kad se vec nudi, mada je to pozicija na kojoj smo realno najpopunjeniji domacim igracima. sto se alekse tice on je sve sem plej, tako da mi ni ta prica ne pije vodu

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, placebo said:

Lukas u Detroitu,Sejn Larkin u Efesu...Ta jednacina kosmicki nije ispravna.Hvala Lukasu za sve sto je radio za nas klub,bilo je to tako suptilno da suptilnije ne moz biti.

Kalates u Cska,Jovic u PAO,Covic u Himki a Lukas u Detroit...Svakom kome je cigra iz Zeleznika na srcu ce lajkovati ovaj post...🙏🙏🙏🙏

Detroid mozda Pistonsi nikako... To je neki turnir 3na3 ja mislim, videh negde da su ga prosle godine osvojili Aron Kroft i Salindzer, koji su bili deo tima Ohajo Stejta... Na taj turnir moze da se prijavi svako ko i malo zna kosarke, 60+ ekipa ucestvuje. tako da i nije cudno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laki pepe said:

Veci broj stranaca u nasim uslovima garantuje izostanak kontinuiteta tima. Sto opet ne znaci da ga samo domaci igraci garantuju.

Svaka strategija je dobra ako da rezultat. Problem je sto neke nose vise rizika. Ne izmisljamo mi nista pricom domaci kvalitetan > stranac kvalitetan, jer u stresnim situacijama taj rizik nekako bolje hendlujemo. Nase najbolje godine, godine Partizana, Zalgirisa obiljezila je ta filozofija.

 

Opet Partizan je onom generacijom Veseli, Lovernj pokazao da moze i drugacije. Sto ce reci da ako se prave stvari postave na pravo mjesto onda je dominantan faktor u odlucivanju kvalitet. 

A tu smo vise puta pali nego polozili ispit.

Dobro si nasao dve generacije razlicitih timova. Oni su uzeli igrace koji su zeljni dokazivanja, a mi izlizane strance koji su uzeli lovu i to je to.

 

Kod nas Panter i Beron zeljni dokazivanja i pokazali su nesto, kao i Braun koji je prvi put u Evropi. Takve igrace treba traziti, to radi Trinkijeri u partizanu.

 

Ima tu rizika, ali koliko rizikujes, toliko i dobijes ako se karte dobro okrenu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Igor028 said:

Detroid mozda Pistonsi nikako... To je neki turnir 3na3 ja mislim, videh negde da su ga prosle godine osvojili Aron Kroft i Salindzer, koji su bili deo tima Ohajo Stejta... Na taj turnir moze da se prijavi svako ko i malo zna kosarke, 60+ ekipa ucestvuje. tako da i nije cudno...

Ako to osvoji gostuje kod Zike u sarenici🤣

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije Stratos mladuljak zeljan dokazivanja pa je igrao muski kad je bio zdrav.

 

Nije bas tacno da imamo kontinuitet sa domacim igracima. Tj imamo za Lazicem koji bi bez Zvezde igrao za Trefl Sopot ali sta je sa pravim kosarkasima poput Gudure, Kaline, Jovica, Bobija, Kuzmica? Svi zapale poslije prve jake sezone.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

na kraju onog @Guruposta stoji važna primedba. "danas" nije isto kao pre 7 ili 10 godina

 

"danas" je zapravo sličnije 90ima kada su najtalentovaniji domaći igrači išli pre punoletstva u grčku i italiju. 

 

naveo je čovek smailagu, pokuševskog, tog petruseva. eto uz borisu, radanova, malog trifu - to bi ranije bili neki igrači koji se zadrže u klubu od cca 17 do 21 ili 22 godine, jedan ili dva postanu surovi dominatori u evropskim okvirima i onda za par godina izbacujes novu turu klinaca 

 

ovih 5-6 igrača se dele na 2-3 kluba, nekad ravnopravno, nekad neravnopravno. na to imaš 2-3 solidna domaća u prajmu, par veterana povratnika i 2-3 stranca. 

 

pisao sam puno puta, zvezdi se posrecilo sa kalinom, jovicem, dangubom, mitrovicem i nekolicinom još domaćih istovremeno. to je izuzetak, nema srbija kapacitet da to redovno iznedri taman da se svi klubovi udruže u jedan. 

 

ova vest juče, danguba - simon - jaka - luka, ja bio u fazonu vezali nam ruku ili nogu 😕

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Nije Stratos mladuljak zeljan dokazivanja pa je igrao muski kad je bio zdrav.

 

Nije bas tacno da imamo kontinuitet sa domacim igracima. Tj imamo za Lazicem koji bi bez Zvezde igrao za Trefl Sopot ali sta je sa pravim kosarkasima poput Gudure, Kaline, Jovica, Bobija, Kuzmica? Svi zapale poslije prve jake sezone.

-Gudura ceo juniorski staz u KKCZ, Fmp, 2 godine KKCZ ( obestecenje 1.25 miliona eur),

- Jovic 3 pune godine ( 270.000 eur obestecenje )

-Kuzmic 1 godina ( 300.000 eur) plus jos dve godine trenutnog ugovora,

- Bobi dve godine ( 675.000 $)

-Kalina potpisan na 3 godine ( 1 milion obestecenje)

- Luka Mitrovic 5 godina ( 220.000 eur obestecenje)

- Dangubic 4 godine proveo,

- Simon 4 godine proveo.

- Jaka Blazic dve godine,

- Djenka 4 godine i ima jos jednu godinu ugovora,

- Nelson dve godine,

Beron, Stratos, Ojo, dve godine u klubu.

 

 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim vezu tih podataka sa mojim postom. Mene zanima koliko igrac koji pravi razliku u EL ostaje u Zvezdi. Ti role igraci aka sljakeri se neuporedivo lakse nalaze i lako ih je zadrzati. 

 

Domaci igraci koji su pravili razliku u Zvezdi su odlazili nakon jedne sezone. Pusti ti to sta su radili Jovic i Guduric dok su nosili pelene. On su otisli cim su stasali u ozbiljne igrace.

 

Dakle, imamo istu pricu kao i sa strancima. Naravno da ces lako zadrzati Oja a jako tesko Lorenza ili Berona.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da podvucemo crtu - trabamo igrace koji ce rasti kod nas u periodu od 2-3 godine. Po mogucnosti 2-3 da izrastu u odlicne, a drugi u solidne EL igrace. I to treba da bude osnova, koja bi se u tim nekim trogodisnjim ciklusima polako obnavljala igracima slicnog profila. Znaci, jedan Lazic/Dangubic aut, a Dobric in. A na godisnjem nivou dovoditi 2-3 gotova igraca, stranca ili domaca nema veze, koji ce dati instant kvalitet.

 

Mi takav sklop nemamo vec par sezona. Imamo nekolicinu stranaca koji se u skali ocekivanja krecu +-30%. Neko prebaci, neko podbaci, ocekivano. 

Ostatak ekipe je dosegao neki svoj limit ili se ne razvija ocekivano i sa tim dijelom se mucimo. Ne vidim da Dobric i Davidovac imaju jos prostora za rast, Simanic stagnira, sa ostatkom tek znamo na cemu smo.

Valjda zato i vabimo toliko tok Radanova, nadajuci se ne odmah kvalitetu vec upravo tom iskoraku.

Link to comment
Share on other sites

Za sve to sto se u predhodnih nekoliko postova spominje postoji jedan neophodan uslov, a zove se struka.

Nista kosarka nije specijalno, tako je uostalom i za sve druge oblasti.

I to ne samo struka u trenerskom smislu, vec kompletnog rukovodjenja nekog sistema, u ovom slucaju KK.

Spoznaja toga i nije neka velika mudrost, ali uspostavljanje itekako jeste ...  pogotovo u nasim uslovima .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laki pepe said:

Da podvucemo crtu - trabamo igrace koji ce rasti kod nas u periodu od 2-3 godine. Po mogucnosti 2-3 da izrastu u odlicne, a drugi u solidne EL igrace. I to treba da bude osnova, koja bi se u tim nekim trogodisnjim ciklusima polako obnavljala igracima slicnog profila. Znaci, jedan Lazic/Dangubic aut, a Dobric in. A na godisnjem nivou dovoditi 2-3 gotova igraca, stranca ili domaca nema veze, koji ce dati instant kvalitet.

 

Mi takav sklop nemamo vec par sezona. Imamo nekolicinu stranaca koji se u skali ocekivanja krecu +-30%. Neko prebaci, neko podbaci, ocekivano. 

Ostatak ekipe je dosegao neki svoj limit ili se ne razvija ocekivano i sa tim dijelom se mucimo. Ne vidim da Dobric i Davidovac imaju jos prostora za rast, Simanic stagnira, sa ostatkom tek znamo na cemu smo.

Valjda zato i vabimo toliko tok Radanova, nadajuci se ne odmah kvalitetu vec upravo tom iskoraku.

 

Mladi igrači ne mogu da napreduju kada nema jasne vizije. Princeton i ja smo baš diskutovali o Borisinom slučaju koji je promenio 4 trenera za 4 sezone. U takvim slucajevima nije moguće da mladi igrac napreduje u bilo kom segmentu igre, sem ukoliko je extra klasa. 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, propolis said:

 

Mladi igrači ne mogu da napreduju kada nema jasne vizije. Princeton i ja smo baš diskutovali o Borisinom slučaju koji je promenio 4 trenera za 4 sezone. U takvim slucajevima nije moguće da mladi igrac napreduje u bilo kom segmentu igre, sem ukoliko je extra klasa. 

 

Karakter, talenat i rad .. ništa drugo. Nema tu opravdanja, svaljivanja krivice na nekog drugog, trenere ... trte, mtre, prte :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Ne vidim vezu tih podataka sa mojim postom. Mene zanima koliko igrac koji pravi razliku u EL ostaje u Zvezdi. Ti role igraci aka sljakeri se neuporedivo lakse nalaze i lako ih je zadrzati. 

 

Domaci igraci koji su pravili razliku u Zvezdi su odlazili nakon jedne sezone. Pusti ti to sta su radili Jovic i Guduric dok su nosili pelene. On su otisli cim su stasali u ozbiljne igrace.

 

Dakle, imamo istu pricu kao i sa strancima. Naravno da ces lako zadrzati Oja a jako tesko Lorenza ili Berona.

Ja i ti se oko nijednog pitanja oko KKCZ nikada necemo sloziti pa ni oko ovoga.

 

Ne znam cime se bavis u zivotu da li radis kod nekoga ili imas privatnu firmu. Ako radis kod nekoga zelim ti da i u svom zivotu ostanes vredan,radan i lojalan svojoj firmi kao najboji radnik sa najboljim rezultatima i da odbijes jace, bolje firme sa boljim uslovima i sa 3x puta vecom platom.Budi veran za manje pare ne bi li se tvoj gazda hvalio kako mu najboji radnici ostaju da rade za minimalce iako imaju bolje ponude.Ili bi gledao svoj interes i otisao tamo gde ti je 9x bolje sto ti isto tako zelim. Ako si privatnik ista prica, borices se za najboljeg da ga platis maximalno sto mozes, ali ako se pojavi firma koja moze za isti njegov rad da plati 3x vise ti ces ga pustiti jer nemas kalkulaciju da ga toliko placas.

 

Novac je jedino merilo sa kojim mozes nekog igraca da zadrzis pa cak ni tada ne mora da znaci da ce ostati, a mi dok budemo igrali El nikada necemo moci da zadrzimo nijednog igraca koji bude dobio bolje uslove za sebe licno i za njegovu porodicu u plateznijem boljem klubu.

 

Sve igrace koje sam naveo su dobili daleko bolje uslove nego sto bi mogli ikada da im ponudimo, pa da ne znam koliki budzet imamo. 

 

Avdija, B KOvacevic, S Nikolic, Karadzic, Radovic , S jankovic su igraci koji su godinama ili cele karijere ostajali kod nas zbog zakona koji je tada vazio oko odlaska igraca u inostranstvu.

Da li mislis da tada da su mogli da odu u neku Italiju, Grcku, Spaniju da ne bi otisli i da nisu imali kvalitet i da odu i to za jos vece pare nego sto je sada odnos igraca koji igraju kod nas u odnosu sa na plate u ino klubovima.

 

Prvog centra EL si mogao da zadrzis kako? Da mu ponudis 30 miliona $ narednih 5 godina da ostane jer jebes NBA bices cirkuzant kao sto neko napisa ovde. 

Da ostavis Kuzmica jer mu ne das da ode u Real, ili Kalinica u Fener.? 

 

 

 

 

 

Edited by Šarac
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sector said:

Nije Stratos mladuljak zeljan dokazivanja pa je igrao muski kad je bio zdrav.

 

Nije bas tacno da imamo kontinuitet sa domacim igracima. Tj imamo za Lazicem koji bi bez Zvezde igrao za Trefl Sopot ali sta je sa pravim kosarkasima poput Gudure, Kaline, Jovica, Bobija, Kuzmica? Svi zapale poslije prve jake sezone.

Ne zapale oni nego ih Cova i Misko prodaju.

 

Stratos je bio los ove sezone i povredjen. Braun uzas, Gist se sprda a Kuzmara brat cepa po svemu.

 

Poenta mog pisanja je, da za KKCZ bolje dovesti igraca koji ce dati uvek maximum zbog svojih licnih razloga tj nastavka karijere, nego polovne lelemude na kraju karijere.

 

Bolje bilo ulagati u Ristica i Apica na long term nego u Kuzmica i Stimca to je primer za domace igrace .

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Šarac said:

Ja i ti se oko nijednog pitanja oko KKCZ nikada necemo sloziti pa ni oko ovoga.

 

Ne znam cime se bavis u zivotu da li radis kod nekoga ili imas privatnu firmu. Ako radis kod nekoga zelim ti da i u svom zivotu ostanes vredan,radan i lojalan svojoj firmi kao najboji radnik sa najboljim rezultatima i da odbijes jace, bolje firme sa boljim uslovima i sa 3x puta vecom platom.Budi veran za manje pare ne bi li se tvoj gazda hvalio kako mu najboji radnici ostaju da rade za minimalce iako imaju bolje ponude.Ili bi gledao svoj interes i otisao tamo gde ti je 9x bolje sto ti isto tako zelim. Ako si privatnik ista prica, borices se za najboljeg da ga platis maximalno sto mozes, ali ako se pojavi firma koja moze za isti njegov rad da plati 3x vise ti ces ga pustiti jer nemas kalkulaciju da ga toliko placas.

 

Novac je jedino merilo sa kojim mozes nekog igraca da zadrzis pa cak ni tada ne mora da znaci da ce ostati, a mi dok budemo igrali El nikada necemo moci da zadrzimo nijednog igraca koji bude dobio bolje uslove za sebe licno i za njegovu porodicu u plateznijem boljem klubu.

 

Sve igrace koje sam naveo su dobili daleko bolje uslove nego sto bi mogli ikada da im ponudimo, pa da ne znam koliki budzet imamo. 

 

Avdija, B KOvacevic, S Nikolic, Karadzic, Radovic , S jankovic su igraci koji su godinama ili cele karijere ostajali kod nas zbog zakona koji je tada vazio oko odlaska igraca u inostranstvu.

Da li mislis da tada da su mogli da odu u neku Italiju, Grcku, Spaniju da ne bi otisli i da nisu imali kvalitet i da odu i to za jos vece pare nego sto je sada odnos igraca koji igraju kod nas u odnosu sa na plate u ino klubovima.

 

Prvog centra EL si mogao da zadrzis kako? Da mu ponudis 30 miliona $ narednih 5 godina da ostane jer jebes NBA bices cirkuzant kao sto neko napisa ovde. 

Da ostavis Kuzmica jer mu ne das da ode u Real, ili Kalinica u Fener.? 

 

 

 

 

 

Kalinic je sve objasnio u intervju, Cova i Misko su mu objasnili sta je "njega" bolje. Oce to tako kad imas "svoju" firmu. Nisu oni njega uvaljali zato sto im je drago da Kalina uzme 600k vec sto ce oni uzeti kesh preko njega.

2 minutes ago, propolis said:

Ne znam po kom osnovu Kuzmica uzimate za primer koji je jedva ostao živ i nakon oporavka mu umre otac iz ko zna kog razloga!!??? WTF

Covek se napio posle svadbe i vozio auto neprimerenom brzinom po nekoj vukojebini u Bosni. Cist profesionalizam.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Pavaroti said:

Kalinic je sve objasnio u intervju, Cova i Misko su mu objasnili sta je "njega" bolje. Oce to tako kad imas "svoju" firmu. Nisu oni njega uvaljali zato sto im je drago da Kalina uzme 600k vec sto ce oni uzeti kesh preko njega.

 

treba ipak uzeti tu izjavu kalinića "with a grain of salt", što kažu ameri.

 

iz njegove izjave se da zamisliti da je on naivan, mislio da će celog života igrati u zvezdi, iako cepa basket na vrhunskom nivou, pa su mu ova dva mudraca objasnila da će zvezda da dobije sada milionče a on 500k sad a milionče kasnije

 

mislim, pali babu kalina

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Šarac said:

Ako si privatnik ista prica, borices se za najboljeg da ga platis maximalno minimalno sto mozes, ali ako se pojavi firma koja moze za isti njegov rad da plati 3x vise ti ces ga pustiti jer nemas kalkulaciju da ga toliko placas.

 

 

Ne ulazeći u ceo post, samo da ti ispravim ovu logičku grešku.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Šarac said:

Ja i ti se oko nijednog pitanja oko KKCZ nikada necemo sloziti pa ni oko ovoga.

 

Ne znam cime se bavis u zivotu da li radis kod nekoga ili imas privatnu firmu. Ako radis kod nekoga zelim ti da i u svom zivotu ostanes vredan,radan i lojalan svojoj firmi kao najboji radnik sa najboljim rezultatima i da odbijes jace, bolje firme sa boljim uslovima i sa 3x puta vecom platom.Budi veran za manje pare ne bi li se tvoj gazda hvalio kako mu najboji radnici ostaju da rade za minimalce iako imaju bolje ponude.Ili bi gledao svoj interes i otisao tamo gde ti je 9x bolje sto ti isto tako zelim. Ako si privatnik ista prica, borices se za najboljeg da ga platis maximalno sto mozes, ali ako se pojavi firma koja moze za isti njegov rad da plati 3x vise ti ces ga pustiti jer nemas kalkulaciju da ga toliko placas.

 

Novac je jedino merilo sa kojim mozes nekog igraca da zadrzis pa cak ni tada ne mora da znaci da ce ostati, a mi dok budemo igrali El nikada necemo moci da zadrzimo nijednog igraca koji bude dobio bolje uslove za sebe licno i za njegovu porodicu u plateznijem boljem klubu.

 

Sve igrace koje sam naveo su dobili daleko bolje uslove nego sto bi mogli ikada da im ponudimo, pa da ne znam koliki budzet imamo. 

 

Avdija, B KOvacevic, S Nikolic, Karadzic, Radovic , S jankovic su igraci koji su godinama ili cele karijere ostajali kod nas zbog zakona koji je tada vazio oko odlaska igraca u inostranstvu.

Da li mislis da tada da su mogli da odu u neku Italiju, Grcku, Spaniju da ne bi otisli i da nisu imali kvalitet i da odu i to za jos vece pare nego sto je sada odnos igraca koji igraju kod nas u odnosu sa na plate u ino klubovima.

 

Prvog centra EL si mogao da zadrzis kako? Da mu ponudis 30 miliona $ narednih 5 godina da ostane jer jebes NBA bices cirkuzant kao sto neko napisa ovde. 

Da ostavis Kuzmica jer mu ne das da ode u Real, ili Kalinica u Fener.? 

 

Ja ne znam jesam li lud ali i dalje ne vidim kakve veze imaju tvoja dva upisa sa onim sto ja pisem? 

 

Pa ja upravo i pisem da mi igraca ne mozemo zadrzati ako pokida sezonu u EL i da to nema veze sa njegovim drzavljanstvom. Mi kontinuitet ne mozemo da imamo sa kvalitetnim igracima jer brzo odu i to je neminovnost. 

 

A to sto npr Lazic igra 10 godina u Zvezdi meni nije nikakav kontinuitet. On je tu jer je dobar sa gazdom a ne jer nam trebaju njegovi kvaliteti. Davidovac i Dobric su bolji igraci od njega ali ne odlaze ni oni jer nema ponuda. 

 

Kontinuitet bi mi bio da gledam Berona, Lorenca, Kalnica, Jovica, Gudurica po 5 sezona u Zvezdi a to je nemoguce. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...