Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Pre nešto više od tri sedmice srpsku košarkašku scenu zatalasala je vest o mogućoj transformaciji Košarkaške lige Srbije i uvođenju sistema sa 20 ekipa podeljenih u dve grupe, gde bi učešće uzele i mlade ekipe Crvene zvezde i Partizana. Od te ideje na kraju neće biti ništa, nezvanično saznaje Mozzart Sport.

Naime, taj projekat nije dobio zvaničnu podršku. Na Skupštini je po šest glasova bilo za i protiv, te još šest uzdržanih. Niti će biti KLS sa 20, niti sa 18 klubova kako se takođe nezvanično pominjalo.

Liga će ostati sa 16 učesnika, a to su: Vojvodina, Vršac, Dinamik, Dunav Stari Banovci, Zdravlje, Zlatibor, Kolubara, Metalac, Mladost, OKK Beograd, Novi Pazar, Sloboda Užice, Sloga, Slodes, SPD Radnički i Tamiš.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Jedno zanimljivo pojacanje u KLSu. Za Novi Pazar je potpisao Kevin Ware. Ko se seca to je momak sa Louisvillea koji je 2013. na March Madnessu na utakmici protiv Dukea zadobio jednu od najgorih povreda ikada. Mozda ne u smislu da je najteza (kao ACL ili ahilova tetiva), ali sam prizor je bio veoma gadan jer mu je kost virila iz noge. 

Uglavnom sada je u Pazaru. Debitovao sa 28 poena, 5 skokova, 8 asistencija, 4 ukradene...prilicno dominantno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pisao sam na temi bivših Partizanovih igrača, ali evo i ovde informacija da je Marko Čakarević prešao u Star iz Sremske Kamenice!

Na prvoj tekmi je ostvario tripl dabl. 

Star je poslednji na tabeli i doveli su ga da se spasu ispadanja. 

Takođe su doveli i Marka Savića, basketaša. A od početka sezone je tu Dača Mijatović.

 

U istoj, B ligi, Hercegovac vezao dva tesna poraza. Doduše, poslednju tekmu su odigrali bez Stojačića i Brankovića.

 

Nego, ne znam da li sam vam pominjao još prošle sezone. Jokić ima ekipu u Somboru, Joker se zove. Prošle godine nisu mogli protiv Hercegovca, a ove sezone nemaju premca.

Miško je valjda isto ušao u priču, tj. Mega, odakle su povukli nekoliko mladih igrača.

Plate su od 400e do valjda čak 2000e, a priča se da im je Jokić dao sav prihod od reklame za Jelen pivo.

Možete da vidite na instagramu kakva je to ludnica, imaju svoje ormariće, ful oprema za treninge (od odeće do fitnes opreme i sprava), utakmice, pokloni za publiku, dronovi, slike, snimci... 

 

Takođe, pisao sam i ostatku moderacije, mislim da bi ovu temu trebalo preimenovati u Košarkaške lige Srbije, jer ova sama nije toliko popularna, mada se s vremena na vreme nešto piše, dok postoje još jedna, dve o manjim timovima. A mislim da je bolje da koncentrišemo postove na jednom mestu. Možda se i neki post izgubi jer ne znaju ljudi gde da pišu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

ALEKSANDAR GRUJIN ZA TV ARENA SPORT:

"Moj krajnji cilj je da se Partizan i Crvena zvezda uskoro vrate u KLS i to bi imalo ogroman uticaj na razvoj velikih košarkaških centara, a uz to, važno je da obezbedimo i prohodnost ka evropskim takmičenjima, što je takođe jedna od značajnih ciljeva u nastupajućem periodu. Veliki deo posla smo završili doveđenjem naslovnog sponzora lige koja se sada zove AdmiralBet Košarkaška liga Srbije, a ta saradnja će nakom isteka ove sezone trajati još tri naredne".

Za one sa dobrim stomakom ... ima još :classic_smile:

https://www.tvarenasport.com/vesti/kosarka/aleksandar-grujin-za-tv-arena-sport-bez-pomoci-drzave-kls-ne-bi-postojala-2021-11-29

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kakva bizarna povreda jednog igraca na mecu Zdravlje-Sloga. Decku se okrenuo zglob na 90 stepeni na mestu gde je brisan parket 15ak sekudni pre toga, nakon sto je njegov saigrac dao kos i pao na ledja... jos bizarnije da je  bio u nekom laganom trku, nikakav sprint...

 

Sad vracam stream, covek koji je brisao parket se bas potrudio, nema njegove krivice sigurno... jbg brz oporavak Eldanu Bjelaku

 

Edit: Naravno, medicinskog osoblja nigde, fizio i igraci ga iznose vani, prosto horor kad ti se ovako nesto desi na nasim terenima...

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Kakva bizarna povreda jednog igraca na mecu Zdravlje-Sloga. Decku se okrenuo zglob na 90 stepeni na mestu gde je brisan parket 15ak sekudni pre toga, nakon sto je njegov saigrac dao kos i pao na ledja... jos bizarnije da je  bio u nekom laganom trku, nikakav sprint...

 

Sad vracam stream, covek koji je brisao parket se bas potrudio, nema njegove krivice sigurno... jbg brz oporavak Eldanu Bjelaku

 

Edit: Naravno, medicinskog osoblja nigde, fizio i igraci ga iznose vani, prosto horor kad ti se ovako nesto desi na nasim terenima...

 

Uzasno. 


Nije lako bilo ni tom decku sto je brisao, stoji tamo ispod kosa i drzi se za glavu, mahom su svi tako reagovali.

 

Da li je moguce da da KK Zdravlje nema medicinski tim jer je cini mi se neko sa klupe Sloge dosao do igraca. Svaka cast i igracu Sloge koji je za razliku od ostalih igraca odmah prisao i drzao Bjelaka da se ne pomera. 

EDIT: jeste prisao neko iz KK Zdravlje, fizio ili sta, ali bez torbice, bez icega, pa je posle dosao i neko iz Sloge.

Milos Pajovic je igrac Sloge koji je sve vreme bio uz Bjelaka, svaka cast. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MikiMilane said:

Jedan od najboljih igrača juniorske lige, Vuk Vukićević odbio da potpiše prvi profi ugovor sa Vojvodinom.

 

Prošle godine nas je natrpao kad smo igrali protiv njih u Mitrovici trojkama iz ćoška. Baš fin šutić.

 

Fokusirali se na druge igrače, on bio "klinac", pa kao pusti ga. Kad ono međutim...

 

Šibali su se fino Hercegovcem za ulazak u B ligu, ali su ovi ipak bili dosta jači.

 

Inače, Hercegovac je izgleda odustao od trke za nešto više u B ligi. Ovih basketaša nema i verovatno ih neće biti. Mislim na Stojačića, Brankovića...

To bude baš zeznuto jer jesu oni klasa za ostale, ali ne treniraju duže vremena sa ekipom, em ne mogu odmah da pohvataju akcije, nisu uigrani, a i tu dolazi do problema unutar ekipe jer oni praktično imaju sigurnu minutažu, a ostali momci treniraju.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na zavrsnom turniru kupa ce, pored 5 timova iz ABA lige, igrati Zlatibor, Borac Zemun i Radnicki KG.

 

Zlatibor je bio prvi u KLSu na polusezoni, a Zemun i RKG su stigli do finala kvalifikacija za kup. Borac je pobedio u finalu, igra Sinovec za njih, takodje i Balzamovic je jedno sasvim dobro ime za taj nivo. Borac Zemun inace igra B ligu i trenutno imaju skor 9-4. Cini mi se da sam procitao da su u polufinalu pobedili Jokicevu ekipu Joker.

 

Radnicki drugu godinu zaredom na kupu. Ove sezone bolja ekipa i posle 10 kola su bili prvi na tabeli, ali previse poraza u Jezeru da bi mogao da se napadne plasman u ABA 2. U svakom slucaju pomak u odnosu na proslu sezonu kada je bila borba za opstanak. Videcemo da li ce biti nekih pomaka u narednim sezonama, mada cisto sumnjam.

 

Inace kup se opet igra u Nisu. Stvarno ne razumem vise to, ima dobrih hala po Srbiji i gradova gde odavno nije bilo neke pristojne kosarke. Evo moglo je da se igra ovde u KG posto se Radnicki plasirao, da budu formalni domacin zavrsnice. Ili u Kraljevu, Leskovcu, Vrscu, pa i Novom Sadu koji je bio domacin prosle sezone ali nije bilo gledalaca. Ali KSS je jos jedna SNS prcija koja ne razmislja ni o cemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
On 3/11/2022 at 10:59 AM, Del Piero said:

Odbranili smo +13 iz Kragujevca!

Nakon večeras odigranog poslednjeg kola KK SPD Radnički je ispao u niži rang, pobedili su Slodes ali je i Kolubara dobila Vršac pa imaju pobedu manje.

 

Da bude još zanimljivija situacija, ako ne dođe do nekih pomeranja i kupovine/prodaje mesta, sledeće sezone će u B ligi igrati 2 ekipe iz Kragujevca je je Radnički 1950 pobednik 1MRL Zapad. KK SPD Radnički.

 

Novi članovi KLS su Spartak iz Subotice i Čačak 94.

 

Iz B lige su ispali Beovuk, Napredak KŠ, Konstantin i Proleter iz Zrenjanina...

Edited by bekrinjo
Link to comment
Share on other sites

Novi članovi B lige pored već pomentog Radničkog 1950 su:

-Joker iz Sombora, kao šampion 1MRL Sever

-Morava iz Vladičinog Hana, kao šampion 1MRL Istok

 

Ostaje još da se odigraju neki mečevi u 1MRL Centar ali je gotovo izvesno da će Kotež u viši rang jer ima bolji međusobni skor sa Radničkim sa Krsta koji trenira Marko Boltić. U ligi igraju u juniori CZ ali su oni van konkurencije.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gledam ovaj mrceni Borac pa ovo je tragikomedija, sut za sutem za 3 poena.

Ljudi ima 2/20 u 1 pol i samo cepaj dalje.

Kad god napadnu kos daju poen ali ne, samo cepaj za 3

Ispravka, evo sad jos suteva za 3 ali ove udjose. Sad imaju 5/23. 

Idemoooo Houston Rocketsi

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 7:52 PM, bekrinjo said:

Nakon večeras odigranog poslednjeg kola KK SPD Radnički je ispao u niži rang, pobedili su Slodes ali je i Kolubara dobila Vršac pa imaju pobedu manje.

 

Da bude još zanimljivija situacija, ako ne dođe do nekih pomeranja i kupovine/prodaje mesta, sledeće sezone će u B ligi igrati 2 ekipe iz Kragujevca je je Radnički 1950 pobednik 1MRL Zapad. KK SPD Radnički.

 

Zar nije ovaj Radnicki 1950 filijala SPD Radnickog?

 

Znam da su nakon gasenja Lions/Radnickog dva tima uskocila kao naslednici brenda - Radnicki 1950 (ex Mladost (SP)) koji je startovao u trecoj ligi i KKK Radnicki koji je startovao u 4. ligi. Verovatno sledi gasenje nekog Radnickog i osnivanje nove filijale u 4. ligi. 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...