Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

Već skoro godinu dana prošlo je od odlaska Gorana Bunjevčevića. Porodica, prijatelji i Fudbalski savez Srbije organizovaće odigravanje memorijalne utakmice 21. maja u SC "Stara Pazova", sa željom da se sačuvaju lepe uspomene na tragično preminulog sportskog direktora nacionalne fudbalske kuće, bivšeg reprezentativca i prvotimca Crvene zvezde i Totenhena, jer je popularni Bunja zaslužio to svojom marljivošću, posvećenošću igri, reprezentaciji, napretku fudbala u rodnoj zemlji.

Njegov brat Mirko za Kurir najavljuje meč u kojem će se sastati saigrači iz perioda igranja u Crvenoj zvezdi protiv saigrača iz reprezentacije, uz goste iz Totenhema i javnog života Srbije.

 

- Godinu dana je već prošlo kako sa nama nije Goran. Porodica i Savez odlučili su da naprave memorijal njemu posvećen, pa će ove godine to biti meč njegovih saigrača iz reprezentacije i Crvene zvezde, a naredne godine možda dobije drugačiji oblik takmičenja - rekao je Bunjevčević i dodao:

  Fudbalska reprezentacija Jugoslavijefoto: Profimedia

- Zaigraće reprezentativci iz generacije kojoj je pripadao Goran. To su Dejan Savićević, Predrag Mijatović, Dejan Stanković, Nemanja Vidić, Ivica Dragutinović, Savo Milošević, Mateja Kežman, Saša Ilić, Vlada Ivić... Dugačak je spisak prijatelja i saigrača, uglavnom su svi potvrdili svoj dolazak. Iz Totenhema se čeka potvrda za Robija Kina i Tedija Šeringema.

Crveno-bele će sa klupe voditi tandem Muslin - Filipović, dok će selekciju predstavljati duet Tumbaković - Milojević.

- Tim Zvezde činiće Nenad Lalatović, Deki Stanković bi mogao da odigra po poluvreme za obe ekipe, Milivoje Vitakić, Mihajlo Pjanović, Branko Bošković, Goran Drulić, Miodrag Pantelić, Vinko Marinović, Zoran Njeguš, s tim što će za tim prijatelja da nastupe i četiri Goranova drugara: Aco Pejović, Boban Rajović, možda Peđa Danilović uđe pred kraj. Trener Zvezdine generacije biće Slavoljub Muslin i Zoran Filipović, dok će drugu ekipu predvoditi Ljubiša Tumbaković i Vladan Milojević

Prijatelji sajta

Pratite nas na:

     

Copyright © Espreso.rs 2019. Sva prava zadržana. Adria Media Group d.o.o.

 
 
 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Legia gubi 0:1 minut do kraja prvog.

Fino bi bilo da ne preokrenu u drugom,mozda stavit koju paru na preokret uzivo na kladzi,pa ako ne preokrenu radujemo se sto cemo mozda biti nosioci u 2.kolu kvalifikacija,a ako preokrenu onda uzet malo para,kupit brasna,germe,rize,zejtina i piva

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Боги said:

Мишљења сам да је наш следећи тренер Матјаж Кек 

 

Selektor Slovenije je covek, a i sumnjam da bi dosao u ovo blato od zemlje i fudbala.

 

Pjast je prvi na dva kola do kraja, Legija igrala samo 1-1 s Pogonom.

Inace poljska liga - stadioni kao u Nemackoj, lideri se smenjuju iz kola u kolo, puni stadioni, jedno 30 godina ispred nas.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, taliesin said:

 

Terzic ce svakako pokusati s ozbiljnim imenom jer njegovom narativu o stalnom napretku ne odgovara ocigledan slucaj "s konja na magarca", koji bi bio aktuelan ako pokusa s nekim Krunicem illi tako nekim lokalnim dunsterajem. Vremena ima, ako Milojevic uopste ode, da se dovede novi trener koji ce da se upozna s tim cime raspolaze i formira novu ekipu. Ako taj trener bude iole razuman, onda ne treba nikoga prodavati ako mu ne istice ugovor ili pozajmica, treba sacekati da on vidi cime raspolaze i odluci koga zeli da zadrzi i gde da se pojaca. Problem je sto ce taj proces trajati neko vreme a kvalifikacije pocinju dosta rano, tako da ce to vreme kojeg ima ozbiljno da bude skraceno. Bilo bi od velike vaznosti da se nekako provucemo do nosioca u drugom krugu, kako bismo ta prva dva kola igrali protiv timova koje mozemo da dobijemo na individualni kvalitet.

 

Ako dovedemo nekog poslusnika onda sve ovo sto sam napisao treba zaboraviti. Tu ce onda biti ad hoc i cista sreca pa ako prodje, prodje. 

Za Evropu će biti kao i prošle godine čista sreća ko god da bio trener a što se tiče poslušnika Miloje veoma liči na takvog. Ja u svom životu nisam video trenera koji nema dve utakmice zaredom sa istim sastavom.

I to oko njegovog odlaska je klasičan spin. Ne ide on nigde

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milijaš #10 said:

 

Pjast je prvi na dva kola do kraja, Legija igrala samo 1-1 s Pogonom.

 

 

Pjast je prvi sa bodom prednosti i u poslednja dva kola igra protiv ekipa koje zauzimaju poslednja dva mesta u ligi, što će reći više nego lep raspored i za očekivati je da uzmu titulu.

 

Kluž večeras igra kući i ukoliko pobedi ide na nedostižnih +5 kolo pre kraja. 

 

I to je 2/3 što nam je dovoljno da budemo nosioci u drugom kolu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se Keka tice, ono sto ja znam, to je da on ne planira da napusta selektorsko mesto u reprezentaciji Slovenije. 

 

Svakako verujem da ce Terzic da gleda neko ozbiljnije ime da dovede, ukoliko Milojevic ode. Nije on glup da dovede Simu ili Lalata na ovakav tim. Sigurno ce se juriti neki ozbiljniji trener, s tim da se bojim da ce da se ogranici na domace trenere ili bar ex-yu trenere, sto suzava izbor mnogo. 

 

Kadeti Graficara usli u Kvalitetnu ligu. Verovatno ce i to uciniti omladinci, tako da cemo prakticno imati dva tima. A kad se uzme u obzir da su velike sanse da Graficar udje u PLS, moze se reci da ce to od sledece sezone biti doslvono nas B tim. Cak mislim da ce nasi klinci potpisivati za njih, naravno ne svi, ali vecina, i da ce se deo budzeta odvajati za Graficar. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Markoss said:

Sto se Keka tice, ono sto ja znam, to je da on ne planira da napusta selektorsko mesto u reprezentaciji Slovenije. 

 

Svakako verujem da ce Terzic da gleda neko ozbiljnije ime da dovede, ukoliko Milojevic ode. Nije on glup da dovede Simu ili Lalata na ovakav tim. Sigurno ce se juriti neki ozbiljniji trener, s tim da se bojim da ce da se ogranici na domace trenere ili bar ex-yu trenere, sto suzava izbor mnogo. 

 

Kadeti Graficara usli u Kvalitetnu ligu. Verovatno ce i to uciniti omladinci, tako da cemo prakticno imati dva tima. A kad se uzme u obzir da su velike sanse da Graficar udje u PLS, moze se reci da ce to od sledece sezone biti doslvono nas B tim. Cak mislim da ce nasi klinci potpisivati za njih, naravno ne svi, ali vecina, i da ce se deo budzeta odvajati za Graficar. 

 

 

Muljanje

Edited by tsva
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsva said:

 

 

Muljanje

 

Naravno. Ove godine se potpisalo jedno 10 omladinaca koji nemaju kvalitet ni za Graficar, samo da bi se pricalo da se dobro radi u skoli. Dajemo ugovore nekim klincima koji nisu tu ni dva meseca. 

Link to comment
Share on other sites

I to muljanje je sastavni deo pomjnjanog modusa Z.Terzica, nece tu biti posebne promene dok god je on gazda.

Upravo o cemu je Abraham pisao je ono trenutno vaznije za Zvezdu, sad sledi nalazenje resenja za klupu ako Miloje ide, gde ce verujem karte biti bacene na "jace" ime, a potom sledi nastavak ustaljene prakse i pomenutog muljanja. Grupna faza u jevropi je pod moranje, zna to i Terzic, s tim da nas sa tog aspekta ceka poprilicno nategnuto leto.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

Gledah kadete danas protiv Vojvodine, pa cu napisati neke utiske s obzirom da se malo prica o toj ekipi i da bi bilo ok da se forumasi upoznaju i sa tim igracima.

 

Pre svega moram da primetim minimalan napredak kod vecine igraca iz te ekipe. Trener je Slavoljub. Ja Mladenovica dosta gotivim, ali on koji je trubio o nepotizmu u OS da svom kumu da vodi jednu vrlo talentovanu generaciju. Doduse, o toj generaciji se sad naokolo prica kako i nije bas nesto, kako su to sve fizicki formirani igraci i slicno, sto i nije bas tacno, ali time pokusava da se opravda neznanje doticnog.

 

Elem, los fudbal se igra, doslovno se igra na raspolozenjje nekoliko igraca, a drugi stoje sa strane i ucestvuju u igri kolko i navijaci na tribinama. Primili smo gol u 90, iako smo imali igraca vise, i iako bi ppobedom danas prakticno uzeli titulu. Ali Slavoljub mentalitet gde se mi zadnjih 10 minuta branimo, a u napadu sve lopte napucavamo na Babica koji treba da izmisli nesto.

 

Branio je Katic, njega smo uzeli zimus, dobar golman. Danas je u nekoliko navrata sam spasavao ekipu, i to u onim momentima kad smo sa igracem vise odlucili da se branimo.  Dobar golman, slusao sam dosta o njemu, s obzirom da je vec debitovao za prvi tim Jagodine sa nekih 15 godina. 

 

Desni bek Mitrovic je materijal za prvi tim, iako ga jebe fizika. Ali jako agresivan na lopti, brz, odgovoran na obe strane terena, nema izgubljene lopte za njega. Bas prototip modernog beka. S druge strane, levi bek Blagojevic meh. Uzeli smo ga zimus, odmah je dobio ugovor, ali nista specijalno, pomalo i tromo deluje za beka. Sto se stopera tice, Lukic je mnogo bolji od Pisara. Dobar bas u vazduhu, na zemlji isto solidan, nekoliko puta ove sezone je posle prekida dao gol, zanimljiv igrac. Pisar s druge strane tanak, slabo cita igru, slabo igra po zemlji bas.

 

Matic je kapiten, solidan igrac i to je to. Ilic onako, klasicna osmica koju imamo u svakoj generaciji, s tim da je recimo mnogo slabiji igrac od Stojanovica iz omladinaca. Dao je gol danas, ali sta znam. Ispred njih je igrao Piplica, isto solidan igrac za ovaj uzrast, borben, dosta onako i na foru prolazi, i uzima neke nicije lopte, ali sa aspekta prvog tima treba mu mnogo bolja igra sa loptom u nogama.

 

Po krilima su bili Pantovic i Radulovic od kojih ja dosta ocekujem. Pantovic je prvi strelac ove ekipe, al bas nije napredovao, dosta na fiziku igra, sto je bas steta. Vrlo zanimljiv igrac i sa aspekta prvog tima i bila bi steta da nastavi sivonjski da igra, kad nema potrebe za tim. Radulovic dosta dobar tehnicar, igra sa obe noge, definitivno igrac koji ima buducnost u prvom timu. U spicu je bio Eleven koji je uzasno odigrao i koji isto ne da ne napreduje, nego nazaduje. Nekako nedorecen, okleva mnogo, bez nekog izrazenog kvaliteta, bas steta jer je obecavao kao klinac. Doduse, on je prinudno igrao spica jer je Babic bio povredjen. 

 

Elem, Babic koji je usao u drugom poluvremenu mnogo zanimljiv igrac. Jebe ga to sto jos uvek nije definisano da li je spic, da li je krilo, da li je desetka, ali mnogo zanimljiv igrac za gledanje. Dosta brz, lepo razmislja, borben, sustinski prvi igrac ove ekipe. Ume malo da mrsomudi sa loptom, ali ume i da odigrava na prvu i da to bude dosta lepo. Bice zanimljivo videti sledece sezone na kojoj ce poziciji igrati, s obzirom da ce verovatno Baic iz omladinaca igrati u spicu (on je 2002.). Bilo bi vrlo zanimljivo da probaju da igraju sa obojicom u spicu, gde bi Babic igrao nekog SS-a, mi svakako u ovoj generaciji nemamo neku desetku koja bi ispastala zbog toga. 

 

Od ostalih igraca koji nisu igrali, manje vise standardan je i Njamculovic. Ali solidan igrac, nista vise od toga. Ok je i mali Djurickovic koji je usao danas sa klupe i dobio crveni. Ostali meh.

 

Elem, kadeti imaju 4 boda vise od Partizana, imamo tri kola do kraja i trebali bi da uzmemo titulu. 

 

@Markoss Sta mislis o levom beku Vojvodine Kljajiću? Mislim da je kapiten tamo.

Link to comment
Share on other sites

Milojevic ce najverovatnije ostati. Vece su sanse da ostane nego da ode. Bilo bi fer da ostane i makar rascisti igracki kadar. Dobio je odlicnu ponudu na 3 godine, velike pare su u pitanju, klub ciji je vlasnik prebogati seik...neki Al ...nije ni bitno toliko.  Sacekajmo nekoliko dana do odluke, Jankovic bi da odu i uzmu pare, normalno jer je zaradio 6 puta manje nego Miloje.

Sto se tice kandidata, prvi pik Terze je Sinisa. Njih dvojica imaju i dogovor, sklopljene ruke. Sada to nije moguce jer je sa Bolonjom opstao u Seriji A i bira pojacanja. Na kraju sledece sezone mislim da ce biti slobodan jer se nigde duze nije zadrzao. Jak karakter, izuzetan kao takticar sa odlicnim ''poslovnim'' vezama sa Ramadanijem i slicnima. To ce znaciti kvalitetan roster i promenadu na svakih godinu dana, velike provizije...a gde je tu Zvezda?

Drugi realni kandidat je Goran Djorovic. Njega podrzava 101 i tu nije kraj price. On bi bio idealan zbog sjajnog odnosa sa svim mladjim igracima. Dobro se pokazao u ulozi selektora mlade selekcije ali Zvezdina klupa je nesto sasvim drugo.

Koliko znam ovo su bili prvi pikovi. Krunic i slicni nisu ni razmatrani, posle svega mislim da je i Terza izvukao pouku da se iz Zvezde moze mnogo vise isisati sa strucnjacima tipa Miloje nego li Lalat ili Krunic.

@Markoss  Solidni su i omladinci i kadeti. Kadeti za nijansu imaju manje talenta. Osim 3 igraca nemaju nesto mnogo ponuditi, mada za Elevena nikad nije kasno. Bajic ce igrati startnog spica jer mu je cale zna se ko, zato je i otisao iz Cuke kod nas. Za sada, Babic se najbolje snalazi na poziciji SS i to bi moglo biti dosta dobro jer cesto podize glavu i odigrava pametno, retko cemo naci takvog klinca sa takvim pregledom igre i razmisljanjem.

Bekovi Vose u kadetima izgledaju odlicno, dosta bolje nego nas levi bek koji osim fizike nema apsolutno nista. Vec sledece godine ce biti rupetina.

Link to comment
Share on other sites

Sad odgledah pregled utakmice Piast - Jagielonia i ne mogu da se otmem utisku da je igrač Piasta, Aleksandar Sedlar, inače srbin, namerno napravio oba penala za Jagieloniu. Pogledajte samo njegovu reakciju nakon što je golman odbranio drugi penal a pogledajte reakciju drugih igrača.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, VukVule1988 said:

@Markoss Sta mislis o levom beku Vojvodine Kljajiću? Mislim da je kapiten tamo.

 

Dobar je, bolji od naseg. Mada nisam ga mnogo gledao.

 

@NROX

Imaju kadeti Babica i Radulovica koji su bas dobri talenti, zanimljivi su i Mitrovic, Pantovic. stoper Lukic Ne bi ih ja tek tako otpisivao. U omladincima imamo Erakovica pre svih, potom Jocica, Burmaza, malog Martina, i Stojanovic ima stofa. Tu je to negde, da se slozim da su omladinci bolji za Erakovica. 🙂

 

Ko je Baicev tata? Dobar je igrac mali, nisam imao utisak da ga iko gura. 

 

Slicne informacije imamo. Napisah jos na b92 da je Mihajlovic prva i jedina zelja Terzica. Druga je Kek koji je nerealan. O Djorovicu, Lalatu, itd itd se ne razmislja, jer bi neozbiljno bilo, moze ko hoce da ih gura, nema sanse da se na ovakav tim dovede neozbiljan trener. 

 

Videcemo za Milojevica, mislim da ce se znati i pre finala kupa. Nagovaraju ga da ostane, videcemo. I ja sam licno za to da ostane, mislim da je bolji trener od Mihe. Nek on odradi ugovor sa nama do kraja, nek proba da uvede klub ponovo u Evropu, nek uzme jos jednu titulu i svi srecni i zadovoljni. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedini ko bi mogao zameniti Milojevica kako treba jeste Zeljko Buvac, verujem da ce ga nasi kontaktirati ako vec nisu. 😉 Nigde nije radio samostalno ali cene ga dosta. Nisam se izjasnjavao za omladince, samo za kadete....manje vise po 3-4 igraca u obe selekcije. Levi bek u kadetima pod obavezno jer odlazi Terza ( valjda ) Danicic je izrastao previse mozda bolje da proba kao stoper,  Stajic nije kalibar a ovog pristiglog iz Zemuna necu da komentarisem. Spojice dve selekcije naredne sezone, pa ce i tadasnji omladinci biti jaki. Bilo bi jako delotvorno da jos neko uz Velju predje iz Graficara u prvi tim, recimo Gavric, neka druga ili treca izmena, dobije neke minute kao Adza prosle sezone...da se deci da malo podstreka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ја сам за то да већ сада тражимо алтернативу. Нова сезона ће почети а да нећемо осетити, а само пренемагање и глава ван посла никоме неће добро донети, професионални спорт не зна ни за какву врсту емоција. Свестан је тога и Милојевић, зато и овакве ствари прича. Нека Терзић снагу преусмери на то кога довести као алтернативу, а да не изгубимо на квалитету. Кека сам навео из разлога које Маркос наводи, а то је јако име, тренер са искуство. Тачно оно шта ћемо тражити. Истини за вољу, уопште се нисам инфорисао о његовом статусу у Словенији, тако да евидентно он отпада као опција.

Михајловића никако не бих, а од домаћих тренера једини који ми сада на прву пада на памет је Веселиновић. Мислим да је тренер са потенцијалом, али то би био доста јак ризик дати некоме овакву екипу и поверити му велика очекивања. Баш тежак посао ће бити одменити Милојевића, ма какав он до сада био.

Приоритет би требао бити задржати Косана, Лепосавића, Гашића и остатак стручног штаба који је велики део посла изнео. То би помогло и новом тренеру, који би вероватно довео само свог помоћника, јер очекујем да нас Влада Јанковић напусти са Милојем. 

 

ЕДИТ: Сјајан предлог @NROX је Бувач, и у том смеру треба размишљати. Само, плашим се да нам је он финансијски недоступан. 

Edited by Боги
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buvac i Mihajlovic su realni koliko i Klop i Gvardiola.

 

Idemo dalje...

 

Kako ovi botovi izviru na ovu kisu strasno... Ode Tvorza (opet greska u kucanju) na vc solju i rodi se bot jbt.

Edited by Milijaš #10
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Боги said:

Мишљења сам да је наш следећи тренер Матјаж Кек 

 

To bi bio ubod samo takav, ali do toga naravno neće doći. Ne samo zbog toga što je selektor, već zbog glavnog razloga, njega ne bi zanimale gardijske i menadžerske kombinacije, igrao bi najboli tim/igrači, dok bi otpad tipa Simića i ostalih Čaušića završio gde mu je i mesto - u smetlištu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...