Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

7 minutes ago, Vamos Laki said:

S obzirom da smo ofanzivno u najgore 3 ekipe u EL, svakako verujem da bi to bilo bolje.

Stvarno bole neki porazi sad. Al u narednih 8 kola imamo fin raspored, bilo bi dobro doci do 50%, mada se nicemu ne nadam.

Zato što smo do dolaska Šakote imali dve akcije u napadu, mi smo jako potentna ofanzivna ekipa, ali nije to posloženo kako treba na početku, promene na tom polju su vidljive bile i protiv Valensije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boujee said:

Jak blok Odža pa Lorenzo ostaje na centru, potom probija uz čeonu liniju, u tom momentu Faje pravi ledjni blok Beronu koji ostaje sam kao Toma Zdravković u vanvremenskom hitu... u ćošku... Splash, pretty basketball by Crvena Zvezda 🥰 I stegnuta pesnica diskretnog heroja, Mo Fajea...

 

spacer.png

 

 


Bukvalno do dolaska Šakote, da ne kažem trenera, nismo imali ovakav set.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Zato što smo do dolaska Šakote imali dve akcije u napadu, mi smo jako potentna ofanzivna ekipa, ali nije to posloženo kako treba na početku, promene na tom polju su vidljive bile i protiv Valensije. 

Uopste nisam odusevljen izdanjem protiv Valensije, dok je ovo veceras druga prica.

Mirna i stalozena urakmica bez dramsticnih padova. U maniru jako dobrih EL ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bogami ozbiljne cestitke zasluzuje Sakota. Prvo sistemski, uveo je odlicne kretnje za Barona nakon prodora pomocu lednjih blokada, krenuli smo da pronalazimo pozicije za Odza u reketu, p'n'r polako ali sigurno pocinje da funkcionise, spacing je bolji. Odbrana nam je i ranije bila zaista dobra, ali je lakse kada je napad fluidniji i samopouzdanje dolazi sa oba kraja parketa, odmah ima i energicnost u odbrani vise smisla.

 Zatim, samopouzdanje Lorenza, Djenke, Berona je znacajno podignuto. Nadam se da ni ovo sto smo videli od Derika veceras nije izolovan slucaj. Onaj intervju gde kaze da nam je potreban jos jedan plej je za mene odlican signal, iako je ovde popljuvan zbog toga sto je diplomatski ishvalio Filipa. Sta misli o Filipu se jasno vidi kroz njegovu ulogu u napadu gde je sutnut u cosak, ima mnogo manje driblinga, mada mu je naravno i dalje potrebno po 15 sekundi da postavi napad, obicno nakon toga vise nema loptu u rukama.

Prvi put ove sezone da sam zadovoljan nakon jednog meca, naravno i dalje ne mogu da budem u potpunosti ali ide ovo u dobrom smeru.

 

Jos jednom, svaka cast za Sakotu i posao koji je napravio za 10ak dana.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vamos Laki said:

Uopste nisam odusevljen izdanjem protiv Valensije, dok je ovo veceras druga prica.

Mirna i stalozena urakmica bez dramsticnih padova. U maniru jako dobrih EL ekipa.

Treba vremena da se sve slegne, ali videla se neka ideja u napadu, bilo je dosta of setova, samo što tada neka nisu prolazila. Do dolaska Šakote smo samo gledali izolaciju za Berona, ako ne prođe centralni pik Zo-a i centra. Sada se vidi neka ideja, dosta blokova u leđa protivnika, na suprotnoj strani od lopte. 

Link to comment
Share on other sites

Волео бих да чујем мишљења људи који су Маркус фан бој (а има их доста овде), у поређењу за Зоом. Ништа лоше, само ме стварно занима јер мислим да ово што Зо сада игра и какав утицај има на екипу након што се адаптирао, није ни један страни плеј до сада. Оно што га разликује од Вилија, Скунија, Рочестија је то што пегла одбрану за 10. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam celo drugo poluvreme, tako da nisam mnogo zakacio goblina. Bogami komsije, sa ovom igrom ste lagano favoriti za ABA, a na jednog Jaramaza umesto nazimceta u TOP 8.

Evo jedan hot take, ali Sakota na klupi umesto Tomica uopste nije neko bog zna kako unazadjenje.

 

Od sledece nedelje nema vise EL na sportklubu?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, SunZero said:

Ja ne svrsavam bas na Berona mada ume dosta puta da nas povadi, mislim da ima preveliku ulogu (nije njegova krivica naravno), posebno me nervira ta akcija za njega koju dosta vrtimo, on doslovno ne zna da vodi loptu i jednostavno znas da ce svako preuzimanje zavrsiti sutem za 3. OK haubica za 10-15 minuta igre bez lopte, sve ostalo je na silu, pogotovo uzevsi u obzir njegovu odbranu jer je  lateralni invalid u rangu Filipa.

Ti rece da vise ne gledas KK :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

utakmica i odlično spremljena, i gameplan odlično izvršen. zaista nemam šta da dodam, sve ste rekli.

Mene možda najviše i impresionirala podela minuta u 4/4, namerni downtime sa ulaskom Filipa, vraćanje Zoa na prvi jači fejl kad je Della Vale preskočio ovoga, zatim namenska izmena Jenkinsa da zatvori odbrana. Brzo je Šakota shvatio u kom zecu leži grm. A to je moguće i neki indikator u kom pravcu će se stvari dalje odvijati.

Derrick Brown koji leti iznad obruča je bojim se zauvek izgubljen ali totalno sam OK sa ovim Brownom koji stretchuje i igra pod košem na iskustvo i fazone. Pritom taj wingspan je uvek stavka u skoku.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Green23 said:

Ozbiljna pobeda, najbolja trojkaška ekipa, naletela na ekipu koja najbolje brani šut za 3, rezultat je jasan. Na sve ovo još i Stratos fali koji bi najbolje služio dok je Filip u igri, gde bi on igrao na postu. 

 

Najbolja smo odbrana EL, to je večeras i pokazano, mnogo bole porazi od Makabija i Asvela. 

Da se ne lazemo, imao je Milano kamaru otvorenih suteva za 3. Ovako iz glave se secam Moraskinija iz ugla, Meka, White iz kontre i uveseljavanja pubilike goluma, pa Skola par posle pick and popa itd itd... Imali smo srecu u tim situacijama da im veceras nije bilo vece.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Боги said:

Волео бих да чујем мишљења људи који су Маркус фан бој (а има их доста овде), у поређењу за Зоом. Ништа лоше, само ме стварно занима јер мислим да ово што Зо сада игра и какав утицај има на екипу након што се адаптирао, није ни један страни плеј до сада. Оно што га разликује од Вилија, Скунија, Рочестија је то што пегла одбрану за 10. 

Skroz drugaciji igraci. Markus je asistent, umire u lepoti, cini saigrace boljim.

Zo je igrac ulaza, poludistance i dobre defanzive.

Ja biram americku verziju Stefa Jovica.

Prvi nije dovoljno efektivan.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AgroLaki said:

Evo jedan hot take, ali Sakota na klupi umesto Tomica uopste nije neko bog zna kako unazadjenje.

 

brt ne da nije unazađenje. 

ja ne mogu da nacrtam koliko mi je drago što sam Tomiću video leđa, uz sve zasluge koje mu pripadaju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTripleDouble said:

Da se ne lazemo, imao je Milano kamaru otvorenih suteva za 3. Ovako iz glave se secam Moraskinija iz ugla, Meka, White iz kontre i uveseljavanja pubilike goluma, pa Skola par posle pick and popa itd itd... Imali smo srecu u tim situacijama da im veceras nije bilo vece.

Koncepcijski je sigurno pustan Bruks, anonimni Italijan, pa i Vajt. To su dobre odluke.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Боги said:

Волео бих да чујем мишљења људи који су Маркус фан бој (а има их доста овде), у поређењу за Зоом. Ништа лоше, само ме стварно занима јер мислим да ово што Зо сада игра и какав утицај има на екипу након што се адаптирао, није ни један страни плеј до сада. Оно што га разликује од Вилија, Скунија, Рочестија је то што пегла одбрану за 10. 


Marcus je istorijski bitan igrač jer je nam je svima omogućio da sanjamo. On će uvek biti simbol ustoličenja dinastije, do te mere da ćemo svi zaboraviti da od fazon 15. decembra do fazon ABA polufinala i nije igrao nekakvu prebitnu košarku (povremeni izuzeci tipa Maccabi u Areni itd). Ali, kad je igrao, tj. da citiram jednog čoveka iz Zvezde tih godina, "kad zaveže pertle i podigne trening", to je bila pesma.

That said, mislim da je Zo uravnoteženiji, trezveniji igrač i mnogo bolji u odbrani. Marcus, čak i u najboljim izdanjima, je često rešavao nekim lenjim poludistancama iz stepbacka. Zo možda nema taj osećaj mađije, ali uvek više volim igrača koji ide na obruč. Pritom, Zo je mnogo porastao u skok-šutu, a samopouzdanje mu je sve veće. Ovo može biti istorijska sezona za njega.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sve je ovo lepo sto smo pobedili, ali ne treba poletati. Sledeci mec je sa FMP-om i uprkos ovim pobedama ne sme se zaboraviti na igranje Filipa u timu, nadam se da ce se zvizdanje od prosle utamice ABA lige nastaviti. Mnogi ljudi kod nas zive u trenutku ide se od sjaja do ocaja, a to definitivno nije dobro, mora se gledati unapred. Ovoga puta je Zo odigrao sjajno, ali to nece uvek biti slucaj.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mairosu said:


https://www.tickets.rs/program/zdravko-colic-1334

eo, pa pogledaj kad ovaj nije. 

Igracemo  u Areni protiv Baskonije iako je Colin koncert dan kasnije, sto zbog velike potraznje karata, sto zbog rizika sa semaforima.

Prosli put smo igrali u Pioniru zbog slabog interesovanja, a navedeni razlog da Cola mora isprobati mikrofon dan pred koncert je bila maska.

I ranije se desavalo da bez problema igramo u Areni iako je sutradan bilo nekih dogadjaja.

Edited by Zizu
Link to comment
Share on other sites

Veceras je najbitnija stvar bila sto smo koliko toliko iskontrolisali Covica,on nam je bio najveca prijetnja i stvarno tu moram pohvaliti Sakotu i ako sam u prvom poluvremenu u odredjenim trenucima bio itekako zabrinut.Sto se tice ostalih momaka,izuzetan napredak Odza na obe strane terena,Derik napadacki na nivou svog renomea,Bili odradio svoj posao a Lorenco pokazao da je uz Kalatesa jedan od najboljih igraca na toj poziciji u euroligi.

 

Ako nam nije cilj da napadamo top osam onda i ne trebamo igrati euroligu,a vec sam pisao da se ciljevi moraju postaviti na pocetku sezone i da svi navijaci znaju sta da ocekuju,sta je uspjeh a sta neuspjeh a ne ovako konstantan lov u mutnom.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...