Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

ja uvek izginem u predikciji jer strogo navijački gađam, wishful thinkin' style; ne vidim zašto bi bilo drugačije i ovog puta.

 

btw, zajeban road to playoffs za njetse. igraju sve protiv napaljotki koje nemaju šta da izgube u jednoj tekmi.

edit

jutu poćeralo sa povredom dončića, možda još i prođu prvo kolo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bojdo said:

Што се тиче физичког опоравка повреде, Мaреy је ту чист и има дозволу за повратак на терен. Проблем је ментална блокада, неки је пробију релативно брзо, неима треба и по неколико година да престану осјећати менталну нелагоду, а неки никад не пробију до краја менталу границу.

Ево шта Малоне каже:


"Michael Malone said his extended conversation with Jamal involved checking in. Malone said he told Jamal, if you want to play a few minutes in a low-stakes game (vs. LA), cool. If not, that’s cool, too. Said there’s a “mental hurdle” Murray needs to overcome."

 

Tenks, ovo je nekako i prirodno. Dečko je doživeo tešku povredu.

 

Majami mi nikako nije favorit protiv Atlante recimo, ali nikako. Čak bih pre pikirala Atlantu da bi izašla kao pobednik serije.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 9:57 PM, DameTime said:

 

Hot take (n.) - a quickly produced, strongly worded, and often deliberately provocative or sensational opinion or reaction (as in response to current news).

 

Bold 1: Joj najviše volim ovakve komentare, koji počnu sa "svako ko se malo razume u košarku"... Ljudi koji ovde pišu prate utakmice koliko su u mogućnosti/žele ali ne bavimo se svi Lejkersima 24/7. Većina komentara (na netu generalno) sličnih tvom dolazila je iz nekog hejta prema Lebronu i LAL kao franšizi. To da li si ti bio u pravu je nebitno; apsolutno svi smo videli probleme koje imaju u igri ali isto tako je postojala realna mogućnost da se oni poprave. Zašto nisu, na to su uticali mnogi faktori koji nemaju veze sa grubim sastavom rostera i njihovim prosečnim godinama.

 

Bold 2: Ljudi jednostavno žele da tim za koji navijaju ima dobre rezultate, ne vidim problem? Bili su suzdržani i čekali neko vreme ali su sigurno u nekom trenutku sezone i oni odustali od tog optimizma. Ne treba uzimati sve što pišemo ovde za ozbiljno 🙃

Nije postojala 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sezona Lejkersa je veći fejl od očekivanog, ali mi deluje da su samo pristrasni fanovi Lebrona i zagriženi navijači Lejkersa očekivali mnogo više od ovoga  što je ok i razumljivo je.

Dakle donji dom plej ofa je realnost nisu uspeli ni to , a očekivanja fanova su home court advantage

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko se može nazvati fejlom, kada su dvojica koji su ubedljivo najbolji igrači tima bili uvek povređeni i zajedno propustili u proseku po 35-40 utakmica. I kada su igrali, to je bilo zato što su morali što pre na teren. Meni kao navijaču mnogo više odgovara ovaj rezultat, nego da su došli do WCF na krilima Brona i AD-a i tamo izgubili samo zato što nisu imali dovoljno dobar roster za nešto više, da na kraju sa velikom verovatnoćom da ne bi došlo do trejda Vestbruka. Sada znam da će Vestbruk biti trejdovan 1/1, među najgorim starterima u ligi, pritom postoji šansa da stignu za njega dva jaka igrača u vidu Rozira i Hejvorda, koji ne samo da su zasluženo starteri, nego pojmovi NBA igrača za ciglatora od 47 miliona.

 

 

 

Baksi su sebi lepo utabali put i izbegli Bruklin i doveli sebi ubedljivo najlakšu plej of ekipu. Zatim kasnije će svakako doći do velike plej of serije između Baksa i Bruklina ako prođu Boston (i tu očekujem dobru seriju, ali bi se reklo da su Netsi favoriti).

 

Na drugoj strani, Fila se provukla isto sa Torontom, ne verujem da će oni dati mnogo veliki otpor, možda čak padne i metla u ovoj seriji. O Majamiju iskreno ne znam šta mislim i ta ekipa će mi biti ubedljivo najteža za prognozu, jer deluje kao da možda i mogu da ponove uspeh iz 2020. godine.

 

 

 

 

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Bitno pitanje: koliko da dodajemo za pogodjenu seriju slabije plasiranoga seeda? Za sada je samo 1 ali to je kapiram ostalo od babla kada su svi bili skupa, da stavimo da bude recimo 5? Tako je bilo ranije. Za pogođenu seriju ide 15, tačan rez još 10, jedna pobeda greške +5.

Edited by freethrow
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

dakle thybulle uzeo prvu vakcinu i onda se setio 'This was a decision i made a long time ago…I was raised in a holistic household, anti vax is not a term that was ever used…we grew up with Chinese medicine and naturopathic doctors'...pa nije uzeo drugu i ne moze da igra u kanadi protiv toronta :18:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

 

upravo zato što postoji puno toga između "užasa" i "mvpa", nema rezona reći "užas";

 

ti mešaš puno stavki koje se ne mogu mešati, jer gledaš sve u nekim laboratorijskim uslovima, gde ne postoje pravila o platama i logika najboljeg prvog - drugog - trećeg igrača franšize, već neko tailor-made davanje novca. daklem, to kako ti zamišljaš plate u nba jednostavno ne postoji.

 

druga stvar je što obojica ne koštaju kao janis ili luka, čak ni približno:

janis je 8. najplaćeniji igrač ove sezone sa 39miliona300+k i zarađivaće u narednim godinama 42+, 45+ i skoro 49 miliona

luka će od sledeće sezone imati 36miliona600, 39miliona500, 42miliona 500k, 45mil300k, 48mil300k

 

mpj (koji ove sezone još uvek prima 5miliona, podsetiću zašto*) 29mil750k, 32mil100k, 34mil500k, 36mil900k, 39mil300k

simmons ima 33, 35ipo, 37mil, 40mil300k

 

primećuješ li sličnost između plata njega i luke? to je zato što su draftovani u top 3 (luka treći, simmons prvi) & zato što su u vreme potpisivanja ugovora bili prvi ili drugi igrač franšize.  a opet, postoji izvezna razlika između ugovora luke i simmonsa, jer je luka generacijski talent.

 

*podsetnik u vezi mpj-a:

MPJ je bio 14i pik, denver ga se dokopao upravo zbog problema sa leđima, inače bi išao kao prvi ili drugi na draftu, što mu se predviđalo sve od srednje škole pa do prve povrede;

 

denver ne može drugačije do vanserijskih talenata koji će dugoročno biti u klubu i doći na naplatu kroz 3-4 sezone od drafta (murray 7. pik, jokić 41 pik)

uostalom, svaka druga franšiza koja se ne zove lejkersi (ili trenutno clippersi i netsi ali ne zauvek), bi uradila isto. jedino ovi pomenuti imaju luksuz da trejduju 2-3 talenta i 2-3 pika za nekog davisa, hardena, georgea ili koga već.

 

simmons ima 25 i mpj 23 godine.

obojica i dalje imaju upside i svoje očigledne mane (ben šut i mozak, mpj leđa). 

najgori scenario će svakako biti loš za ekipe koje ih imaju; osrednji scenario će učiniti da se lova i ulaganja isplate a najbolji scenario donosi relevantnost (možda titule) u sezonama koje dolaze.

 

jedino je najgori scenario = užas ali još nisu došli dotle.

 

edit typos

 

Pa scenario koji smo već videli jeste izuzetno loš. MPJ je propustio 2/3 tekmi koje je mogao da odigra, a Simons je godinu dana pravio idiote od njih, dok nisu uspeli da ga trejduju.

Iz tog ugla, Fila je još i dobro prošla, bar su dobili Hardena, više sreće nego pameti u toj situaciji.

 

Na sve to, mrtvi Simons kojeg je usralo da ode u jednu od 2-3 ekipe u kojoj bi njegova igra imala smisla i tu vrednost, i dalje ne igra jer je verovatno sve vreme blejao. 

Ali kako god, imaće šansu, imaće prostor koji nije mogao da sanja, pa ćemo videti. 

 

Plate su im ogromne, ok nisu max, ali opet. Gde god bi MPJ otišao bi bio jedan od dvojice najplaćenijih. Možda bismo mogli da pričamo o nekom preuzimanju ugovora, tu smo se najgledali raznih nebuloza i tu ne treba tražiti logiku.

Ali da neka ekipa da još da nekog dobrog igrača, to stvarno ne mogu da zamislim.

Koji je to uopšte prvi igrač bilo koje ekipe pored kojeg bi MPJ imao smisla kao drugi igrač iste?

 

Na kraju, naravno da sve to može da se promeni. Recimo da MPJ odigra sezonu na nivou 20/21 bez povreda, da se SImons uklopi sa Durentom i Kajrijem. Ali to tek treba da pokažu, ja sam pričao isključivo o ovome što smo do sada videli.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Biće ludo. Čini mi se samo da će Bucksi lako sa Bullsima i Sunsi lako sa osmoplasiranim na zapadu. Sve ostalo je dosta zajebano za prognozu, ne bi me mnogo čudilo ni da npr Hawksi drmnu Heat. 

 

7 hours ago, DameTime said:

 

Tenks, ovo je nekako i prirodno. Dečko je doživeo tešku povredu.

 

Majami mi nikako nije favorit protiv Atlante recimo, ali nikako. Čak bih pre pikirala Atlantu da bi izašla kao pobednik serije.

 

 A je l to Atlanta vec usla u plejofs ? 😛 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...