Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, mmajstor said:

 

Nisam siguran da su objavili raspored... verovatno ce cekati kraj ligaskih sezona. S obzirom da je prva utakmica 10.avgusta trebalo bi ocekivati prozivku pocetkom avgusta. 

Ajde da sacekamo onda zvanican raspored i spisak.
Ali ce Jokic sigurno traziti nesto duzi odmor tj.skracene pripreme za njega. Tipa:3 sedmice.

Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

Jokiću bih dao da sam bira datum kada će se pojaviti. 

 

Čovek je ove godine odigrao minuta koliko odigraju dva dobra EL igrača iz prve postove zajedno, u svim takmičenjima. Rekao bih čak i više od toga.

Exactly.

On zeli da igra. Odazvace se pozivu ako dobije duzi odmor. Inace su te price o nekakvim sukobima sa selektorom glupost. Bilo je nekih sitnih nesuglasica,ali ni izbliza koliko su to novinari naduvali.
Nikakve "zle krvi" medju njima nema.

Link to comment
Share on other sites

Ako ispadnu od portlanda ili od gsw-a imace ceo jun i jul za odmor i oporavak. Do sada nijednom nije otkazao zato sto nije dobio neku nedelju vise za odmor. Ako mu stvarno bude bilo neophodno ne sumnjam da ce dobiti.... to je ranije bio problem kada su pripreme trajale mnogo duze. Odavno se od tog koncepta odustalo. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, realno *w said:

Jokiću bih dao da sam bira datum kada će se pojaviti. 

 

Čovek je ove godine odigrao minuta koliko odigraju dva dobra EL igrača iz prve postove zajedno, u svim takmičenjima. Rekao bih čak i više od toga.

 

 

Elem, kopkalo me ovo pa sam baci pogled. Primera radi: Jokić oko 2900 minuta, Kalina i Micić zajedno 2670 minuta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

 

Hvala vam mladi gospodine, kad vi ovo napisete, apsolutno sam siguran da sam 100% u pravu.

 

To je fora iz filma. Malo šale. Mislim stvarno ono Derozan i Aldridz bolji od Jokica a on ih izbacio u prvoj rundi.

Link to comment
Share on other sites

Zaista od nesvakidasnje vaznosti je, pogotovo za ovaj topic, da li je Jokic #7, #8, #9, #10 ili #11 na Svetu.
Pogotovo se krucijalna razlika pravi da li je #11 ili #10, tj da li upada u top10.  😞

Sto se mene tice ako cemu za dodatni napredak znaciti da odmori i ovo leto, neka odmori, totalna podrska. Ko jebe reprezentaciju, bolje nas reprezentuje ovim igrama u NBA nego neka medalja na nekom prvenstvu o kojoj izvestavaju srpski, spanski, litvanski, turski i americki D klasa novinari.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da, rezulati reprezentacija se zaborave sutra, pamte ih samo zagrizeni fanovi kosarke iz te zemlje koja je na odredjenom prvenstvu napravila uspeh, a usput i vole wiki statse.
To je precenjeno.

Bitno je ono sto ostaje u percepciji ljudi,, kako vrse asocijativnost. 
Jokic sa svojim nacinom igre, ucinkovitoscu iste na ubedljivo najvisoj sceni, sa time kako vuce Denver, glede reprezentovanja, vredi vise nego 3 zlatne medalje.

Edited by BattleBorn
  • Like 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BattleBorn said:

Da, rezulati reprezentacija se zaborave sutra, pamte ih samo zagrizeni fanovi kosarke iz te zemlje koja je na odredjenom prvenstvu napravila uspeh, a usput i vole wiki statse.
To je precenjeno.

Bitno je ono sto ostaje u percepciji ljudi,, kako vrse asocijativnost. 
Jokic sa svojim nacinom igre, ucinkovitoscu iste na ubedljivo najvisoj sceni, sa time kako vuce Denver, glede reprezentovanja, vredi vise nego 3 zlatne medalje.

 

 

to je već individualno. za mene (tj meni) su bodiroga i danilović bitniji od peje

a peja je do jokića najveći po klupskom učinku a da se kliče srbinom

 

jokić svakako treba da se rukovodi svojim senzibilitetom a ne tuđim. ja verujem da će igrati na sveckom i olimpijadi jer je dobro i za biznis.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BattleBorn said:

Gde salju najbolje? Na Sp su tipa jednom poslali najbolje, i to iz nekog ponosa, jer su na prethodnim prvenstvima pukli, pa kao ajde "E ima i ovde da vas odeljemo".
Na OI salju najbolje.

 

 

ta lista igrača su i dalje najbolji. nisu neke mrče.

Link to comment
Share on other sites

Jokic je u kategoriji indispensable igraca. A u ovoj reprezentaciji, gde imamo dobre sutere, a uz to i pametne igrace, koje odlicno citaju igru, njegov znacaj se multiplicira.

 

Apsolutno se slazem sa nekolicinom prethonika, da mu se dopusti koliki god odmor zahtevao, kako bi bio spreman za jesen.

 

Decko je generacijski talenat i strucni stab/savez mora ucitini sve kako bi on igrao na SPu.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

 

to je već individualno. za mene (tj meni) su bodiroga i danilović bitniji od peje

a peja je do jokića najveći po klupskom učinku a da se kliče srbinom

 

jokić svakako treba da se rukovodi svojim senzibilitetom a ne tuđim. ja verujem da će igrati na sveckom i olimpijadi jer je dobro i za biznis.

Da, ali ko je bitniji relevantnoj, globalnoj kosarkaskoj javnosti, Peja ili Bodiroga/Danilovic?
Koga uzimaju kao primer reprezentovanja kosarke sa ovih prostora?

Sta god da odluci, mora da se podrzi. I koji god da su mu uslovi, da dodje 2 dana pred prvenstvo, to mu se mora dopustiti.
Ali hipoteticki kad bih znao da ce i ovo odmaranje leti da mu znaci za dalji napredak, da bi bio bolji ako ne igra za repku, iskreno, navijao bih da ne igra za repku.
 

Edited by BattleBorn
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BattleBorn said:

Da, ali ko je bitniji relevantnoj, globalnoj kosarkaskoj javnosti, Peja ili Bodiroga/Danilovic?
Koga uzimaju kao primer reprezentovanja kosarke sa ovih prostora?
 

 

mene za to APSOLUTNO  nije briga  ( :

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

mene za to APSOLUTNO  nije briga  ( :

Tako ja mogu da kazem za Jovica.
Bio je ucesnik reprezentacije koja je posle dugog niza godina neuspeha se vratila na postolje. Prvi Nislija, bla bla, super sam sa njegovim burazerom...

Postoje neke stvari koje su domen subjektivnog, ali kad pricamo o reprezentovanju nase kosarke tu stvari nisu skroz subjektivne.
Ta prvenstva se igraju da bi se pred Svetom pokazalo ko je kakav i ko kako shvata, igra tu igru.

Zbog Jokica i nekih igraca pre njega (mada je on sve presisao), na random citanje reci "Serbia", "Serbian", prosecan svetski gradjanin ce da pomisli "A oni igraju magicno kosarku"
Nece zbog tamo nekog prvenstva koje se odrzava po ko zna koji put u Turskoj ili u 3 drzave Baltika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, BattleBorn said:

...

Postoje neke stvari koje su domen subjektivnog, ali kad pricamo o reprezentovanju nase kosarke tu stvari nisu skroz subjektivne.
 

 

 

kada pričamo o reprezentovanju naše košarke, ja pričamo o reprezentaciji. ostalo je kul ali je nikola jokić imenom i prezimenom, kao što i treba da bude. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...