Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

39 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Je l Bogdan trenutno najbolji evropski bek?

Ko jos ima na toj poziciji pored Šveđe a da može da mu izdaje na crtu?

Računam da je hrvatski Bogdanović nisko krilo.

 

Doncic, Furnije, mozda Belineli mada je on vec u godinama. 

 

32 minutes ago, SunZero said:

da li je Bogdanovic bolji igrac od Buddy Hielda i u kojoj ekipi bi mogao biti startni sg?

 

Nije bolji. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Team Beo on this one. Peja je bio brutalan skorer, bez ikakve dileme.
Ali ne mnogo više od toga. 
Iako je 2001.  i 2002. uglavnom bio prvi strelac repstacije, kada se lomilo Bodi je bio taj koji rešava
 
Videli smo kako rešava, dva puta.
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dekkard said:

Nisam znao da je prenošenje sa B92 portala nepoželjno, budući da je njegov rahmetli forum matica za većinu forumaša. Ali, u redu, uvažavam promenjene okolnosti u vidu vlasničke strukture i sugestiju da se ne prenose vesti odatle, iako je u pitanju preneseno mišljenje novinara iz Denvera koji je specijalizovan za igre Nuggetsa, tako da ne vidim povezanost političke orijentacije portala sa običnim sportskim člankom.
Nije mogao da komentariše, na primer, zašto je Raduljica na 4 jer ne zna ko je.
Ovo je postavljeno jer je bilo polemike oko toga proteklih dana. Inače, čovek je 100% u pravu, suludo je da najboljem centru u NBA oduzimaš njegovu ulogu, i izbacuješ ga iz njegove comfort zone.
 

 

Nije zabranjeno prenositi sa B92 portala koji je zimus sa televizijom kupio bivši vlasnik Kopernikus kablovskog operatera, za 180 miliona eura (TV prva pride), a malo pre toga je kopernikus prodao Telekomu za 200 miliona. Ali je zabranjeno izbacivati klik bejt lažne naslove. I još naglašavati lažni naslov koji kaže AmerikanCI (množina), a sad smo došli da je u stvari neki novinar (valjda iz denvera) izneverovao da Jokić nije starter na početku priprema, na koje je juče došao i na kojima se kristališe 12 putnika a 2 otpadaju, a Jokić ne otpada, pa ne vidim razlog da se forsira 35 minuta kao prva petica, kad znamo da će to biti.

 

 

 

Msm jel ovako piše i kad Denver igra Letnju ligu (ili šta imaju od priprema tamo):

 

 

NEVEROVATNO MAJK MALOUN I DENVER NAGETSI KATOVALI JOKIĆA, MILSAPA I MAREJA.

 

U Letnjoj ligi u Las Vegasu Denver Nagetsi ne vode svoja 3 najbolja igrača nego će neki frajeri iz G lige i draftovani/ne draftovani igrač i 4 igrača sa mizerija ugovorima i minutažama da se probaju, da li ima šta od njih za rotaciju/kraj klupe.

 

 

Ok apsolvirali smo temu "izneverovanih amerikanacA"... ajmo dalje i sa iole nekom voljom za smislenom diskusijom, tj bez preterane želje  da se tema re-pretvori u uber svinjac koji smo imali prilike da čitamo ovih dana.

Link to comment
Share on other sites

Jednodimenzionalni Peja u Kingsima pre nego što se polomio prvi put:

19/5/2 na 46/40/89

 

Svestrani Bogdan: 

13/3/3.5 na 43/37/83

 

Rejtinzi:

Peja: 115/105 (prvi broj što veći, drugi što manji treba da bude)

Bogdan: 107/113

 

BPM (slično plus minusu):

Peja: 2.0

Bogdan: -0.9

 

 

I tako dalje i tako dalje. Da ne idem sad u neku veću analizu ali to apsolutno nije ista klasa igrača 

  • Like 11
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Marvin said:

Team Beo on this one. Peja je bio brutalan skorer, bez ikakve dileme.

Ali ne mnogo više od toga. 

Iako je 2001.  i 2002. uglavnom bio prvi strelac repstacije, kada se lomilo Bodi je bio taj koji rešava

 

Ne ispratih sta je tacno Beo rekao, ali kad smo na ovom nivou pricamo o klasi. Jer su evo sva tri pomenuta igraca vrhunski bez dileme.

 

Peja je bio suterska klasa. Sto bi se reklo generacijski suter, a moguce i u neki uski top (kod nas sigurno) u Evropi ikada. I ta vrhunska klasa je bila sasvim dobro dopunjena visinom, kretnjom i sposobnoscu da sebi kreira prostor. Sve rezultuje visegodisnjim trpanjem u svim takmicenjima sto je igrao. 

 

Ako kazemo da ta sposobnost rrpanja nike jedina vrhunska karakteristika kosarkasa neminovno dolazimo do Bodi Bonda. On nije trpao, ali je neprikosnoveno pravio visak, rjesavao sve zamke u igri, konacno i klacovao.

E Bogdan ima od svakog nekih elemenata, ali zaista ne vidim da mu je ijedan na tom nivou klasa. Sut ruku na srce nije blizu Pejinog, a taj komand stav Bodi Bonda necu ni da pominjem. Kapiram kada bi Bogdan napravio jos iskoraka u sutu da bi to bila jeziva kombinacija skilseta, ali je trenutno nema.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Poodle Care said:

spacer.png

 

Ako ne racunamo Amere, ne odskacemo igracki kvalitetom od ostalih 6 reprezentacija (kad stavimo Litvance ispred Nigerije). Tako da je cetvrtfinale realno, polufinale je vec rezultat, finale veliki uspeh... mnogo toga treba da se poklopi, nismo neka sila... i ne sprdam se, ovde se pise kao da lagano idemo u finale, a bez Jokica smo realno nivo Turske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nicklord said:

Jednodimenzionalni Peja u Kingsima pre nego što se polomio prvi put:

19/5/2 na 46/40/89

 

Svestrani Bogdan: 

13/3/3.5 na 43/37/83

 

Rejtinzi:

Peja: 115/105 (prvi broj što veći, drugi što manji treba da bude)

Bogdan: 107/113

 

BPM (slično plus minusu):

Peja: 2.0

Bogdan: -0.9

 

 

I tako dalje i tako dalje. Da ne idem sad u neku veću analizu ali to apsolutno nije ista klasa igrača 

Još je Peđa to sve postigao u ekipama koje su bile contenderi ili za finale konferencije ili za veliko finale ili osvajaču prstena, ne u ekipama koje se bore da uđu u PO, u najboljem slučaju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nicklord said:

Da ne idem sad u neku veću analizu ali to apsolutno nije ista klasa igrača 

Sve stoji sto si napisao, samo sto ja nigdje nisam napisao da je Bogdan bolji od Pedje, to sto sam napisao da je kompletniji kosarkas znaci da ima sigurniji dribling, bolji pregled igre (pa za ne daj Boze moze da odigra i pleja), bolji prodor, samim time i raznovrsniji napadacki repertoar. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Sve stoji sto si napisao, samo sto ja nigdje nisam napisao da je Bogdan bolji od Pedje, to sto sam napisao da je kompletniji kosarkas znaci da ima sigurniji dribling, bolji pregled igre (pa za ne daj Boze moze da odigra i pleja), bolji prodor, samim time i raznovrsniji napadacki repertoar. 

 

Ali se u NBA uvek više cenilo da si ekpert u nečemu nego da si jack of all trades, kad bi Bogdan navežbao tipa onaj šut sa poludistance iz pika/driblinga i bio sigurniji na obruču malo uz ova brutalna protrčavanja što ima, mnogo bi se veća prašina za njim u NBA digla

Edited by Stondisha
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Sve stoji sto si napisao, samo sto ja nigdje nisam napisao da je Bogdan bolji od Pedje, to sto sam napisao da je kompletniji kosarkas znaci da ima sigurniji dribling, bolji pregled igre (pa za ne daj Boze moze da odigra i pleja), bolji prodor, samim time i raznovrsniji napadacki repertoar. 

 

Je l' ovo Tito ušao u tebe? 😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Sve stoji sto si napisao, samo sto ja nigdje nisam napisao da je Bogdan bolji od Pedje, to sto sam napisao da je kompletniji kosarkas znaci da ima sigurniji dribling, bolji pregled igre (pa za ne daj Boze moze da odigra i pleja), bolji prodor, samim time i raznovrsniji napadacki repertoar. 

😄 po toj logici si mogao da napises Avramovic/Vule Avdalovic/Marko Marinovic je kompletniji igrac nego sto je Peja ikada bio

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Squabbit said:

ccc vidje Litvu.. 
Ko igra za nigeriju nisam ispratio?

Obina Ekezie?
Tijani Babangida?
Daniel Amokachi?
Rasheed Yekini?

Ovi su igrali sa Kanadom dve utakmice (1:1)

1. Ike Iroegbu
2. Ben Uzoh
3. Stanley Okoye
4. Ike Diogu
5. Al Farouq Aminu
6. Ekpe Udoh
7. Chimezie Metu
8. Michael Eric
9. Deji Akindele
10. Josh Okogie
11. Gabriel Vincent
12. Jordan Nwora
13. Ike Nwamu

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Krlo > Teo > Korac

EDIT: @Stiletto

Sad bi ti moj matori svašta rekao, on je gledao Koraća, ja nisam. Ali znam šta priča o njemu.

 

2 hours ago, Beonegro said:

Politicki korektnije, zonfa o pokojniku sve najbolje? 😉 

Pre će biti činjenica da bi Korać, da je poživeo još samo godinu dana, imao zlato sa SP i ne bi ni bio na tom spisku.

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Kad će ljudi prestati da potcenjuju Bogdana Bogdanovića? 🤔

Nikad, iz samo jednog razloga: igrao je za Partizan. Smrtni greh za mnoge na ovom Forumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stojaković je trostruki All-Star igrač, čovek koji je recimo u sezoni 2003-04 bio 2. strelac lige i 4. u izboru za MVP-a, blasphemy je porediti ga sa Bogdanom, a posebno pisati kako je potonji kompletniji košarkaš. Oni ni blizu nisu ista klasa, ima Bogdan sigurniji dribling i bolji pregled igre i od npr. Kleja Tompsona, pa to ne znači da se može porediti sa njim.

  • Like 14
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekkard said:

Samo ovo da iskomentarišem:

Bogdan Bogdanović ne može patike da čisti Stojakoviću. Izvinjavam se Peđi što sam ga stavio u istu rečenicu sa Bogdanovićem, i to dva puta.

 

Obrati se Upravi koja je procenila da im Stojakovic ne treba, pa je morao, kao i Tomic da uzima grcko drzavljanstvo da bi igrao negde i ostvario karijeru.

Za Bogdana - znamo sta te zulja.... :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...