Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

On 3/25/2022 at 11:44 PM, Andrej said:

 

 

“But let me say this. I am a superstitious man, a ridiculous failing but I must confess it here. And so if some unlucky accident should befall my youngest son, if some police officer should accidentally shoot him, if he should hang himself while in his jail cell, if new witnesses appear to testify to his guilt, my superstition will make me feel that it was the result of the ill will still borne me by some people here. Let me go further. If my son is struck by a bolt of lightning I will blame some of the people here. If his plane show fall into the sea or his ship sink beneath the waves of the ocean, if he should catch a mortal fever, if his automobile should be struck by a train, such is my superstition that I would blame the ill will felt by people here. Gentlemen, that ill will, that bad luck, I could never forgive. But aside from that let me swear by the souls of my grandchildren that I will never break the peace we have made. After all, are we or are we not better men than those pezzonovanti who have killed countless millions of men in our lifetimes?”

 

Odakle je ovaj citat? Posto on ne prica ovo u filmu. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

BogUmi,meni se cini da je Will Smith stvarno zviznuo Chris Rocka..nisam bas siguran da je bilo namesteno..

 

Bez tog "događaja" niko ne bi ni znao da je sinoć bila dodela Oskara...

 

Voditelji dodele X godina unazad teraju sprdnju sa gostima i dobitnicima (što bi se u SAD reklo, "roasting"). Ejmi, Vanda i Redžina su na samom početku u uvodnom monologu potkačili JK SImonsa, Džareda Leta, Leo DiKaprija... niko nije skočio da se bije.

 

“After years of Hollywood ignoring womens’ stories, this year, we finally got a movie about the incredible Williams sisters’ … dad.” izvali Ejmi pred Serenom i Venus u publici. Nikom ništa.

 

Jedino ovaj đilkoš ne može da otrpi da mu neko zeza ženu.

18 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Odakle je ovaj citat? Posto on ne prica ovo u filmu. 

 

Priča. Na 2:30

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro,ja koliko znam i ako sam dobro shvatio - njena "frizura" je posledica bolesti sa kojom se nosi vec nekoliko godina..stoga to jeste bila prilicno neumesna sala. Zanimljivo mi je sto se Will najpre nasmejao na salu,a reagovao je tek kad je shvatio da mu je zena ispizdela..tako je meni makar delovalo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stiletto said:

Priča. Na 2:30

 

 

 

Mislim da si omasio citat 😁 

 

Nisam ptao za Barzinijev citat nego za ovaj Koreonov monolog. Mozda je orginalno trebao tako da zvuci pa je skracen za potrebe filma, ali u filmu on kaze dve tri recenice ne prica ovoliko. 

Link to comment
Share on other sites

Osim situacije s Vil Smitom, meni su svakako interesantni sinoćni dobitnici Oskara. Neki su mi, priznajem, bili neočekivani:

 

Best picture - CODA

Best actress in a leading role - Jessica Chastain (The Eyes of Tammy Faye)

Best actor in a leading role - Will Smith (King Richard)

Best director - Jane Campion (The Power of the Dog)

Best actress in a supporting role - Ariana DeBose (West Side Story)

Best actor in a supporting role - Troy Kotsur (CODA)

Best original song - Billie Eilish, Finneas O'Connell (No Time to Die)

Best documentary feature - Summer of Soul

Best original screenplay - Kenneth Branagh (Belfast)

Best adapted screenplay - Sian Heder (CODA)

Best costume design - Jenny Beavan (Cruella)

Best international feature film - Drive My Car

Best animated feature film - Encanto

Best visual effects - Dune

Best cinematography - Greig Fraser (Dune)

Best makeup and hairstyling - The Eyes of Tammy Faye

Best production design - Zsuzsanna Sipos, Patrice Vermette (Dune)

Best film editing - Joe Walker (Dune)

Best original score - Hans Zimmer (Dune)

Best sound - Dune

Best live action short film - The Long Goodbye

Best animated short film - The Windshield Wiper

Best documentary (short subject) - The Queen of Basketball

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroLaki said:

Pokusavam svim silama da izbegnem sve vesti i sve mimove oko ovog samaranja i cele dodele oskara, necu ni jedan klik nikom da dam. 

 

Danas su nam na poslu tražili da smislimo reaction objave (mimove) na situaciju, samo sam bila u fazonu: molim vas da to ne objavljujemo nigde 😄 

 

Inače, Dune pokupi 6 Oskara, očekivano sve u kinematografskom (tehničkom) aspektu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Meni deluje da je bilo iscenirano. Gledanost dodele Oskara nikad nije bila niža (samo 9 miliona, poređenja radi, prošle godine je Evroviziju gledalo preko 180 miliona ljudi) te su morali da naprave neku "foru".

 

Slazem se. Meni se cini da se Vil Smit jedva suzdrzao da ne prasne u smeh kad se vratio na svoje mesto.

...

Dina 6 komaTa, najs najs, doduse sto kazes tamo gde se i ocekivalo, tako da nije nista epohalno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2022 at 3:48 PM, Harmonika said:

:roflmao:

 

 

@Drug Crni Ova scena je esencija onoga zbog čega ja volim taj film.

 

"You can act like a man" i "Man who does not spent time with his family can never be a real man" - to su mudrosti i izuzetni lifestyle motoi.

 

Lepa je i scena razgovora u bašti "I spent my life trying not to be careless, women and children can be careless but not man"

 

 

 

Apokalipsa?

 

Pa samo Brandov monolog. Ništa nije tako dobro.

 

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2022 at 12:00 PM, Drug Crni said:

Dobro,ja koliko znam i ako sam dobro shvatio - njena "frizura" je posledica bolesti sa kojom se nosi vec nekoliko godina..stoga to jeste bila prilicno neumesna sala. Zanimljivo mi je sto se Will najpre nasmejao na salu,a reagovao je tek kad je shvatio da mu je zena ispizdela..tako je meni makar delovalo.

 

Sto mu svakako ne daje opravdanje da samara koga stigne samo zato sto mu se eto ne dopada necija sala, kako bi "uradio pravu stvar za svoju porodicu", "odbranio cast svoje zene" i slicno sto se sada vrti po netu gde ga ljudi nesto hrabre i opravdaju, kao wow kakav viteski potez kao da smo u srednjem veku. Cast i ponos porodice (porekla, plemena, naroda, rase, klase, vere itd. itd.) kao povod za nasilje je nesto sto se srusilo jos u Prosvetiteljstvu kada je na rangu vrednosti sloboda govora stavljena na prvo mesto, a ne cast. Da to ovaj pecinar shvata kao sto ne shvata, sto se vidi u onom placnjikavom govoru nakon toga, onda bi na tu neumesnu salu reagovao ili kontra salom ili bi skrenu paznju Chrisu da se vise ne sali sa njegovom zenom na taj nacin ili bi prosto otisao odatle.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vil Smit oko 20 godina čeka da ga se uzme u obzir kao ozbiljnog glumca i onda sve to upropasti na najgluplji mogući način. Bilo iscenirano ili ne, ovo mu uopšte nije bilo potrebno. 

 

8 hours ago, CheshireCat said:

 

 

@Drug Crni Ova scena je esencija onoga zbog čega ja volim taj film.

 

"You can act like a man" i "Man who does not spent time with his family can never be a real man" - to su mudrosti i izuzetni lifestyle motoi.

 

Lepa je i scena razgovora u bašti "I spent my life trying not to be careless, women and children can be careless but not man"

 

 

 

Apokalipsa?

 

Pa samo Brandov monolog. Ništa nije tako dobro.

 

 

 

Teško da postoji bolji film od ovog. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

@Veshtodelja se izvinjavam ako je iz boldovanog dela mog posta, proisteklo uverenje da sam ja njegov gest pokusao da opravdam. Nisam zaista. Samo smatram da je zbijanje sala na bilo ciji racun uvek i potencijalno sklizak teren..moguce je da Rock cak nije ni bio upoznat da g-dja Smith kuburi sa bolescu zbog koje gubi kosu..nije, na kraju krajeva, nemoguce ni da je sve ipak izrezirano,iako nisam siguran u to..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

@Veshtodelja se izvinjavam ako je iz boldovanog dela mog posta, proisteklo uverenje da sam ja njegov gest pokusao da opravdam. Nisam zaista. Samo smatram da je zbijanje sala na bilo ciji racun uvek i potencijalno sklizak teren..moguce je da Rock cak nije ni bio upoznat da g-dja Smith kuburi sa bolescu zbog koje gubi kosu..nije, na kraju krajeva, nemoguce ni da je sve ipak izrezirano,iako nisam siguran u to..

 

Ne sklizak, nego tobogan. Da su u kafani u nekoj zabiti, Chris bi izasao napolje slomljen. A ovamo se svi prenemazu do iznemoglosti i od soka. Mislim, Oscar nije mesto za ovakve obracune, ali eto, od sve silne polemike koju gledamo vec decenijama "ciju kreaciju danas nosite, hvala mami i tati sto su me rodili da dobijem Oskara..." ovo je jedini gest koji nije plastican i isfoliran do bola. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve bi to bilo ok da ovo nije iscenirano do bola. Režiser "incidenta" bi bio nominovan... ali za Zlatnu malinu. Kris Rok pravi grimase pre nego što ga je i dotakla ruka Vil Smita. S druge strane, Vil Smit koji je iznosio prljav veš svoje porodice i pričao kako ga žena vara, sad naprasno dobije poriv da brani njenu čast u prajm tajmu. Ajte molim vas 🙃

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...